10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


PSI: Hopínka

2.11.2009

Hopínka 1Původní "majitelé" ji zanedbávali a týrali (dodnes po povelu "ke mně" se připlazí a očekává výprask), přestože měla štěňata, tak ji nekrmili a jedla jen, co si ulovila nebo vyhrabala z popelnic, kde jsem ji našla a začala alespoň krmit. Poté, co se majitelé odstěhovali a na pejska jaksi "zapomněli", jsme se ji ujali.

Dali jsme ji jméno Hopínka (nebo Hopi), protože skáče jako na pérkách, ve snaze nás opusinkovat.

Hopínka je ideálním rodinným pejskem - je drobná, nezabere moc místa, je krátkosrstá, což je velmi praktické (srst je ale nutno občas ostříhat), miluje mazlení, kterému stále nastavuje bříško, miluje dlouhé procházky, je vděčný společník na výletech pěšky nebo na kole, je ideální společník pro hry a dobrodružné výpravy vašich dětí, umí ale i hlídat a hlásí štěkotem každého vetřelce (není ale uňafaný ratlík).

Vášnivě ráda jezdí ráda autem, umí chodit na vodítku a u veterináře je moc hodná a neskutečně statečná (injekce, očkování, péče o uši, atd.). Je čistotná, potřebu koná jen venku (na zahradě nebo vycházkách).

Po trpkých zkušenostech se moc bojí holí, klacků a křiku.

Hopínka 2Hledáme pro Hopínku hodnou a trpělivou rodinu nejlépe s dětmi (je opravdu ideální i k menším dětem - ale hodným, protože vůbec nekouše, i ve hře jen olizuje), která jí dá teplý pelíšek v domě (jako krátkosrstá nemůže být chována jen venku), ráno a večer plnou mističku (jí granule s konzervou, občas s vařeným masem), a odpovídající veterinární péči.

Nechali jsme ji očkovat proti vzteklině, psince, parvoviróze, hepatitidě, inf. kašli, leptospiróze, je odčervená, má injekci proti zabřeznutí.

Má silně vyvinuté lovecké pudy, takže není vhodná pro společný chov s malými zvířátky zejména drůbeží! Umí ale úžasně lovit myši. S ohledem na temperament je vhodná na agility nebo obdobné psí sporty.

Hopinka je dočasně umístěna v soukromí u Mochova, kam se na ní po předchozí domluvě na tel. 602 501 974 můžete přijet podívat nebo zavolat pro více informací.

Pozn. red.: Za autorku a zachránkyni Hopi zaslala

Hopínka 3

Zuzana Fenclová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !