21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

PSI A KOČKY: Chcete nás? Budeme vás milovat!

Náš příběh je asi hodně banální. Jsme dva opuštění kluci. Já, kokršpaněl Poldík a kocour Mindík. Mně, Poldíkovi, je asi tak 8 let. Nevím jak a proč jsem se před 5 lety ocitl v táborském psům útulku. Byl jsem tam velice smutný. Pak tam ale přijela moje nová panička se svými kamarády ze sousedství a vybrali si mě a hned odvezli domů. Byl jsem šťastný. Měl jsem zase domov a bezva pána a paničku. Starali se o mě přímo ukázkově a měli jsme se moc a moc rádi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kočka 30.11.2005 14:22

A proč je útulek nechtěl? K čemu tedy je?

Sama jsem si vzala polodivokou kočičku, kterou jsem zachránila od smrti hladem. Umřel jí pán a paní jí vyhodila. Starší pán si koupil chatu a žil tam zřejmě trvale, někdo mu dal polodivoké kotě, v zimě umřel, paní si ji asi nemohla nechat, chatu prodala a kočku vyhodila, ta tam všelijak přežívala, asi jí krmili v hospodě, ale tu na jaře také prodali. Kotě mezitím dorostlo a měla kotě, bydleli někde v křoví u chaty, kam nikdo nejezdil.Kočku jsem začala krmit a ochočovat, když jsem tam nebyla, posílala jsem s krmením sousedku, ale je to starší paní a dalo jí to opravdu hodně práce, pořád se šplhat do kopce, ale má ráda zvířata a tak tam kvůli nim chodila. Chtěla jsem udat alespoň koťátko, ale divoké kotě, když se ani neví jsetli je to kočka nebo kocour si na vesnici nikdo nevezme. Nakonec mám obě kočku i s kotětem doma, v paneláku a už bych je nikomu nedala.
 
PetraK 29.11.2005 14:01

Helo, Rputi

No jo hodilo by se, ale finance jaksi nedovolí  a ten co jsme dostali jsme dali ségře, protože její kluci ho ve škole potřebují mnohem víc
Rpuť 29.11.2005 13:53

Kačere, co fenička /maminčina/?

Kačer 29.11.2005 14:07

Re: Kačere, co fenička /maminčina/?

Milá Rputi, fenečka Judy je totálně hluchá, po té druhé mrtvičce, ohluchla i na druhé ucho. Funguje jinak dobře. Bohužel výhled je takový, že ty mrtvice se jí budou opakovat. Maminka si to nechce připustit a nechce ji nechat uspat, zatím sice není proč, hluchejch psů je hodně, ale jestli se jí to bude opakovat, jakože asi bude, tak z toho života nebude mít nic :o((
Hela S. 29.11.2005 14:34

Re: Re: Kačere, co fenička /maminčina/?

Kačere, já bych s tím uspáním taky zatím nespěchala. Hluchota skutečně není důvodem pro poslední injekci. Pokud má Judy jinak chuť do života, je schopná se hýbat, žere, vyvenčí se sama, umí se stále radovat, není důvod to ukončovat. Pokud se budou mrtvičky opakovat, tak to sice jednou dojde do stádia, že to bude třeba ukončit. Ale je tam pořád "pokud". Nemají veterináři nějaký tip, jak by se tomu dalo předcházet? 100% asi nebude nic, ale možná by něco mohlo snížit pravděpodobnost opakování. Aktuální stav musí samozřejmě zhodnotit ti, co se s ní setkávají, ale přimlouvala bych se za to, nechat ji dožít v klidu, dokud to půjde. Nedívat se na to s perspektivou, co to bude mít za život, když ... Výhoda pesanů je, že si užívají současnost. Netrápí se minulostí a nepřemýšlejí o budoucnosti. Pes běhající o třech nohách se dokáže radovat stejně jako zdravý a netrápí ho jeho postižení. Stejně tak hluchý pes se svému stavu přizpůsobí. Takže momentálně dávám za pravdu Tvojí mamince. O budoucnosti přemýšlet pouze s perpektivou, zda by se nedalo něco dělat, aby se mrtvičky neopakovaly. A pokud nedalo, tak nechat Judy žít její život, dokud to bude zvládat a bude ji to bavit. Nemocné zvíře totiž život jednou vzdá. Poznáte to. Je to smutný okamžik, ale jde to poznat. Pak je třeba sebrat všechny síly a nechat ho odejít v klidu. Ale zvláště pokud má člověk pesana opravdu rád, měl by počkat až to vzdá i to zvíře. Takže Judy přeju, aby se radovala ze života ještě hodně dlouho a aby se jí (navzdory prognózám) mrtvičky vyhýbaly :)
PetraK 29.11.2005 14:49

Re: Re: Re: Kačere, co fenička /maminčina/?

