25.1.2021 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

PTÁCI: Setkání s červenkami

Mám ve zvyku občas, když už mám lidí plné zuby, na pár dnů někam zalízt a srovnat si hlavu. Tenkrát, taky to už je řada let, jsem zapadl na loveckou chatu na Rychlebách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
trče 28.3.2007 11:04

trtz

:-)8-o;-€>-(Y);-O;-O(Y)(Y)(Y)(Y):-D:-P:-D;-);-);-P;-D:-(

jarda 1.6.2006 0:47

tojefuku

hezky se to čte,ale pro pořádek-červenky na zimu odlétají,zůstavají tu jen něktří samečci,takže párek červenek na sněhu viděti....kromě toho jsou červenky velice plaší ptáci!Ale jako myslivecká latina to celkem ujde!

!

zana 25.5.2006 15:52

Tojefuku

hlavně jsem zapomněla napsat to důležité - povídání o července se mi (stejně jako ostatním, ale proč to neříct znova) moc líbilo.

zana 25.5.2006 10:39

buky

Nejkrásnější bukový les, co znám, je nad Libercem. Když člověk trefí na krátké období na jaře, když jsou listy ještě maličké a světlounce zelené a když má to štěstí, že do nich svítí slunce, tak je to krása a nádhera.

I když letos na jaře jsem objevila kousek bučiny i u nás Praze. To byly stromy ještě holé, nad nima úplně modrá obloha a slunce za zády. Strašně jsem litovala, že nemám foťák. 

tojefuk 25.5.2006 8:23

Dobré ráno, Zvířetníci!

YGA mně to opravdu vysvětlila! Oslovovat někoho, koho si vážím, způsobem, který mu vadí! Asi se na Slovácku změnily mravy. S tím nic nenadělám. Jenom přestanu vozit mladýho na Strážnici, co kdyby to bylo nakažlivý! Jestli mám titul nebo ne, s tím si nelamte hlavu! Viděl jsem už dost blbejch titulovanejch, že nemám důvod si titulů nějak zvlášť vážit. Vím, co umím, vím, co znám, vím co chci a vím, co nechci! Jakékoliv jiné oslovení než tojefuk, případně tojefuku, Zvířetník tojefuka spolehlivě a natrvalo zbaví!

Paní D.R., prosím, stornujte charakteristiku našeho mladýho! Děkuju, víc v mailu.

Evak 25.5.2006 0:33

obrázek

Zdravím zvířetník, povídání o červenkách je kouzelné, já je znám, spolu se sýkorkami a jiným ptactvem jen přes okno-což je v zimě taky krásná podívaná. Od loňska dáváme krmítko-ze sobeckých důvodů, totiž kvůli výhledu na parapet-našim strávníkům to ovšem nijak nepřekáží... Obrázek jsem si, ještě teďka poctivě nakreslila, nebo se spíš snažila... Co je parabola sice vím, výsledek mojí snahy ovšem zřejmě neodpovídá předloze:-(.

evam 24.5.2006 23:56

Červenky

 jsou  pozoruhodní ptáčci... na chalupě v Krkonoších je pozoruji . Hlavně z jara, když se hrabou louky, máte je za sebou. Když se k vám natočí zepředu, jsou  parádnice a když  zezadu jjsou neviditelní .  Mám je ráda.

JoVo 24.5.2006 17:25

Kde je WWW?

:-/Nezdá se vám zvířetníci, že se nám někam ztratil WWW? ;-(

RenataE 24.5.2006 21:57

Re: Kde je WWW?

Kdyby byl ztracenej jenom dneska, tak bych řekla, že s deskriptivou, případně geometrií, je na tom stejně jako já a dle návodu konstruuje bukovou parabolu. Ale včera tu taky nebyl, a tak asi sází milióny cuketek a připravuje útok na tojefukovo království.

evam 24.5.2006 23:58

Re: Kde je WWW?

 Skoro mám obavy, že je nemocný. Doufám, že u obav zůstane. Milý www, ozvěte se!

evam 25.5.2006 0:00

Re: Re: Kde je WWW?

   ...asi mu klekl počítač...

zana 25.5.2006 11:22

Re: Re: Re: Kde je WWW?

mám teď  frmol, pár dní jsem nebyla, tak jsem si myslela, že něco ohlásil - vyhlašme pátrání!8-o

pecka 24.5.2006 17:09

nojo

...pana Špirhanzla...

pecka 24.5.2006 17:08

Heezkyyy!

