28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

PSI: Výcvikový tábor s retrívry

I když se to nezdá, retrívr je lovecký pes. Má výhodu, že je vyšlechtěn k takzvané práci po výstřelu. Proto je snáze ovladatelný před živou zvěří, o to více miluje aport zvěře již usmrcené.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Apina 23.7.2008 21:34

Gratulace, ještě jednou, snědlo mi to, zdá se, příspěvek

EvoŽ, máš nádhernou a úžasně pracovitou pejsku.

Myslím, že tak krátce po mateřské podala úctyhodný výkon. Četla jsem to tady už

ráno, ale čas na odepsání nebyl, takže píšu až teď. Moc doufám, že brzy přibude

další povídání o Áje i Ginny. 

Apina 23.7.2008 21:25

gratulace k Áje

EvoŽ, máš nádhernou a úžasně pracovitou pejsku. Myslím, že tak krátce po mateřské podala úctyhodný výkon. Četla jsem to tady už ráno, ale čas na odepsání nebyl, takže píšu až teď. Moc doufám, že brzy přibude další povídání o Áje i Ginny.

Přítelkyně mého bratra si teď pořídila po smrti starého psího kamaráda nové štěně - opět francouzského buldočka, jak jsem tušila bez PP: Sice jsem jim říkala, že s papíry je to bezpečnější, ale nemá cenu to komentovat. Štěňátko je milé, v zásadě samostatné, ale když jsem ho uviděla, já naprostý amatér, jsem se zeptala, proč ho nenechali ještě u mámy. Ujistili mě, že si to psí mimino brali v téměř 8 týdnech vzorně oočkované. Nemám důvod nevěřit. Ale .... je normální dávat štěně pryč, když se mu ještě viklají trochu nožičky? Také mělo při odběru jen 1,6 kg, prý štěňatům máma nechtěla držet při kojení. Já bych ho takto nedala, přišlo mi strašně malé. Ale nevím, jak má být francouzský buldoček narostlý ve 2 měsících. JInak bylo čilé, samostatně jedlo i drobně nakrájené vařené kuře, evidentně dobře srůstalo s novou rodinou. Vím, že tohle psí mimino má kliku, a že mu bude dobře. Mám z toho ale zvláštní pocit. Když ho přinesli ukázat mamince, našeho chudáka kocoura málem vzal psotník. Má strach z cizích lidí a teď ještě k tomu pes, i když jen sotva třetinový co on a bezmocný. Byl zalezlý celou dobu, co tam s tím štěňátkem byli a pak se strašně mazlil, aby se ujistil, že je ještě náš..

Vave 23.7.2008 21:15

Hlásím,

že Severní pól je dobit! ;-) Nebo Jižní? 8-o Nebo ne pól? 8-o Sakryš, co je to vlastně dobito? Asi jáááááááá!! 8-o;-)!!R^;-D;-D

Bzum! Já su tak šťastnééééééé!!!!!!:-)

Tak ještě zejtra nalíčit a učesat dcerenku a můžeme jít na to! ;-)

Krásnou dobrou noc všem!VV

baty 23.7.2008 21:17

Re: Hlásím,

VR^!!

MaRi 23.7.2008 21:23

Re: Hlásím,

tak, matko svajby, gratuluju k ukončení předpříprav a mladomanželomVV VELA ŚŤASTIA až navěky

Rpuť 23.7.2008 21:29

Re: Hlásím,

Ještě přežít zítřek, vydrž! Držím palce, ať všechno dopadne co nejlíp!!!R^R^R^

zana 23.7.2008 21:35

Re: Hlásím,

Dobře se na to vyspiVV!!

Bláža 23.7.2008 21:40

Re: Hlásím,

Všechno dobře dopadne, uvidíš a bude fajn!R^:-)VV

Apina 23.7.2008 21:49

Re: Hlásím,

Vave, ty jsi úplná hrdinka, co všechno jsi dnes stihla. Dobře si na zítřek odpočiň a hlavně přeji ať vše dobře dopadne. VVVVVV

Hana W 23.7.2008 21:53

Re: Hlásím,

Mila Vave, ty jses primo prebornik.  Gratuluju a budu na tebe vzpominat.V

Jakub S. 23.7.2008 22:32

Re: Hlásím,

Hlavně že nejsi dobitá ty - a to očividně nejsi. Z tak strašně činorodých robek jsem měl dycky strach.

Pitrýsek 24.7.2008 0:29

Re: Hlásím,

Vave, doufám, že už spíš. Začíná ten slavný den a Ty musíš být ráno odpočatá, svěží a na velitelském můstku. Přeju Ti, abys ten velký den v pohodě ukormidlovala. A až si večer sedneš a odkopneš slavnostní botičky, v ruce poslední skleničku šampaňského, budeš vědět, že to byl dobrý den.

Mladým jsem už přáníčko posílala, ale přesto ještě jednou. Hodně štěstí mladé rodince.

Hana W 23.7.2008 19:53

EVO

Musim ti tu Aju pochvalit - ta prvni fotka nema chybu.  A libi se mi tvuj vtipny pristup k veci

zana 23.7.2008 20:37

Re: EVO

No vida, mě zase okouzlila ta plovoucíR^. A je to krásně napsaný, úplně z toho cítím, jak to bylo bezvadný, odpočinkový a fajnV.

Taky jsem při čtení se drobet poprskala;-).

Fallowa 23.7.2008 18:55

Evo,

moc hezký článekR^ - v životě by mně nenapadlo,že u loveckých zkoušek může být taky legrace a v Tvém podání mě to moc pobavilo:-) - minuta ticha nad zesnulou kachnou mě tedy dostala;-D!Ty i Ája jste skvělá dvojkaR^!

EvaŽ 23.7.2008 19:03

Re: Evo,

U všeho může být legrace, záleží na lidech. Dokonce na jednom nejmenovaném pohřbu vzpomínal na otce syn, herec,  tak, že se smuteční hosté sice neváleli smíchy, ale usmívali8-o.

Vave 23.7.2008 17:45

Než jsem

dodělala saláty a rolády (teď peču poslední), přešla jsem od zpěvu k důrazné recitaci ala Kovařík; na programu jsou přísloví a pořekadla a lidové moudrosti. Jen si to zkuste: Ohýbaj ma mamko, keď som malý  Janko ....  když se to pojme dostatečně umělecky, je to fakt síla! ;-)

Ztráty na životech dosud žádné, pouze jsem přišlápla Bertíka a musela jsem ho snažně odprosit, ale už je to dobré. Pro LA: kuřata neztratila život dnes, tak je do počtu nezahrnuji.

Plán práce: vytřít kuchyň a vyžehlit košile a obleky. :-/ Nespálit poslední roládu! Odlakovat a nalakovat nehty! vymyslet, kam dám to všechno uvařené jídlo, když už teď je lednice plná. 8-o?8-o

Další hlášení bude v pravidelném čase. ;-);-D;-D;-D

Xerxová 23.7.2008 18:09

Re: Než jsem

Jídlo raději do lednice k sousedům, než ho nechat na pospas Ance, kosourkům, synkovi...;-D

Heč - já mám skoro dožehlíno - na zbytek je zítra času dost . Ale uznávám, že ty to musíš vyžehlit už dnes :-)V

jiný Honza 23.7.2008 18:34

Re: Než jsem

Já mám akci v pátek i sobotu (MLP slaví kulatiny - s rodinou a pak s kamarády), schválně, kdo bude vypadat líp v sobotu ráno! ;-D;-D;-D;-D

Jakub S. 23.7.2008 20:21

Jejda. Další taková slavivá.

