25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Diskuse k článku

PSI: Hopínka

Hopínka je velmi milý, veselý a oddaný psík, je jí cca 1,5 roku, váží 7,3 kg, v kohoutku má 35 cm. Je zřejmě kříženec teriéra nebo knírače s dalšími nezjištěnými rasami (možná i vipet, protože lítá jako střela). Vypadá a chová se dosud jako štěně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 2.11.2009 23:13

Mně to nedá:

Musím napsat, co mě pudí už dlouho - ten kříženeček je velice zvláštní, ne? Takového jsem snad nikdy neviděl. Vy ano, že?

YGA 3.11.2009 7:47

Re: Mně to nedá:

No Jakube - na křížencích (čili podvraťácích) je kouzelné právě to, že se mezi nima najdou nevídané solitéry ;-).

Jakub S. 3.11.2009 8:35

Re: Mně to nedá:

Solitéry... ano! S o l i t e r i é ř i .

PetraK 2.11.2009 9:45

útulek- externí umístění na stránkách

Nevím, o který Mochov se jedná- na mapě jsou tuším tři. Určitě by se dalo s útulkem v okolí domluvit to, že by hafinu umístili na své stránky jako externí. Zvýší se tak její šance na umístění.

Boxíková 2.11.2009 9:42

Dekuju mili Zviretnicci!!!!

Dekuju vsem moc a moc za pranicka VVVV tady i na mailu, dekuju Jovovym za nadhernou kytisku a Veram za uzasnou fotku a Jendovi za bezva klip ;-D a moji zlate Louk za bajecny mailik, uz je vytisten a vystaven :-DVV A dekuju za moc mile smsky a za volani, jste bajecni :-) s tou tricitkou na krku se tak nejak lip popasuju ;-P

Honzo moc je mi lito Bessinky ;-( Certik je stastny kocourek, ze se dostal zrovna k Tvoji smecce V

A gratuluju i dalsim oslavencum na Halloween ;-) tusim, ze jedno z Veraminych vnoucatek ma stejny den narozek jako ja, a dalsi pribyli :-) Jen u nas v Neratkach se v sobotu narodilo pry vic jak 10 deti! Jen at je nas strasidel vic :)))

Hopiku jsi nadherna fenecka, ktera musi mit velke srdicko, kdyz na lidi nezanevrela VV a preju Ti, abys brzo nasla svoji smecku, ve ktere budes stastna a milovana...

PetraK 2.11.2009 9:47

Re: Dekuju mili Zviretnicci!!!!

Jé Boxíková má narozkýýý - TAKŽE ŠÉÉCKO NEJ, ŠÉÉCKO NEJ ,ŠÉÉÉCKO  NEJ a ještě aspoň 3x další třicku !!

PetraK 2.11.2009 8:56

Hopinko

poslala jsem Tě dál do světa. Doma to zkusím, ale obávám se, že neuspěju, což mě mrzí, jsi hodně podobná fence Connie ze Skřivánku, za kterou jsem doma lobovala nedávno. Leč neúspěšně. Connuška už nový domov má, tak já doufám, že se zadaří najít ho i Tobě.

Apina 2.11.2009 9:26

Re: Hopinko

No, kdyby to paní Ťapkové od Karolíny z nějakého důvodu nedopadlo s Týnečkou, toto by mohl být také tip - dospělá fenečka do dvou let a do 10 kg váhy, tedy to, co by potřebovala. Ale stejně myslím, že Týnečka, která domov od poloviny listopadu, kdy bude připraven pelíšek u paní Ťapkové k tomu má našlápnuto hodně dobře ;-) 

No, k nám žádný pejsek nemůže, to vím, ale kocourovo stanovisko je velmi jasné, navíc nemohu chtít po mámě, které se blbě chodí, aby se psem chodila na vycházky, a nechávat ho 12 hodin denně samotného, kdybych se o ni měla starat jen já,  to bych takové krásné fenečce nemohla udělat.

PetraK 2.11.2009 9:40

Re: Hopinko

no taky jsem si to tak nějak říkala. Uvídíme, dneska chci Karolíně cinknout.  Sakra, proč je víc lidí šmejdů, než těch dobrých? proč musí být tolik hafanu, kteří potřebují nový domov. Nějak je mi z toho nědky hodně ouvej. a to to ještě nedělám tak, jako ti kteří v útulcích pracují, jen tak přicmrndávám.

PetraK 2.11.2009 9:48

Re: Hopinko

no a krom toho, že je mi z toho někdy ouvej, tak navrch neumím psát;-D;-D;-D

Apina 2.11.2009 10:22

Re: Hopinko

Takhle narychlo kolikrát vyrobím chybu i já, a když si to po sobě nepřečtu, je to samý překlep. Ty naopak píšeš tak, že pokaždé, když vidím nějaké Ešusovy příhodičky, už se strašně těším, až so to budu moci přečíst - a o tom je přece umění psaníR^VV To je vždy taková pohodička, ani nevíš jaká, a hlavně neuvěřitelná vzpruha v tomto světě.

Jo, to jsi nečetla výtvory mé bakalářky - to byla fakt síla. Špatné skloňování podstatných jmen (pravidelně třeba místo třetího pádu  - ke komu čemu - pád sedmý - s kým, čím - fakt nepochopitelné), neschopnost uspořádat větu - podmět, přísudek, předmět. Věty hlavní, věta vedlejší, opět nesmyslně skládané, do toho občas nějaké ty hovorové výrazy korunované různými gramatickými chybami včetně i/y nebo s/z, které dnes už ta velmi mladá generace okolo 20 let doopravdy neumí. Místo, abych dotyčné opravovala odbornou terminologii a vůbec pomohla s odbornou stránkou věci, strávila jsem neskutečnou hromadu času opravováním jejích stylistických a gramatických p/i/t/o/m/i/n:-/, prostě jako češtinářka ze základní školy, která opravdu, ale opravdu nejsem;-D Navíc, když jsem jí to vyčetla, místo, aby to uznala, pořád se bránila, že za to vlastně nemůže. No, chce u mě dělat i diplomku, ale pozná sama, až jí diplomku po přečtení první nesmyslné věty, hodím bez dalšího čtení na hlavu.

Jakub S. 2.11.2009 11:41

Re: Hopinko

Ale tos měla slušně leč jednoznačně udělat asi už teď. E ingenua, questa ragazza - o piuttosto scema - ? O semplicemente... sfacciata? Vorrei sapere -

No já vím - to se radí... chtělo by to sebrat odvahu, že?

In fin dei conti - snad přes vedení fakulty, zásadně - to je přece v posledních desetiletích  b ě ž n é . Na to musí být mustr, jak řešit. Základní znalosti gramatiky, pravopisu, stylizace jsou  p ř e d p o k l a d e m  toho dalšího. Ne něčím přidaným! Přidanou hodnotou, cosidetto - ?

Jak to, že má s tímhle maturu ze střední školy? Jaké, které?

Suma sumarum:  n e c h t ě l  bych být na tvém místě...

Apina 2.11.2009 12:27

Re: Hopinko

Mah, non so che dire, direi un po´ di tutto - ingenua, scema e sfacciata tutti insieme. Sai, non e´ cattiva e forse per quello ho avuto pazienza con lei.

A maturita? No, po této zkušenosti jsem se poptávala - ono na hnojárnu totiž dnes maturita z češtiny není požadovaná. Vyprávěla mi kolegyně z hnojařské univerzity, že zvláště ti, kdo to zkouší z učňáků s maturitou mají "maturu" z nějakých odborných předmětů typu živočišná a rostlinná výroba, potom nějaký speciální předmět - třeba chov koní nebo kynologie a zakončeno je to praktickou zkouškou. Dnešní bakalářské obory tam mají dělené na ty, ze kterých se pokračuje dál na magisterské stuidum a pak takové ty "praktické", kde se fakt učí třeba ta kynologie. Jak s tímhle chtějí existovat dál, vůbec nechápu.