Povídání se mi líbilo. Chyběl tam recept na něco bez cuket. Dobře, tak příště,

Buk máme, heč, svůj! Krásnej, velikej, koupili jsme ho se štráfečkem lesa, co přiléhal k naší zahradě, tak teď je u nás na zahradě a kolem pár semenáčků. A tuhle na něm ťukal datel (nebo na sousedním doubku). Co jsem na vsi, tak se taky učím ptactvo, knihu od pan Špirhanla-Ďuriše se Svolinského ilustracemi v kuchyni při ruce. Aktualitou je stavba vlaštovčího hnízda u nás ve dřevníku (takový ten průjezd, součást čtvercatého statečku). Stavbu pozorně sledují naši kocouři, ale my jsme jim v podrobnějších inspekcích, doufám že i do budoucna, zabránili tím, že jsme snížili hromadu harampádí u zdi s hnízdem. :-P

Jo a taky jsem just nekreslila!

Rpuť 24.5.2006 15:58

http://www.novinky.cz/ekonomika/86228-dva-duchodce-z-nemecka-pronasleduje-cap.html

Sorry, ten odkaz byl blbě.

Rpuť 24.5.2006 15:52

http://www.novinky.cz/ekonomika/86228.html

Hitchcockovská dramata se neomezují jen na filmové plátno, jak se ukázalo v Německu. Na jednoho tamního penzistu se ženou si totiž "zasedl" čáp a pronásleduje je, kam se jen vrtnou.

PetraK 24.5.2006 13:06

Tojefuku!

To je nádhera! Dneska mám den blbec - už od rána.Zapomněla jsem si tramvajenku v ledvince, kterou jsem měla včera na psím cvičení a jak jinak - přišel pan revizor;-(;-(;-(. A práce mi jde dneska fakt od ruky - furt něco sbírám po zemi a omlácená už jsem tak, že vypadám, jako chodící modřina;-D. Fakt super. Ale tohle mi zvedlo náladičku.

Moje máma měla taky to štěstí. Byli jsme na hřbitově a jak tak máma měla v dlani oříšky pro veverky, přidala se k hostině i sýkorka. A aby byla přímo u zdroje sedla si jí rovnou do dlaně. A Davidovi se loni v zimě podařilo neuvěřitelné byl podzim, hnusný odpoledne, pršelo a jak šel tak kolem stromu hlošiny, tak kouká, jak tam sedí mladý kosák a tváří se příšerně nešťastně. I povídá mu potichu: Prooosimtěě, ty čudinkoo, co tady děláš? A zkusil mu strčit, jak je zvyklý od Kostičíka - pod bříško prst. Kosák nejenže neuletěl, ale i si na ten prst vlezl! Ohřál si tak na chvilku nožičky. Pak už byl David moc troufalý, když ho chtěl prstem podrbat jako Kosťu na bříšku. To už bylo moc a tak kosák odletěl.  To se tak někdo má! Všem Vám to závidím, musí to být úža pocit!

JoVo 24.5.2006 12:36

Milý zvířetníci!

Doporučoval bych navrhnout TOJEFUKOVI, nějaký vhodný titul, který by vystihoval jeho znalosti nejen v přírodních vědách, ale i v ostatních oborech lidské činnosti. Když čtu jeho příspěvky, připadám si tak maličkej, že bych se vešel, se vztyčenýma rukama nad hlavou, mezi linoleum a podlahu. A to myslím smrtelně vážně!!!

Alča 24.5.2006 12:54

Milý JoVo,

já jsem přesvědčena, že tojefuk je moc milý, vzdělaný, moudrý a hodný člověk a má můj obdiv za to, že zveřejněním svého povolání dává všanc svůj odborný kredit a nám, laikům, trpělivě vysvětluje to, co sám považuje za samozřejmost. Za to si zaslouží dík a uznání, ale vymýšlet nějaký speciální titul se mi moc nechce - co kdyby nám tojefuk zpychl, prchl na nějaké věhlasné fórum a nás, zvířetníky, nechal osamocené? Už s oslověním "milý" se nám tady cuká (ona mu to ale YGA pěkně vysvětlila, že ano?), takže budeme rádi, že ho tu máme i bez titulů! :-)

Zdena bez psa 24.5.2006 13:19

Re: Alčo, máš pravdu na 100%

A moje babička říkala s dobrým pomalu. Já si to tenkrát špatně vysvětlovala a nechápala jsem, proč ne rychle, nebo hodně. Tak jsem dostala vysvětlení: Když je něco, nebo někdo dobrý, tak se má okolo raději opatrně a pomalu našlapovat, nebo se to, nebo ten zaplaší. :-):-)

JoVo 24.5.2006 14:05

Re: Milý JoVo,

:-DDobře, odovolávám titulování. Áááááále, stejně je to  náš TOJEFUK!!!  A protože je to tojefuk tak víme, že nám nezpychne a zůstane tady hezky s námi.;-D

Medvídek 24.5.2006 14:28

Re: Milý zvířetníci!

