17.6.2021 | Svátek má Adolf


PSI: Vousatý svět a já aneb Setkání s „dornovkou“

26.8.2020

Mám velké štěstí, že moji psi prožijí většinu svého života bez jakýchkoliv zdravotních problémů. Je to dané z části tím, že je to plemeno nepřešlechtěné a taky mojí obrovskou péčí :-) Ale jak se říká: „Nemoci nechodí po horách, ale i po lidech,“ v tomto případě po Fergie. A tak se stalo, že z veselé balónkové bláznivé holky den ze dne zůstala sotva chodící babča. Nechtěla jíst, neměla o nic zájem, jen ležela a koukala. Zbytek smečky kolem ní chodil s udivenými pohledy, co se děje? Dneska nás nikdo nesprdne? Jelikož je Fergie zasloužilá babička, letos oslavila desáté narozeniny, nechtěla jsem nic podcenit a hned jsme zamířili na veterinu.

Veterinářce jsem popsala problémy a začal takový ten klasický průběh, odběr krve, měření teploty, poslech srdce, ultrazvuk břicha. Úplně vše měla negativní, dokonce výsledky krve byly vynikající, dle vyjádření doktorky „jako mladice“. Což sice potěší, ale tím jsme byli na začátku a nevěděli, co se s Fergie děje. Ta jen seděla na stole a koukala na nás dvě, my zase na Fergie a na sebe. Jediné, čeho jsem se ještě zachytila, byl její momentální pohyb. Vždy letěla do schodů a zpátky, ale teď šla pomalu, strnule a velmi opatrně. Doktorka jí prohmatala páteř a zjistila, že ji má hodně zatuhnutou. A v tuto chvíli byla vyslovena ona „Dornova metoda“.

Ošetření psa Dornovou a kraniosakrální metodou.

Ošetření psa Dornovou a kraniosakrální metodou.

Mám štěstí, že chodíme k mladé veterinární lékařce, která se nesnaží řešit bolest u psa tím, že bude podávat léky od bolesti. Snaží se psu pomoci natrvalo a bez léků. Začali jsme probírat vhodnost masáží páteře u Fergie, které by jí mohly snad pomoci. Přes kamarádku jsem dostala doporučení na terapeutku MVDr. Janu Sekvencovou, která ovládá Dornovu metodu na profesionální úrovni. Jako velký bonus se také věnuje kraniosakrální terapii, kterou do této metody zapojuje.

Jelikož nebyl čas na nějaké prodlevy, ihned jsem paní Janu kontaktovala, popsala problémy a za pár dní jsme jeli na první „psí masáž“. Vůbec jsem nevěděla, co nás čeká, jen to bylo o nějakém tom doufání v pomoc, protože Fergie na tom byla dost zle. Zhubla víc jak kilo, což u středního knírače je okamžitě poznat. Navíc ten její smutný kukuč a nechuť do života.

Ošetření psa Dornovou a kraniosakrální metodou.

Ani nevím, jak to celé popsat, je to prostě úžasná a obdivuhodně citlivá práce terapeutky se psem. Každá kůstka, každý kloub je prohmatán a dán na své místo. Ale to je můj laický popis :-) Musí se to vidět. Celé sezení trvá hodinu, poté měla Fergie doporučené tři dny naprostého klidu.

Je pravdou, že se ani do ničeho nehrnula, i když ten třetí den s ní už začali šít čerti. Také začala žrát, hurá a sláva, začala nosit balónek a celkově byla daleko víc v pohodě. Další dny jsme s Fergie fungovali zcela normálně. Během čtrnácti dnů přibrala zpět své ztracené kilo, na procházkách opět lítala a doma zase otravovat s tenisákem.

Za měsíc od první dornovky jsme měli domluvené druhé sezení. Paní Jana zaznamenala velké zlepšení, což jsem jí potvrdila i já celkovým chováním Fergie.

Ošetření psa Dornovou a kraniosakrální metodou.

A co se vlastně stalo? Fergie měla zablokovaný 6 a 7 krční obratel a ještě posunuté bederní obratle. Je to naše hopsanda, bohužel máme kaskádovou zahradu, pravděpodobně při nějakém doskoku došlo k chybě. Hlavní ale je, že se našlo efektivní řešení a hlavně úžasná terapeutka, které tímto moc děkuji. A nejen já, ale i Fergie :-)

Foto: Petra V. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie!

www.fortunamoravia.eu

Petra V. Neviditelný pes


Pronájem bytu 2+1, 65m2, na Pražské v Č. Bud.
Pronájem bytu 2+1, 65m2, na Pražské v Č. Bud.

Pražská tř., České Budějovice - České Budějovice 3
9 000 Kč/měsíc