28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

PSI: Cane corso - Výchova a výcvik

Jací jsou lidé, zeptalo se dítě? Dobří a zlí, řekl pes. Jací jsou psi? Dobří a dobří, řekl pes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
aida 6.10.2007 11:06

Re: Milí Zvířetníci

To je moc fajn, paní Dede.:-)

Beda 6.10.2007 11:06

Re: Re: Šok

Honzo, jednu možná podobnou znám, je z "kočičího světa"... měla bych k ní mít teda blízko... nemám!!!!!... stránky má zde , ale jak na ně koukám, asi tam nenajdete to, o co mi jde a já teď nemám sílu a čas to hledat... jak to vyjádřit?? paní asi velmi miluje kočky, ale opravdu zvláštním způsobem se vztahuje k lidem... nenávistně v ryzím smyslu tohoto slova... docela často říkávám, že zvířátka jsou mi blíž než lidi, snáze je chápu a nad mnoha činy tzv. lidí mi rozum zůstává stát a nitro se bouří... přesto - opravdu k ní mám velmi, velmi daleko

pokud přece jen by to někdo chtěl přiblížit, dohledám

Beda 6.10.2007 10:59

Re: Re: Dobré ráno - dle možností...

přiznám, nedokázala jsem ten "článek" (je to celá novela?) přečíst - je to opravdu dlouhé a já to tu neučtu... jen z kousku mám jakousi představu o duchu, v jakém je sepsán... nikoli už o věcné podstatě, zda a "proti komu" - ve smyslu, jaký jsem pochopila z Jakubových výhrad... takže dokud to nepřečtu (pokud vůbec to zvládnu) se asi nemohu k tomuto vyjadřovat

jen mne zaujalo, JAK to Jakub napsal... s těmi dovětky o kazení Zvířetníku a o aseptickém zdejším světě... mimochodem, tato diskuse už tu byla, že??? akorát že tam šlo (aspoň jak já to pochopila) o věcnou diskusi a argumenty... a já tehdy (nejspíše v podobném smyslu jako teď zana píše o ostrůvku) požila termín komůrka...

jenže Jakubem clomá hněv, jak správně napsal jiný Honza, a já to dovedu pochopit... beru to tak, že Jakub potřeboval někam vykřičet a vylít své pocity... svým způsobem si vážím toho, že to učinil sem k nám... vadí mi jen výrok  Vím toho o antisemitismu asi desetkrát víc než vy všici dohromady - ale to už muselo být z velkého podráždění, jehož příčinu věcně neznám, ale asi ji Jakub má

možná jsem toto měla "píchnout" spíš pod Renatu o kousek níž...

MaRi 6.10.2007 10:42

Re: Milí Zvířetníci

VVVVVV

Jovovi 6.10.2007 10:41

Re: Milí Zvířetníci

VVVVMilá Dede. Moc na Tebe myslíme, a Tvé mamince budeme stále držet palce a drápky. VVVV

Dede 6.10.2007 10:38

Milí Zvířetníci

prosím držte dál, ale zdá se, že se může stát zázrak, atb snad zabírají... je to stále ještě velmi velmi vážné, ale máme naději... já myslím i díky vám všem VVV

zana 6.10.2007 9:57

Re: Dobré ráno - dle možností...

Hmmm Jakube, články pí Sehnerové o zvířatech se mi líbí (tobě se líbily taky, jen si vzpomeň). To, co jsem našla v odkazech - bléé, můj názor se blíží stanovisku jiného Honzy. Ale uvědom si prosím, že my jsme to nenapsali a tudíž sprdnutím nás mnoho nepořídíš.

Budu mluvit za sebe - já se tak nějak snažím fungovat jako slušnej člověk. A s ohledem na to, co mi to dá občas práce, se necítím moc povolaná k tomu, abych hodnotila jiný. Myslím si, že na tomhle malým prostůtku máme místo, který si hlídáme jako ostrůvek pozitivních deviací. Můžeme se tady radovat i brečet. No, pokud ty jako chlap spíš v podobné situaci cítíš potřebu nadávat a rozčilovat se ... někdo to tak máV.

zana 6.10.2007 9:14

Re: hezký den

pořád R^VVR^VVR^VVR^VV

aida 6.10.2007 8:45

Re: hezký den

Na Dede a její maminku taky myslím...

aida 6.10.2007 8:45

Re: Re: Re: Šok

Judith, díky za odkaz, já se k němu v noci taky nakonec propracovala, ale nestačila jsem si to přečíst...

jiný Honza 6.10.2007 8:31

Re: Šok

Sem si to přečetl... a krapet se mi zvedl kufr. Ta paní má asi podstatně raději psy než lidi. To je její problém. Druhá věc ale je, že se ve společenství lidí orientuje asi jako zapřísáhlý nepřítel psů na cvičáku. A tam už končí sranda. Takže tě, Jakube, chápu, ale nenech hněv cloumat svým majestátem. Ona prostě lidem nerozumí a tak jako má někdo o psech (nebo o zvířatech obecně) spoustu falešných představ a předsudků, tak ta paní podobně podléhá naprosto ujetým představám a mýtům o lidech. Prostě jim nerozumí. Smutné ovšem je,že se cítí povolána je komentovat...

