20.11.2019 | Svátek má Nikola


Diskuse k článku

PSI: Cvičit či necvičit?

Poskytnout svému psovi výcvik, nebo ho "netrápit" a ponechat mu svobodu? K této otázce se dostane každý zodpovědný majitel psa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
27.3.2009 12:18

Re: PS Asistence při vaření

Já už umím pracovat v předklonu;-). A holky už nezašlápnu. Na to jsou moc velké. Já vím, že pes v kuchyni je blbost. (tuhle mi upadl nůž, naštěstí špičkou nahoru a ne na psa). Ale holky jsou děsný závisláci a nějak jsem je nedokázala vyhodit. Ony nežebrají. Lehnou si mi na nohy a leží, hlavně, že jsou u měV

Jo a bobkování na hračky8-o, to jsem ani neslyšela, to je vaše specialita.

27.3.2009 12:30

Re: PS Asistence při vaření

Žádný zvíře do kuchyně nepatří - proto je tam nasáčkovaný všecky (až na želvu, která se nevydrápe přes schodek, proto leží těsně pod ním - největší nebezpečí zašlápnutí) - Toya aspoň slušně sedí (byť přitisknutá těsně k mojí noze), ale Ziki dělá na skříňkových úchytech shyby!

27.3.2009 12:33

Re: PS Asistence při vaření

Borůvka se lípne vedle vařícího a významně čumí, protože pak upadne kousek masa, syrové papriky (pozor, okurky nežere), nebo zbytek noček z polívky, co tam tak nějak zbylo po obědě půl porce. Je mlsná a zblajzne skoro všechno.

27.3.2009 11:44

Dobrá "zprava zleva"

Tak se Vám musím "vyprsit" se zprávou o rekonvalescenci našeho pacienta. Bamba se zbláznila ;-D už tři dny hopsá jako adolescent, ven vyrazí jak o závod, každýho psa "zná" a má se k němu a každá neznáma fena je vetřelkyně v JEJÍM rajónu, ne že by vyjížděla pouze dá uši na ramínka, naježí se a bručí. Takže všechno dobré TFUJ TFUJ TFUJ! Taky se dosti fixovala na mně, s chotěm nemluví a za mnou chodí jako ve snu, když čtu olizuje mi část knihy ;-D;-D;-D Pochopitelně, že když se Bambě daří dobře Major Růžena si přivodila oční zanět v levém oku, volal mi to Brian do práce, že má horní víčko víc a spodní trošku úplně brunátný, takže mažeme ophtalmo-framykoin...když to nebude zítra lepší, vyrazím k dochtorovi.

Jinak, všechny zdravím tuze okluze, přeji moc krásný víkend a v neděli večer budu dohánět zanedbané články ;-( jsem vostuda, ale v práci je to děs běs......fňuk! :-)/)))) mávámVVVVVV

27.3.2009 11:52

Re: Dobrá "zprava zleva"

Hip hip hurá! A ještě třikrát hurá! :-) Dobré zprávy, tak to má být.

27.3.2009 11:53

Re: Dobrá "zprava zleva"

Bamba je skvěláááVVV. No a Abbinka se snad vylepšíR^VR^V.

27.3.2009 11:59

Re: Dobrá "zprava zleva"

Že Abbíškovi posílám pohlavek ;-D a ne pohlazení... když je konečně babča zdravá, nemá si vymýšlet ona VV

27.3.2009 12:06

Re: Dobrá "zprava zleva"

seřvala jsem ji jako "psa"! Bestiják mrňavej, rozmazlenej, růžovej....chudinkááááááá ;-D

27.3.2009 12:39

Re: Dobrá "zprava zleva"

Rudé oko je u nás aktuální, ale te´d už jen růžové, uvidíme, jak padne navečer verdikt:-)

27.3.2009 12:14

Re: Dobrá "zprava zleva"

Nojo, Bamba je jako nová - nebo vypraná v Perwolu?;-DV

27.3.2009 12:25

Re: Dobrá "zprava zleva"

