14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

PSI: Vousatý svět a já aneb Setkání s „dornovkou“

Jak se říká: „Nemoci nechodí po horách, ale i po lidech,“ v tomto případě po kníračovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 27.8.2020 10:06

To je dobře vědět, že tato metoda pomáhá i zvířatům a že jsou lidé, kteří ji umí. Naše Anka měla také potíže vycházející z páteře, ale o masážích jsem nevěděla, ani mi je nikdo neporadil. Škoda.

Jinak čím jsem starší, tím víc se mi líbí představa, že každé ráno vyjdu z koupele, ulehnu na lůžko a péče o mé tělo se ujmou zkušené ruce masérů a dalších pečovatelů. Jak to známe z filmů o zhýralých římských otrokářích. :-)

P. Vrchotová 28.8.2020 14:13

Já jsem Fergie záviděla, jak si tak spokojeně leží a nechá se masírovat. Hned bych si to s ní vyměnila ;-D Představa osobního maséra nebo masérů je úžasná, nechám si o ní dnes zdát ;-D

Z. Jenny 26.8.2020 11:17

To je dobře, že máme takové odborníky, kteří dovedou pejsanům pomoci.R^Dobré vědět a zjišťovat všechno o problému a najít řešení. Vám se to povedlo , Fergie je v pořádku a to je moc dobře.V Naše Ája I.měla také problémy s páteří a obratly, jenže tenkrát o těchto metodách nebyla u nás žádná patrnost, naštěstí MLP má léčivé ruce a vždycky ji tak šikovně namasíroval, že byl nadlouho klid. Kočky si k němu chodí na masáže a stojí v řadě, teda ty naše čtyřnohé. :-)

Z. Yga 26.8.2020 11:27

Možná, že i dvounohé, ale on je před tebou šikovně tají ;-D;-D, protože přece ...Óóó třída vždyť je Bob, úspěch má kam vkročí a když mi sejde z očí, v mysli mám jej dál.;-)

Z. Jenny 26.8.2020 12:43

Hihihi, taky si to pamatuji. ;-D;-D Tajit nic nemusí, dávám mu svobodu!;-D,po více jako čtyřiceti letech si to zaslouží.;-DR^

T. Zana 26.8.2020 10:01

Masáže jsou úžasná věc. Přeju Fergie ještě hodně spokojených let, ono to s Dornovkou půjde :-)

Z. Lika 26.8.2020 8:47

Dornovka i kraniosakrálka často dokážou skvěle pomoct, jsem ráda, že fungují i pro zvířata. Ale léků proti bolesti bych se nevzdávala, mají své nezastupitelné místo, často i jako první pomoc - zejména zvíře může z bolesti upadnout do šoku, a to není o co stát.

Díky, Petro, za bezva osvětový článek o zkušenosti z první ruky a tlapy :-)

P. Vrchotová 26.8.2020 10:06

Takové články se dobře píší, říkám si, že třeba pomůžou dalším lidem a jejich zvířátkům. Já sama jsem potřebovala nejdřív doporučení, že dornovka dokáže pomoci. Člověk prostě když nezná tak nevěří.

V článku jsem zapomněla uvést, a teď jsi mi to připomněla, že veterinářka, při zjištění bolestivosti páteře, dala Fergie na úlevu B12 a ještě nějaké analgetika. Nenechala by ji odejít v bolestech, dál to ale nechtěla řešit dlouhodobým podáváním léků proti bolesti. Určitě souhlasím, že při akutní bolesti je nezbytné léky podat, to jinak nejde.

L. Blaza 26.8.2020 8:13

To je skvělé, že masáže a manipulace typu Dornovka fungují už i pro pejsky! R^ Tak ať je stále dobře!

Z. Yga 26.8.2020 7:53

Jo - tady jsou fotky Makfiho, teď je opravdu hezký koník

https://yga.rajce.idnes.cz/2020_Srpen_6_-_odpoledne_ve_staji/

Z. Yga 26.8.2020 7:51

Velmi zajímavý článek, díky za něj.

Dornovku má vyzkoušenou Terka na Makfim (závodní kůň) - když si ho v jeho třech letech pořídila, byl takový křivý, i ten zadek měl spadnutý. Při vyšetření se zjistilo, že má srostlé dva bederní obratle "Tak buď mu to pomůže, anebo si na to již tak zvykl, že spíš bude na tom hůř." No pambu zaplať pomohlo, po prvních dvou nápravných terapiích teď na něj chodí paní každý rok na jaře a Mafa je v pohodě - dokonce i ten zadek má krásně osvalený (což je u koně důležité).

