21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Pravda o záchranné stanici pro volně žijící zvířata v Praze Jinonicích

Dne 26. února vyšel v deníku AHA otřesný článek o Záchranné stanici v Jinonicích. Prakticky tentýž článek byl 16. března otištěn i v deníku Lidové noviny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Shark(a) 12.7.2007 16:18

Asi budu první kdo má výhrady k paní Přibylové 3

Paní Přibylová se po všechny mé návštěvy chovala zvláštně, nesoustředěně a nelogicky. Sama řekla, že se léčí na psychiatrii. Nechci nijak upírat její zásluhy na záchraně velkého množství zvířat. Vím, jak je to fyzicky a psychicky náročná práce. Velmi si vážím, že byla ochotná žít v primitivních podmínkách aby mohla pomáhat zvířatům. Na druhé straně jsem přesvědčena, že tam docházelo k hrubému porušování práv zvířat. Dodnes lituji, že jsem věc nedotáhla do konce a smířila se s tím, že Ministerstvo životního prostředí nezakročilo. Vím jistě, že pokud narazím na podobnou situaci, udělám maximum pro její změnu. Je pro mě nepochopitelné jak mohla tato záchytná stanice fungovat tak dlouho než se na to přišlo. Pokud měly paní Chlanová a Vrbová dojem, že je tam všechno v pořádku, neumím si to vysvětlit a vážně o tom pochybuji. Chtěla jsem abyste měli i pohled z druhé strany.

Zbývá dodat, že jsem dlouhou dobu docházela pomáhat v útulku pro psy v Troji a celý život se angažuji v péči o nalezená a poraněná zvířata.

Shark(a) 12.7.2007 16:16

Asi budu první kdo má výhrady k paní Přibylové 2

Protože s paní Přibylovou nebyla na toto téma řeč, zkusila jsem si se situací poradit oklikou. Společnost Ford tenkrát udělovala vybraným projektům granty na obnovu životního prostředí. Nabídla jsem paní Přibylové účast - stačilo pouze vyplnit jednoduchý formulář a poskytnout fotografie. Paní Přibylová se chovala podivně, projekt jí vůbec nezajímal, stejně jako několik desítek tisíc korun, které takto mohla získat. Nakonec jsem jí po několika návštěvách uprosila o informace do dotazníku, ten jsem vyplnila a s těžkostmi jí dotlačila k podpisu. Fotografie jsem si vyžádala na Ministerstvu životního prostředí u paní Zelené s tím, že je nutné paní Přibylovou přesvědčit, aby zvířata z té stodoly dala pod přístřešek, kde úplně zbytečně skladuje prázdné klece. Paní Zelená slíbila, že to zařídí. Z grantového programu dostala stanice 50.000 Kč. Měla jsem velkou radost, ale tu mi zkazil fakt, že paní Zelená sice s paní Přibylovou promluvila, ale zvířata zůstala ve tmě dál. Velmi mě pobavilo, když jsem viděla, že se následující rok do grantového programu sami přihlásili.

Shark(a) 12.7.2007 16:15

Asi budu první kdo má výhrady k paní Přibylové 1

Všichni mě upřímně překvapujete svým jednoznačně pozitivním postojem. Já takové zkušenosti nemám. Před pár lety (tipuji před 3-4) jsem měla chuť v této stanici pomáhat. Paní Přibylová mi nenabídla nic co bych tam mohla dělat, třebaže na to nestačila. Sama mi přiznala, že se jí tam brigádníci střídají velmi často a že někdy žádného nemá. Klece velkého množství zvířat byly silně znečištěné výkaly a hnijící potravou. Hodně z nich bylo příliš malých na potřeby zvířat v nich držených. Nejvíce mě šokovaly klece v tehdejším centrálním objektu. V největší místnosti kam nešlo VŮBEC ŽÁDNÉ SVĚTLO bylo několi klecí, pamatuji si, že je obýval jezevec (jezevci?), fretka a další zvířata. Bylo tam špatně vidět i při otevřených dveřích, ale celkově otřesné podmínky mi vyrazily dech.

Jana 23.3.2007 15:42

Proboha,probuĎte se!!!

Je mi opravdu líto,že jste skočili na to,že ta"hodná paní"se stala jen obětí bulváru.Víte o tom,že Veterinární správa tuto stanici opravdu zavřela a zahájila správní řízení ohledně týrání zvířat a porušování veterinární péče?Proč asi?!!!Nebo snad máte pocit,že Lidové noviny řídí Veterinární správu?Zkuste o tom popřemýšlet.Pokud nevěříte,zkuste se informovat,kam v současné době můžete odvézt zraněné zvíře.Do Jinonic jistě ne.

Láďa 24.4.2007 22:29

Re: Proboha,probuĎte se!!!

Veterináři už stanici pro příjem ptactva znovu otevřeli, mohla jste to slyšet v sobotu v televizi, nebo si to můžete přehrát tady:

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/21.04.2007/10116288835-z-metropole/32320.html

Lidové noviny napsaly: "Žádná ošetřovna, kafilerní boxy, lednice, vývařovna, nic z toho, co je pro více než 20 národních záchranných stanic v Česku běžným standardem." Ovšem v posledním odstavci jejich článku čteme, že záchranné stanici chybí vodovod, elektřina a kanalizace - to vše se tam Praha "chystá zavést". Řekl bych, že většina z nás by v takovách podmínkách ani nedokázala existovat, natož vybudovat a provozovat stanici, jakou tady vidíme na fotkách. Paní Přibylová rozhodně je hodná paní a je neuvěřitelná sprostota ji takhle napadat.

Mihal 17.2.2008 14:41

Re: Re: Proboha,probuĎte se!!!

paní Přibilová nic nebudovala... vše postavil magistrát na vlastní náklady a k tomu jí dává 2 mil. ročně.. k tomu 500 000 od ČSOP  a dle vyjádření učetní další stovky tisíc od sponzorů. kam dává cca 3 miliony ročně, když nic nestaVÍ  ani NEUPRAVUJE,?????????? mění záchrannou stanici na soukromou zoo protože za tyto jmenované peníze kupuje zvířata z aukcí a od chovatelů,. pokud chcípnou - nevadí koupí nové. neuklízí a zakse tam válejí mrtvolky mezi ostatními a k tomu schnilá potrava.... děs... není to jedna paní povídala. to vše co tvrdm je dokázatelné, ale to by náš primátor, který je neomylný musel připustit že se stala chyba a to on neudělá protože on ani jeho lidé chyby nedělají... radši se dělůá že se  nic neví a nic nestalo..není to hodná paní je to arogantní člověk, který stejně jako Bém umí jediný vše na světě.... je to ostuda že tu nejde o přírodu ale o politikaření..a lidskou ješitnost.:-/;-(

Zuzana 21.3.2007 22:47

PSOZ

Paní Vrbová by nám příště mohla povyprávět o tom,jak dělá na kočkách v útulku PSOZ pokusy z titulu své práce v Astra Zeneca...Takže dámy z PSOZ-nejdřív si zameťte doma před svým prahem a pak jezděte na inspekci do jinonic (Y)

Martina Janoušková 20.3.2007 12:04

Moje zkušenost s paní Věrou a s úředníky 3.

Na podzim jsem autobusem míjela tento děj – na silnici seděla srnka, asi naražená od auta, krásná srnka. Autobus jel blízko a pomalu, srnka měla krásnou hlavu, nikde nebyla žádná krev. Stálo tam též civilní auto a auto policejní. Hned jsem volala do Jinonic. Paní Věra tam hned poslala pána, co pro zvířata jezdí. Dostala jsem ale o srnku strach a na další zastávce vystoupila a jela zpět. Na místo jsem dorazila asi za 15 minut. Ta dvě auta tam nebyla a na místě kde byla srnka, byla jen velká kaluž krve. Běžela jsem tam. Co se stalo? Srnka prý byla natolik poraněná, že přivolaný myslivec jí na místě dorazil a odvezl. Zvlášť hlava prý byla v hrozném stavu. Běžný postup. Věděla jsem, že to je lež – a co jsem mohla dělat? Volala jsem opět paní Věře, brečela jsem a ona mě utěšovala… Tak to jen pro ilustraci, přístup města, resp. městské policie, ke zvířatům. Snadné a elegantní řešení, že? Ušetří se, žádné starosti…a navíc, vše přesně podle zákona. Určitě jsou mezi úředníky a policisty i vyjímky, já jsem ale zatím žádné nepotkala. A odpůrcům stanice, kteří tvrdí, že jde o divoká zvířata, která máme nechat přírodnímu výběru – valná většina zvířat ve stanici byla poraněna díky lidem.  Všichni kdo teď  chcete paní Věře pomoci, prosím, udělejte to. Ale nikoliv nějakou nárazovou akci, kde po přečtení něčeho se spousta lidí impulzivně rozhodne k dobrým skutkům, pošlou 200,-, přijdou potřást rukou , udělají si čárku a tím to pro ně končí. Prosím, uvědomte si,  jak tu již někdo napsal, tady je nutné pomáhat soustavně a bez ohledu na svoje pohodlí. A zamyslete se také nad tím, co je více smysluplné – dělat věci tak, aby se do puntíku vyhovělo všem vyhláškám a předpisům,  nebo dělat věci s tím, že člověk občas nějaký /někdy nesmyslný/ předpis obejde, zato ale dělá svou věc s láskou  a dává do ní celé své srdce?

Mihal 17.2.2008 14:52

Re: Moje zkušenost s paní Věrou a s úředníky 3.

srtnak to měla alespoň rychle za sebou... pokud by se dostala do Jinonic,tak tam by umírala pomaloiu smrtí na otravu a hnisání ran, protože to je běžná péče v tomto místě. odnést do výběhu a buď se chytne nebo ne. pokud ne, tak mrtvolu najdete ve výběhu i po několika týdnech.ano pomáhejte púaní Věře a posílejte jí penízky, aby mohla nakupovat další zvířata. a svou péčí je umordovat. a pak koupit další a další a takhle dokola. a jen pro info.. momentálně je okolo 75 % zvířat obývající Jinonický útulek , její soukromímajetek. takže si uvědomte že z našich peněz platíme týrání soukromých zvířat paní Věry;-€..

Martina Janoušková 20.3.2007 12:03

Moje zkušenost s paní Věrou a s úředníky 2.

To je přece jasné, že i v Jinonicích se najde uhynulé zvíře, vždyť tam nosí lidé zvířata poraněná a některým bohužel již nejde pomoci. A je jasné, že to je na paní Věru moc. A místo pomoci tohle… Někde jsem tam četla, že stanice dostala 2miliony na provoz. To je ale při tolika zvířatech směšné. Pokud do Jinonic přinesou ročně přes 1000 zvířat – a veterináři pro paní Věru nepracují zadarmo, tak bych velmi zhruba odhadla, že ty dva miliony sotva pokryjí náklady na krmení a část veteriny. Odhadla bych, že aby stanice mohla nejen přežívat, ale rozvíjet se a vylepšovat, musela by dostávat minimálně 10milionů ročně. Jenže zvířata nejsou a nebyla pro město nikdy priorita. Pochopitelně že pokud vezme stanici pod patronát město – tj. městská policie, náklady čistě na zvířata se časem sníží, zvednou se možná náklady na platy zaměstnancům a na to, aby vše vyhovělo veterinárním předpisům – stavební úpravy. V útulcích městské policie mají trochu jiný systém. Nejde o místo, kde jsou samí nadšenci, pro které je práce pro zvířata posláním. Jde o zařízení, kde dělají svou práci zaměstnanci a to za minimální mzdu. Těžko se stane, aby někdo z nich všeho nechal a zadarmo probděl noc s poraněnou labutí. Proč si myslíte, že např. některé útulky koček patřící městské policii nebývají přeplněné ani v době, kdy soukromé útulky praskají ve švech? Myslíte si, že v útulku MP by se s láskou postarali o poraněného holuba, který asi již nebude létat? Že by se ujali vlčice, která by je chtěla pokousat a zajistili jí doživotní byt a stravu? Pokračování...

Martina Janoušková 20.3.2007 12:00

Moje zkušenost s paní Věrou a s úředníky 1.

V prvé řadě se omlouvám za tak dlouhý příspěvek, ale hrozně mě to nadzvedlo. Až s určitým zpožděním jsem se dnes dozvěděla o celé kauze. Ve stanici jsem byla osobně na podzim. S paní Věrou Přibylovou jsem jednala též několikrát po telefonu. A musím říci, že nakolik je paní odlišná jednáním i vzhledem od tzv. „normálních občanů“ – rozuměj těch, kteří se starají především sami o sebe, případně tak o své příbuzné, tak paní Věra naplňuje své životní poslání - ví o zvířatech víc, než kdejaký veterinář, miluje je, žije pro ně a stará se o ně skutečně dobře. Je veterinární technik a běžné ošetření divokých zvířat zvládá bravurně a především – má v tom bohatou a mnohaletou praxi a velké zkušenosti.  A i když nedbá na svůj zevnějšek, je to velmi inteligentní a citlivá žena.  Jenže při prvním setkání zjistíte, že je velmi svérázná a svoje špatné zkušenosti s lidmi, kteří zvířatům spíše škodí, si nenechává pro sebe – potom je jasné, že se jí chce dost lidí pomstít.

