24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

PSI: Zpráva z bedny - flat coated retrívr Derry

Vloni Derča nezabřezla, tak jsme museli naplánovat štěňata tak, že jestli se zadaří, tak dobře, když ne, tak taky dobře...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Vaňková 20.3.2017 19:53

Jsou nádherní!

Moc jsem vám držela palce, aby všechno dopadlo dobře. Parta štěňat s výborným rodokmenem a od zdravých rodičů, to je paráda! Kamarádka už měla Flatů několik a vždycky se brzy objevily zdravotní problémy - rakovina, metabolické poruchy atd. Před měsícem jim umřel poslední, v necelých osmi letech. Truchlí celá rodina včetně jejich druhého hafíka, zlaťáka z útulku. Už jsem jim říkala, že znám jednu výbornou chovnou stanici....:-)

E. Žampachová 21.3.2017 12:40

Re: Jsou nádherní!

V Soběslavi máme ještě 3 pejsky. Ale záruku jim nedám. Sice jsou ti naši po mateřeské linii dlouhověcí, tátově babičce bude také 12, ale mezi tím je mezi předky také občas někdo, kdo se nedožil 10. I jeden z našich odchovů (B vrh) odešel v 7 letech na rakovinu. Vybírám maximálně pečlivě s ohledem na zdraví, ale věštec nejsem.

E. Šusová 20.3.2017 14:53

No teda to musel být nerf!

Chudinka Derča! Ale je statečná, žiškovná a vzorná máteř! Gratuluju k tomu, že to nakonec dobře dopadlo.

E. Žampachová 20.3.2017 15:45

Re: No teda to musel být nerf!

Byl to nerf. Ale už všichni řádí, i mamča.

Z. Dalmi 20.3.2017 14:00

Zažila jsem několikrát

štěňátka a péči o ně. Jsem zatížená na miminka (lidská i zvířecí) a připadá mi to nádherné. Obzvlášť takhle zpovzdálí.

Hodná panička, hodná maminka i babička a hodné děti :-)

Z. Iva 20.3.2017 14:25

Re: Zažila jsem několikrát

Mně se tak stýská po štěňátkách... Fleur měla štěňátka před čtyř a půl rokem, další vrh nepřežil (zřejmě infekce nebo genetika), málem umřela a další rok nezabřezla. V červnu bude mít deset, Ellie má osm pryč, Aira není chovná (7 let). Nemám pokračovatelku z vlastního chovu :(, štěně mi není povoleno, že čtyři psi jsou už moc...

E. Žampachová 20.3.2017 15:51

Re: Zažila jsem několikrát

To chápu. Já musela čtvrtou, Fleur, dát do spoluvlastnictví, abych na ní mohla odchovat štěňata a uchovala si linii. Naštěstí jsme našli rozumnou paničku a funguje to a Fleur příští rok snad bude pokračovat v rodě.Její dceru už mohu....

Jinak musí být strašné, když ti uhyne celý vrh. Nebyl to Herpes? Ten dokáže zahubit všechny. U nás to naštěstí nebyl, byla to "jen" poporodní infekce a zápaly plic u dvou štěňat, ale bála jsem se nejdřív o štěňata a pak o Derču. Už jsem se dostala do stavu, kdy bych i štěňata oželela, jen aby Derča přežila. Naštěstí to nedopadlo tak hrozně. Škoda dvou jinak zdravých štěňat, ale ještě že jen dvě.

Z. Iva 20.3.2017 20:56

Re: Zažila jsem několikrát

Evo, nevím - štěňata se narodila císařem 70.den, jedno mělo nevyvinutou čelist, jedno rozštěp, další umřelo ještě v mamině. Vrh po stejném psovi, jen čtrnáct dní po nás - 2 mrtvě narozená štěňata + 5 mrtvých císařem... Krytí (u známé) jiným psem ze stejného města dopadlo stejně - císař a všechno mrtvé... co tam tehdy řádilo, bůh ví. Všechny feny přenášely, štěňata nevyvolala spontánní porod.

E. Žampachová 21.3.2017 12:24

Re: Zažila jsem několikrát

T

E. Žampachová 21.3.2017 12:28

Re: Zažila jsem několikrát

Pardon, sežralo mi to velkou část příspěvku. To je už na řešení s opravdu dobrým veterinářem a poradcem chovu. Jestli je to genetika nebo infekce. Ale je to děs. Pokud si dobře pamatuju, máš Choďáky. To je mladé plemeno a přece jen blízká příbuzenská plemenitba. Být poradce chovu, tak všechny podobné epizody extrémně pečlivě hlídám. Ještě pamatuji na ing Findejse, jak hlídal nová plemena.

T. Zana 20.3.2017 13:58

Konec dobrý, všechno dobré

Ale byly to nervy a stres. Tak teď už jen najít zbytku toho nadělení dobré páníčky, že. A oklepat se z těch nervů ;-)

E. Žampachová 20.3.2017 15:57

Re: Konec dobrý, všechno dobré

Jen dvě holky už čekají na vhodné páníky. Ostatní jsou zadaní, I z Tiina vrhu zbývá zadat jen 3 pejsky. Holky jsou tam zadané všechny. A to jsou k odběru až za 3 nebo 4 týdny. Na nervy už není čas. Ta banda člověka zaměstná.

T. Zana 20.3.2017 16:34

Re: Konec dobrý, všechno dobré

To je úžasný výsledek - když uvážím, kolik jste jich měli najednou!

Z. Jenny 20.3.2017 13:58

Moc ráda

čtu, že všechno dobře dopadlo. Štěníci jsou kouzelní, pro černou mám slabost.:-) Derči přeji ať je v pořádku a zpátky v kondici, matička obětavá.Máte tedy krásně naděleno pejsků!Taky jim přeji dobré nasazení v nových rodinách. Máš sice skorodůchodkyně, jak píšeš, doma ale zase to souznění duší u starších psů s lidmi je nezapomenutelné. Pěkně se užívejte!

E. Žampachová 20.3.2017 15:52

Re: Moc ráda

Já na naše báby nedám dopustit. Pokračovatelku si necháme snad za rok po Fleur, Derčině nejstarší dceři.

M. Pajakerryková 20.3.2017 11:45

tak to je fajn, že už je vše v pořádku

mládež roste a sílí a zájemci jsou taky bezva.

Nastěnka taky neustále čistí a myje, dokonce i s nima už i hraje a Chic je brání, to je legrační, on na ni i vrčí :)

no v neděli mě opouští další pejsek...

E. Žampachová 20.3.2017 11:58

Re: tak to je fajn, že už je vše v pořádku

Já si uvědomila, že ode dneška za 3 týdny vypravuji do světa první (v sobotu jim bylo 5 týdnů - letí to). Dávám je až na 2 měsících, ne v povinných 50 dnech. Být o týden nebo dva déle u mámy jim prospěje. Navíc je u nás vychovává celá smečka. Tak se učí, že se nesmí beztrestně kousat babičku do ocasu a jiné věci.

M. Pajakerryková 20.3.2017 20:58

Re: tak to je fajn, že už je vše v pořádku

moje mají 11týdnů, myslím, že je to věk akorát, 8týdnů jsou ještě miminka

E. Žampachová 21.3.2017 12:30

Re: tak to je fajn, že už je vše v pořádku

Lidi je většinou chtějí brzy. Dost chovatelů dává v těch povinných 50 dnech. Já až v 8 týdnech a později. Většina půjde mezi 8-9 týdnem (velikoonoce jsou dobré, je delší volno.)

Z. Asteris 20.3.2017 10:51

Derry je nádherná

a starostlivá matka, uf - jsem moc ráda, že to dobře dopadlo, ale byl to nervák. Štěňátka jsou sladká, ale ta péče o ně musí být poněkud vyčerpávající. Evo, obdivuju Tě, jaks to všechno zvládla.

E. Žampachová 20.3.2017 11:54

Re: Derry je nádherná

No co, když musíš, tak musíš. Měla jsem o ně strach. Práce se zvládnout dá, stres byl horší

Z. Vave 20.3.2017 10:32

Jsem tak ráda,

že to nakonec dobře dopadlo, byly to nervy i pro nás, natož pro Tebe, Evi!

