21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

PTÁCI: Ne tak Robinek!

Zpráva o morálce zpěvného ptactva v Posázaví. Jak známo, sypete-li ptáčkům (i plnými hrstmi a širokým srdcem), oni si stejně myslí, že to kradou. O lítých osobních soubojích nemluvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 14.9.2006 6:59

Parádní povídání!

Fakt, moc milé, příjemné, vtipné! :-) Já v zimě také krmím, ale v ptáčcích se nevyznám, používám hromadné označení sýkorky pro všechno malé, pak poznám kosa a straky, hrdličky a podobně výrazné ptáky. Ale moc ráda je pozoruju, jen takového bezvadného Robinka v okolí žádného nemám. :-(VV:-)

abyt 13.9.2006 12:53

Milí zvířetníci,

děkuji všem, které mé písání potěšilo. Víte, já jsem teď (až na rybičky) zvířatprostá. Po posledním pesovi mě pořád ještě bolí srdce a kocourek emigroval do Sudet. Tak jsem se nechala adoptovat veverkou a ptáčky holt krmím i v létě. Ale už mi ta zvířena v okolí dochází, jedině ještě něco "dramatického" o motýlech že bych stvořila.

Karolína 13.9.2006 13:00

Re: Milí zvířetníci,

Milá abyt, z toho si nic nedělej, já taky doma zvířátka mám jen plyšová, ale na Zvířetníku se vyskytuji teď už zcela pravidelně. Krmím na chalupě i doma ptáčky, ale jen v zimě a když je sychravo, mám na chalupě v kůlně na "bytě" toulavé kočky, starám se o blaho všech sousedových psíků, takže zvířat dost a dost. A sním o tom, že jednou, až budu v důchodu a odstěhuji se na chalupu, založím si tam kočičí útulek, protože kočky jsou moje slabost.

Hanča 13.9.2006 13:17

Re: Milí zvířetníci,

Přidávám se s pochvalou, bylo to hezké povídání. A osobně si myslím, že u takové milovnice zvířat se dříve či později nějaký chlupáč zase objeví. Nemám pravdu ?

abyt 13.9.2006 13:42

Re: Re: Milí zvířetníci,

No, jedna černobílá kočičí krasavice se už u sousedů narodila. Ještě sice nevidí, ale už mě nalomila. Ale mám problém. Poslední můj kocourek přebýval skoro celé léto na venku a pak v zimě byl v Praze naprosto nešťastnej. Tak nevím, jestli to mám zase dalšímu kočovi způsobovat. A do důchodu mi to bude ještě chvíli trvat.

YGA 13.9.2006 14:34

Milá abyt

jedině mě napadá, udělat z kočičky kočku domácí a ne venkovní - i když uznávám, že venku by se ji líbilo víc, ovšem z druhé strany, doma bude ve větším bezpečí.

Eva 13.9.2006 19:30

Re: Re: Re: Milí zvířetníci,

Dybys chtěla, měla bych pro Tebe jednoho naprosto božskýho mourka, co by za tebe dal život. Je to ještě kotě a čeká ho asi špatný osud. Zatím je ale boží a vyprovází kamkoliv kohokoliv. Vrní ve chvíli,kdy ho vezmeš do ruky. Já číči moc nemusím, ale tenhle mi učaroval. Škoda ho... ;-(

podrobněji je to na Hadopasích

abyt 14.9.2006 11:57

Re: Re: Re: Re: Milí zvířetníci,

Kde přesně?

YGA 13.9.2006 12:08

Milá Aleno B.,

dnešní tvoje písáníčko bylo opět moc hezké.

Co se týče vrabčáků, tak u nás je jich stále dost - na našem sídlišti se vyskytují především kosi, pak vrabci, sýkory koňadry a chocholoušci (bez bílého pláště ;-)). Jo, a mezi komíny hnízdí poštolky a v jedné panelákové spáře netopýři - bohužel nevím, jací. No a v létě samozřejmě vééélké hejno rorýsů.

mirek 13.9.2006 12:03

ne tak robinek

Děkuji za krásný článek pro potěchu ducha.