Paní redaktorko a ostatní, kteří jste se podíleli na vzniku a zveřejnění toho článku, styďte se, je to nemravné, kydat špínu na někoho, komu svojí morální vyspělostí nesaháte ani ke kotníkům.  Jak je možné, že se tisk a úřady takto zajímají o někoho, kdo zvířatům skutečně chce pomáhat a v rámci svých možností pomáhá?

Proč se slavná veterinární správa nezajímá např. o kauzu „Kočky v maringotce“, kde narušení starší manželé mají léta zavřených 70-100 koček /to podle toho, kolik jich  uhyne a kolik si zas namnoží či nasbírají/ v otřesných podmínkách na malém prostoru, bez zavedené vody, elektriky, kanalizace? Umírají tam a trpí zvířata a inspektoři jsou v klidu – toto dle jejich skvělých zákonů a vyhlášek není týrání. A takových případů je víc, jak to, že toho si nevšímá tisk a ani příslušné instituce? Ani tehdy, když jsou o to opakovaně žádáni? (o kočkách v maringotce je trochu víc také na stránkách Kočičího domku) Pokračování...

Jana 20.3.2007 8:21

V jinonické stanici

jsem se před několika lety byla podívat, s paní kteár se o zvířátka stará jsme spolu několikrát mluvily na různých akcích. Musím říci, že ji obdivuji za tu obrovskou práci a dřinu, za vydržení v bojových podmínkách, za všechno co ta práce obnáší.

zana 19.3.2007 19:12

Já myslím, že nějaký příspěvek

by se paní dal snad od nás slíbit. Když uslyším, že to doporučuje někdo, koho znám, tak pošlu.

Beda 19.3.2007 19:54

Re: Já myslím, že nějaký příspěvek

zano, jelikož jsem v kontaktu s dámami z PSOZ (resp. jsem i členka, ale toho 10. března jsem tam s nimi nebyla), tak už jsem se před chvílí Evy Vrbové dotazovala, co si myslí třeba o té petici a tak ... prý by to nebylo možná od věci, ale takhle narychlo nevím, co by tam vlastně mělo být a kam to přesně adresovat - no ale předpokádám, že Magistrátu... 

peníze? znám to z "našeho" útulku, samozřejmě jsou potřeba pořád a každý je vděčný za každou korunu, ale taky přesně nemůžu říct, co kolik kam...

a snad ještě dovětek k těm fotkám - pokud vím, jsou právě z toho 10. března, takže po tom článku v AHA, který vlastně byl popudem k tomu, že se tam jelo ... ostatně, jak už tu dala odkaz veram, v lednu tam byl i Bém -  to za nějakých pár týdnů od jeho návštěvy (nevím, kdy tam měla být ta kontrola veterinární správy) útulek tak zchátral, jak to prezentovaly zmíněné články?

zana 19.3.2007 21:02

Re: Re: Já myslím, že nějaký příspěvek

Bedo, díky. Jiné akce nejsem schopná, ale když dostanu pokyn;-), tak přispěju.

veram 19.3.2007 16:17

Ve stanici

už primátor Bém byl , tak by si na ni mohl vzpomenout. Teď sebude toulat v Himalájích, ale až přijede....

Dede 19.3.2007 14:26

Fotky ke článku

poslaly zástupkyně PSOZ. Byly udělané ještě předtím, než aféra propukla.

Apina 19.3.2007 12:48

tak přemýšlím, co říci

Jsem samozřejmě ráda, že byl článek o záchranné stanici v Jinonicích, který byl zveřejněn v Lidových novinách, uveden, když ne přímo na pravou míru, tak alespoň do souvislostí a to organizací povolanou, tedy Pražským spolkem ochránců zvířat a že přímé týrání zvířat se nepotvrdilo. Přesto ve mě přetrvávají značné pochybnosti. Přiznám, že situaci znám pouze ze sdělovacích prostředků, takže nejsem ochotna paušálně kritizovat, ani chválit. Zatím mám dojem, že nejblíže se trefila Jana Bu, která má s útulky, i když kočičího rázu, bohaté zkušenosti. Paní Přibylovou jsem několikrát viděla v televizi. Je to jistě chytrá a obětavá dáma, ale její vlastní živobytí ve velmi jednoduchých podmínkách bez tekoucí vody a elektřiny, zanechává na jejím zevnějšku stopy. Jen si zkouším představit, jak se dostaví někam na jednání s vymydlenými úředníky a úřednicemi v čistých kostýmcích, kteří nestrávili ráno kydáním výkalů a krmením zvířat. Nedovedu si představit, že by to zvýšilo vstřícnost úředníků. Obdivuji její snahu záchrannou stanici udržet při životě a s ní i životy zvířat, jinak odsouzených k smrti. Lepší tohle než vůbec nic. Přesto mám dojem, že by se to mělo dělat úplně jinak. Jak už jsem se zmínila v pátek, taková stanice, přes velkou snahu paní Přibylové, je ostudou Prahy, která je velkoměstem a ještě ke všemu hlavním městem celé republiky. Tohle by neměla být záležitost jedné paní, která tomu obětuje celou svou existenci (kterou mimochodem by si asi sama měla dát do pořádku), ale měla by to být stanice zajištěná profesionální péčí včetně veterinární a v takových hygienických podmínkách, které takovému standardu odpovídají. Tedy pro příslušné druhy zvěře příslušné klece a výběhy odpovídající wellfare jednotlivých druhů zvířat a ptáků, takové, aby zvíře předčasně o své vůli neukončilo veterinární péči a podobně.  Dovedu si ale představit řádový rozdíl mezi takovými náklady a almužnou, v podstatě úlitbou špatnému svědomí Magistrátu, kterou město opravdu vynakládá na tuto péči.

Jana Bu 19.3.2007 13:17

Re: tak přemýšlím, co říci

Apino, stoprocentní souhlas, tak jsem to přesně myslela.

veram 19.3.2007 13:34

Re: Re: tak přemýšlím, co říci

Ano, úplný souhlas. Otázka zní, jestli a co se dá udělat, aby pražští úředníci začali problém řešit, t.j. zavést inženýrské sítě

Apina 19.3.2007 14:27

Re: Re: Re: tak přemýšlím, co říci

Já mám pocit, že zavedení inženýrských sítí by měl být pouze začátek. Poté by tam měly být postaveny určitě také nějaké zděné stavby, minimálně karanténa,  veterinární ošetřovna a nějaká kancelář, sprcha pro ošetřovatele, aby mohli do MHD, na jiném konci kafilérie (protože buďme realisti, nějaká zvířata prostě uhynou). Prostor pro ukládání použité podestýlky a výkalů, přirozeně takový, aby se nekontaminovaly spodní vody, zajistit k tomu odvoz a tím pádem i vnitřní komunikace.... Klece, které by měly být určitě v mnohem lepším stavu, než to, co jsem viděla v televizi. Z toho už plyne nějaký projekt (cink, cink, penízky architektovi) a tím pádem povolení stavby stavebním úřadem, z čehož plyne jistě celá řada nutných razítek od všech možných i nemožných úřadů, sehnání a kontrola stavební firmy a tak dále..... investice v řádu miliónů .... pár pravidelných zaměstnanců a hodně dobrovolníků ....... Obávám se, že toho už asi paní Přibylová schopna nebude. Nevím, jak pomoci, finančně přirozeně přispět mohu, ale potřebovala bych vidět tu vizi do budoucna.......

alimo 19.3.2007 14:18

Re: tak přemýšlím, co říci

Ano, přesně tak, nezbývá mi než souhlasit, líp bych to určitě nevyjádřila.

Dede 19.3.2007 14:30

Re: tak přemýšlím, co říci

Naprostý souhlas. Paní Přibylová by potřebovala ještě aspoň jednu přítelkyni nebo přítele, kterým by možná sice páchly zvířecí klece, zato by měli ostrý jazyk, hroší kůži a sílu slona na to, aby pohli s úřadníky na magistrátě. Pokud by něco věděli o PR, mohl vyjít článek na téma: Lhostejnost pražského magistrátu versus statečná paní zachraňující zvířata za almužnu. Jinými slovy, stanice měla být vedená profesionálně a paní Přibylová by asi byla nejlepším hlavním ošetřovatelem...

Má někdo nápad, co s tím?

Štětinka 19.3.2007 15:00

Re: Re: tak přemýšlím, co říci

nemám nápad, jen ta veram s ou peticí mi hlodá. Já ale sama nejsem průbojná, abych lobovala na Praze 5. Vím, že kousek odtud bydlí Lucka, třeba by vysondovala víc.

Nevím, jestli existuje něco na ten způsob jako bývají audience u prezidentů, že bysme udělali Zvířetníkovský zástupce a vyslali je tam apelovat. Spíš by to možná chtělo obeslat všechny Prahy nebo alespoň Béma na to upozornit. Je to vážně ostupa, že milionové město má takovouhle  díru...

Možná by bylo dobré, začít střílet hodně okolo, splašit všechny Zvířetníkovské známé, povolat média,poslat nějaký ty otevřený dopisy, Obejít všechny starosty a dohodnout se na nějakém příspěvku, možná by třeba pomohl i pan ředitel pražské ZOO, je šikovný, věděl by jak na to, jen ho osobně neznám, tak aby nás s tím nevyhodil.  Pomůžu ráda,jen mi chybí ta prořízlá pusa. Můžu třeba něco napsat, mohu se tam dojet podívat, nafotit více fotek, udělat rozhovor s paní Přibylovou,tohle zvládnu, ale lokty mám hodně tupé...

Štětinka 19.3.2007 15:01

Re: Re: Re: tak přemýšlím, co říci

tak takhle to dopadne, když si to jeden po sobě nepřečte...

radanova 19.3.2007 15:33

Re: Re: Re: tak přemýšlím, co říci

ahoj Štětinko jsme synchronizovaný? nebo co;-D

radanova 19.3.2007 15:00

Re: Re: tak přemýšlím, co říci

ráda bych měla nápadco s tím, jsem chronicky bez času, neb si ho neumím moc zorganizovat  (a hlavněráda se jen tak válím a třeba si čtu nebo jen tak nechám věci mozkem plynout:-)) ale tak za 14 dní by se mi trošku mohli packy uvolnit a mohla bych se začít  pídit po technických ukazatelích, jako jaký možnosti jsou na ty chybějící připojení, jaká je časová prognoza na útulek, takový to obchazení úřadů, pokud už to někdo neudělal, pak bych třeba mohla najít projektanty atd, mohli bychom se začít ptát na úřadech, nevím jestli o to paní  Přibylová stojí tak jak by se na angažování koukala,asi to chce nejdřív návštěvu u ní , ráda někoho k sobě přizvu na společné putování a situaci hodnocení a taky na kopání do holeně já jsem děsnej liknavec občo najdu nějaké věcořešení,ale hrozně věci odkládám, potřebuju v běhu povzbuzovat:-)na dlouhý trati ztrácím -li cíl z dosahu propadám malomyslnosti a maňanování

radanova 19.3.2007 15:02

Re: Re: Re: tak přemýšlím, co říci

apropo maňanování = zejtra je taky den. Znáte?Ne. Tak to buďte rádi:-)

Apina 19.3.2007 15:49

Re: Re: tak přemýšlím, co říci

Tak jsem ráda, že můj příspěvek spustil takový "brain storming", třeba z toho něco vyleze. Bohužel nemám hroší kůži a sílu slona, a s časem jsem na tom dost mizerně,  ale ostuda by se magistrátu udělat mohla. Má tu někdo kontakt na noviny nebo televizi? Například Černé ovce a podobně. Na druhou stranu je na místě jistá opatrnost, aby paní Přibylová nepřišla alespoň o ty 2 milióny. Bohužel, říci to panu Dr. Bémovi, jak navrhuje Štětinka, v příštích týdnech nebude asi možné, neb a protože poleze na Everest, můžeme si o tom myslet, co chceme. Ředitel ZOO??? .... Nevím, má tu na něho někdo kontakt? On je jinak dost vytížený člověk, jeho případná podpora by byla asi nejspíše morální. Asi by nebylo od věci kontaktovat paní Přibylovou a zjistit také, jak se s ní komunikuje, co nejvíce potřebuje,s čím neuspěla a pod. Ony ty komunikační potíže mohou být na obou stranách. Souhlasím, že z ní může být dobrá vrchní ošetřovatelka, možná by se jí ulevilo nemuset dělat všechny ty papíry, jde ale také o to, aby s ní ostatní ošetřovatelé - dobrovolní i profesionální - vyšli. Po této stránce nemám vůbec žádnou představu, připadá mi jako takový samorost, ale budu ráda, pokud se pletu.

Jana 20.3.2007 12:06

Re: Re: Re: tak přemýšlím, co říci

Alpinko, nevím, jak si můžete tvořit na někoho takový názor jen z fotografií - není reprezenativní typ, možná se ní dá vyjít, možná je dobrá ošetřovatelka. Bez osobní návštěvy to bude všechno jen možná. A volný čas? Ten se snad dá najít ne?