8.12.2021 | Svátek má Květoslava


PSI: Vánoce s Abbie (1)

10.1.2006 1:58

Pro osvěžení vzpomínek jsem si na jeden papír zkopírovala maily, které jsem nadepisovala hlášení a posílala průběžně Kačerovi, a po jejich pročtení mi přišlo nejjednodušší jen je lehounce opravit, upravit a doplnit. Samozřejmě příhod s Abbie bylo mnohem víc, ale ona ta hlášení jsou už sama o sobě dost dlouhá. A některé zážitky jsou stejně nesdělitelné, protože se vlastně nic nestalo, jen vy zůstáváte o mnoho bohatší. Jako já poté, kdy jsem se stala Abbiinou tetou. Anka a Abbie seznámení

23. 12.
Ahojky, tak už jsme všichni doma. Ebíšek třetí raketovou rychlostí proňuchal celý byt a žádné protesty jsem nezaznamenala. :o) Nejvíc ji ale zajímalo vybalování tašky, zejména pak misky. Myslím, že mi chtěla naznačit, že by si dala něco k snědku, ale předpokládám, že už svou večerní dávku měla. :o) Je to veliký mazlíček a miláček, právě se povaluje s mým mužem na zemi. :o) Naše Anka je vcelku v pohodě, jen nechtěla Abbie pustit k misce s vodou, tak Abbie dostala svoji. Anka trošku žárlí, ale je to zcela v normě a myslím, že do dvou dnů to rozdýchá úplně. Takže v klidu odleťte a užijte si vánoce. Zítra večer pošlu nějaké fotky, teď je tím nechci trápit. Pa. Vave

23. 12.
Tak teď jenom přemýšlím, kolik že psů jsme si přivezli. :o) Po chvilce vzájemného oňuchávání vyskočila Abbie do naší postele a Anka za ní a v té posteli se nám děvenky chlupaté tak nějak sblížily. Od té doby lítají po bytě jako blesk, kloužou po linu i po koberci. Abbie je děsně chytrá, už ví, kde jsou místa, kam se Anka moc nevejde, a taky už přišla na to, kde se dá zdrhnout druhou stranou. Jsou skvělé, pořád spolu blbnou a okusují se. :o)

Psaní jsem musela přerušit kvůli této příhodě: Vašek dělal na Ebíška obličeje a volal, jé, ta se krásně tváří! Mezitím Abbie přiběhla sem, do synova pokoje, na jeho postel, kde už byla Anka i Bobeš a Vašek dělal na Ebíška ty obličeje znova, jenže ona se tak tvářila proto, že se ho bála, šla se schovat za Bobeše a počůrala se tam, chudinka malá. Tak má Vašek přísný zákaz ji strašit. Holky jsou teď znovu vyčůrané a ufuněné z běhání, počítám, že si asi někdy zdřímnou. :o) Tak pro dnešek už konec zpráv. Dobrou noc. :o) Vave.

(Malé doplnění a vysvětlení: Vašek je manžel, Bobeš je synova stálá přezdívka a později zmiňovaná Lucinka je naše dcera. To, jak se Abbie umí tvářit, nás fascinovalo všechny. Pravděpodobně je to i tím, že jsme vždycky měli pejsku černou a v obličeji chlupatou,takže mimika je těžko postižitelná, kdežto Abbie je krátkosrstá a světlá a v obličeji růžová. Také má jiné oči a umí si vyrobit na čílku a okolo očí milión vrásek. A určitě se umí smát nejvíc ze všech pejsků na světě, Kačer tomu říká, že se cení. Já jsem si vždycky v duchu broukala: milostivá se vycení, já se vycením - a tak jsme se s Abbie cenily obě.)

24. 12.
Ahojky a krásný Štedrý den!
Tak se náš spací plán - alespoň pro první den - povedl. Bobeš je sova, která usíná nad ránem, takže my chodíme spát mnohem dřív. I vzali jsme si Anku a Ebíška nechali u Bobeše. Chvilku plakala a tak si s ní hrál, pak usnula na dece na zemi a později se přesunula do postele. Když šel Bobeš spát, vyrobila k jeho veliké spokojenosti ze sebe klubíčko u jeho hlavy. Jediná drobná stížnost byla na to, že Abbie chrápe jako tři dospělí chlapi najednou. :o) Anka a Abbie okusování hlav

Ráno jsem si Ebíška vyzvedla v pokojíčku, což Anka přijala s výrazem "no co se dá dělat, to tahadlo za uši je tu pořád". Byly jsme venku (v šest ráno, bo já jsem nemohla dospat) a teď půjdeme s Bobešem na první větší vycházku.

Ebíšek tu má veliký úspěch, doufám, že Brian nebude žárlit, ale můj muž se do Abbie zamiloval. :o) Ona má úžasnou obličejovou mimiku a ten křivý zoubek jí dodává nádherně uličnický výraz. Jo, a určitě je to ten nejdojemněji žebrající pes, jakého jsem kdy viděla. Ta hlavička na stranu, hladové oči... ona má podobně ustaraný výraz jako Andula, jenže Andula nese ve svém pohledu starost o osud všehomíra, kdežto Abbie (zatím) jen starost o to, aby nezemřela v nejbližších sekundách hlady. :o)

Zatím ji oslovujeme takto: princezna Zubejda, pitbulka Penelopka, gremlínek, Debbie (to když si pokaždé nechá víko od koše spadnout na nos), pitíšek, Ebíšek .... doufám, že se z nás nezblázní. :o)

S Ankou si teď půl hodiny okusovaly hlavy, je na Abbie poznat, že má praní v krvi, někdy má i na vrch. :o) Obě je to tuze baví a pak funí jako mužstvo fotbalistů po zápase.

Posílám Ti zatím jen tři fotky, více odpoledne. Pa. Vave

Alena Zemanová (Vave)


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!