17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

PSI: Černý pes, zelený ocas, aneb služebně nejstarší z mnohopsína

Georgino, zelený pes. Vyřítí se z rybníčku, po sobě žabinec. Kdo neuhne, má na sobě svůj díl vody s brčálem. Georgino. Kde se vzal, jaký je a na co čeká?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
x 19.10.2009 2:19

y

z

Bára 13.10.2009 21:25

Re: :-))))

On si počká... Už čeká víc než rok, tak za pár let je Váš :-)

Může Vás to děsit, ale mě to těší, alespoň někdoVV.

Před pár dny (cestou z oční kliniky z Pardubic jsme měli malou zajížďku) jsem viděla Tomíka - Berišu, co u mě pobýval jako štěně. Pěkně mě vyštěkal, abych ho prý neodvezla pryč.

Bára 13.10.2009 21:17

Re: Milý Georgino

Jo, "popisy" plodím více či méně úspěšně už pár let... Mám pocit, že pokud se napíše vše, co víme (i tušíme), má ten, kdo by o psa stál, šanci vybrat tak, aby to do domácnosti - smečky zapadlo k oboustranné spokojenosti. Pokud mají mozek ti vybírající lidé, to je podmínkou :-). Zatím to obvykle vyšlo, nejméně  mají, kupodivu, šanci vyjít štěňata. (Saničky ne, ty jsou ok, naštěstí, taky šly do světa starší.) ale takové to "On nás tahá, Ona je moc živá" - jo, u štěněte to fakt neovlivním. Dospěláci kupodivu obvykle "sednou" dobře, pokud si lidé jen trochu nechají říct. Ale po víc než deseti (sakra, patnácti :-(¨už jsem taky vykopávka) letech jsem se teď  tak strašně utla v jedné feně.. a nebyla jsem sama, spletli se v ní i "psáři" daleko zkušenější, (u nás jsou psi proti kočkám jen víkendová selánka). Stálo mě to spletení psa prakticky už mého, nejlepšího co přišel za posledních pět let.. Tak až se vzpamatuju, zas něco písnu. Třeba o důchodcích, Poncha, Ben...

tosca 13.10.2009 14:00

:-))))

Páni, jsem to ale "vykopávka". Většinu psů z původního mnohopsína pamatuji. Nevím, má mě to těšit nebo děsit? ;-P

Georgino, Georgino, nevybral sis správnou dobu, u nás je stále "přepsíno". Bohužel. Jinak bys byl perfektní parťák. Černý s bílou náprsenkou (jako náš první pes), do domečku (s jedním dítětem, které psům po hlavě neleze (ono by mu to ti naši důchodci nedarovali :-P)), v okolí jeden zlaťák, černá labradorka, a akční bernská honička - to by byli kámoši na honěnou, co?

Mrzí mě to, ale naši psí důchodci si zaslouží dožít v klidu. Takže...Georgino, držíme pěsti i palečky, aby se nějaký vhodný páník našel.

Jakub S. 12.10.2009 23:48

Re: Milý Georgino

Jsem skromně pro. O tym žádná, Báro!

Louk 12.10.2009 21:28

Re: Milý Georgino

Báro, určitě se přimlouvám za další portréty! Zvířetníci mají sice většinou kapacitu naplněnou až po střechu, ale za bučkem je spousta dalších a jeden nikdy neví R^:-).

Bára 12.10.2009 21:09

Re: Milý Georgino

Kašpar uspěl, díky zvířeníku. Jen u nás nepřesazoval, fakt, přísahám. Třeba si Georgina taky někdo najde. Tak mám s těmi popisy pokračovat? :-) Máme jich doma ještě povícero...

Bára 12.10.2009 21:04

Re: Takový pozorný, detailní behavioristický (snad to projde) popísek

Já myslím, že vědí, ale pro jistotu, jsme kousíček od Berouna.

Louk 12.10.2009 20:06

Re: klobouk dolů...

Musím se přidat - obdivuhodně popsaný Georgino, kéž by co nejdřív našel ty své ideální páníky R^VV.

Jakub S. 12.10.2009 19:57

Takový pozorný, detailní behavioristický (snad to projde) popísek

- pejska, tedy postaršího puberťáka, asi jako su já - to se aji při zvířetnické přežranosti kvalitou tak hned nevidí! A lidi už vědí, kde jste k nalezení?

Xerxová 12.10.2009 6:52

klobouk dolů...

to je skvěle popsaná osobnost psa. Podrobně, přesvědčivě se spoustou kladů i nějakou tou psí nedokonalostí. Úplně slyším jeho vrčení na lidi, kteří se k němu hrnou - přesně to dělá i Beta ... ;-)

Georgínovi držím palce, aby se pro něho našlo nějaké skvělé DOMA VV

Marička 12.10.2009 2:58

Milý Georgino

Moc ti přeji, aby tohle povídání četl někdo, kdo právě a zrovna a marně takového pejska, jako jsi ty hledá - a teď tě konečně našel! Někdo, kdo tě bude mít tak rád, jako tvoji současní ochránci, kdo bude mít zahrádku na běhání a kdo si po čase už nebude moci život bez tebe představit.

Takže VR^R^R^