27.2.2020 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

PSI: Sami doma s pánčičkou

Maďarský vižlák Rumštajn měl pánčičku jen a jen pro sebe!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 19.1. 2018 21:21, přehled diskusí

Z. Lika 19.1.2018 15:32

Re: Ještěže máte ten bazén

Asi bude v každém zdravoobchodě, ale mám dobrou zkušenost s éšopem prodejbylin cézet. A maliník mají.

E. Šusová 19.1.2018 21:21

Re: Ještěže máte ten bazén

díky za tip. Podívám se tady u nás, máme dobrej obchůdek, tam by mohli mít

Z. Yga 19.1.2018 11:22

OTéčko

Dneska je tady zase pěkně hnusně - opět pršosněží a já dumám, kam vytáhnu psy ... včera přes den bylo taky tak, a potom ...

http://yga.rajce.net/2018_Lednovy_podvecer

E. Šusová 19.1.2018 11:32

Re: OTéčko

tohle mě vždycky vadí, že se během dne na rajče nedostanu a... večer pak zapomenu.

E. Šusová 19.1.2018 13:52

Re: OTéčko

grr tak jednak dodatečně opravuju hrubku - tohle mNě vždycky vadí, a druhak chci zdůraznit, že mi vadí, to že já nemůžu na rajče, ne že to sem někdo dá a já to nevidím, abych to upřesnila.

Z. Yga 19.1.2018 11:10

Milá Ešusko (:o))

Moc hezky jste si užili Rumíčkový den - ono jednou za čas neuškodí rozsadit - jak psy, tak pánečky (;o). Taky obdivuju, jak dokážete překonat hárací období, to já bych už byla u Cholajdy. Jaké štěstí, že my fenky kastrujeme (jinak by Brůča mazala štandopéde ku Benešovu) a tudíž takovéto pohromy neřešíme (ještě toho trochu). Navíc stále dumám nad tím, jestli by neměl jít na šmikadnu i Ernest ... někdy jsem silně pro, jindy jsem slabě proti (samosebou, páneček to vidí jinak - jak to už tak u chlapů bývá). Ale nejeví MOC sexuální touhy, takže se akce zatím odkládá

E. Šusová 19.1.2018 11:22

Re: Milá Ešusko (:o))

užili jsme si to prímově a Rumíček byl ščastnej jako bleška. Já to takhle občas dělám, že si vyrazíme na venčení s kamarádkou, aby měl kolem sebe taky někoho jinýho, než Talimůru a měl mě jen a jen pro sebe. A naopak, si pak zase vezmu Tupofleky a jdeme pospolu, abych to vyrovnala.

No hárání ještě nemáme vůbec za sebou, teď podle mě jedeme tu nejvýživnější fázi, tak se uvidí, jak dobře to překonáme. Zrovna jsem si včera říkala, že to je paradoxně zatím logisticky líp řešitelný doma, než na chalupě, kde jsou oba zvyklí lítat po zahradě a já tam pak mám pnutí z toho že je jeden vevnitř a druhej venku a tak to různě kombinuju a... to jo to je na Bohnice. A taky myslím, že je to tam hůř ohlídatelný, aby člověk nepolevil v pozornosti. Páč prostor je tam veliký. Tady doma je všechno na dosah.

Komplikace to je jen při venčení. To je nejde vzít najednou. Ne proto, že by hrozilo nebezpečí, že se neuhlídají, ale proto, že by se těžko řešil volně loženej sexuchtivej pes. Zrovna jako minulej pátek, to se to ještě dalo, protože nebyly nej dny, ale měla jsem je oba v polích a dořítil se k nám opakovaně obrovskej výmar. A já bych nerada Rumíčka vystavila tomu, že to bude chtít řešit a pes do něj vjede. A do toho budu ještě řešit Tali, která by si toho psa vybrala za ženicha.... to nee. Rumíček to v pátek nechal hezky na mě a Tali se mnou souhlasila, že dáme výmarovi na budku, takže to šlo, ale teď v tuhle dobu si to nelajsnu s její velikostí a dynamikou pohybu ani náhodou.

No já se páníčkovi trochu nedivím, že Ernesta brání. Ono totiž, pokud pes pak po kastraci ostatním voní, což se stává a není to nic vzácnýho a není to zrovna vyrovnanej jedinec, je pak pro něj zájem ostatních docela peklo.

T. Zana 19.1.2018 10:53

Chudák Rumíček

kterýmu panička nevzala balonek ;-)

Ale že si to vynahradil, panečku. Dobrej společnej den jste si udělali, zatímco Fleky někde těžce pracovaly :DD

Tak vydržte ve zdraví , zejména asi duševním!

E. Šusová 19.1.2018 11:26

Re: Chudák Rumíček

No jo, Talimůra makala jako barevná :D krom rozvážení hlíny musela provést sčítání myší, pak taky poslouchat páníčka a na všechno byla úplně sama! :D

Díky za přání, vynasnažíme se. Však to není na furt, pokud by Tali nejela celejch 28 dní, jsme třeba skorem už v půlce.

Z. Maya 19.1.2018 10:25

Moc hezký povídání

Rumíček s chlebíčkama je boží. :) Pěkně jste si to užili, to se mu určitě moc líbilo mít zase paničku jen pro sebe. Ale stejně myslím, že by Tupofleky už nedal. :)

E. Šusová 19.1.2018 10:29

Re: Moc hezký povídání

No jo, copak Rumíček, ten si umí užít oslavy :D :D (ale to už Talimůra taky :D ) Jojo, byl nadšenec, ceeeličkej den enem spolu, to si jeden oddychne . Ale přesně- to víš že by jí nedal , hrozně ráda se dívám, jak si okusujou hlavy a zpívají spolu. To ležej proti sobě na boku, okusujou se a Rumíček to bere fistulí a Tali naopak hučí. Nebo spíš teda hlučí a hrčí.

Z. Matylda 19.1.2018 8:06

Proboha,

jak zvládáš psa a hárající fenu? To musí být masakr, toužící Rumštajn a hárající Tupofleky. A nesnaž se mi namluvit, že co je v domě, není pro mě :) V top období si bereš Rumíčka do práce?

E. Šusová 19.1.2018 8:26

Re: Proboha,

No zatím to jde. Když jsme pryč, nebo přes noc, tak jsou každý v jiný místnosti. Když jsme doma, tak pod dozorem v jedný místnosti, ale každej na svým pelíšku, návštěvy a courání se, se netrpí. Dneska je to 12. den od tý doby, co začala barvit, takže to nejlepší teprve začíná. Ale doteď dobrý. Já jsem ho od mala, stejně jako Ešusa, učila že i u háravky to chce nějaký to ovládání se. Do práce právě nemůžu, a ani páníček, takže to musíme zvládat. První dvě hárání jsme dali, tak teď se uvidí. Jak říkám, to nej období právě začíná a začátek jsme zatím dali v pohodě. Oni mají taky dost naditej program, takže jsou fakt rádi, že jsou rádi. Větší obavy mi dělá Tali, až se v ní probudí fena, bude to jiná liga, než teď kdy je ještě psí holčička.

D. Ruščáková 19.1.2018 8:52

Re: Proboha,

Doporučuju pro Rumíčka antikoncepční kalhoty:)) kdysi mi je podle mého návrhu ušila pro Kazana Bubu a fungovalo to. Založeno na myšlence, že má-li na sobě něco fena, pes to rád stáhne. Má-li na sobě něco pes, fena to neřeší - aspoň běžná fenka... :)) Rozhodně to pomáhalo, protože oddělit jsem je sice mohla (a dělala to, když jsem nebyla doma), ale oni oddělením hodně trpěli, tak aspoň takhle. (Já vím, nemám dělat dvojpsy...no, když oni mi tak vždycky vyjdou!)

