18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Jsem dobrej, jsem dobrej, jsem nejlepčí. Vyhledávač!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 42, poslední: 21.6.2017 14:03, přehled diskusí

Šikovný psíček:
Autor: V. Glover Datum: 21.6.2017 10:03

Petro, Rumíček je neuvěřitelně šikovný a bystrý psíček. Takhle profesionálně vyhledává a ještě se starostlivě stará o spolubydlící a pomáhá vychovávat

Re: Šikovný psíček:
Autor: V. Glover Datum: 21.6.2017 14:03

Nevím jestli si správně pamatuju Petro, ale když byl Rumík malý, tak jsi říkala, že není moc mazlivý nebo přítulný? Ne jako byl Ešusek? Ale teď co je velký tak už se mazlí rád?

výraz blběna :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 19.6.2017 21:05

je teda boží.

Chic balonek nikdy neztrácí, nosí rád, dává nerad velmi

Re: výraz blběna :
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 21:08

Žádný z našich neztrácel, fšicí rádi nosili. Tali to musí mít všechno prostě úplně jinak, páč je to prostě Blběna :-D. To neznáš tu pohádku o Princezně Blbněcce a létajícím Blbci? :-D

Re: výraz blběna :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 19.6.2017 22:06

normálně tu pohádku neznám :) ale znám o Zrzounovi a dvou klekanicích :), ta je taky dobrá

Dnes měl Chicco dva roky, dovolila jsem mu číhat na kočku - byla v dostatečné bezpečné výšce na tůjce a zničit balonek, myslím, že dary dostačující

máte doma veselo, tak to má být

Hezký, :
Autor: Z. Matylda Datum: 19.6.2017 20:54

kdyby strakatice našly cokoli, ale najdou: hnůj, chcíplinu a dneska našly vyděšené ptáče uprostřed pole. Když jsme odcházely, bylo to velmi oslintané vyděšené ptáče. No jo.

Re: Hezký, :
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 21:06

Máš to dobrý. Páč v případu výskytu TupoFleků by ptáče rozhodně nebylo jen oslinaté a vyděšené :-(

Rumíčku,:
Autor: Z. Jenny Datum: 19.6.2017 17:36

jsi fakt dobrej, jsi dobrej! Jen si to s Tali krásně užívej a radostně levitujte prostorem! Mám radost z radostnejch psů a vstřícných leč utahaných lidí v jejich vlastnictví. Hezkýý Petro! :-)

Re: Rumíčku,:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 21:06

No s Tali si t právě momentálně moc neužívá :-D. Mají rozchod od stolu a lože :-D. Ale zase si každej užívá naší maximální pozornosti při zcela oddělených procházkách

to je tak...:
Autor: Z. Jitur Datum: 19.6.2017 13:40

nádhernný, "psovsky" milý, kouzelný vyprávění, díky moc, Rumíčku a gratuluju, jsi opravdu moc šikovnej a krásnej pejsek!!!

Re: to je tak...:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 14:14

Moc díky za pochvalu, já mu jí vyřídím. Je to šikulníček, ale i šikulníček může mít své dny. Včera pod dojmem hormonální bouře nebyl schopen obejít plůtek na zápraží u chalupy, když měl jít se mnou pro bylinky :-D stál tam jak oslík, čuměl do fošen a nechápal - on můj Einstein!- proč nemůže projít :-D, že by to měl obejít ho co? Nenapadlo :-D.

Re: to je tak...:
Autor: Z. Jitur Datum: 19.6.2017 16:09

jj, "hormonální bouře", myšlen-li tím zájem o druhé pohlaví psího rodu, to znám moc dobře, Quicks odmítá opustit konkrétní voňavé místo, drhne na vodítku a do toho neskutečně chrochtá a doma mi pak brečí, když jde ta která dáma právě pod okny kolem...

Re: to je tak...:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 16:45

No a Rumíček to má v přímým přenosu nebožák u nosu :-)

Jsi dobrej, Rumíčku!!!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 19.6.2017 12:41

Petro, četla jsem to už ráno na mobilu a smála se, i když jsem neviděla obrázky (na mobilu mi nefunguje fotogalerie).

