Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seZ22v93í37ř17e38t23n39í80k 25J68i40t86u13r
Díky za receptík, jednoduché a dobré! 

Š57á18r73k16a 86M29a41t44y41á13š44o54v98á
Na chleba a zapect 😋🤗
M35a17r24i27č93k44a 65C21r29o81s55s87e19t52t72e
Neuvěřitelné, že uběhlo 10 let, co jsem recept psala
. Řízky občas stále dělám, protože, větší balení šunky i sýra jsou vždy v lednici. Kdo ví, čím je šunka konzervovaná, ale i načatý sáček vydrží v lednici několik týdnů. Balení je to velké (teď jsem se odběhla kouknout - 908 gr a 97% fat free) . Vedle "řízků" také několik plátků pokrájím na drobné proužky a jsou součástí CCD vaječné omolety. No a celkem běžně, když "nevím co do hu.." z balíčku vytáhnu plátek či dva, stočím do ruličky a slupnu.
.
T54v17í83ř18e56t59n38í58k 85Z88a55n98a
Jasně, taky občas šmejdím po ledničce, co bych... ale většinou skončím spíš u sýra. Jednak šunku nebo prostě uzeninu v lednici často nemívám, jednak prostě jsem spíš na ty potraviny na bázi mléka.
Z43v42í80ř90e91t62n38i87c31e 66M97a74w95e
ten skaldany rizek vypada velice chutne, ze snad opravdu poprve dost lituju toho, ze neumim smazit.
M31a90r38i35č28k28a 76C75r68o88s33s29e35t96t49e
Mawe, jistě by řízky šlo upéci v troubě, ale už by to nebyla taková rychlovka. Na oleji to trvá fakt jen krátce, není to žádný "um". Trochu oleje rozpálíš na pávničce, vložíš řízek (či víc), ani nestačíš napočítat do dvaceti, otočíš, dalšíchdvacet a je hotovo
T95v58í37ř38e47t45n31í78k 48Z90a62n35a
No vida, další jednoduchý recept. Ty mám nejraději, ale zrovna smažené vlastně nejím. Říkám, že řízek mi stačí jednou ročně
.
Ale jako vždycky oceňuju perfektní dokumentaci.
M79a63r50i87č19k19a 22C35r67o10s32s67e69t78t32e
Zano, děkuji. Já také moc nesmažím a když už, tak to myslím není žádné "ponorné smažení". Třeba kuřecí řízky, nebo, nebo rybu teď obaluji v Panku, kteřé se děsně rychle v oleji spálí. Takže jsou na něm jen minutu, dvě a pak na dopékám v troubě.
L74i53k56a 70L65i64k88a
Jsem ráda, že jsem tento recept mohla připomenout - včetně techniky, jak to vlastně složit (a vychladit), aby to dobře drželo pohromadě. To jsou ty vychytávky z praxe, proto mám zvířetnické mlsotníky tak ráda
M90a71r38i69č36k59a 98C22r88o44s64s92e95t21t27e
Liko, ano, plátky se musí přes sebe přeložit tak, aby sýr překryly jak vespodu, tak navrch (určitě záleží na velikosti sýra). Já spoje i okraje vždy dost stisknu a obaluji opatrně a rychle. A ta chvilku v lednici také pomůže. Nebo překlady šunky máznou tím rozšlehaným vajíčkem jako lepidlo.
A ano, řada zdejších Mlsotníků se poměrně pravidelně vyskytuje v mé kuchyni
Z11.24M20a23t71y81l95d36a 68Z67.68M22a56t34y91l29d95a
Vypadá to dobře jako nápad pro rychlé večeře. Smažené máme málokdy, tak to tolik nezhřešíme
M69a90r72i77č58k49a 81C62r35o54s20s87e12t75t81e
Matyldo, jak jsem napsala, tohle je tak fofrové smažení, že olej ani nemá čas se příliš vcucnout. Nakonec čerstvý olej není škodlivý, to spíše až ten přepálený
Z21v56í51ř41e60t52n91í16k 93X45e69r11x67o47v52á
hezký mlsný pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 
vypadá to moc hezky. Ale stejně je nejlepší poctivý řízek z vepříka...
M86a96r24i67č32k15a 48C48r51o74s37s59e45t37t85e
Souhlasím, že řízek "z vepříka" je lahoda, ale když tohle masíčko není zrovna v lednici, šunkový řízek není špatná náhrada (však je také z vepříka)
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz