16.1.2021 | Svátek má Ctirad


PSI: Jupíííí! Ronie je DOMA!

20.12.2005 23:30

Dala jsem mu číslo do Táborského útulku a napjatě čekala. Zajel tam hned druhý den, a nejenže se mu Ronie líbil ještě víc než na fotkách, ale zřejmě i on Roniemu "padnul do nosu", protože se chtěl s novým páníkem usilovně pomazlit a dával pac.

Protože to ale je páník odpovědný a věděl, že tenhle týden budou doma minimálně, musel si Ronie ještě týden počkat. Teď má, na celé tři týdny, zaručeno, že vždycky někdo doma bude.

V sobotu si pro něj, vzdor sněhové kalamitě, i s novou paničkou zajeli. Ronie měl ze začátku v autě strach a klepal se, ale když si ho panička vzala na klín, usoudil, že to bude v pořádku a statečně kučíroval.

Doma mu ukázali, kde má misku a pelíšek, Ronie hned prošmejdil celý dům, všechno chtěl vidět a prozkoumat. Zřejmě pochopil, že je to definitivní, staré strachy z něj pod láskyplnými páníky spadly a odpoledne už s nadšením šel s pánem na procházku. Běhal, ňuchal, hrabal a radoval se tak, jak se má radovat spokojený pejsek. Na zpáteční cestě už běžel napřed k té správné brance a rozvrceným ocáskem na páníka čekal. A páníci se radovali, že mají pejska a který je tak chytrý, veselý a všechno rychle chápe.

Později pak šla na procházku ona moje přítelkyně s jejich labradorem Ediem. A Edísek byl velice nadšený, že má hned naproti za plotem nového kamaráda. Lítali kolem plotu až jim ušiska a ocásky vlály. Pak se Ronie najednou zarazil a u vědomí vážnosti své nové funkce Edimu vysvětlil, že TADY hlídá on!

Co si člověk mohl víc přát?!

Zuzana Chlumská (Rpuť)


Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...