Štěníci jsou kouzelní a musí to být pěkně hlučná a živá smečka ... :) Držím Derče palce - a taky mě zajímá, jestli ji ještě čeká kastrace, nebo jak to vlastně bude dál.

Přeju všem dobrý den.

E. Žampachová 20.3.2017 11:46

Re: Jsem tak ráda,

Asi se pro kastraci rozhodneme. Ještě to proberu s vetrinářkou. Rozhodně už nebude mít další štěňata. Je jí 6, musela by je mít příští rok(v 8 letech končí chovnost) a to je nesmyslně brzy.

Štěníci jsou strašně hodní, jen nesnesou být zavření.Ohrádka je bezva, chodí tam na záchůdek, ale jak se zavře, je řev. Ale přestávají dělat loužičky a hromádky v kuchyni. tak je nejspíš zavírat hned tak nebudeme.

Z. Vave 20.3.2017 11:51

Re: Jsem tak ráda,

:) musím se smát, když si představím tu hromádku černoušků, jak kvílí v ohrádce a chtějí ven - no bodejď, mimo ohrádku je mnohem větší sranda a jsou tam taky člověkové, kteří se dají ožužlávat. :)

E. Žampachová 20.3.2017 12:17

Re: Jsem tak ráda,

Brzy se naučili na člověka. Vrtí ocásky a derou se na klín. Na druhé straně jsou zvědaví a samostatní. Povahy po Edovi jsou skvělé (naše holky jsem chválila mockrát, nechci to opakovat). A starší feny je učí psímu bontonu.

Z. Vave 20.3.2017 12:36

Re: Jsem tak ráda,

Konečně si to můžeš začít užívat, viď? :)

Z. Yga 20.3.2017 9:05

Dobré zprávy

Dobré zprávy z bedny - to je krásný začátek týdne. Konečně máte veselo a můžete se radovat z toho černého nadělení. Držím palce, ať všechna štěnda najdou ty nejlepší páníčky a ať jsou všechna zdravá a spokojená - a stejně tak Derry.

E. Žampachová 20.3.2017 12:27

Re: Dobré zprávy

Už jich je volných málo. U nás dvě holky a u kamarádky 3 kluci. Zbytek už má své zájemce. A to dnes psali další zájemci. Všechny prověří naše holky a snažím se, aby se měli dobře. Většina půjde na mazly. Jen jedna od Tii, ta která zůstane doma, bude vidět.

D. Ruščáková 20.3.2017 8:56

Derry je obětavá máma ty jsi obětavá panička:))

Měli jste to tentokrát těžké a mám radost, že se to tak pěkně vyvrbilo. Víš, přiznám se, že bych neměla na chov nervy, bála bych se o fenku:))

Fotky jsou krásné, Derry je něha sama a štěňata jsou nádherná.

Jo a ještě něco: můžeš považovat Derry za vyléčenou nebo je to jen odklad a na tu kastraci musí?

E. Žampachová 20.3.2017 16:07

Re: Derry je obětavá máma ty jsi obětavá panička:))

Většinou to takový průšvih není. Už 10x jsem odchovávala nebo pomáhala z odchovem a vždy to šlo docela hladce. I ten 12 Tiušky vrh je bez problémů. Jen ten Derči jedenáctý byl průšvihový.

A jak skončíme s kastrací? To nechám na úvaze veterináře. Vím jistě, že už na ní chovat nebudu. Po tomhle potřebuje odpočinout a za dva roky jí bude 8. Stejně jsem počítala, že tohle bude pravděpodobně poslední vrh. Teď bude ředa na Fleur (ta už chovná je), případně na Tii dceři, kterou si nechá kamarádka a do chovu bychom ji zase "spoluvlastnily". Mám velké, vlastně obrovské štěstí na lidi, se kterými spolupracuji, tak mohu mít Fleur, Tiu (a budoucí Lunu) a Edu. Domů by se nám všichni nevešli a takhle jsem se s holkama nemusela rozloučit a Edu jsem mohla dovézt.