No nedivil bych se kdyby byl RNDr. jinými slovy, možná už titul má.:-)

Rpuť 24.5.2006 11:39

Větrala jsem a aby mi netáhlo na cemr, dala jsem si židli za otevřené okno.

Frrrr! Bum! A na parapetu se rozcapil kosák. „Hele, nikdo tu a na stole bábovka“, konstatoval. Frrrrrrrr- přistál na bábovce a klofal až drobečky lítaly. A zrovna, když podařilo se mu uklofnout zvlášť veliký kousek, vkročila do pokoje Arinka: „Vrrrrrr, krade mi bábovku, haf, haf haf!“ Dodnes nepochopím, proč ten kos neulít. Místo toho seskočil ze stolu a jal se předpisově prchat, křidýlka roztažená poskakoval jak hopík, až ho Arina zahnala do kouta.

„Dej sem tu bábovku, haf“ ječela na něj, ale evidentně mu nechtěla ublížit. „Nedám“, chrčel kosák zkrz drobek a udatně hopal, mávaje křidýlky. Rozhodla jsem se zasáhnout a opatrně vzala kosáka do ruky. Překvapením kvíknul, ale drobek nepustil. Donesla jsem ho k oknu a postavila na parapet. Opovržlivě na nás pohlédl, srovnal brka, hopnul a odstartoval.

teda Rputi, tvoje povídání pat 24.5.2006 11:55

Re: Větrala jsem a aby mi netáhlo na cemr, dala jsem si židli za otevřené okno.

Lenka S. 24.5.2006 21:56

RO JSEM ALE POPLETA!

CHTĚLA JSEM TI, MILÁ  RPUTI ,ŘÍCI, ŽEBTVOJE POVÍDÁNÍ SE SPÍŠE HODÍ NA TITULNÍ STRÁNKU A NE DO KOMENTÁŘŮ. PROČ NĚKDY NENAPÍŠEŠ PANÍ DAGMAR? TY SE VŽDY REALIZUJEŠ V KOMENTÁŘÍCH, ALE TO JE OBROVSKÁ ŠKODA PRO VŠECHNY ZVÍŘETNÍKY! TVŮJ KOMENTÁŘ MNE VŽDY ROZVESELÍ, ROZESMĚJE NEBO UVEDE V NADŠENÍ. KOUKEJ SE POLEPŠIT, KDYŽ PANÍ DAGMAR VOLÁ SOS PO PŘÍSPĚVCÍCH.

Iva 24.5.2006 11:58

hihi

Rputi, to zas nemá chybu;-D;-D;-D

Alča 24.5.2006 12:45

Samo o sobě je to moc pěkná příhoda,

ale jak Ty to dokážeš, Rputi, krásně podat ... to je hned veseleji!;-D

tosca (Hela S.) 24.5.2006 13:01

Re: Větrala jsem a aby mi netáhlo na cemr, dala jsem si židli za otevřené okno.

Arinka??? Asi mi něco uniklo 8-o Prosím o nakopnutí, kdo je Arinka???

Jinak, za příběh opět 1* :-)

Rpuť 24.5.2006 13:19

Helo, Arinka nám odešla přes duhový most před dvěma lety.

Kdysi byli jsme kdesi u Kyjova na hodech a někdo tam vyhodil z auta pejskovou. Podvraťanda jak vyšívaná, už se ani nedalo odhadout o jakou směsku jde. Krátkosrstá, černobílá s pálením, trochu jak zmenšenej vlčák, cca 10 měsíců.Tak jsme říkali, že jí musíme sehnat dobrého páníka...a měli jsme ji 15 let. Jelikož si ji půjčovala dcera našich sousedů v Augsburgu, byla Arinka vzdělaná a ovládala i němčinu. Vyznačovala se hlavně tím, že pečovala o všechny, které měla v dosahu počínaje koťaty, naší dcerou, když byla maličká a konče sýkorkami, když vypadly z hnízda. Nejvíc ze všech pak milovala manžela, se kterým zásadně spala v posteli a nadávala jen, když se moc vrtěl. V životě kousla jen jednou, když ji napadla jiná fena. Jinak to byla nejhodnější pejsková na světě:-)

Beňa 24.5.2006 14:51

Re: Helo, Arinka nám odešla přes duhový most před dvěma lety.

Rputi, na Tebe čeká za duhovým mostem pořádná smečka:-D:-D:-D