No vy jste všichni ale vypadali ve Dvoře k světu, a nepochybuju že aji zbývající částička puzzlu, co tam nebyla. Pěkná rodina, to se vycítí. Že vzkazuju mladé paní (tím se nikdy nic nezkazí...), že jí tu rodinku a radost z každého jejího člena moc přeju aji nadále. Tuž vidět, že aj dyž stě z Paskova, nejste žadne paskudne zgarby!

jiný Honza 23.7.2008 20:34

Re: Jejda. Další taková slavivá.

Zgarby ni, tady sum žďorby. ;-P

Jakub S. 23.7.2008 22:34

Tuž pobijem se?

Tuž žďorby, do pěruna! Tys je jakysi haklivy synek.

Fallowa 23.7.2008 18:48

Re: Než jsem

Vavísku, jseš fakt dobrá,že ještě stihneš v předsvatebním maratonu psát pro nás aktuální reportážeR^V!Držím palce,ať je zítra hezky a všechno v pohodě proběhne.Mladým i Tádíkovi přeju hodně štěstíVVVVVV!

Jakub S. 23.7.2008 18:49

Re: Než jsem

Proboha - dokážeš potom zas normálně vplout do normálního života - ? A kalhoty jsem si dycky žehlil sám, celý život. Abych měl jistotu, že nebude dvojí puk a tak. U vás ne? No ovšomž zase ani omylem nezaválím tak Vysockého, že...

EvaŽ 23.7.2008 19:01

Re: Než jsem

Tedy Vave, já tě obdivuju. Já byla při přípravě svadby nervózní, jako pes. Štěkala jsem podstatně víc, než pes (tehdy Bekina, která byla moudře zalezlá, jen občas zkusila, co by se dalo vyloudit, no, vždycky dalo;-), měla jsem vůči němé tváři výčitky). A to jsme měli skoro všechno v hospodě.

Vlastně jsem kompletně připravovala i vlastní svatbu. Nakonec jsem vše připravila, ostatní obsloužila a málem se zapomněla (nestihla) nalíčit. No a nakonec obě svatby dopadly. Dokonce dobře. (Mladí jsou spolu teprve 4 roky, my už podstatně déle)

Beda 23.7.2008 19:08

Re: Než jsem

Vavísku, ty jsi děfče nejen šikovné, ale přímo úžasné, jak to zvádáš a ještě průběžně píšeš sem8-oR^VV... kliiiiiiiid, všechno bude bezva!!!!!!

Hanča 23.7.2008 19:11

Re: Než jsem

Milá Vave, ještě že máš v plánu práce i nehty, jinak jsem už chtěla zvednout prst i obočí a udělat na tebe : tytyty, už si taky konečně na chvilku sedni a odpočiň! Ještě bych to viděla na klidnou procházku s Ankou, příjemnou lázeň a pak už hají pupí. - Zítra na vás všechny budu myslet V!

zana 23.7.2008 20:43

Re: Než jsem

Milá Alenko, moc tobě, mladým i Tádíkovi přeju, aby to zítra dobře klaplo a hlavně to dobře klapalo nafurtVVV.

Neuhoň se, neboj, bude to dobrý.

Budu na vás moc myslet R^.

Hanča 23.7.2008 17:33

Ája je talent

a že tam byly drobné chybky, no bóže, nikdo není dokonalý! Po návratu z mateřské se každý, tedy každá musí znova rozkoukat, než bude podávat 100% výkony. A pak - jsem zvědavá na reportáže, až začne trénovat Ginny. Jestli jsem dobře pochopila, páník i štěník jsou začátečníci. Myslím, Evo, že se v tvém podání máme na co těšit :-)!

EvaŽ 23.7.2008 18:54

Re: Ája je talent

V loveckém výcviku jsme všichni začátečníci. Jenže já s Ájou už dva roky;-P. Páník občas cvičil s Ájou, dělal pomocné práce apod. Teď to bude mít s malou dračicí naostro. Ale obě budou muset respektovat oba pány. Kdyby jeden nemohl...