21.2.2020 | Svátek má LenkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Hlavně nesmí býti smutnoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 71, poslední: 22.3.2017 21:11, přehled diskusí

Ygo,:
Autor: T. Zana Datum: 22.3.2017 19:32

tradičně parádní fotky. Viděl je hlavní hrdina? Nemyslím Erníka :DD

Re: Ygo,:
Autor: Z. Yga Datum: 22.3.2017 19:46

Zano, děkuju za pochvalu fotek. Ano, fotky Jeník viděl ... ale že bude i článek, to ani netuší (:o)))!

Re: Ygo,:
Autor: T. Zana Datum: 22.3.2017 19:57

:DDD

Che, Yga nezklame!:
Autor: Z. Asteris Datum: 22.3.2017 16:03

V parku, kam jsme dříve chodili, viselo na stromech několik balonků, občas je shodil vítr. Arinka aportuje míčky až v poslední době, ovšem jen když má náladu - to znamená, že nepotká spřátelené psy. Ovšem dnes ráno se v lese na moment "ztratila" a přinesla celá radostná srnčí nohu a že nedá. Ale nakonec mě mile překvapila, a vyměnila nohu za pamlsky. Jen potom ještě dvakrát odběhla stejným směrem, trochu jsem trnula, ale další pozůstatky tam naštěstí nebyly.

Re: Che, Yga nezklame!:
Autor: Z. Yga Datum: 22.3.2017 16:36

Copak srnčí noha - včera jsme šli kolem kaliště a tam bylo vysypáno snad půl metráku plevelné ryby! Asi jsem měla nějaké vnuknutí, že jsem chvilku před tím Ernesta připla na vodítko ...

Re: Che, Yga nezklame!:
Autor: Z. Asteris Datum: 22.3.2017 17:24

Jo, tos měla opravdu štěstí!

Re: Che, Yga nezklame!:
Autor: A. Lex Datum: 22.3.2017 19:14

Ježíš YGO, zrovna včera mi jeden psí soused vyprávěl, že u jednoho dost blízkého posedu našel kusy ryb a u nich mrtvou lišku. A před pár dny v naší vísce proběhla šuškanda, že jsou dva psi na kapačkách a snad otrava. Moc jsem tomu nevěřila a tvrdila jsem, že může jít o otravu botulinem ze zkažené ryby, ale kde by se v lese našla ryba, že.... A hle oni myslivci zakrmují přemnoželé divočáky a nejenom u vás......

Re: Che, Yga nezklame!:
Autor: Z. Jenny Datum: 22.3.2017 20:43

Fakt už ty myslivce nemůžu, to je jako když hodíš před bejka červený hadr, tak jsem zuřivá a s tím novým zákonem o myslivosti mi silně připomínají lidové milicionáře.Jediná ozbrojená složka ve státě, tak jim jdou poslanci na ruku. Nová generace tam už skoro není, jsou to na dědinách samí páprdové, kteří neumí střelit ani divočáka ani přemnožené srny, loví jen co sežerou, doufám, že mají plné mražáky pro sebe a své příznivce. Však je vidím jak táhnou z lesíků ty batohy a na Vánoce si na to vezmou traktorky.Kolik oni budou platit za škody způsobené přemnoženou zvěří? To zase zaplatíme všichni, že ?

vzpomněla jsem si na Čapka:
Autor: M. Beda Datum: 22.3.2017 15:52

při této větě v komentářích - "Hod do výšky i dálky mi jde tehdy, když o to nestojím"

pamatujete na tu povídku jak maník hodil rekord šutrákem, a pak ho učili jak "správně" házet a on házel čím dál míň - až prozradil "pointu" mistrovského hodu????

sakra, jak ono se to jmenovalo?

Re: vzpomněla jsem si na Čapka:
Autor: M. Beda Datum: 22.3.2017 17:29

tak jo, přímo Rekord se to jmenuje

http://ld.johanesville.net/capek-14-povidky-z-jedne-kapsy?page=14

Re: vzpomněla jsem si na Čapka:
Autor: M. Crossette Datum: 22.3.2017 17:49

Hihi, připomnělo mi to jednu z povídek filmu "To Rome with Love", kde majitel pohřbeního ústavu má skvělý operní hlas - ale dokáže takhle zpívat pouze, když se mydlí ve sprše, "na suchu" je téměř nemožný :) Takže nakonec zpívá s velkým úspěchem na jevišti, ale "do děje" se vždy musí při jeho áriích vsunout sprchovací kout - znáte ten film (tuhle povídku)?

Kdysi jsem jeli z Německa zase do Prahy za maminkou. Jenže u dolních dveří jejího domu nefungoval zvonek. Naštěstí měla v 5. patře otevřené dveře lodžije a moje volání slyšela. Vyklonila se z balkónu a hodila mi svazek klíčů. No a já jsem zvedla ruku na hlavu, otevřela dlaň a celý svazek mi z té výšky pěti pater přistál přímo do dlaně. Nejenže manžel vykulil uznale oči, ale v údivu se zastavilo i pár kolemjdoucích, kteří to viděli. No, nevěřila jsem ani já. Jen nevím, jestli obdiv úspěšného chycení patří mamince, protože mi klíče pustila primo nad hlavu, nebo mne za odhadnutí jejich místa pádu. Ale pochybuji, že by se mi to povedlo podruhé :)

YGO úplně to vidím...:
Autor: M. Crossette Datum: 22.3.2017 15:13

tedy to tvoje řehtání nad Jeníkovou snahou :). Ale je skvělý, že to nevzdal a zvítězil.

Tohle je bohužel můj velký problém zachovat před manželem vážnou tvář ve vážných situacích. Třeba, když mi něco důůležitého vysvětluje co mám jak udělat(tedy spíše mě poučuje). A mě, místo soustředěné tváře posluchače,začnou cukat koutky a někdy se prostě fakt neudržím a rozesměju se naplno. To "lekci" právě dvakrát nepomůže a já se omlouvám, protože fakt nevím, čemu a proč se směji.

Ernestík je krásný, lesklý fešák, sestřih mu náramně sluší a koukám, že se zase o píď protáhl. A to kukuč, co umí udělat :)

Re: YGO úplně to vidím...:
Autor: M. Beda Datum: 22.3.2017 15:54

no jo, to jsem ve svém komentáři (radši) vynechala - jak asi Jeník snášel při svém snažení to Ygy hýkání a po zemi válení :-DDDDDDDDDDD

Re: YGO úplně to vidím...:
Autor: Z. Yga Datum: 22.3.2017 16:33

Holky, my jsme se řehonili totiž oba, možná proto ta snaha byla korunována až po delší době - a Erna kolem nás lítal a chechtal se taky. Prostě to bylo radostné odpoledne, to se někdy tak stane - stačí úplná blbost a člověku to zvedne náladu o sto procent.

Re: YGO úplně to vidím...:
Autor: M. Crossette Datum: 22.3.2017 17:51

YGO, tak to pak opravdu musela být skvělá, prochechtaná procházka !!!

Re: YGO úplně to vidím...:
Autor: L. Vaňková Datum: 22.3.2017 19:40

Záchvat smíchu v nejlepší chvíli, na to jsem expert. Asi největší jsem měla ve svém prvním manželství. V jednom koutě zahrady byl pařez, o kterém můj drahý společně s mým tátou rozhodli, že bude skvělý na štípání dřeva, tudíž je nutno ho přemístit blíž k domu. Ti dva pánové se tak nějak nemuseli, takže bylo třeba trošku machrovat. Můj muž tedy místo aby použil rozum a pařez odvezl na kolečku, použil svaly, pařez zvedl nad hlavu a hrdě s ním překráčel zahradu. Došel na místo určení a pařez teatrálně zahodil. Strefil se přesně...na položené hrábě. Ano, opravdu ho jejich násada vzala přímo do čela. A já, místo abych jako oddaná manželka chudáka přizabitého křísila a litovala, jsem se zhroutila na zem vedle něj v šíleném záchvatu smíchu, který prostě nešel zastavit. Bouli měl, chudák, strašlivou, naštěstí bez dalších následků, ale dlouho mi to nemohl odpustit :-)

Re: YGO úplně to vidím...:
Autor: Z. Lika Datum: 22.3.2017 21:11

Kristepane Lucko :DDDDD

Matyldo,:
Autor: A. Lex Datum: 22.3.2017 14:32

přišla jsem k netu až nyní, takře přeji všechno nej a nej.

Re: Matyldo,:
Autor: M. Crossette Datum: 22.3.2017 17:52

Matyldo, také se dodatečně přidávám k Alex.

YGO:
Autor: A. Lex Datum: 22.3.2017 14:19

s míčky nebo suky na šňůrkách není na vycházkách nikdy smutno. Co já už pověsila balónků na šňůrce na stromy, nebo ztratila v závějích sněhu. To jsem počkala do oblevy ... a Ajvi si ho zase našla :-).

K tomu závěru bych dodala: "Vzít si na procházku štranek se sukem a k němu i štafle a bude o zábavu postaráno.

P.S. S panohami se strašně špatně manipuluje, mám osobně vyzkoušené :-).

Re: YGO:
Autor: Z. Yga Datum: 22.3.2017 14:56

No ano, s panohama se manipuluje blbě, ale kdy široko daleko nebyl žádný kameň.

Ygo!:
Autor: T. Zana Datum: 22.3.2017 14:07

Parádní miniaturka :DD Moc pěkně jste si všichni užili!

Byl od té doby uzel na procházce?

Re: Ygo!:
Autor: Z. Yga Datum: 22.3.2017 14:54

Ale jo - ale jenom na opravdu rozlehlé louce ...

YGO,:
Autor: Z. Jenny Datum: 22.3.2017 13:48

už vidím Jeníka převlečeného za veverku, jak bystře a svižně zdolává

borovici.Místo šišky a semínek donáší suk. Vidím to všechno krásně plasticky a bavím se rozváděním dalších představ.:-) Vřelé fíky!

U nás malá Jenka nosí krásně, dokonce přináší. CončaTonča to ještě nepochopila ale věřím, že když se používá tento teriér na kačeny, že mi nějakou donese.

U nás je hnusně, prší, fouká, jsme zmoklé slípky, sušíme se v pelíšku.

Re: YGO,:
Autor: Z. Yga Datum: 22.3.2017 14:00

Jenny, chceš mi říct, že si dokážeš představit Jendu jako veverku? Se štětičkami na uších a huňatým ocasem a hlodavými zuby? A hbitě šplhající po borovici? Pak máš opravdu velkou představivost! (:o)))

P.s. tos mi neměla dělat, furt se snažím si ho tak představit a JE TO HROZNÉÉÉÉ! Jak mu mám vysvětlit, že když se na něj podívám, dostávám záchvat smíchu?!

Re: YGO,:
Autor: Z. Jenny Datum: 22.3.2017 14:49

... já mám doma zase velikonočního zajíčka a když si představím jak na Velikonoce kolem mně poskakuje s tatarem a básničkou, jéžíši, ty uši !Taky mu to nesmím vyjevit :-)) tak bacha na ego, milá Ygo!

Re: YGO,:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 22.3.2017 18:26

fááákt?? já snad na velikonoce dojedu nebo co :)

to asi musím vidět na vlastní voka

Já četla ráno u dr v čekárně a skromné hlášení:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 22.3.2017 13:15

jsem závistivá matka, závidím Olíčkovi angínu tak ji mám taky..je mi hnusně

Ygo, takové procházky já znám, Tom s náma vůbec nechodí ale ted co nás chodí jak psů je vítaný pomocník. Nafasuje štěně, Olíček vybere barvu vodítka a jde se.

Úplně vás u toho stromu vidím, tebe slyším se chlámat. No a teda kdyby se něco podobného povedlo mě tak Chic by pro balonek na strom vyskočil vylezl vyšplhal prostě za balonek dušu dal - správná malina no

hlášení z pelíšku - zatím je veselo ovšem v pondělí už bude skoro ticho, víc neprozradím, co bych pak psala do článku že

a že mi bude smutno.....ach jo to chovatelství

Re: Já četla ráno u dr v čekárně a skromné hlášení:
Autor: Z. Yga Datum: 22.3.2017 13:19

Ach jo, chudáčci angínoví - držím palce, ať je vám oběma brzo dobře, angína je úplně na prt.

Re: Já četla ráno u dr v čekárně a skromné hlášení:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 22.3.2017 13:20

Olíček už dobrý, ale já trpím, teplotu nemaje musím počkat až zabere lek