Já na zahrádce ve strašnicích krmím celou zimu sýkorky, pochutnávají si na ořechách.,

i někdy na lojových koulích. Vrabci se u nás nedrží, spíše straky a sojky., občas pěnkava.VV

JanaM 13.9.2006 11:28

U nás

je stav ptactva holubi, holubi, zase holubi a sem tam straka. Vrabčáci jsou fuč. Jo a v zimě vrány, celá hejna, jako v hororu. Takže nekrmíme a netěšíme se pohledem, ach jo.

Kočka 13.9.2006 10:53

Sýkorky.

Jednou jsem viděla, jak se se sýkorkou utrhl list a padala, ale včas se vzpamatovala, naštěstí, to by bylo něco pro ty moje chlupatice.

Vakandi 13.9.2006 10:39

Moc pěkné povídání :)

V zimě taky dáváme na balkon lůj, slunečnicová semínka a podobné dobroty....když jsem si pořídili Garfa, tak jsme mysleli, že se ptáčkové budou bát, když za oknem šermuje kocour tlapama...ze začátku se fakt báli, ale po pár dnech zobali jak zjednaní a Garfielda mohlo za oknem trefit, ale jim to bylo šumafuk.

JoVo 13.9.2006 8:41

Dlask.

;-)Hezké ptáčkovské vyprávění. Máme na zahrádce krmítko, ke kterému se slétá ptačí havěť z celého okolí. Jsme sice ve městě, ale častými návštěvníky bývají i sojky a strakapoudi.. Na koňadry u nás platí dlaskové. Stačí, aby se jeden posadil v krmítku a ostatní ptactvo, včetně koňader, nemá šanci.;-( Vrabců je tu málo.;-(

zana 13.9.2006 8:28

Rákšasí

jak je?

Nyny 13.9.2006 12:11

Re: Rákšasí

ráno už v botách na odchodu jsem zahlídla tuto otázku a řekla si - ano, příhodný dotaz, hlavně totiž takhle po ránu... 

Beda 13.9.2006 12:13

Re: Re: Rákšasí

ježiši, co to je??? 8-o nějak jsem se uklepla nebo co, samo mi tam skočilo jméno naší micinky, nechápu to... omlouvám se :-(

Rákšasí 13.9.2006 12:17

Re: Rákšasí

Už jsem tu, tělo se pomálu začíná srovnávat, předpokládám, že zítra to bude jěště lepší:-)R^

zana 13.9.2006 12:38

Re: Re: Rákšasí

a pak jéště lépší a jéště lépší - a bude dobře ;-)R^R^R^

zana 13.9.2006 8:28

tohle je parádní povídání

a těch různejch fóglů - závidím!!8-o;-). U nás na sídlišti je to: kos, kos, kos, sýkora (koňadra), straka, občas žluna a holub bublák (jsme kousíček od lesa), občas pěnkava a na vybraných místrech vrabci.

Dávali jsme v zimě lojový koule, sýkory stály ve frontě. Občas dole vybíraly pěnkavy (je moc těžkopádná a na kouli se neudrží) a už hodně k jaru (asi v době krmení) lítal strakapoud.

Zdena 13.9.2006 9:53

Jo lojové koule? Leda v nouzi nejvyšší!!

U nás - tím myslím několik sousedících baráků - je zvykem ptactvo krmiti. Důsledkem je zimní poněkud rozežrané ptactvo, které si vybírá balkóny a okna podle menu. Jasně vedou slunečnice a buráky, pak lůj pravý, pak sádlo vepřové a kupované lojové koule jsou pouze z nouze ctnost.

Jo a pokud si dám na balkón chladit štrúdl a nepřikryji ho důsledně utěrkou, aby ani kousíčíček nevyčuhoval, mám smůlu - to je taky poměrně lákavá ptačí nabídka. Upozorňuji, že pouhá frišhaltova folie (přilnavá folie na potraviny) nestačí.

zana 13.9.2006 10:37

Re: Jo lojové koule? Leda v nouzi nejvyšší!!

dtto;-D. S lojovou koulí jsme už loni neuspěli, což mě mrzí, je to úžasně zábavný. Navíc když nasypu jen tak, sežerou to holubi.:-/.