Musím se té studentky zeptat, odkud tu maturitu má, mám chuť ji poslat zpátky na základní školu. Jen mám jasno v tom, že DP takto děvče dělat nebude, já jí totiž zatrhnu PRVNÍ nesmyslnou větu a pak j to vrazím zpátky s tím, ať to celé přepracuje. Prozatím jsem ji jen upozornila, tak uvidím, jak si to vezme k srdci. Mě je jedno, kdo jí s gramatikou bude pomáhat, hlavně, že to nebudu já.

Jakub S. 2.11.2009 13:24

Re: Hopinko

No jo... nezávidím. Ale vidím, rozhodná jsi, to je rozhodně dobře. V JEJÍM zájmu!

Pomáhat s pravopisem, gramatikou složením věty... ne, na to se nepamatuju u nikoho z FF v šedesátých. Už ta představa - a pokud řeknete: nojo, filda, jazyky - tak půlka oborů tam byla a je jiných, třeba zrovna prehistorie atd. Ani tam!

Apina 2.11.2009 14:15

Re: Hopinko

Bohužel literární úroveň vysokoškoláků je čím dál horší. Stačí si přečíst noviny, nechápu, že ti redaktoři neumí česky, a to i v tzv. slušných novinách, nemluvím o bulváru. Tato studentky byla prozatím extrém, ale už dříve jsem postřehla, že gramatika není nejsilnější stránka studentů. Já ty hrubky čtu dokonce i v odevzdaných pracích, nechápu, co dělají jejich školitelé (každý rok jich mám několik k oponování)- pak to mají vždy v posudku, pěkně jim to tam ocituji a máchám jim v tom nosánek, taková já jsem - ony totiž věty typu "Rostliny byli.... " jsou úplně běžné. Navíc se alespoň na hnojárně stále více potlačuje stylistická hodnota těchto prací. Dříve jsem toto hodnotila jako jeden z 5 základních bodů a klidně jsem jim za to mohla dát o stupeň horší známku z celé, jinak třeba slušně zdokumentované, práce a také jsem to několikrát udělala. Dnes udělali tabulku a hodnotím těch bodů asi 11, tudíž, pokud mám nějaké námitky vůči gramatice nebo celkovému slohu, tak to do značné míry zapadne v dalším hodnocení.

Já jsem se s bakalářskou prací té studentky vyvztekala opravdu hodně. Nakonec ji obhájila za jedna (ostatní předměty hůře), ale v podstatě jsem na tu její jedničku hodně tvrdě dřela. Tentokrát jsem ji kvůli DP upozornila hned na začátku - má ještě čas ledacos dohnat, pomalu může začít psát (stejně to neudělá) a bude záležet hlavně na ní. Jestli mi měsíc před odevzdáním přinese nějaký paskvil a bude si myslet, že ji v tom nevykoupu, její smůla.

Apina 2.11.2009 14:17

Re: Hopinko

V rychlosti se samozřejmě dopouštím překlepů i já, ale tuto diskuzi pojímám trochu volněji. Text k publikování po sobě čtu o poznání pečlivěji.

Jakub S. 2.11.2009 20:40

Dyť jo, to netřeba psát!

Doba přeje usilovným diletantům...

PetraK 2.11.2009 11:43

Re: Hopinko

no jo, to je ten dnešní svět rychlýho psaní - internet, sms a člověk pak už nedá dohromady kloudnou větu  a píše jako ten Tatarák;-D;-D;-D;-D. Já zas když píšu Ešusoviny, tak čím víc to čtu tím víc nic nevidím;-D;-D;-D;-D

Apina 2.11.2009 14:20

Re: Hopinko

Zato my vidíme s jakou láskou o Ešusovi píšeš, jak báječný život má i s tou jednou zbloudilou buňkou v mozku a jak se k sobě báječně hodíte. Přiznávám bez mučení, já na éro typu Ešuse nemám;-D