Každopádně skvělé povídání, které jsem dočetla udýchaná:))Já jsem třeba dnes ráno byla nadšená, že holky si hrály na plný kule, to jsem už od Berry dlouho neviděla. Možná začíná fungovat nová kombinace léčivých prostředků a striktní spaní doma :)

E. Šusová 19.1.2018 10:11

Re: Proboha,

No jako pojistka by nějaký bombarďáky asi nebyly špatný, ale..... víš.... ona Tali.....není úplně normální :D já vím, ja by to skončilo :D začla by mu rvát ty bombarďáky dolů, páč to je přece hrozná sranda, trhat ho na kusy a já bych nevěděla jestli dřív řešit osvobozenýho Rumajzla, kterýžto se domáhá sexu a nebo rvát Tali ze žaludku ty kalhotky, který stihla spolknout /bez nadsázky, už jsem takhle lovila rukavici, ne z tlamy ale opravdu odněkud zdola z krku/ . Oni jsou na oddělování zvyklí, to jsme je učili záměrně i právě kvůli hárání. Stejně jako to, že musí umět fungovat samostatně-takže jeden doma sám a druhej ven, a obráceně. Tohle naštěstí řešit nemusíme.

To se člověk rád kouká, když oni takhle blbnou,viď?? To se nikdy neochodí. Jaký má Berry léky? A ona s vámi nebyla doma, holky bydlíkujou venku? Já měla za to, že je právě máte doma.

D. Ruščáková 19.1.2018 21:08

Re: Proboha,

No je fakt, že tvoje dvojka je podstatně akčnější, než byl Kazan (už pán v letech) a mladičká Berry, která uvedené děje vlastně vůbec nechápala:)) Každopádně díky Kazanovi jsme zase neměli kolem plotu skoro žádné nápadníky - on, když se rozkatil, tak vypadal pořád ještě impozantně a svoji svěřenku si hlídal:))

K Berry: holky chodí do domu, kdy je to v podstatě napadne (vždycky ráno a večer), ale spí (spaly:)) venku, na noční hlídce. Popravdě si myslím, že to obě milují, když jsem třeba (z jejich pohledu) ponocovala, tak někdy o půl jedenácté chodily ke dveřím a naznačovaly, že jestli já ještě nejdu spát, tak ony jo! Ari bývá v noci někdy až moc aktivní, hlídá, nebo si zpívá, někdy vyje a já ji vždycky slyším a podle případného štěkotu sousedovic psů hodnotím, jestli vyběhnout ven nebo stačí tiše zařvat z okna - drž hubu a jdi do boudy... Obě si rády daly kolem páté ráno první kolečko sprintu a pak si hrály vepředu na dřevěné verandě, ten dupot mě uměl probudit. Jenže kolem Vánoc se Berry začala horšit (asi to studené mokro, sníh a mráz jí vadí podstatně míň) a začala kulhat. Tak začala zůstávat v teple a omezila jsem vycházky - s různých úspěchem. No a pak jsme u veta probrali staré a nové rtg její páteře, já zjistila, že na kulhání prostě nesmím brát až tak zřetel (pokud jí nevadí), protože právě přívětivý a vytrvalý pohyb je to, co by jí mělo pomoct udržet se na nohách. Aspoň nějaký čas. A tak začaly holky spát doma a Berry se lepší. Aby se jim nestýskalo, tak je před spaním pustím tak na půl hodiny ven - Ari si oběhá revír, vynadá pro jistotu sprostým podezřelým a pak jdou zase domů. Ráda bych nechala Ari venku, ale v noci bych to nedala - když to tak je přes den, tak stačí Ariin štěk a Berry mě už nutí otvírat dveře a mazat Ari na pomoc. Ve dne jsem ochotná dělat dveřníka, v noci nikoliv:))

Z. Xerxová 19.1.2018 6:42

hezký den

hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Jsi šikovný mocmoc, když zvládáš hárající Tupofleky bez zpěvu a drápání dveří a zdí. Prostě jsi jednička (ale to ty víš), neboť to pro tebe musí být mocmoc těžký období