Andulka dobrá a Major to dožene VVV

27.3.2009 10:46

tedy nerada se opakuju,

ale opět nám tu sněží. A není to žádná přeháňka, je to regulérní fujavice, mrzne a od noci do teď napadalo aspoň 15 cm nového prašanu. A sněžit má až do zítřka...8-o A já se tak radovala, že na jižních svazích a kolem stromů už tady u nás (ne v lese) mizí sníh! ;-P Ráno jsem vykopala auto a jela se psy do lesa. Na posledním úseku cesty nebylo ani vypluženo a tak jsme dělali první stopu. Bylo to hluboké a do kopce, ještěže máme skvělé zimní pneumatiky;-) I v lese jsme byli první, tak si Nazgúlové úžasně užili. Že je to ještě nepřestalo bavit!  Tak mě pobavilo, jak včera v článku na iDnes říkala ta musherka, že v Norsku bylo na závodech psích spřežení  tak 15 cm sněhu... Možná přímo u západního moře, protože jinak je Norsko ve sněhu utopené dost nevídaným způsobem. Takže koho láká myšlanka objevovat fjordy, přijeďte letos - vodopády budou úchvatné i v létě! :-)V

27.3.2009 12:00

Re: tedy nerada se opakuju,

heč heč - my máme bezsněžno - za to z procházky se teď se mnou vrátila bahnitá hnědá psice... Nic moc...;-P

Mějte se tu hezky, za chvíli jdu na odpoledku ;-)

27.3.2009 12:02

Re: tedy nerada se opakuju,

Dede, neměla bys odcestovat , v Norsku v tom případě vypukne tání, a vrátit se až se fjordy zazelenají?;-) Ale prosím tě, tentokrát necestuj sem, tady to jaro snad už konečně začne.:-)

27.3.2009 12:08

Re: tedy nerada se opakuju,

Hele, myslíte, že Dede bude umět zamrznout Lamanšskej kanál?;-);-D;-D

27.3.2009 12:23

Re: tedy nerada se opakuju,

Nechcu rýpat - ale u nás na jihu Jižní Moravy momentálně vypuklo jaro 8-o;-D - je teplóóóó! Dede, jakkoli bych tě ráda viděla, tož sem chvilku nejezdi, ať nám to vydrží. Zítra jedu na mamčiny narozeniny - roky pozpátku jsme chodily (děvčata) po obědě do Hajku na fialky - nejsu si jistá, jestli to bude zítra pravda ;-D;-D;-D.

27.3.2009 12:24

Re: tedy nerada se opakuju,

;-D no, je to výzva. Ale vzhledem k předchozím prokazatelným úspěchům Dede na tomto meteorologickém poli - sázím, že určitě jóó ;-);-D.

27.3.2009 12:39

Re: tedy nerada se opakuju,

Ano, taky si myslím. Možná kdyby trochu trénovala, zasněžila by i Saharu.;-D

27.3.2009 12:56

Re: tedy nerada se opakuju,

a já už te poznám, heč;-)

27.3.2009 13:13

Re: tedy nerada se opakuju,

Chichi, zapletla jsem se do souboje na hlavní pod svým indiánským jménem. Uf Uf.;-P

27.3.2009 16:43

Re: tedy nerada se opakuju,

Uf uff, další Indiánka... I když teď mi ta naše smečka říká babička wikipedie...

27.3.2009 12:40

Re: tedy nerada se opakuju,

Tak to si měli Angličani Dede pozvat a nemuseli si trhat triko s tunelem...

27.3.2009 13:13

Re: tedy nerada se opakuju,

No, ale co když ta síla Dede vydrží až do poloviny května? Dělal někdo coursing na sněhu?:-) A jinak všechny mocmoc zdravím, právě jsem se propracovala k pecku.VV

27.3.2009 13:33

Re: tedy nerada se opakuju,

Helé, nestraš. Přeci víš, že jedeme po topný sezóně. Pouštěj si pusu na špacír a budeme všichni běhat s hrablama, abysme se trochu zahřáli ;-D.

