22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Australský buš čtvrt roku po požárech.

Tak horké Vánoce a Silvestra jako ty minulé jsme tu ještě neměli. Buš hořel všude kolem nás a my jsme žili od půle listopadu do půle února v hustém kouři. Nyní to je jen vzpomínka na neobyčejné „aktivity“, co tyto dny doprovázely.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 28.4.2020 17:24

Hezké, nadějné fotky obnovy přírody. Jen - jak píší ostatní - s obnovou živočichů už to půjde pomalejí. Ale snad i to se podaří.

Z Floridy znám tyhle pohledy na do černa spálenou zem, ohořelé kmeny a nedočkavou, čerstvě vyrážející zeleň.. Ano i to bývají výsledky požárů, ale hlavně výsledky úměle založených kontrolovaných požárů. Na zničení škůdců a obnovu půdy, porostu. V Aust, jako první raší žlutokapy, tady zelené vějíře "cabbage palmy" (jiný název je palmetto palm).

Fascinují mě ti australští kakadů. Znám jen ty bílé, nevěděla jsem, že tam máte i takové krasavce, jako je na fotce. Tady a v Evropě si je lidé draze kupují jako společníky domácnosti a u klokanů jsou to pomalu "vrabci", celá hejna přímo v parcích a doma u Švehlů jim krásně barevní papoušci posedávají a pokřikují téměr do oken!

G. Švehla 29.4.2020 0:02

Milá Maričko, kakadů tu máme 44 druhů. Ti bílí se žlutou chocholkou létají v našem okolí ve velkých uřvaných hejnech, ale nejhezčí a také největší jsou černí, někteří se žlutými péry v ocasu a nebo červenými. Mnozí jsou schopni svým zobákem přeštípnout 3mm ocelový drát v plotu a nebo kleci. Také jsou schopni zničit budovu, více si přečti zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Cockatoo