Štrůdl souhlasí, taky rádi pečená kuřátka;-D;-D.

Rákšasí 13.9.2006 12:15

Re: Re: Jo lojové koule? Leda v nouzi nejvyšší!!

Sprintovala jsem v předštědrovečerním shonu a dodělávala nepečené cukroví, to dělám schválně až naposlední chvíli, protože nevydrží dýl jak dva dny. Kam s ním? V lednici, pod postelí příjde k újmě, sláva už to mám. Na okno. Ráno vzbudilo ťukání jako když prší, staruju k okno, přitom se přizabíjím o vysypané lego na zemi a s úžasem zjišťuju, že jsem nachystala vánoční hody veškerému sídlištnímu ptactvu. A aby nepřišli zkrátka ani později půlu si poshazovali na zem. Největší úspěch měly rumové kuličky.;-D

zana 13.9.2006 12:41

Re: Re: Re: Jo lojové koule? Leda v nouzi nejvyšší!!

no a divíš se? Já je taky ráda ;-D

JoVo 13.9.2006 15:39

Re: Re: Re: Jo lojové koule? Leda v nouzi nejvyšší!!

;-PRumové kuličky máme taky rádi.;-P

Rákšasí 13.9.2006 17:31

Re: Re: Re: Re: Jo lojové koule? Leda v nouzi nejvyšší!!

Přijďte o vánocích sbírat pod okno, možná vám ptíci něco nechají;-D;-P

Eva 13.9.2006 7:56

Vrabčáci nevymřeli!

U nás jich je tolik, že nemůžu ven věšet prádlo, páč bych ho pak mohla zase rovnou vrhnout zpět do pračky. ;-DChtěli jsme je fikaně omezit tak, že jsme velmi poctivě podbili barák, ale nepovedlo se bydlí i ve škvírkách, kam by se myška neprotáhla.8-o Jinak Tě ale obdivuju, že všechny ty štěbetálky poznáš, já skončila u těch brabčáků a dudků... :-/

Jari 13.9.2006 7:36

Čáp:

Na starém komíně,v našem městě,již hodně dlouho mají hnízdo čápi.Loni na zahrádce,jsem si chtěla narovnat záda a nevěřila jsem vlastním očím.Proti mně,se řítil čáp,asi 60cm nad zemí!Zřetelně jsem viděla i jeho oči a ,,zobáčí úsměv".Málem mi oči vypadly z důlků a jen jsem hlesla:,,Tak a teď tě probodne!"Ještě jsem stačila pomyslet,že je asi téměř slepý,protože větší výšku,nabral,tak metr a půl přede mnou a břichem mi málem škrtal o vlasy.Asi jsem to odhadla správně,protože zanedlouho ,ho porazilo auto.Ochránci přírody,pak zajistili vybrání čapích vajec z hnízda,aby mohla být vylíhnuta uměle.Čapí máma,by to sama nezvládla.Letos, ale  hnízdo bylo naštěstí,obsazeno zase.:-)

Xerxová 13.9.2006 7:15

nové krmítko

Na zahradě krmíme na balkóně před kuchyní, ve velkém krmítku pod borovicí a taky zasýpáme na zem pod převislé borovicové větve....Letos nás opustila stařičká blůma. Nevydržela asi červencová vedra a úplně celá uschla. Neuřízli jsme ji nízko, manžel nechal asi metrový pařez - proč? No protože v této části zahrady nemáme krmítko a na pařezu se mu určitě bude líbit. Ale u nás začíná krmná sezóna až s prvními přízemními mrazíky....Takže se letos tím sněhem budeme s Betkou brodit na víc míst. Ale rády.;-D

Jari 13.9.2006 7:13

Dobrý den,

doufám,že také smím pochválit,to milé povídání. Je to téměř stejné,jak to vídám na naší zahrádce.Jen mne nikdy nenapadlo,o tom psát.Ostatně,tak hezky,bych to nedokázala.:-)