3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

PTÁCI: Jedna stránka jara

Jaro je definitivně tady! A podle čeho že jsem to poznala a jsem si tak jistá? Inu to je docela snadné. Pro mne jaro přichází spolu s mými dlouholetými nájemníky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dalmatin 6.6.2006 13:47

Taky chválím

pěkné počtení. Dokud jsme bydleli ve městě, měli jsme rorýse ve špehýrce. Tak jsme říkali malému větracímu otvoru v rámu okna. Celé léto nás ráno budili s rozedněním. Rozespalá jsem šla zaťukat na okno, ale byli to "voprsklíci", nic si z toho nedělali. Velký zážitek pro děti byl, když hrdlička si udělala hnízdo v květináči za oknem. Těšili jsme se na mladé, ale jakýsi dravec hnízdo vybral. Fakt jsem měla problém, moc jsem chtěla té hrdličce vysvětlit, že to já ne, to von.  Teď, co bydlíme na vesnici, máme na domě několik hnízd vlaštovek (Tojefuku -nejsou to jiřičky?) A heč! budeme tam mít asi jejich sídliště, začali lepit hnízda pod celým balkonem. To bude všude na...  Nevím, nevím, zda dojde u nás na novou fasádu. Udělají si hnízdo znovu nebo se urazí a už se nevrátí?

tojefuk 6.6.2006 14:15

Re: Taky chválím

Vlaštovka má na krku červenou skvrnu, jiřička zespodu celá bílá. Vlaštovka má dlouhá krajní pera v ocase, jiřička krátkou vidlici.

Pod hnízda na zdi přidělej konzoly, na ně prkna 2x širší než hnízdo, mělo by to stačit.

Drobné ptactvo vybírá z hnízd i kos a drozd, těch je pořád víc, než strak.

dalmatin 6.6.2006 14:42

Re: Re: Taky chválím

Takže pokud bychom museli hnízda sundat a na nové omítce jim přichystali podmínky, tak nám odpustí a vrátí se? Jinak tedy nová omítka nebude! 

LENKA .S 6.6.2006 14:53

RADA PRO DALMATIN

NEBOJ A HNÍZDA PO ODLETU KLIDNĚ SUNDEJ. TOHLE DOPORUČUJÍ SAMI ORNITOLOGOVÉ. V TĚCH STARÝCH HNÍZDECH JE TOLIK CHOROBOPLODNÝCH A JINÝCH " POTVORŮ" ŽE TO ZPŮSOBÍ POHROMU PRO DALŠÍ GENERACI. PRÝ DOCHÁZÍ I KE GENETICKÉMU NARUŠENÍ TĚMI VŠEMI FUJTAJBLY A JSOU PAK PROBLÉMY S OPLODNĚNÍM VAJÍČEK A VÝVINEM MLADÝCH. AŤ MNE TOJEFUK SJEDE, JESTLI KÁŽU BBLUDY. JAK JSEM SLYŠELA, TAK I PRODÁVÁM.

dalmatin 6.6.2006 19:08

Re: RADA PRO DALMATIN

DĚKUJI LENKO! JSEM ÚPLNÝ PTAČÍ NEZNALEC (HMM... NEJEN PTAČÍ)

LENKA S. 6.6.2006 22:00

Re: Re: RADA PRO DALMATIN

JÁ JSEM TOHO ZNALA OPRAVDU NHODNĚ UŽ  V DĚTSTVÍ. HODNĚ SE UŽ IVYKOUŘILO Z HLAVY, ALE TOHLE VÍM ZCELA JISTĚ. TO JE NOVÝ POZNATEK. SLEDUJI HODNĚ ROZHLAS- TV NEMÁM. HOVOŘILI O TOM ORNITOLOGOVÉ A I  V POŘADU PRO DĚTI- DŘÍVE DOMINO. TAKY V METEORU SE TOMU VĚNOVALI, ALE UŽ DŘÍVE- TAK PŘED DVĚMA ROKY. LIDI SE BOJÍ OPUŠTĚNÁ HNÍZDA SHODIT, ALE OPRAVDU SE TO MÁ UDĚLAT, ABY SI PO PŘÍLETU MUSELI PTÁCI DĚLAT NOVÁ, ZDRAVÁ A BEZPEČNÁ.