Krásně napsáno - Fleky z madam Talířové... víš, já se vůbec nedivím, že se Beda ptala, jak se ten tvůj pséko vlastně jmenuje - já to vlastně nevěděla taky:)) Jsi mistrem obrazných synonym:))

Jinak dohledávání věcí dělají holky na vycházkách coby zábavu - obvykle je posadím, poodejdu, něco zahodím nebo nenápadně upustím (malou borovou šišku mezi stovky dalších malých borových šišek) a holky pak hledají. Jen mě by v praxi nepomohly, protože Berry nějak sdělila Ari svoji neoblomnou zásadu, že paniččino se do huby nebere, takže mi přinesou psí věci nebo kdejakou přírodninu, kterou někde "ztratím", ale vodítko by do huby nevzaly. Je fakt, že takhle mi opravdu nekradou, ani jídlo, taky by mi nepřinesly třeba ty pantofle, že...:)))

Re: Jsi dobrej, Rumíčku!!!:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 12:46

No jo, když mi prostě s těma jménama doma moc hejříme :-D. Ale já se taky nejmenuju tak, jak se jmenuju a životem procházím s různým oslovením od svýho drahýho muže, což je moc milý. Stejně tak on má různý svoje příjména :-) .

Dohledávání je supr zábava, Tali už se taky učí, zatím po malých krůčkách. A zrovna kolikrát na tom vodítku- ať si ho pak taky je časem schopná najít sama, když ho kvůli ní ztratím :-D. Balonek - když chce, dokáže už docela hezky najít, vodítko spíš tvrdí, že nevidí a nemůže sebrat a nejde tohle, nejde támhleto :-D . Jo a hledání šišky mezi ostatníma šiškama - to je taky supr zábavička. Milovala to Bubinka, byl to velkej úkol!! :-) . A teď je fšade šišek habakůk.

Re: Jsi dobrej, Rumíčku!!!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 19.6.2017 12:50

Poslouchej, a hledají ti oba psi naráz nebo je vypouštíš samostatně?

Já jsem zjistila, že jim to příjemně (pro mě:))zkomplikuju, když je vypustím obě naráz, protože každá minimálně půlku své pozornosti věnuje žárlivému sledování TÉ DRUHÉ - co kdyby to našla dřív? Kozy to jsou:)))

Re: Jsi dobrej, Rumíčku!!!:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 13:14

Tady zatím věětšinou ne, protože se potřebuju soustředit na Tali, ale je pravda, že jsem si to párkrát takhle střihla u nás na chalupě na louce, že jsem šla, každýmu schovala rukavici do jinýho směru a pak je každýho směrovala do jednoho směru, což šlo právě ztuha, ale nakonec šlo. Jenže není to o tom, že jsem pak u nálezu samotnýho u obou.

Ale jako motivace je žárlivost veledobrý hnací motor :-D

Božíčku :DDDDD:
Autor: T. Zana Datum: 19.6.2017 12:33

Ten Rumštajn je fakt kouzelnej :DDD

Ona pánčička o Flekách píše dost cituplně, ale tohle je prostě necenzurovaná verze!!

Prej: protože u ní povel „Pomalu!“ znamená, že sice jde pomalu, ale furt se u toho řítí :DDD

Skvělýýý!!!

Jo a ta fotka, jak Rumíček stohí na zadních a zpívá nebo co... to je prostě UMĚNÍ :DDD

Re: Božíčku :DDDDD:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 12:42

To je prosím umění hozeného piškotu a rychlý ruky :-D .

Ona i ta Rumíčkovská verze je značně cenzurovaná, kdyby nebyla........... byl by to horor a ne veselý čtení :-D. Rumíčkovi gezichty jsou neodolatelný a von to syčák mooc dobře ví, moc dobře. Taky na to hřeší, holomek malej zrzatej. Ale i proto miluju vižly - oni to s gezichtíkem umí :-) . Tali má v tomhle nevýhodu- tmavej čumes nedá tolik vyniknout, ale včera po jakýmsi ústrku ze strany páníka, stála na zápraží chalupy načuřená náctiletá s výrazem: "Ježiš to je ale d...l! Fakt!" Museli jsme se jí smát, koze flekatý.