Kačere, Hela má pravdu. A vyřiď doma, že Murphy měl taky mrtvice dvě. Pak už se mu to neopakovalo, nemusí se to tedy opakovat ani Judy. Držím palce, ať je Judy hodně dloudo dobře tak, aby se jí tady líbilo. Až se jí tady líbit nebude, maminka to pozná, opravdu.
Rpuť 29.11.2005 16:12

Re: Re: Re: Re: Kačere, co fenička /maminčina/?

Kačere, v podstatě souhlasím s předřečnicemi. A držím palce.
psiman 29.11.2005 17:04

Re: Re: Kačere, co fenička /maminčina/?

Kačere, náš soused labrador Adrik je prakticky slepý, ale má radost ze života móóóc velkou. Když se potkáme, tak se může uvrtět a mám co dělat, abych nebyl sražen na zem a ulízán k smrti. A v celé smečce (jeho společnice NO Brita,kokr Dino a NO Artur, bratr Brity) je naprosto rovnocený člen. Jen musí chodit na vodítku, protože je kdykoli ochoten vyrazit někam za: 1. fenkou 2.psem. 3. nějakým fujtajblem 4. za jakýmkoli dobrodružstvím. Jeho lidi pro to nemají to pravé pochopení a říkají, že si dovedou představit lepší využití času než lítat v okruhu 10 km a hledat veselého psíka na toulkách. Držíme Vám palce a a Judy pozdravujte!
Rpuť 29.11.2005 13:52

Bááájo - Petro gratuluju!

Tak sebou "koukejte hodit" a nějaké to písidlo si obstarejte!!!
Kačer 29.11.2005 13:41

Huráááááá

Petrooooo, gratulujiiiii! Doufám, že se mi také podaří stejně rychle najít nové zaměstnání. Jsi teda tuze pašák! Tak snad tady budeš chybět jenom pár dní :o) na to ti omluvenku uznám! A jestli to bude na dýl tak tě budu bombardovat mailama a textofkama :o) P.S. nemůžu ti dělat asistentku?
Hela S. 29.11.2005 13:47

Re: Huráááááá

Kačere, Ty taky hledáš práci??? No Ty máš aspoň internet doma :) Což mi přippomíná, Petro, co tak počítač a internet domů? Člověk pak aspoň není závislý na blahovůli zaměstnavatele :-)
PetraK 29.11.2005 13:59

Re: Re: Huráááááá

Kačere - zeptám se paní šéfové, zda-li bych si mohla přivést vlastní personál, že by to tak bylo nejlepší  :-)
ale upozorňuji Tě, že by to bylo kapek z ruky. Pro Tebe. Já to mám do Rudný kousek
 
A NEBOJ! PRÁCI SEŽENEŠ. MÁŠ SUPER ANGLINU, TAK SE NEMUSÍŠ BÁT. Já si práci sehnala, tak si jí seženeš taky.
Kačer 29.11.2005 14:26

Re: Re: Re: Huráááááá

Já bych do Rudný jezdila, hlavně kdybysme pracovaly spolu :o))) to by byla legra!
PetraK 29.11.2005 14:46

Re: Re: Re: Re: Huráááááá

Kačere, jo to by bylo suprový!! Ta představa je dokonalá.Myslím, že bychom to rychle ve firmě rozhýbaly
 
Jen by ses musela připravit na to, že bys ráno vstávala asi tak o půl pátý, abys to stihla u nás vyrazit autobusem v 7:15. Joj lidi, já si teď zvykla, že to mám od domova kousek, a nemusím koukat na minutu. To budou hrozný rána. Budu muset vstávat hrozně brzo, abych Ešuska vylítala a pak ze sebe udělala civilizovanou, aj jaj to to bolí, to je děsná přestava
Kačer 29.11.2005 16:09

Re: Re: Re: Re: Re: Huráááááá

My bychom byly silná dvojka :o) stávání by mně nevadilo, stejně nespím cca od 5 hodin! Heheee! Hele já padám, jdu s prdlavkou na křest CD mého otěcka. Brian mezitím vyvenčí bambu a někde se spíchneme. Dám vědět jak se Major bude tvářit na dost hlasitý jazz :o))
PetraK 29.11.2005 16:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Huráááááá

Kačere páčko a hezký večír!!
Kačer 29.11.2005 14:28

Re: Re: Huráááááá

Milá Helo, já taky hledám práci, kvůli neslučitelnosti mojí a mého kolegy, který mi přivodil: 1) vykloubený ukazováček 2) naštíplý žebro...a je to bratr mé hlavní šéfové...tož tak...
Hela S. 29.11.2005 14:53

