19.6.2021 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

PSI: Pascha se představuje

Ahoj, jmenuji se Pascha (čti Paša) a letos mi bude 10 let. Jsem čistokrevný zlatý kokršpaněl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fallowa 14.2.2007 7:40

Ahoj Pasho,

moc hezky jsi to napsalR^.Je dobře,že máš nový domov a nepochybuju,že svým lidičkám oplácíš jejich lásku.Mějte se všichni dobře i nadáleV!

zana 14.2.2007 7:38

¨pěknej pejsek

a hezky to napsal ;-). Ta poslední fotka je skvělá ;-D

Xerxová 14.2.2007 7:33

Pascho, měl jsi kliku

myslím, že není moc tak báječných páníčků a paniček, kteří si vezmou osmiletého pejska. Ale je vidět, že ji krásný kluk a že je ti s nimi moc dobře.

Betka by určitě nechápala, že můžou být pejskové, kteří nevědí, co je to kanapátko nebo postel;-D

Jakub S. 14.2.2007 1:00

Je to osobnost.

Vypadá moudře, vypadá, že má porozumění, že zná život a nikdo mu nic nemusí vykládat, že dovede mlčky ocenit laskavost a že ho bolí opak. Že je spolehlivý a uvážlivý a naopak dovede prožít chvíli štěstí, protože je dovede ocenit. Je to tak?

A mě teď napadlo, že vám ocituju ze svého překladu pár vět k tomuto z Wassermanova Muže z kraje La Mancha. - Carrasco zapřísahá Cervantese, že musí vidět život, jaký je. A zde je jeho odpověď: Žiju už déle než padesát let, viděl jsem život, jaký je. Slyšel jsem popěvky z krčem i naříkání ze špinavých ranců po ulicích. Byl jsem vojákem a viděl jsem, jak kamarádi umírají v bitvě, a až doposledka jsem je držel v náručí. Byli to lidé, co viděli život jaký je, a stejně umřeli v beznaději. Bez slávy, bez úžasných posledních slov... Jen v očích měli zmatek, ty oči žalovaly, ptaly se: proč? Myslím, že se neptali, proč umírají, ale proč žili. - Je to hodně od věci? Já vím, že není. Jenom jestli to cítíte taky...

Myš 14.2.2007 1:07

Re: Je to osobnost.

Jakube, napsal jsi to moc hezky. Je to moudro o životě. Asi každý si musí sáhnout na dno, aby poznal, jak moc krásný je život. Bohužel někdo se už z toho dna nemá sílu nebo možnost zvednout. A tak všem přeju, aby ty krásy života poznávali rovnou bez té cesty dolů. Krásný nový den Valentýnovský.

Hana Williamson 14.2.2007 1:55

Re: Re: Je to osobnost.

Jakube, Mysi: neni to od veci a je to tak.

zana 14.2.2007 7:37

Re: Je to osobnost.

Jakube a všichni - ano, akorát my k tomu tak nějak mrzutě pasuje to české: jóó kdyby starej moh a mladej věděl...

veram 14.2.2007 8:33

Re: Je to osobnost.

R^R^R^VV

jiný Honza 14.2.2007 9:07

Re: Je to osobnost.

Jakoubku, moc hezky jsi ta písmenka nakladl. To je fajn, že jsi.

Vave 14.2.2007 9:07

Re: Je to osobnost.

Naštěstí my si alepoň trošku můžeme vybrat, ale ta zvířata ... musíme být odpovědni za to, co jsme k sobě připoutali ... a to se už netýká jen zvířat ... a tak je Váš úryvek přece jen k  svátku sympatií, přátelství, i lásky a očekávání nejen jara  ... moudrý Jakube S.

Jakub S. 14.2.2007 10:12

Re: osobnost - psí, člověčí

Teď jsem to na chvilenku po ránu otevřel, než budu pár hodin překládat - jo, to vy snad ještě nevíte: V první odpovědi na poptávku se většinou podpisuju: XX, překlady (kromě dveřních). k to mu se váže dojemná historka - zavtra, zavtra, nur nicht heute. - Jsem rád, že jsem se neztrapnil. Ale prosím vás, se slovama jako moudrý a tak by se mělo hospodařit velice uvážlivě. Já jsem si představil, kdybyste to řekli mým potomkům: Moudrý?! Ten?!? Oči vsloup - hluboký povzdech -no áno, to ste kápli na toho pravého... jak vůbec mohl zatím tak dlouho přežít, při tom svém přístupu k marnostem tohoto světa - to je záhada...

Tož tak. Teď jsem znova shlédl Vávru - Prostějov (pro Hanu a Mirku: Šumná města, unikátní cyklus o moderní architektuře u nás). A je odrovnávající, jak měl potřebu napěchovat tam 12x tož... Až po to úplně poslední slovo... tož, pane architekte!!! A já slibuju, že nebudu pořád říkat tož. Tož tak.

Hana Williamson 14.2.2007 11:09

Re: Re: osobnost - psí, člověčí

Jakube, a tys ta toz pocital? Toz, jinak, maminky rodina je z Prostejova, resp. dedecek byl z Kostelca na Hane, babicka a jeji rozvetvena rodina primo z Prostejova, az pak nejak v tom obdobi nekdy mezi koncem valky a zacatkem komunistu je zivot zaval do Olomouce.  Tak co tam na tom poradu ukazovali? Narodni dum, Neherovu vilu, Wichterleho vilu....

Jakub S. 14.2.2007 12:39

Re: Šumná města

To je jenom dvacet minut, a Vávra je jednak architekt (vášnivý), druhak komediant/herec (vášnivý). Takže je to dokonce strašně zábavné i pro idioty. No to jsem přehnal, ale třeba i pro některé. A tady si vybral Nároďák, jasně (my máme tady taky Kotěru, víš to?), tři vily - dvě rodiny Kovaříkovy a Wichterleho, a radnici. Díky bohu za to. A bleskem Matyáš Rejsek z P., Edmund Husserl a chudák Jiří Wolker, má babička ho znala...

Myš 14.2.2007 0:51

To je Bááájo

Milý Pascho, je moc bájo, že máš nové a tak moc príma páníčky. Oni si tě moc váží, obzvlášť když tě pustí do svých postelí. Moc si to zasloužíš. Linda ti posílá hubáška a vzkazuje ti, aby se ti krásně dařilo a zase brzy napiš nějaké pěkné povídání o sobě a SVÉ  smečce VV. No a celá naše smečka se připojuje. Jsi bezvadný pejsek.