Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Kynutí těsto zvládám, ale používám jedině sušené . Krabičku kovových trubiček mám už desítky let. Kdysi jsem si je koupila v Čechách spolu s plastickou formou na laskonky a dokonce i sadu formiček na rakvičky. To když se mi začalo "v cizině" stýskat po oblíbených sladkostech, že si je tedy budu dělat doma. Zkusila jsem laskonky i rakvičky, jaksi se nepovedly, no bylo to v době, když jsem ještě neměla moc kuch. zkušeností. Kam zmizely formičky na rakvičky nevím, šablonu na laskonky myslím ještě někde mám. Asi mě tenkrát neúspěch odradil zkoušet i kremrole, ale trubičky stále mám, zcela zánovní. A tady jedna z našich českých kamarádek (výborná pekačka) kremrole dělá a vozí na naše setkání. Použivá kupované listové těsto. Nelino díky za recept, uložím si ho a třeba jednou konečně trubičky použiji:-).

Pokud jde o cukrování - když dělám tvaroh. šátečky, vánočku apod. cukruji moučkovým cukrem až když pečivo trošičku zchladne. Jinak se cukr rozpustí, do horkého těsta vpije, není vidět a cukrovat podruhé už je moc. Na trošku schladlém těstě stále drží a vánočka zůstává hezky zasněžená.

Foto

Ještě s dovolením O.T. (od pondělka na to zapomínám) - fotky z května: https://1url.cz/8110Y

Foto

Jinak - listové těsto s máslem se dá koupi, běžně ho má Makro, vozí ho Rohlík i Košík. V obchodě jsem ho viděla v Albertu, ale je dražší než s margarínem, takže ho možná berou málo.

ZJ

Z. Jajka

7. 6. 2024 15:14

To vypadá zajímavě a trubičky mám. Akorát je u nás doma na kynuté malý odbyt, i když já ho ráda. Nějaká slaná náplň by mě lákala. Jenže jsem víc líná než mlsná...

Foto

Tak kynuté trubičky pro dva mi přijdou moc náročné (a taky nemám ty kovové trubky). Ale nevadí, ještě tu mám pravé hořické - jak jsme byli v březnu v Hradci, tak jsme dotáhli solidní balík plný trubiček ;-D. Možná se rozšoupnu a přidám i mascarpone do šlehačky ;-).

Foto

Z kynutého těsta dělám kde co, ale na kremrole nemám trubičky, páč mi nikdy k srdci nepřirostly. Já moc na sladký nejsem a jako malá jsem kremrole přímo nesnášela, mamka je měla ráda, tak je občas koupila a mě nutila je jíst, aby prý nebyla tlustá;-D. Já měla ze všech dortů a spol. nejradši čabajku;-D.

ŠM

jdou plnit i slanou náplní..taková uherská pěna nebo našlehaný játrový krém..i sýrem s česnekem a špenátem..

Foto

L23i35k83a 25L19i63k57a

7. 6. 2024 9:49

O kynutý trubičkách slyším prvně a vypadají náramně R^

ŠM

trubky nerezové- formičky, by byly..kynuté nedám- prostě mi to nevykyne..mám na droždí špatnej vliv..takže listové a dovnitř jablečný sníh nebo šlehačku..:-P ke kafi, jedna -dvě..a dost, slintám tu jak bernardýn...

Foto

Škoda, že bydlíš tak daleko, to kynuté těsto bychom zlomily ;-) . Asi něco děláš úplně špatně, i náš mladej za covidu zvládl péct housky.

E. Šusová

7. 6. 2024 7:17

Zcela nevařivé OT. I když.... vlastně to s vařením trochu souvisí. Já jsem včera neodpovídala na komentáře, protože jsem celý den prospala. V noci mi bylo zle . Pravděpodobnou příčinou jsou brambory. Byly naklíčené. Dělala jsem lehký letní brsalát z brambor, okurky, cibule a zálivky a ........holt asi, jsem radši měla ty brambory vyhodit. Jenže byly krásný! Pevný - jsou to opukový brambory, co vydrží velmi dlouho. Nicméně prostě mi to nesedlo a tak jsem si užila a pak opravdu jen spala. Jdu honem donapravit včerejší "zahálení"

ŠM

že ty jsi je vařila ve šlupce...a cibuli jsi spařila?

ZM

Z45. 35M26a34t84y90l85d88a

7. 6. 2024 7:09

Z kynutého těsta si trubičky neumím představit. Ale peču už tak málokdy, že obvykle udělám jen koláč s ovocem :)

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz