10.12.2019 | Svátek má Julie


PSI: Psí profesorka

9.11.2005 20:57

Našla jsem ji další bouličku. Jednu má dole na hrudníku a další na hrudníku na boku. Nechci ji s tím tahat na vyšetření, říkám si, že to budou tukové bulky. Věk na to má. Poběžím tam až když zjistím, že se jí zvětšují. Kolem očí zešedivěla.

Ale jinak ji to naše strakaté štěně prospívá, zhubla, chodí na delší procházky. Nožky ji nebolí. Začala se po Tristanovi opičit a lépe poslouchá, aportuje a více běhá. Přemýšlím, jak to mám zařídit aby tady byla NAPOŘÁD :o) Vše tak letí, než jsem se rozkoukala oslavila Bessy osm let.

Pomalu chápe, že ne všechny pejsky má za úkol vychovávat. Už ví, že tu smečku co potkáváme u nás v parku nemá sežrat. Sice ji to občas ujede a nějakého pejska přece jenom "seřve", ale již to není tak zlé. Rozumím ji, je to psí profesorka.

Když jsme na návštěvě u Šelinky a Tristan si s Šelinkou moooc hlasitě hraje, tak neváhá a důrazně je napomíná. Vypadá to legračně. Já sedím, povídám si s Janou. Bessy mi odpočívá u nohou. Vedle ní skotačí Tristan s Šelinkou. Honí se, okusují a doslova dělají psí kusy. Občas je musíme překřikovat abychom se vůbec slyšely. Nooo a to je na Bessy moc.

Podívá se na mne a jako by říkala: "Paničko, když ty nemáš rozum, tak já ho mít musím, takhle to přece nejde..." A vyčítavě štěkne na štěňata, ať toho nechají. Dáma chce odpočívat. A vůbec tady bude klid! Mrskne po nich zlým okem. Někdy jedno štěknutí nepomůže. To potom Bessy vstane a jde jim štěknout do ucha.

Znova se na mne podívá co já na to. :o) Hafani se přemístí dááál od Bessy a hrají si s ještě větší vervou. Šelinka má z Besinky větší respekt, tak se někdy pro jistotu schová pod postel. Je černá a tak ji z pod postele vykukují jen dvě očíčka. Číhá a čeká až se Bessy bude koukat jinam a šup, rychle vyleze a hurááá... útok na Tristana. Boj je to vyrovnaný do té doby, než přijde ta velká černá holka a připojí se  ke hře. Besinka leží a Tris s Šely ji přeskakují a ožižlávají. Jsou lepší než televize. :o))

Tristan se učí velmi rychle. Roste o něco pomaleji. Bude mít kolem 52 cm v kohoutku. Kam se hrabe na Bes, která má 69 cm. Během jednoho odpoledne pochopil co má dělat, když mu řeknu TOČ. Stojí přede mnou a čeká než mu hodím aport a já dám povel: TOČ. Otočí se kolem dokola a zase stojí čumáčkem přede mnou. Další úžasný kousek je SUD. Ano, Tristan válí sudy :o)) Ještě umí skočit mi do náruče a couvat. Základní poslušnost jako je sedni, lehni, ke mně, k noze, stůj, zvládá levou zadní. Jsem až překvapená jak se rychle učí.

Čas od času si vzpomenu na dobu kdy jsem venčila s knihou v ruce. Bessy čuchala, pásla se a já četla, četla a četla. Teď to vůbec nejde, neustále musím vymýšlet pro to strakaté štěně nějakou aktivitu. Jen tak chodit je nuda. Takže aportuje a cvičí. A já si čtu doma, občas:o).

Je to 14 dní co jsem viděla bráchu Tristana. Jsou si podobní. Kuba vypadá a chová se jako australák, Tristan je borderka v barvě australáka :o)). Dřív když jsem viděla jak moc jsou borderky aktivní, tak jsem si říkala, že to je pes k neutahání. Ano je to pravda, borderka je úžasná, ale neúnavná. Tristan spí jen 10 minut denně. :o))

Čas letí, syn oslaví 18. narozeniny. Je to dobrý čas, i když letí. Je nám všem pohromadě dobře.


Olga Kapková