16.1.2021 | Svátek má Ctirad


PSI: Míša Plačka pozdravuje

31.10.2016

Ahoj – už dlouho jsem nic nenaštěkal. Tedy nenaštěkal jsem nic na Zvířetník, jinak řvu každý den a několikrát a velice rád. Kamarádka Martina, která vozí posluhu na veterinu, s oblibou říká, že „Míša je bohužel dost hlučný pes“ – tsss měl jsem ji kousnout, když jsem ještě ve Chvojenci běhal volně po vesnici. Byla naše skoro sousedka... Moje původní panička si někdy v létě vymohla návrat do domečku, chtěla mě zpátky, ale posluha, ani pan doktor nesouhlasili a tak jsem zůstal u posluhy. Stejně panička moc dlouho v domečku nepobyla a za nějakou dobu ji odvezli do psychiatrické léčebny, kde je doteď – prý se na ní podepsaly starosti se synem.

Míša Plačka s kolegou z útulku

Míša Plačka s kolegou z útulku

Jooo a víte, co na mě momentálně posluha zkouší a co dělám, že jí věřím? Zjistila, že se bojím dlouhých holí a smetáků apod., a tak to začala normálně zneužívat. Nemám důvěru ke schodům a nenaučil jsem se chodit do horního pokojíčku. Ale Denis to bohužel umí a taky tam chodí. Když tam jde posluha, tak chce jít Denis za ní a já s tím nesouhlasím. Běhám okolo schodů, řvu jak prorvaný Slapy a snažím se ho blokovat. Posluha říká, že je to o uši i o nervy. Teď vymyslela následující věc, nakecává mi, že pana smetáka bolí z mého řevu ouška – ukáže mi smeták, opře ho o skříň – případně se i vrátí ze schodů, když řvu, a celou proceduru zopakuje – no, většinou jsem zticha – co kdyby náhodou měla pravdu a pan smeták se vymkl kontrole.

Míša Plačka s rozkmitaným ocáskem

Míša Plačka s rozkmitaným ocáskem

No, ale dost o mé maličkosti (velikosti, velkoleposti). Můj kámoš a taky trochu konkurent v lásce posluhy, Montík, si na fb otevřel obchůdek, kde prodává svíčky – on má tu velkoobchodní průpravu od pardubického Globusu. Koncem září se vrátil úplně nepříčetný ze schůze ředitelů obchodních domů s tím, že jenom jeho obchůdek a obchod v Horní Dolní Zapadlé Lhotě ještě nemají na pultech vánoční zboží a že je to ostuda galaktických rozměrů. A že s tím má posluha štandopéde něco udělat – tak obsluha udělala svíčky, vyfotila je a dala do alba na fb a na rajče. A také k nim sepsala následujících pár slov:

Večerní zimní nálada

Světlo svíček provázelo lidskou populaci již od starověku. Oheň přinášel teplo, možnost přežití v zimních měsících, zhotovení pokrmů atd. Již od pradávných dob měl člověk úctu před ohněm, který byl jediným zdrojem tepla a světla. Svíčka přinášela světlo do temnoty. Představte si rodinu, která se večer po namáhavé práci sešla u stolu osvětleného svíčkou.

Rozhodli jsme se tento rok uspořádat svíčkovou vánoční akci pro chlupaté kožíšky v naší péči. Zima je pro přežití opuštěných zvířat vždy kritické období. Ještě na podzim se rodí koťata, která nezodpovědní majitelé vyhazují do popelnic, polí, příkopů, do lesa... A i dospělé opuštěné kočky, jsou vděčné za pobyt v depozitu – v suchu, teple a s plnou miskou. Zima též přináší nesčetné zdravotní komplikace, tudíž náklady na veterinární péči jsou nemalé.

Svíčka přinese chlupatým kožíškům teplo náhradních domovů při čekání na ten opravdový domov. Přinese jim jídlo do bříška i prostředky na veterinární péči.

Zalité mušličky (kolegyně byla u moře) a fénem vyfoukané na povrch

Zalité mušličky (kolegyně byla u moře) a fénem vyfoukané na povrch

A vy, naši milí příznivci, si můžete udělat hezkou chvilku i se svými nejbližšími, zastavit se v každodenním shonu a posadit se a zahledět do plamene svíčky. Světlo svíček již po staletí dává lidem pocit klidu, pohody a jistoty.

Bedna svíček

Bedna svíček

Svíčku/y můžete koupit těm, které máte rádi – jsou i vhodným dárkem, nejen vánočním. Výběr svíček bude pestrý – dekor kočičí, psí, vánoční a i několikeré hraní s vosky a teplotami při výrobě. Případně můžete vyslovit své přání a představu o svíčce, a pokud to bude v mých silách, tak se ji pokusím splnit.

Anebo může být i čistě bílá

Anebo může být i čistě bílá

Pro ty z vás, kteří máte rádi představu o nákladech a o zisku – kilo vosku stojí podle druhu od 60 – 70 Kč. Ostatní položky se „vejdou“ zhruba do 10 Kč. U svíčky o váze 450 g, prodávané za 150 Kč, je čistý zisk pro naše svěřence více než 100 Kč.

Všechny dosud vyrobené svíčky jsou zde a budou se tam dodávat i nové vzory.

Já se picnu, Monťas má svoji svíčku

Já se picnu, Monťas má svoji svíčku

Zdraví vás Míša.

Foto: Pavla H. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie.

Pavla H. Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!