Jinak mne pobavilo, že pejsek u Dornovky si hezky leží na stole, zatímco na koníka si paní musela podat bednu - a to je Mafin hodně malý kůň. U těch větších to asi provádí ze štaflí ;-)

P. Vrchotová 26.8.2020 8:16

U koní se dornovka také dost často dělá a jak je vidět, tak pomáhá :-)

Fergie u masáže usínala, celkově si masáž užívala :-) Ale to je celá ona, miluje vše a všechny ;-D

E. Zvolánková 26.8.2020 11:22

Tak to je pro mne další pozitivní zpráva. Moje fousisko sice nemiluje všechny, ale pokud ho chce někdo mazlit, tak jo a spoustu různého silnějšího hlazení, masírování a "mačkání" bere jako mazlení, takže věřím, že pokud bychom dornovku někdy potřebovali, bude taky rozpláclý a užívat si to;-D On si užívá i některé části úpravy kožichu. Dokud se nevytáhne strojek nebo netrimuje ocas, tak všechno ostatní se mu líbí. Strojek prostě přečká v klidu, ale tam vím, že to už ho neba...

E. Zvolánková 26.8.2020 7:07

Také přeji všem krásný den a Petře moc díky za přiblížení Dornovy metody z pohledu pacienta. Už jsem o této metodě něco četla i slyšela a myslím, že všichni veterináři, kteří nejprve nabídnou řešení bez analgetik - přírodní cestu, si zaslouží velkou pochvaluR^ Kdybych bývala o "Dornovce" věděla, když jsme měli Griffču, možná by se mu dalo také touto metodou hodně ulevit. On měl sice také spondylózu bederní páteře, ale myslím, že i tam může ta Dornovka alespoň z části ulevit. Ale nevyzkoušela jsem, tak nevím. Je super, že Fergie tato metoda pomohla k opětovnému nabytí úplného zdraví.V

Taky všem stárnoucím a starým pejskům držím palečky, ať tu s námi ještě dlouho jsou, dobře jim to běhá a mají chuť do života.R^V

P. Vrchotová 26.8.2020 7:20

Hezký den všem a zdravím Evo :-) S Dornovou metodou, nebo spíš s jejími výsledky, jsem se setkávala u psů, co cvičí na profi úrovni....Mistrovství a tak. Mají extrémní zátěž při výcviku, obrany plus překážky a kolikrát se stane, že při dopadnutí si pohnou s páteří. Ale i bez jakéhokoliv problému chodí majitelé těchto psů na preventivní masáže. Hodně to pomáhá na kondici a pohodu. Od těchto lidí jsem dostala kontakt na paní Janu. Je totiž plno dornovkářů, ale jen málo profesionálů, kteří vědí co dělají a hlavně se neustále vzdělávají.

E. Zvolánková 26.8.2020 11:25

Díky za tip. Já taky teď poměrně čerstvě vím o jedné paní, která to umí a máme jí docela blízko, jen mě to zatím nenapadlo zkusit, ale blíží se zase podzim a hrozí potenciálně "rýmička ocásku", tak možná by to mohlo mít dobrý vliv i jako prevence toho. Asi se objednáme.

Z. Xerxová 26.8.2020 6:35

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

To je dobře, že je babča zase ve formě. Night (diagnostikovaná rozsáhlá spondylóza) se taky zatím tváří, že je svět stále ještě v pořádku... Sice omezil trysky a skoky, ale jinak je "normální" . Držím psiskům palce, aby dlouho zůstali v kondici, která jim umožňuje bezbolestné aktivní žití

P. Vrchotová 26.8.2020 7:25

Hezký den, nevím jestli u spondylóze by tato metoda pomohla, zkuste se s paní Janou spojit a zeptat se - https://sanaja.cz/ Přeji Nightovi ještě dlouho "normálnosti" :-)

Z. Xerxová 26.8.2020 13:02

dneska v pohodě zvládnul 12 kilometrů po horách cestou necestou - dokonce ho chytnul velký řádící amok - až jsem ho musela mírnit. A pochválím ho- použil vzorně při nástupu i výstupu nenáviděnou (i když pomalu si na ni zvyká) rampu. Dovolená (moje) se mu moc líbí - kolem Černé Nisy bylo krásně.