Xerxová 6.10.2007 7:59

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům.Dede, moc na Tebe myslím, drž se...

Jakube - byl jsi to ty, kdo vykřikoval, jak jsi autorkou nadšen a jak je možné, že ji neznáš. Některé Zvířetníkové články jsou koneckonců autorsky zcela anonymní, Dede rozhodně nemůže vědět, kdo je kdo a i pokud jméno zná, tak lustrovat jeho názory na různé věci. Já mám hrozně ráda kratičké články Aury a Mona - jsou vtipné, chytré, poučné. Ale autorčiny psí knížky nemusím - jsou krásně čtivé, vtipné, ale na můj vkus příliš idealizované a pohádkové. A jsou i velmi nekompromisní k názorům, které zrovna autorce nesedí. Raději čtu monografii plemene od lidí, kteří ty psy konkrétního plemene opravdu roky vlastnili a nemluví o "ideálu" plemene, ale o mnohem širších skutečnostech i se všemi problémy. Její psí (určitě někdy i kočičí) články tady číst budu, reagovat na ně budu, protože prostě je to web hlavně o zvířatech.

Pochopitelně se ti vůbec nedivím, pokud u článků paní Sehnerové ty budeš v diskuzi chybět.

zkumavka 6.10.2007 7:37

Já,Vám dnes

přeju hezký den všem. Odcházím do svého "oblíbeného" zaměstnání,leč nějak se živit musím.Proto prožijte hezky den,v poklidu a nejlépe v lesejku u hříbečků.

Rpuť 6.10.2007 7:32

Dobré ráno - dle možností...

Tož si to rozeberme! Jakube nic ti nebrání knihu přečíst, kriticky zhodnotit a kritiku zveřejnit. (Mimochodem mě se, jiné než zvířecí literární počiny paní I.S. často také nezamlouvají, ať už z objektivních či subjektivních důvodů - leč nemám čas se jimi zabývat hlouběji a emfatické výkřiky za kritiku nepovažuji)

Svět zvířátek povýtce není aseptický, leč toto se jmenuje Zvířetník a bylo vytvořeno proto, aby si lidé, zvířátka oblibující, měli kde popovídat. Prostoru pro tepání společenských nešvarů je víc než dost a možností rozvinout svůj kritický názor neúrekom.

Soudím, že po tvé noční prezentaci by bylo skutečně záhodno, aby ses zhostil své role kritika souvislým článkem.

Judith Saebel 6.10.2007 2:58

Re: Re: Šok

Aido, myslím že Jakub S. mluví o tomhle úryvku, hlavně věty (údajně citáty), jako např:

...Izrael kompenzace za holocaust užívá k výrobě zbraní, které ničí domy Palestinců a jejich majetek...

Neúměrné množství soukromých a veřejných prostředků bylo použito

na vybudování památníků nacistické genocidy. Většina z nich však byla použita k židovské expanzi, nikoli k zdůraznění židovského utrpení. Je načase začít vnímat svým srdcem i utrpení ostatních lidí. Takové životní poučení mi předala má matka...

RenataE 6.10.2007 1:53

Milý Jakube, nevím, z čeho soudíš,

že toho o antisemitismu víš desetkrát víc, než my všici dohormady. Možná ano, možná ne. Jsi-li informatik a chceš informovat, tak informuj. Věcně - například odkazem. Abychom si my ostatní mohli utvořit svůj názor.

Jakub S. 6.10.2007 1:35

A v čem? Jsem pouhý informatik, upozorňující na hrůzný materiál, prvotní podklad.

A vy si to, prosím, přečtěte. Potom.

Vím toho o antisemitismu asi desetkrát víc než vy všici dohromady. Tak proto. A opravdu tady o tom nebudu diskutovat, jenom upozorňuju. Mé celoživotní (skoro) povolání je informatik. Tak informuju, koho obdivujete. Vsjo. A na toto téma neznám bratra, a někteří víte proč. Pro dnes sbohem. Spát nebudu, a jestli někteří z vás budou taky těžko usínat, budu rád. To je potřeba.

aida 6.10.2007 1:28

Re: Re: Šok

Asi jsem něco málo našla, ale nechám si to čtení na zítra. Paní má i blog.

Dobrou noc a krásný víkend všem.

RenataE 6.10.2007 1:22

Re: Šok

Jakube, brzdi, prosím.

Jakub S. 6.10.2007 1:18

ŽŽŽidácká svině prznící děti:

-no přece dala ho sama pod tenhle článek!!!!! Já nemůžu spát. V listopadu sem chtěl jít do Maislovky. Vy tady ovšem nevíte proč. Andy ano.

Tak už i na zvířetníku to máte, a hned úúúplně naplno. - Nebojte, už se odmlčím. Vím, že  t o   s e m   n e p a t ř í . Zvířecí lidi přece žijou v aseptickém světě bez té špinavé eklhaft politiky,  antisemitů, černých svalnatých hochů atd. Nebudu vám jej kazit.

P i t r ý s e k 6.10.2007 1:16

Re: Re: Šok

Také se nechytám!!

aida 6.10.2007 1:12

Re: Šok

Ježišmarja, je na to nějaký odkaz?

Jakub S. 6.10.2007 0:52

Šok

Přečtěte si všichni něco zcela neuvěřitelného - předlouhý "úryvek" z Mami, já nechci umřít na stranách AS.

Nejvyšší šok, nejvýkalovější protektorátní druhý odvar Rysa Rozsévače je proti tomu vodička. Jen čtěte. Vaše zbožňovaná AS. Už vím, proč ji nechtějí vydávat a prodávat. Budete, až potom chytnete dech, vědět taky. Podobizna obludného  ž i d á k a , prznícího ve škole holčičky atd. atd. Chtěla tomu sama - proč tam má zrovna toto. Zfilmovaný Žid Suess, židácký kramář z Jana Cimbury. Ano. Je mi líto. nesmírně. Ale musíte vědět, koho obdivujete. Postavte se tomu čelem. A: kazím zvířetník? Ne, já ne. Já ne.

Hana Williamson 6.10.2007 0:11

Re: pro Hanku W.

Prave jsem tak ucinila. Ani ho to neprekvapuje. nas nejmladsi synovecek v CR to pro neho vyhledava a potutelne mu to predhazuje. To uz jsem tady myslim jednou rikala, ze pred lety, kdyz jsme prochazeli po starem meste v Olomouci, tak Chet se zastavil u napisu Hrncirska ulice. Tak nejak divne spulil pusu a kroutil s ni, pak vytahl fotak a vyfotil si to. Obcas to ukazuje lidem (Americanum), kteri se divi, proc se za ta leta nenaucil cesky. On teda jako zna jednotliva slova a tak se v zaklade zorientuje. A taky jsem uz jednou psala, ze ale pozna po prizvuku Moravaka od cecha a po poslouchani Nohavici jsme sedeli v kupe ve vlaku s Ostravakama a kdyz jsme vystoupili v Olomouci, tak Chet se ptal, jestli byli odtamtud co ten Nohavica. On holt ma hudebni sluch.

Hana Williamson 5.10.2007 23:56

Re: Vavísku,

Prave jsem prisla domu a taky jsem cekala na dobrou zpravu. Myslela jsem na ne cely den, palecky drzela, a budu nadale a honem jeste jdu rict modlitbicku. R^R^R^VVVVV

baty 5.10.2007 23:10

Re: Kdo by takové psy nechtěl? Tak například: já.

tak jsme dva.

RenataE 5.10.2007 23:06

Re: chjo

Lity lity.... Zrovna dneska jsme měli u babičky k večeři ušáky (jak říkal můj dědeček a křesla tím nemyslel):-)

baty 5.10.2007 22:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vavísku,

VVVR^R^R^

Jakub S. 5.10.2007 22:50

Kdo by takové psy nechtěl? Tak například: já.

Proč, napsala o kousek níž souhrnně Lída. Mohl bych dodat i víc, ale pořád v tomto smyslu. Taková Tosca asi bude se mnou souhlasit, myslím. Toto je lidský svět a jakákoliv domácí zvířata tada můžou chodit volně po městě kolem mě a mých dětí a starých rodičů jen za předpokladu, že zničehonic, třeba po zavrávorání či vyvřísknutí dítěte či stařenky, po nich neskočí, protože - ó ti hlupáci - nevěděli, jak se ke každému ze stovky plemen kdy a kde zachovat... no, ukamenujte mě. Chtěl sem něco takového napsat už rok. Tak teď.

Po Tomovi skočil najednou pejsek, kolem kterého sme do školky chodili půl roku předtím a zdravili ho. Najednou ho rafl za předloktí a prokousl je. Byl sem u toho.

jiný Honza 5.10.2007 22:14

Re: chjo

líty, líty. To je přesně ten důvod, proč jsem s tím přestal.