7.12.2019 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 2.12.2019 15:26

Argo se přetahoval rád, ale bavilo ho to krátce a nijak na tom neujížděl, Šmudla poptáhl, aby neurazil, zato Dan ten se o handru, peška nebo uzel rval a vrčel a děsil okolí. Všichni pustili na povel a zranění nepamatuju.

Úplně první pes Filip v domě v Olešníku, byl skoro nesocializovanej chůďa kotcovej, vychovat jsme ho řádně neuměli a on byl ostrej a sem tam někoho rafl, slepice zažíral s chutí a trest mu byl šumák. Žil takovej ten svinskej život psa oddělenýho většinu dne od lidí, pozornosti moc neužil. Dneska je mi z toho ouvej, tehdy mi to tak nepřišlo. Když jsme spolu blbli na on mě tahal za rukáv pracovní bundy a točili jsme se po louce, já mu jako vzdorovala, on mě lovil a děsně to prožíval, nikdy mě nehryzl, ale vyprávěla mi po letech stejně stará sousedka, že nás sledovávala z okna a dělalo se jí zle a měla strach, že mě Filip sežere. Měla jsme ho ráda, ale hezčí život mu nezařídila. Přišel k nám, když mi bylo 10. Teprve velký kus po třicetinách jsem podlehla manželovým žádostem, abychom měli psa, já se bála, že se nebudeme umět správně postarat. Postupně vzniklej Třipsín byl úžasnej.

Z. Mawe 21.11.2019 17:55

Super článek, a je vidět, že Eda je skokan:)

My teda na kousanou nehrajeme, Feri od mala v podstatě nejeví zájem o používání tlamy k čemukoli jinýmu než kousání žrádla, krom štěněcího věku, kdy snad všechna rozverná štěnátka koušou...

A. Bytová 21.11.2019 13:07

Taky si myslím, že pes velmi dobře ví jaký je rozdíl mezi "pokusovat" a "zakusovat".

To pokusování je komunikace s pánem a komunikuje tedy tím, co má k dispozici. A že by ho to učilo kousat na vážno lidi obecně mám za blbost.

T. Zana 21.11.2019 12:19

Krásný návod na spokojeného psa :-) .

Vzpomněla jsem si na sousedovic štěně, které nás chodilo navštěvovat, když jsme jezdili na chalupu u LiberceV.

A ještě přidám pár fotek: https://1234zana.rajce.idnes.cz/Pulka_listopadu_v_Praze#20191118_150614.jpg

E. Zvolánková 21.11.2019 12:36

Taky máme chalupu u Liberce;-D Kousek od Čes. Duba.

Fotky jsem zhltala....podzimní nádhera.R^

M. Skálová 21.11.2019 23:05

Ahoj sousedko, kam to jezdíte mohu-li se zeptat? Může to být ve zkratce, jsem starousedlice.

E. Zvolánková 22.11.2019 9:33

My jsme v hoření Proseči p. Ještědem. Ještě do r. 2014 jsme tam bývali takřka každý víkend, neboť tam bydlela babi s dědou. Co ale dědeček zemřel, babi bydlí s námi, už nechceme, aby byla sama. Teď na chalupě bydlí strejda a my tam jezdíme párkrát do roka....Miluju to tam, ale bohužel už tam teď nemůžeme být tak často. Prakticky jen, když tam strejda není....jeho partnerka se s námi bohužel nesnese a my nechápeme proč. :-/

A. Lex 21.11.2019 13:51

Zano, paráda. Fotky excelentní. Já už bych mohla díky tobě cestovat Prahou!

A. Lex 21.11.2019 11:49

Ano, hry s kníračem jsou někdy hóóódně akční. Kníračky všechny reagují na moje "javaus", když se zapomenou v zápalu hry a stisknou víc. S Ajvi se nejvíc taháme o balonek na šňůrce. Obě zarputile držíme, každá svůj konec a když mám dobrý den, tak ji kolem sebe roztočím. A pak se divím, že mám problémy s páteří. Na kousání jsme si hrávali se štěňaty. Dvojice hrozivě vrčela, chňapala po sobě a když se štěně zapomělo, tak jsem je slabě kousla do krku až kviklo. Takhle si mezi sebou hrají štěňata a učí se , kam až můžou zajít. Když máme doma jedináčka, tak musíme jít na trh s vlastní kůží. Tohle jsem v dětství dělala i s dogama a nikdy by mně nenapadlo to, co toho dotyčného myslivce. Pes není blbec a přebere si, kdy jde o hru a kdy (nedej bože) by šlo o útok z cizí strany. Všechny prodělaly základy obrany, a nikdy, přísahám nikdy, jej nezneužily. Nenapadly nikoho, a to jsem už měla čtyři kníračí kousky V, protože zaplaťpánbůh neměly důvod.

E. Zvolánková 21.11.2019 12:32

Jojo, fousisko taky dobře rozlišuje, kdy je to hra a kdy jde o vážnou věc. A důvodů proč by měl rafnout, už měl víc...např. příliš blízko nás se motající opilec, nebo kolem nás najednou (zcela nečekaně na turistické cestě u lesa) rychle proběhl celý zástup zpocených polonahých fotbalistů...(testosteron ve vzduchu byl takřka hmatatelný a fousisko to neustál...hodlal bránit své dvounožky) Samozřejmě nikoho nenapadl, ale to odhodlání se od svojí smečku i porvat tam bylo veliké. Ti fotbalisti byli extrém...pokud někde potkáme jednoho, dva běhající chlapy, fousisko to neřeší.

Z. Lika 21.11.2019 11:42

Jelikož nemám psa, přifařím se jen s legrační pidipříhodou, kdy jsem fakt nevěděla, jestli se mě pes nechystá kousnout. V Anglii jsem poprvé viděla border kolii (to jsem ještě nevěděla, připadala mi jako strakatý voříšek ;-D). Přiběhla ke mně v parku, žádný páník v dohledu, a nesla létací talířek, frisbee. Položila ho přede mě, přilehla a - zakoulela na mě očima. Já zvyklá, že když pes ukáže bělmo, je zle, tak se bála jít do bližšího kontaktu. Tak jsem se jí zeptala, jestli fakt chce talířek hodit, bordera ještě víc zakoulela očima (asi nad mou nechápavostí), čumákem do talířku šťouchla a já konečně pochopila. Strávily jsme pak spolu šťastnou čtvrthodinku, než se přidružil páneček. :-)

D. Ruščáková 21.11.2019 10:55

U nás se strašlivě bojuje o ikeáckou krysu - nebo o klacek. Drsnou hru "zakousnu tě" si hrají holky spolu. Vzhledem k Berryině potížím se spondylózou nás občas do hry přibere Ari. "Kousání" se ale moc nekoná, Ari na nás s oblibou zkouší svůj prdelový bodyček - to je zbraň! :D Skolí i dospělého člověka, pokud to nečeká. Padlý sok je zákeřně olízán:))

E. Šusová 21.11.2019 10:28

Pomooc honí mě péééf!! :-) naše oblíbená hra s čoklidama, kdy mě pes honí a poté zabije. Se všema psama jsme vždycky bojovali a stejně tak uměli a umí všichni naši psi rozlišit boj se mnou a s páníčkem, kdy to je mnohem tvrdší. Naučila se to už i Taliprdová, což jest velkovýkon. A taky důkaz, že onen pán nemá pravdu. Ta bojuje a zabíjí jak léf, ale když u nás bylo pididítě, tak jen chodila a funěla mu do uší. Pes nejni jouda a rozliší i hlas "hrozivý" ve hře, kdy mu děsným tónem vyhrožuju, že ho zabijůů a zničim a on řve jak prokopnutej a naproti tomu, když zařvu doopravdy a je zle. Dle názoru našich ohařů - bojovat se musí. Největším bitkařem je v současnosti u nás Rumíček, kterej se do toho velice položil a jest mu jedno jaká je momentálně denní či noční hodina a bojoval by furt. Což v pět hodin ráno v paneláku není ideální činnost.;-D

E. Zvolánková 21.11.2019 10:39

Tak to jste mě rozesmála;-D Jakkoli moje fousisko kousavku zbožňuje, v noci teda taky chrápe, jako my, a kdybych ho chtěla jít do takové hry hecovat já ve chvíli, kdy se válí na zádech v pelíšku a hlasitě chrápe, asi by na mě koukal jak puk a nevěřil vlastním očím;-D Přes den si to ale je ochoten "rozdat" kdykoli. V poslední době k té hře rád provokuje tím, že vezme do huby svou plyšovou krysu a vrčí do ní;-D

E. Šusová 21.11.2019 10:52

Ano ano, zástupný předmět je zapotřebí. Páč to se pak líp bojuje, když je o co. Překvapila tuhle Taliprtka, která s hubou plnou velekosti z krávy dokázala poměrně nebezpečně štěkat. Potřebovala hlídat cizáka nějakýho v dáli a odmítla kost pustit, aby o ni nepřišla. Že se dá vrčet s plnou kušnou to víme, ale ještě jsem neviděla psa s plnou hubou těžký a velký kosti fakt hlídačsky štěkat. Jak to dokázala to nevím.

Z. Iva 21.11.2019 11:44

Jedno takové pako mám taky doma, štěká i s kostí v hubě a dokonce s ní běhá podle plotu ;-)

E. Šusová 21.11.2019 11:55

Zajímalo by mě, jak je to proveditelný ;-D , tohle byla opravdu obří kost kravská, kurnik těžká, čokl s ní chodí tak trochu s hlavou na stranu, pokud neuchopí opravdu uprostřed a přesto, to evidentně lze 8-o

K. Jiřina 21.11.2019 10:16

Se psy jsem si podobným způsobem hrála vždy a nikdy se nestalo,že by opravdu kousli.A to,když jsem byla ještě v kondici,jsem lezla po čtyřech,vrčela jsem na ně,přepadávali se ze zálohy.A nikdy nekousli mě nebo i jiného člověka.Je fakt,že současná knírajda si moc nehraje,ale vynahrazuje mě to malá yorkšírka.Ta miluje rvačky s ponožkou navečenou na ruku.A i ona nestiskla nad míru hry.Ty rady jsou od lidí kteří se psy nežijí,mají je v kotci a chybí tam ten blízký vztah.

E. Šusová 21.11.2019 11:20

;-D;-D;-D;-D já se tady bavím představou zuřivě bojující yorkšírky, jak to rve a mlátí s tím do stran a zuří při boji s imaginární krysou a vedle sedí zadumaná knírka a s povzneseneým výrazem "Ty SEŠ ale trotl!" kouká na toho šílence pod sebou ;-D

K. Jiřina 21.11.2019 14:09

Ta představa je úplně přesná.Mrňa je vždy při chutí a nosí ponožku a tak bojujeme hodně často a urputně.No a Rita leží na sedačce a buď spí nebo se kouká s výrazem"no že vás to baví,takhle se vysilovat."

E. Šusová 21.11.2019 14:11

No jo, ona je prostě Rita noblesní dáma a hrátky nějaký ji připadají přízemní;-D

E. Zvolánková 21.11.2019 8:15

Díky za reakci. Já si to právě taky myslím už dlouho, že to jsou jen kecy, že si člověk se psem takhle hrát nemá...Musí to mít pravidla a je to podle povahy psa, ale jsem taky toho názoru, že někteří psi tuhle hru vyloženě potřebují ke štěstí.;-D

Z. Yga 21.11.2019 8:26

Navíc si myslím, že když byste tohle hráli s peškem (a vůbec to neodsuzuju, taky je to jedna z možností!), tak do něj se může Eda zakousnout dle libosti... a v zápalu hry by se mohlo stát, že se netrefí ;-).

Z. Yga 21.11.2019 8:14

Na kousanou vyloženě nehrajeme, ale "chytni zoubek" Toya milovala - leže na zádech vycenila zubiska a já jí na ně sahala a ona se snažila sklapnout hubu a chytit. Hru jsem končila ve chvíli, kdy jsem viděla, že se jí zvedla fousiska ;-D. Ono jak ne těch fousatých hubách není ta mimika moc vidět, tak znakem, že je fakt rozčílená bylo to, že jí šly fousy vodorovně od tlamy :-). Ale nikdy nechňapla tak, aby tekla krev či to bolelo - konečně jsem v té hře byla mistr a zavčasu ucukla.

Erník je jemný chlapeček - sice by mne tak rád do toho nosu či brady kousl při vítacím ceremoniálu, ale jenom lehce stiskne. Já se směju, že se mu asi zdá, že tyhle části obličeje moc vystrkuju. Hru na kousanou nehraje, protože to je moc surové ;-D

Brooke není hrací, navíc je hypochondr - naznačit, že ji chci kousnout, tak na nás doletí Kubišová, že týráme pejsky - holt je to hladkosrstá dámička, ta takové drastické zacházení nepreferuje.

Poznámka: krásné fotky a milé povídání

E. Šusová 21.11.2019 10:32

.... že jí šly fousy vodorovně od tlamy .... Vigo!!Ona byla Vigo!!

zubiska v takhle vytlemený hubě chytávám taky, chytám za špičáky a vždycky za ně něžně zatahám. Takový něžný zlobení, kdy pesan leží, přesně jak píšeš, vycabenej na zádech a já ho něžně tahám za zubiska hrozivý.

.... Hru na kousanou nehraje, protože to je moc surové .... pokud by se ti po tom stýskalo, můžu Ti na nějaký čas zapůjčit Taliprtku. ta je primitivní hovado, hraje si jak hovado a každýho psa dovede k tomu, že posléze více-či méně krapítek zhrubne a stane se z něj taky hovado- viz Rumíček ;-D . To bývala taky taková něžná duše a tetkon je z něj rabiják ;-D

Z. Yga 21.11.2019 13:37

Jo, byla Vigo! Ona byla v podstatě flegmatik, ale když jsem ji pořád tukala dlaní do čumáku a ponoukala ji "kousni mne, kousni mne!" a ona to nestíhala, tak jsem ji docela nasrala ;-D a ty kníry se jí postavily.

A děkuji, madam Talířovou jakožto učitelku nechci - za prvé jsem ráda, že Erňa není hrubiján (na druhou stranu je děsně umanutý) a za druhé si fakt nejsem jistá, jak by zasahování do své kompetence výchovy Ernesta snesla černá zupačka! 8-o8-o

E. Šusová 21.11.2019 13:47

...ak jsem ji docela nasrala ;-D a ty kníry se jí postavily.....

;-D;-D;-D;-D a já mám tu představivost ;-D;-D a tim pádem vidím Sováka v kožichu knírače s nas..atým xichtem;-D;-D;-D;-D;-D

No tak já tu flekatou snad neudám;-D

Z. Xerxová 21.11.2019 6:37

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

No jéje - u nás je kousaná už dlouho na repertoáru her. Betka byla Kosatka dravá - od malička. A málokdo nechá své psí mazlíky "okusovat" od dogy... Nerozbitných kamarádů mívají málo. Brzy se naučila, že když poslechne a dá se odvolat - může se "poprat" s námi. A využívala toho - i nás přepadala, zakusovala, rvala se o vodítko, rukavice, hadr na její tlamu... A vrčela a řvala a vyhrožovala... a smála se u toho. Lovila jen mě a páníka.

S Nightem je to stejné - jen on je podstatně jemnější. Kdybych na něj "vyjela" s razancí jako na Betu, stáhnul by ocásek a divil se, proč jsem na něj tak zlá ;-D Ale jeho hlasové fondy jsou úžasné a jeho vrčení je opravdu děsivé... Mimochodem boj o jeho deku večer před spaním, kdy mu hlavu balím do deky a on mě přes ní "žere" a děsně zle "vrčí" (a na druhé straně ocáskem mlátí na všechny strany), je večerní povinností...

Z. Xerxová 21.11.2019 6:42

a ještě dovětek. Myslím, že názor odsuzující tyto hry patří někam k tvrzením, že pes nesmí syrové maso, nesmí na křeslo, nesmí jít ze dveří nikdy první... Pokud je ve smečce vše v pořádku, pes moc dobře ví, kde je jeho místo - tak si klidně můžu i hrát na kousanou a žádný vztah to nenaruší a nic špatného to psa nenaučí (ani Beta, ani Night se nikdy nespletli - s kým můžou kousanou hrát... děti jsou tabu - a to bez povelů - prostě to tak je)

A. Bytová 21.11.2019 13:00

Šiši, proč nesmí jít pes ze dveří první? Aby neutrpělo páníkovo ego, čičo?