Re: Re: Re: Huráááááá

No tož to je teda "radost". A to jsi ještě přemýšlela, jak to vyřešit bez soudu. :-S Pryč z takové firmy! Co nejrychleji! Tam Tě nečeká nic dobrého. Ale představa Kačera a PetryK v jedné firmě je fakt úžasná :-))))))))))))))
PetraK 29.11.2005 15:51

Re: Re: Re: Re: Huráááááá

Helo - tomu se říká výbušná směs. Velmi třaskavá
Lenka 29.11.2005 15:55

Re: Re: Re: Huráááááá

Kačere on tě bije ??
Kačer 29.11.2005 16:07

Re: Re: Re: Re: Huráááááá

No jednou do mně vrazil tak, že jsem upadlo a mělo vymknutý ukazováček a podruhé na mně pustil železný dveře :o/ tož tak
Lenka 29.11.2005 16:17

Re: Re: Re: Re: Re: Huráááááá

A jinak je normální ????? Normálně bych na něj podala trestní oznámení, nic moc si od toho sice slibovat nelze, ale aspoň mu trošku otrávíš život, kreténovi. Nebo na něj pošli Andulu...budeš pak ve zprávách..zlotřilý pitbul napadl nevinného kolemjdoucího :-)))
PetraK 29.11.2005 13:13

Držím, držím

Vám všem palce!! Rputi - Roniiemu taky držím palce.
 
a Vám všem co jste drželi palce mě chci moc poděkovat. Protože to pomohlo a já mám od ledna novou práci. Jen se mi po vás všech bude nějakou dobu stýskat. Snad to půjde tak, abych se sem mohla za vámi občas číhnout  Musím honem poslat paní Ruščákové ještě nějaký Ešusí povídání. A jestli to stihnu, tak ještě písnu něco o Kosťovi - fotky už jsou na Hadopasech zpátky a přihodila jsem rovnou i dvě fotky Ešusa, když byl maličký - jedna je totožná s Abbie , tak hledejte 7 rozdílů
Lenka 29.11.2005 15:58

Re: Držím, držím

Tak ta fotka Ashíka coby chlazeného kuřete fakt nemá chybu. A ještě jak má ty zadní packy tak úhledně křízem :-)). A Abbie je tak kousek kuřete :-)))))
Rpuť 29.11.2005 12:05

Jo, je to zatracené!

Já jsem pro skoroohaře Ronieho taky zatím nikoho nesehnala. A při tom je to vyloženej závislák na děti. Když jde naše Irena do školy, stojí na zadních u okna, kňučí a štěká - a to je tu jen pár dní. Za to Bleska se pořád bojí, ačkoli se Blesk může přetrhnout, jak ho láká ke hře a honěnicím. Ach jo, krucipísek! 
psiman 29.11.2005 11:37

Ach jo !!!!!!!!

Držím vám palce ! Kočky a psi dohromady, to je moje! Jenže máme taky kokra Dina (11,5 roku), který je agresivní na všechny cizí psíky přibližně od své velikosti až po dogu. Snáší se jen se svou smečkou, tj, NO Artur, labrador Adrik, NO Brita a pak se sousedy: kokřicí Dorou, RTW Andynou a bíglem Kenym. Jak se tady objeví nějaký jiný pejsek, tak začne Dino vrčet a Artur stojí za ním jako ochranitel. Nemám to rád a zaháním je, ale někdy je to těžký!!!!! Asi by do smečky nezapadli, na to jsou už všichni staří. Bohužel neznám nikoho, kdo by potřeboval kokra a kocourka.Sakra!!!
Jarka 29.11.2005 15:55

Re: Ach jo !!!!!!!!

Děkujeme za Váš zájem i přání.
PetraK 29.11.2005 10:57

Ach jo, ach jo

to jsou dneska zprávy. Vím, že to je pomoc na nic, ale aspoň držím všechny palce, ať se brzo najde někdo kdo bude moci dát oběma chlupáčům nový domov  a paní zachránkyni patří můj obdiv a dík.
Jarka 29.11.2005 15:53

Re: Ach jo, ach jo

Petro,
děkujeme všichni. Nejsem žádná zachránkyně. Mám jen ráda všechna zvířátka a tak se snažím pomáhat všem postiženým, kteří se mi nějakým způsobem připletou do života. Někdy to bývá příběh se smutným koncem, ale častiji s veselým a pak máme všichni radost. A musím říci, že i všechny mé fenky mají "záchranařinu" v krvi. Vypadlé ptáče z hnízda hlídají svědomitě celou noc a ráno už mi nález hlásí, odchovají vylíhnutá kuřátka, ochraňují malé ježky....to jsou naše malé zázraky.
Lenka 29.11.2005 10:21

odkaz

 
včera jsem do diskuse dala z nějakého důvodu nefukční odkaz, tak snad tohle bude fungovat.