16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

PSI: Speedy

Hop a skok, Speedy letí přes potok. Nebo taky přes ohradník. Tomu nadšení jeho tělesná schránka s bídou stačí. Je tu Speedyho žebrota.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
fnuk 23.11.2009 10:02

Rýže, mrkev a jablečník

Vedle báječného ostropestřece poradí bylinkářka lidem s obdobnými problémy  jablečník, čaj z něj. Ale nevím nevím, jak si na to hafan zvykne, ona je to bylinka sice okamžitě účinná, ale dost hořká, ne chuťově nepodobná chmelu. Ale za pokus naládovat mu při každém jídle do krku pár lžic by to určitě stálo. 

S vločkami bych byla opatrná, přece jen mají projímavé účinky.  Nahradila bych je plně rýží.

Taky bych Vařila odvar z ní + mrkve, takovou tu "blemcaninu", čím blemcavější,  tím lepší, jako se vaří pro malé děti, když mají průjem. A babská rada pro nespálení "obyčejné" rýže: 1 díl rýže + 1, 5 dílů vody, na malý plamínek, až se začnou dělat v rýži bublinky odstavit, hned přikrýt utěrkou, na to poklici a celé zabalit do další utěrky. Vložit mezi polštáře, nebo do peřiny a nechat dojít, klidně i hodinu. Nebát se, rýže zůstává teplá i po delší době, jen nebude tak sypká, což pro účel Speedyho diety vůbec nevadí.  

VVTen jablečník dávat minimálně 2-3 dny.  Uvařit 2x denně 1/4l hrnek a po lžících ho do něj dostat.

Bára 23.11.2009 12:21

Re: Rýže, mrkev a jablečník

Tip na rýži je dobrý, díky, pokud se na ní v mezičase nevláme Ben. Včera zkoušel syrové brambory. No, jezevčík. Vločky Speedyho kupodivu většinou zarazí. S bylinkami by bylo hůř, přesněji řečeno cokoliv dvakrát denně je u nás nereálné. Z toho důvodu i antibiotika, pokud někdo má, dáváme jen injekčně. Dělám dvanáctky. Po nich obvykle ještě nějaké to ošetření v jiných depozitech, vyvenčit vlastního psa u mámy a přískokem domů. Buď sama, a pak do práce ráno odtud, nebo třeba s Marcelou a pak zpět v noci a dospím chvíli v Praze. Ben jezdí se mnou (erární jezevčík). V sadu jedni psi a kočičí voliera. To už je poprask na dvoře. Malý dobytek chce ven na pastvu. Vypnout ohradník. Vyhnat a jedním okem hlídat. Vyhnat všechny, Speedy je loví. Kobyly taky ze dvora, Georgino se s nimi honí a v blátě po kotníky je to nebezpečné. Nakrmit a zavřít dva "volné" psy, každého zvlášť, pustit Georgina a Speedyho, ti vyletí jako střely. Uklidit jim, nechat je vylítat (nutně oba spolu), zakrmit a zavřít, přitom okem střežit dobytek. Pustit volné psy, pustit kobyly do dvora. Zahnat malý dobytek domů, zavřít a zapnout ohradník. Béé, chceme jádro.  Takže proniknout do stodoly, zakrmit kozy a ovce - matky ve chlévě u žlabu, kobyly zvlášť do jejich - kradou, Mudlounka u stodoly, aby mu nekradli, ostatní ovce na pastvině.Dát prasatům, králíkům, případným separovaným kočkám. Dolít vodu. Zkontrolovat ohradník. Prchnout. Nemám jen depozit, ale i hospodářství. Moji nejlepší kamarádi jsou el. ohradník a baterka. Pokud mám volno, je líp, to se i vaří a venčí a páchá úklid a už měsíc jsem nestihla oplotit další kus pastviny. A musím si dojet ke kozlovi pro kozeny. A mám domluvený odchyt koček na kastrace. Zima mi nevadí, ale měli by dýl svítit. S touhle denní atrakcí končím po šichtě tak okolo druhé. Proniknout pak jen tak do kotce ještě ráno je nereálné, vyžadovalo by to celý cvik znovu a to nestihnu, ikdyž nepůjdu spát vůbec.Prostě u nás je, až na naprosté výjimky, všechno reálné jen jednou denně :-(

Karolina 23.11.2009 12:32

Re: Rýže, mrkev a jablečník

Tohle když čtu, tak si připadám, že vůbec, ale vůbec nic nedělám!!!!:-(

Bára 23.11.2009 12:38

Re: Rýže, mrkev a jablečník

Zato já si připadám, že vůbec nic nestíhám :-)

Ale už budu muset emigrovat od netu, v rámci léčby se zašívám u očítače toho, co s ním občas spávám a povinnosti a hladovci volají.  Pokusím se sem dodat ještě ten link na aukro, na "Speedyho věno".

fnuk 24.11.2009 13:21

Re: Rýže, mrkev a jablečník

Tak zkusit aspoň jednou denně, ale nanutit ten odvárek do něj. Vločky jsou zajímavé, že Speedymu staví, ale zaplaťpánbůh R^

Máte teda roboty nad hlavu, ale tu zvířenu vám prudce přávidím. Kdyby to šlo, hned bych se nabídla na výpomoc, jen tak pro radost někomu pomoct, ale bohužel, zatím jsem pevně fixnutá na město. 

Btw kolik hodin že má váš pracovní den, tipuju tak minimálně na 52 ;-).

Bára 26.11.2009 1:17

Re: Rýže, mrkev a jablečník

Kolik? Pořád málo :-(

Petra + Barry 23.11.2009 8:34

Krmení

Na játra zkuste Ostropestřec mariánský. Vybodnula bych se na granule a krmila syrovým - kromě toho že ve velkém procentu případů tahle změna výrazně pomohla, je to i mnohem levnější. Delší dobu podávejte např. jen rýži + kuře (celé, syrové) + ostropestřec. Pokud se to srovná, můžete zkoušet postupně změnit přílohu na něco typu kolínka z Vetamixu - jen přelejete horkou vodou, takže připálení nehrozí ;-). Ale určitě bych s nimi nezačínala, rýže+kuře je dietní základ.

Bára 23.11.2009 9:13

Re: Krmení

Ostropestřec známe :-), ten trochu pomáhá. Jakékoliv syrové maso skončilo zoufalými několikadenními tekutými průjmy.  Zvládne jen uvařené a se spoustou rýže nebo vloček, těstoviny také nedopadly dobře. Ta játra nejsou asi základ problému, ale to potřebujeme zjistit. Krmíme, v nadsázce, tím co je. Pokud granule  pro psy v tuhle chvíli jsou (acana vyprodávala starou recetpturu, za dvě stovky patnáctikilový pytel, kolik jsem měla, tolik jsem do toho vrazila, bohužel chtělo to tak pětkrát tolik) a na každodenní kuřata není, je volba dost jasná.  Potřebujeme zvládnout veterinu, aby bylo jasné, co mu vlastně vadí. Zažila jsem už i nemálo koček alergických na kuře, ale tady je to jaksi fuk, reaguje na něj stejně jako na skopové či kozinu.A králíci se nějak odmítají množit, (bodejť by ne, když mi psi v létě ukradli a slovili chovného samce) tak ty mu nedopřeju.

Karolína 23.11.2009 9:55

Re: Krmení

Prosím, ozvěte se mi na mailíka katyp50 šťouchanec seznam.cz.