Re: Božíčku :DDDDD:
Autor: Z. Jitur Datum: 19.6.2017 13:45

fakt jo, nejen ten jeho výraz, ale zachytit ten okamžik!

Re: Božíčku :DDDDD:
Autor: A. Rgova Datum: 19.6.2017 17:25

a jak se rumíček umí tvářit přísně,. Neodolatelnej :D

Re: Božíčku :DDDDD:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 21:09

Jo přesně - neododlatelnej. A ví to zatraceně dobře :-)

Majúc:
Autor: K. Miháliková Datum: 19.6.2017 11:33

taký blbší pondelok, tajne som dúfala, že keď sa tu cez obed zastavím, bude niečo nové od Peti K. a vono fakt jo! Rumíček najšikovnejší! S fotkami! Som plne uspokojená (a zvyšok pondelka ma môže mať rád :) :) :) )

Re: Majúc:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 11:42

Jej! A tak to my jsme fšicí rádi, že jsme aspoň trošku vylepšili modrý pindělí!! Tak ať je odpoledne mnohem lepší, než bylo ráno.

ta hlava:
Autor: M. Beda Datum: 19.6.2017 10:55

zabořená v tom žlutým keři, ta mě teda totál odrovnala!!!! :-DDDDDDDD

ale vlastně jsem se klasicky prochechtala celým článken - no pardon jako, já vím že jsem asi měla obdivovat a né se smát, protože hošíček je vážně mooooooooooc žižkovnej :-))))))

akorát už zase nevím, jak se Rumíček Rumštajn dovopravdy jmenuje, a jelikož hlavu mám prázdnou skoro jako Fleky, tak si určitě nevzpomenu a prosím o laskavé zodpovězení tohoto dotazu - díky!!!

Re: ta hlava:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 11:14

No jo to je badatelna! Jeho výsostný území, když se tam šly podívat TupoFleky, byl z toho značně neščasten, páč že jo, aby mu to vona nevybádala :D.

Tak ten náš žiškovnej hošíček:

1) v papírech na naši žádost jméno Flake stojí (Flake, jako vločka-kterou má na hrudním košíčku, ale taky Flake, jako klávesák od Rrrramštajnů, neb jméno muselo být od F)

2)doma měl se původně Stein, Kamínek nazývati, leč......

3)familierně Rumíček se zove, neb - kdysi kamarádka vymyslela pozdrav Rrrumštajn, a když tedy měl být ten Štajn, udělala z něj Ruumštajn, neboli Rumíček. A už mu to zvostalo.

Re: ta hlava:
Autor: K. Miháliková Datum: 19.6.2017 11:35

Pamätám aj Štajníka, Štajnidlo a iné variácie na túto tému, tiež neboli márne. Ozaj, a počúva na oboje, či už len na Rumíčka? :)

Re: ta hlava:
Autor: E. Šusová Datum: 19.6.2017 12:09

I na Štajna, i Štajníčka, i na Ruma, i Rumíčka, i na Talinkooooo, i na Hošíčka, i na Pipiiii a na Kde sou ty moji pejscíí? :-) fšicí naši pesani mají habakůk jmen :-)

Re: ta hlava:
Autor: M. Beda Datum: 19.6.2017 12:15

no jo vlastněěěěě - Rumštajn!!!!! pamatuju i tuto podobu :-)))))

Rumštajna při pondělku viděti:
Autor: Z. Lika Datum: 19.6.2017 7:52

hnedle lepší náladu míti. No však už bylo na čase, abychom nezískali dojem, že Rumíčka doma nějak upozaďují fleky docentky Talířové. Rumštajn je prostě borec, navíc užitečný tvor, ozdoba každé domácnosti a přínos národnímu hospodářství. Šetřete vodítky! A navíc jak se umí chechtat! Vižly jsou prostě fajn - když se jim teda dopřeje to kulturně-pohybové vyžití, že.

Jak už jsem Petře psala, tak fotka, na které Rumíček vypadá, že má místo hlavy žlutý křák, mě fascinuje. Tam musí být nějaký hodně povedený šanel. Anebo myší díra :-)