27.3.2009 13:37

Re: tedy nerada se opakuju,

Já, já ;-D  budu mít natrénováno ;-D

27.3.2009 14:28

Re: tedy nerada se opakuju,

Ale no tak, nechte toho8-o;-D ... tam přece budou mocný počasový čarodějky přece jenom v přesileR^R^;-)

27.3.2009 16:55

DODATEK PRO DEDE !!!

Dnešní Hyena je přímo pohlazení na tvojiutrápenou netovou dušičku!!!!!!Určitě se tam koukni;-)VV

27.3.2009 10:21

V Garykovi se ukrývají psi dva

Na nějaká specializovaná cvičení nebyl čas ani možnosti. Já v zaměstnání a manžel neustále na cestách za prací a pak bez auta se tu nedá nic dělat a my auto nikdy neměli. A tak to byla jen cvičení všedního dne, cvičení na procházkách. Brumla i Einstein milovali balonek, ten byl vlastně místo mňamky. Dosáhli velké šikovnosti, chytali jej ve vzduchu přinášeli a vkládali do mé ruky. Taky ukrytý balonek hledali, posadila jsem je a šla balonek schovat. Když jsem se vrátila poslala jsem je balonek hledat. Na kursu pro psy s Garykem nám bylo řečeno, že házení balonku psa stresuje. A tak jsem Garykovi nikdy balonek neházela. Vůbec je všechno jinak. Moji psi chodívali na volno a nebyly žádné problémy. Ale Garykův strach ze zvuků se projevil hned třetí den v novém domově. Ve spalovně odpadků naproti se cosi opravovalo a rány jako hrom. Moje nové tříměsíční štěňátko skočilo dolů z jeden a půl metrové zídky a přes cizí zahradu zdrhalo přes silnici pryč. Byla jsem zoufalá, neměl ještě ani jméno, jak ho tedy volat? Pískala jsem a chodila kolem a kolem a hledala. Známý majitel psa mi pomohl hledat. Chodili jsem dlouho kolem dokola a nic. Došla jsem zpátky k domu, tam taky štěně nebylo. Ale najednou jsem zaznamenala pohyb. Ten můj malý strašpytel seděl zapasovaný za nádobou na odpadky. Když se reakce několikrát opakovala a on prchal přes silnice do pomyslného bezpečí musela jsem ho na procházkách přivazovat, pro mne velký nezvyk. A od té doby jsem bezradná a 35 let zkušeností se psy mi je na nic. Nevím co s tím jeho strachem dělat a cvičení všedního dne se nekoná protože je jenom přivázaný. Když mám síly se vyškrábat tady na veliký kopec tak ho nahoře pouštím, ale už i odtamtud mi zdrhl dolů. A tak se stala nepříjemnost, kterou vám popíši později. Je mi velice líto, že ten poslední pes v mém životě je takový bojsa. Když nic nerámusí je to sebevědomý a sebejistý pes, nikdo by do něho neřekl že se strachem promění v nepříčetného.

Laila zase protrhla oblaka a nasněžilo tu asi 10 cm. 

27.3.2009 12:25

Re: V Garykovi se ukrývají psi dva

Garyk se možná časem zklidní, hlavně je šťastný,že je s tebou.

Ale co je to za pitomce na kursu, kteří říkají, že házení balónku psa stesuje!?!? Hlavně borderkolie (ale i retrívři) to naprosto milujou. Chytání, hledání - ideální zábava. Koukám, že je teď všade spousta "odborníků" na psy. Čekám, kdy se tihle odbborníci začnou divit, že pes má hlavu a zadek a každý konec k něčemu jinému. Grrr.

27.3.2009 12:36

Re: V Garykovi se ukrývají psi dva

A co takhle vzít Garyka někam, kde bude veliký rámus, chaos - samozřejmě na vodítku? Taková léčba šokem. Samozřejmě s uklidňováním takovým tím pobaveným tónem - prosímtě, co blbneš, vždyť se nic neděje, ne? Žádné chlácholení a litování, ale vysvětlit mu, že je to normálka a že u paničky se mu nikdy nic zlého nestane, tak nemusí nikam utíkat.