Diskuse
PŘÍRODA: Veverka na okně
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seJ15.65K44i25m23i 64H83l30a85v87s20o41v34á
Olčavo, máš za oknem roztomiloučká představení. Tady ve městě a okolí je hodně alejí a remízků, veverušky se vyskytují bohatě, bohužel často doplácejí na přebíhání silnice.
Z63v28í60ř85e80t90n40í44k 38J68a77n59a82b93a
Taky mám. Dvě. Jednu tlustou, co vlastní tu síťovou punčochu se semeny a ořechy a druhou novou, hubenou, co jí je chodí krást. Když vyjdu ven, stará přestane jíst a celkem nevybíravě mi nadává, nová hbitě mizí v koruně lípy. S hlavou dolů umí jíst obě, nebo klasicky sedí na takové boulí, kterou lípa má. Ráda pozoruji, jak se tumlují. To říkávala babička přeslicová, netumluj se tak!, když jsem do sebe házela jídlo, abych mohla rychle ven.
L92i21k50a 23L65i80k61a
Olčavo, máš na okně pestrou paletu strávníků. A veveruška je hezká, zrzavá. Obdivuji, jak se dokáže zachytit na zdi jen drápky, zůstane viset hlavou dolů a předníma "pracuje" :-) Moc děkuju, že jsi to zachytila - správné lovy beze zbraní!
Z53v82í57ř24e49t54n46í20k 11X21e31r14x71o23v80á
hezké veverčí úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 
Loni nám chodila veverka do krmítka pravidelně celý rok. Letos jsem ji neviděla - ale my máme na zahradě kuny... a to je pro ni hodně nebezpečné. Podstrojovala jsem jí - do krmítka jsem dávala i pár koleček mrkve, dílek jablíčka a hrst ořechů. Ty prý byly nejlepší. Pokud se naučí chodit - bude pravidelný strávník - a opravdu brzy bude oprásklá jako "lázeňská" veverka... Ta naše už neutíkala - ale klidně metr od nás seděla na zábradlí, když dostávala do krmítka přídavek.
F98r69a37n75t46i62š80e89k 17N66a28v33r48á22t29i50l
Oprávněně se říká "drzý jak lázeňská veverka".
Z61v78í33ř36e17t82n30i87c24e 41M49a81w81e
teda, to musela byt krasna podivana, doufam, ze k tobe veverka chodi casteji. VIm, ze drapky dokazou drzet za male nerovnosti i na fasade, ale je fascinujici sledovat, jak tam drzi jak prilepena, zatimco se dobyva do krmitka
Z91v24í96ř71e21t22n80i84c88e 43O98l71č91a50v56a
Podívaná to byla úchvatná, jsem se zrovna chystala ven a místo toho jsem zůstala koukat. Viděla jsem ji pak ještě druhý den, ale od té doby už ne. Ale neznamená to, že už nepřišla, to já jsem teď s hezkými dny víc venku než doma.
B31a30y96o 96X80x
HA.....my tady v parku máme zhusta veverek. Někdy si je natáčím, jsou to milá stvoření. V zimě jim nosim někdy potravu...jsou tady na stromech sem tam přidělané skořápky z kokosu a ony tam chodí koukat jestli někdo dal příděl. Ostrava veverky podporuje
T69v68í34ř48e85t73n25í48k 48Z61a14n23a
Teda ta veverka je ale šikovná! A ty taky, Olčavo, díky za ta videa
.
Veverku závidím! U nás samozřejmě v lese jsou, ale na náš balkon je to přes veliké hřiště, kde bývají děti, kolem spousta lidí se psy...
Našim prý chodí na krmítko taky, pravda - je na zahradě a poměrně šikovně umístěné. Teda veverka jim nechodí na to krmítko jako u tebe (taky ho mají), ale na ten strom pověsili ještě jedno, trochu podobné tvojí kouli, myslím trochu větší.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz