21.2.2020 | Svátek má Lenka


MLSOTNÍK: Zelená roláda

24.1.2014

To jsem tak bádala, co udělat na silvestrovský mejdan, a hledala jsem mlsotku, ne úplně obvyklou a přitom snadno se konzumující, nejlépe rukama. Moje mlsná sestra mi poradila. Recept našla někde na internetu, snad dokonce na mimibazaru. Z originálního receptu jsem použila těsto a nápady, náplň je moje oblíbená. Zkušená mlsná huba si jistě troufne na dané téma trochu improvizovat.

Na těsto potřebujeme:
170 g rozmrazeného a odkapaného sekaného špenátu, stroužek česneku, sůl, 2 vejce, 70 g polohrubé mouky, špetku kypřícího prášku do pečiva.
Samozřejmě můžeme použít listový špenát, spařit ho a nasekat. Jsem mlsná. Ale taky líná. A zmrazený sekaný špenát mne uspokojil dokonale.

Zelená roláda - krok 1

Rozmrazený a odkapaný špenát smíchejte se solí, utřeným (rozmačkaným, nastrouhaným) česnekem a žloutky. Do hmoty opatrně zapracujeme sníh z bílků a mouku s práškem do pečiva. Natřeme na lehce pomaštěný pečící papír. Té hmoty není dost na celý plech, spíš tak půlplech, na délku. Upečeme. Pekla jsem při 200°C tradičně.

Zelená roláda - krok 2

Vlažný plát srolujeme a necháme vystydnout.

A teď ta zajímavá část a prostor pro improvizaci. Náplň. Originál pravil něco o taveňáku a tak podobně. Taveňák nemusím. I vyrobila jsem oblíbenou univerzální náplň: zakysaná smetana, žervé nebo čerstvý sýr, pomazánkové máslo, sůl a pepř. Do poloviny jsem přidala jemně nastrouhaný čerstvý křen a petrželku. Do druhé půlky červenou papriku posekanou na velmi drobné kousky.

Zelená roláda - krok 3

Plát rozbalit, natřít náplní, narovnat plátky šunky či uzené kýty, stočit, zabalit do potravinářské folie a nechat ztuhnout v lednici. Pak krájíme, rovnáme na mísy a jíme.

Do rolády je možno zabalit ledacos, originál použil uzený losos, v tom případě bych do náplně rozhodně přidala kopr.

Kamarádi se na zelenou roládu dívali velmi nedůvěřivě. Po ujištění, že barva je způsobena špenátem a nikoli plísní nebo jinou neblahou „okolností“, ochutnali a uznali obě varianty za prudce jedlé. Ostatně, jako mlsná huba jsem profláknutá nejenom mezi námi Zvířetníky.

Zelená roláda - krok 4

Bubu Neviditelný pes


Advantage Consulting, s.r.o.
AUTOMOBILOVÝ FANDA - VÝVOJ ELEKTRONIKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč