29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PŘÍRODA: Jinonická záchranná stanice a moje hlášeníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 322, poslední: 13.1.2008 21:29, přehled diskusí

magistrát žádné nákupy zvířat neplatí:
Autor: Láďa Datum: 28.12.2007 7:02

V rozpočtu magistrátu se píše:

Provoz stanice pro handicapovaná zvířata.

V této částce jsou zahrnuty roční náklady na správu stanice pro handicapované zvířata v Jinonicích. V paragrafu jsou propláceny náklady na správu stanice, elektřinu, vodu, odpady, krmení, veterinární péči a opravy vybavení stanice.

Re: magistrát žádné nákupy zvířat neplatí:
Autor: mihal Datum: 13.1.2008 21:29

;-D vy budetet hodně naivní člověk.  to co je psáno nen dáno. na tento rádoby ´utulek je každý rok vyhrazeno 2 miliony, ale bez nutnosti vyučtování a za tyto peníze byli nakoupeni třeba amazoňani v aukci...... na vetrinu bylo dáno za rok 2006 poze několik tisíc.... tohle je bohužel realita,,,,,,,:-/

styďte se, kolik vám za to dali??:
Autor: mihal Datum: 27.12.2007 20:36

......... tak to si děláte srandu???, jak můžete něco takového napsat??? prase Přibylová, která každý rok utratí 2 miliony korun z našich peněz  za nákup svých zvířat... vždyť 80 % zvířat jsou její soukromá.... a my to platím a Bém je hajzl, kterej to kryje... kéž by ti za tohle  upadly obě ruce.. koukám že za prachy člověk - jestli vás tak můžu nazvat - udělá všechno. z tohohle článku bych blil..;-O;-€

vlastní zkušenost:
Autor: Humlová Radka Datum: 19.4.2007 23:39

 Dobrý den,

"narazila" jsem na Váš článek a následnou diskuzi a protože mám vlastní zkušenost s Jinonickou stanicí, dovoluji si přidat názor.

  Před několika lety jsem pořádala pro pí. Přibylovou a její stanici dobročinnou akci. Profesionální fotograf nafotil "klienty" pí. Přibylové a uskutečnila se vernisáž těchto fotek spojená s divadelním vystoupením........vybrala se tehdy částka cca 10 000Kč. Peníze jsem předala okamžitě na akci pí. Přibylové. Po nějaké době mě napadla další možnost, jak pomoci a Jinonický azyl jsem znovu navštívila. Z rozhovoru jsem pochopila, že pí.Přibylová si hodlá pořídit "soukromou ZOO" a o umístění zvířat do lepších podmínek nemá zájem. /pí. Přibylová podnikla cestu do Thajska-snad si to nepletu-do rezervace Gibonů. Náklady, na můj "vkus" obrovské-tak jsem byla trochu překvapena, neboť jsem žila v domnění, že je "každá koruna dobrá"/. Tak jsem byla jejím plánem-o vybudování učeben v nějakém statku, který jí odkázala paní, jako sponzorský dar. Zvířata by tam byla v podstatě studijním materiálem........Já fandím její práci a vím, kolik dřiny a odříkání vyžaduje fungování stanice, ALE pochybuji o kvalitě života některých druhů, které si tak úzkostlivě brání a nehodlá se jich zbavit. Pro mě byl pohled na dva vlky, nervózně přešlapující v kotci a pozorující volně pobíhající stádo koz, dost smutný. Nemyslím si, že je pro ně takový způsob života uspokojující. To samé liška a........prostě ve všem "zajedno" s pí. Přibylovou nejsem.

 Radka Humlova     hemelikova@centrum.cz

JE ASI ZBYTEČNÉ VÁM COKOLIV VYSVĚTLOVAT,:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 17:21

když to prostě nechcete slyšet.Jen jsem vás chtěla upozornit,že se velmi mýlíte.To není jen nějaký můj prudící názor,co se týče VŠECH lidí,kteří kdy s touto stanicí jakkoliv spolupracovali,VŠICHNI vědí,že jen vyšla najevo pravda,která byla dlouho veřejným tajemstvím.Naštěstí nesmyslně stupidně vyhraněné názory vaší diskuze nikoho kompetentního zajímat nebudou.Jen si prostě děláte ostudu s obhajováním něčeho,o čem nevíte vůbec nic.Změňte si název diskuze na slepou obhajobu týrání zvířat v krutých podmínkách,vy ochranáři.

Re: to se týče VŠECH lidí,kteří kdy s touto stanicí jakkoliv spolupracovali:
Autor: Beda Datum: 25.3.2007 18:26

no, všech asi ne:-) ... a navíc, minulý článek končil přáním, ať si tam každý zajede osobně a udělá si vlastní názor sám ... je to lepší, než někomu něco vnucovat, že?;-P

Re: Re: to se týče VŠECH lidí,kteří kdy s touto stanicí jakkoliv spolupracovali:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 18:50

Spolupracovali.Ne že tam odvezli jednu sýkorku.

Paní Wolfová,:
Autor: RenataE Datum: 26.3.2007 0:32

ale my chceme slyšet informace. Možná by bylo dobré, kdybyste svoje zkušenosti (zcela konrétní) shrnula do článku a poslala ho paní Ruščákové, kontakt je na této stránce vpravo dole. Přece jen vaše reakce v diskusi nejsou pro nás úplně srozumitelné. Jen bych vás poprosila, važte sílu svých slov, protože zdejší společnost možná má vyhraněné názory, ale rozhodně bych je nenazvala stupidními.

Paní Wolfová,:
Autor: tapuz Datum: 25.3.2007 16:34

svým trapným pokusem psát do téhle diskuze pod jmény jiných účastníků jste se tady natolik zdiskreditovala, že vám ze zdejších účastníků už nepopřeje sluchu nikdo, ať tu říkáte, co chcete. Lze vám jen doporučit, abyste si vybrala zase nějaký pěkný nick a jiné téma a šla prudit na nějakou jinou diskuzi.

Re: Paní Wolfová,:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 16:45

Ty vaše detektivní pokusy jsem četla,bohužel jste vedle.Nikdo se nestažil psát pod jménem vašich účastníků,ani to není možné,protože je neznám,ani tu vaší Petru.Petra K. je moje sousedka,Petra Kramářová,která četla vaši diskuzi a vzhledem k tomu,že ji nefungoval internet,psala ode mně.Pouze vy jste z toho udělali tuhle trapnou záhadu.Nebo nepřijímáte do diskuze nikoho,kdo má jiný názor?Diskuze je snad od slova diskutovat.Jestli máte zájem,můžeme se klidně sejít,můžu vám svoje zkušenosti se stanicí sdělit osobně.

Re: Re: Paní Wolfová,:
Autor: PetraK Datum: 25.3.2007 17:55

Paní Wolfová - je dobrým zvykem, když vstupuju do diskuze se identifikovat nějak jinak, než někdo, kdo už tam je. takže myslím, že dost dobře pochopíte, že jsem se ohradila, když někdo (ať už Vy či někdo z Vašich známých)  použil nick, který je pro ostatní lehce zaměnitelný s mým. Předpokládám, že než se ten někdo, kdo se takhle podepsal, pročetl celou diskuzi, takže pokud je inteligentní, tak si musel všimnout, že tam už PetraK je. Takže můžu a nemusím věřit tomu, že to nebyl záměr. Moje názory se totiž od nicku Petra K značně liší a tak mi opravdu dost vadí, že se někdo - jak už jsem napsala - záměrně či ne - podepsal jako já.

Re: Re: Re: Paní Wolfová,:
Autor: PetraK Datum: 25.3.2007 17:58

A paní Wolfová, nevím, proč hned tady lidi napadáte - viz Vaše ironická poznámka o detektivních pokusech. Trošku slušného chování by neuškodilo. To rozhodně ne.

Re: Re: Re: Paní Wolfová,:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 18:49

PetroK,asi mi to stejně neuvěříte,ale opravdu nešlo o záměr.Ale já jsem psala celým svým jménem a Petru jsem nekontrolovala jistě to neudělala schválně,zřejmě si vás v diskuzi nevšimla,kdyby vás chtěla nějak diskreditovat,napsala by jistě něco úplně jiného,nemyslíte?Opravdu nëšlo o žádný záměr vás nějak poškodit.Nicméně se vám za ni omlouvám,šlo o nedorozumění.

Re: Re: Re: Re: Paní Wolfová,:
Autor: PetraK Datum: 25.3.2007 19:12

Děkuji za vysvětlení.

Re: Re: Re: Re: Paní Wolfová,:
Autor: RenataE Datum: 25.3.2007 19:47

To je zajímavý model diskuse. Takže vy jste si z jednoho compu psaly navzájem? Není lepší si popovídat?

ZÁCHRANNÁ STANICE-PRO TY,CO STÁLE NEVĚŘÍ...:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 15:57

Vážení,pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči o tom,kde je pravda,zkuste se nabídnout paní Přibylové ne jako návštěva,ale jako brigádník,třeba jen na víkend.Velmi pravděpodobně vám vysvětlí tisíc důvodů,proč to není možné,dobře ví,proč si tam nikoho nepouští.Ale pokud se tam dostanete,pochopíte,jak to doopravdy je a že vám tady píšu celou dobu pravdu.Jen vy ji nechcete slyšet.Názorově se jistě můžeme lišit,ale měli bychom mít aspoň jeden společný zájem-život těch zvířat tam.

ZÁCHRANNÁ STANICE JINONICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 14:46

Proboha,pochopte,že problém není v tom,že by se stanici nedostávalo peněz,ale v tom,jak s nimi Přibylová zachází!Nebo někdo z vás snad chápe,proč do záchranné stanice,která má finanční potíže,dokupuje stále nová vlastní zdravá zvířata?!Není divu,že pak není na krmivo,veterináře,klece apod.To prostě nemůže pro všechny ty zvířata stačit,nehledě na to ani stihnout kvalitní péči o ně.Mimochodem-ten zmiňovaný vlk v článku žije v této kleci už 10 let.Nebýt těch nesmyslných nákupů zvířat,už mohl mít stokrát novou!Jak někdo z vás obhájí tohle?

VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 12:21

Vážená dámo,jak chcete někoho přesvědčovat o nepravdivosti článku,když vy sama nejste ochotna přijmout jakákoliv fakta,která se vám prostě nehodí do krámu?Aha,vy jste to přece viděla...

Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: Zkumavka Datum: 25.3.2007 17:42

Paní Wolfová,nemyslím si,že Eva není objektivní,není to žádná nezkušená ženská.Pokud si myslíte,že máte pravdu,přece se musí na takové záchrané stanivi vést evidence zvířat a s čím a od koho byli přijatí.

Dávám vám šanci se vyjádřit,můžete i na moji adresu.A jsem rovněž ochotná se tam na brigádu přihlásit.

Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 18:44

Netvrdím,že není úplně objektivní,snažím se pořád jen vysvětlit,že krátká návštěva na zjištění skutečné pravdy prostě nestačí.Ano,je tam teď uklizeno,protože se tam chodí přesvědčovat spousta lidí.Ale opravdu to nestačí.Dle mého dalšího zjišťování jsou všichni lidé,kteří tam kdy pracovali,rádi,že pravda konečně vyšla najevo.A není to z důvodu osobní msty,nebo z důvodu likvidace paní Přibylové,ale kvůli těm zvířatům,kteří tam musí žít.Pokud vím,evidence se týká pouze zvířat přijatých,nikoliv soukromých a v tom je ten problém,že to nikdo nechce vědět.

Re: Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: Zkumavka Datum: 25.3.2007 19:12

Tohle je ale celkem jasně odkontrolovatelné.Jesi mám záznam na 20 psů a 25 koček,pak tam tyto zvířata musim mít,svoje snad nemíchám mezi ta nemocná.

Já tam zajdu sama,půjdu si pro nějaký to zvířátko a úsudek si z dovolením udělám sama.Taky se budu snažit o brigádu tam.Je to tak správně??

Re: Re: Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: Jana Wolfová Datum: 25.3.2007 19:25

Zajděte,aspoň uvidíte sama,že žádné zvířátko nedostanete,protože většina je soukromých.A když už tam budete,podívejte se,prosím,pořádně,jak tam žije v tom bahně a vlastních výkalech aspoň ten chudák pes.

Re: Re: Re: Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: JanaP Datum: 26.3.2007 14:15

A kdy jste tam byla naposledy Vy?

Re: Re: Re: Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: Nikuška Datum: 27.3.2007 16:07

musim se zastat pani Wolfove, ponevadz o tomto, ze tam je brazilska fila uz delsi dobu cela vyhubla na retezu ve velastnich vykalech jsem cetla uz na jine diskusi, kde se o teto stanici psalo a psali to lide,kteri se na to marne snazili opakovane upozornit. Takze na kazdem sprochu pravdy trochu muze byt. A je jasne, ze pokud se tam nyni nekdo ohlasi na navstevu a zvlast po tomto medialnim humbuku, ze si asi daji pozor.

ten napad pani Wolfove prihlasit se tam necekane jako brogadnik, nebo tam zejt uplne necekane, jako zajemce o zvire neni fakt spatny.

Rozhodne ale, pokud tam trpi zvirata by se s tim melo neco delat.

Je hezke vybyrat penize na dobrou vec, ale az bude jistota, ze se to tem potrebnym opravdu dostane.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: JanaP Datum: 27.3.2007 16:54

Já jsem tedy fenku viděla na vlastní oči (člověk si udělá lepší názor než jen ze čteného článku, i když odsuzují se lidi jen na základě čteného článku v "seriozním" tisku AHA) a rozhodně se neválela ve vlastních výkalech a rozhodně nevypadala podvýživeně. Ani ostatní zvířátka se netvářila, že by na místě trpěla nebo měla smrt na jazyku.

Mě by docela zajímalo, proč už paní Wolfová ve stanici nepracuje a proč dříve neupozornila na hrozné podmínky, ve kterých tato zvířata žijí. Až teď, najednou - po přečtení článku v AHA nebo v Lidovkách? Celou tu dobu jí to nevadilo?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: radanova Datum: 27.3.2007 16:58

dík :-D

Re: Re: Re: Re: Re: Re: VZKAZ PRO EVU ŠTETINOVOU:
Autor: radanova Datum: 27.3.2007 16:56

nechci se zastávat nikoho a ani neříkám že to nemůže být skutečnost  jen doufám že to že se někde něco  řeší na diskuzi neznamená pro tebe že to není vymyšlený

(to je absolutně dokonalý češtinovýtvor ale nějak se mi to nechce upravovat, omlouvám se těm co je rozbolí hlava ze že) 

stanice pro záchranu živočichů:
Autor: Jarka Datum: 24.3.2007 12:46

Celá léta sbírám nalezená a postižená zvířata a snažím se jim pomoci sama s naším veterinřem nebo je vozím do záchranných stabic. Těch stanic je více než ten jeden v Jinonicích. Často potřebuji nějakou radu, tel. číslo apod. A jestli je někdo vždycky na telefonu a ochotný poradit, pomoci, tak to je vedoucí útulku v Jinonicích. Moc jí za její ochotu a lásku ke zvířaům v nouzi děkuji!!!

Dovolte mi ale malé zamyšlení. Jak píšu, těch záchranných stanic je u nás více. Naštěstí. Ale všechny stanice mají problémy stejného rázu. Nejvíce je trápí finance. Nějak si nedovedu srovnat v hlavě, proč by se Praha, hlavní město, nedokázalo postarat o své zařízení. Není to rozhodně chudé město. Chce to jen chtít. Je to ostuda především našeho hlavního města a pánů primátorů, že se nedokáží postarat o tak potřebné zařízení, jakým je stanice v Jinonicích. Asi nejsou ta zvířata dostatečně vidět, málo se o nich mluví. Kdyby např. peníze z poplatků za psy byly užívány zase zpětně pro zvířata, byly by to jistě účelně vynaložené prostředky. Pak bych chápala také smysl těch poplatků (jinak mi totiž zcela uniká, proč mám platit poplatek za psa a třeba za koně ne). Není přece možné se na všechny potřebné (lidi i zvířátka všeho druhu)neustále skládat v nějakých sbírkách a státní peníze se nám nesmysleně rozplývají před očima.

Chtěla bych vidět někoho z magistrátních vysokých i těch nižších úředníků, jak by pracovali tak obětavě jako paní Přibylová v tak hrozných podmínkách. Možná by si to měli jít pěkně po týdnu vyzkoušet a celý problém by jistě měl záhy řešení. Nemyslíte?V

Re: stanice pro záchranu živočichů:
Autor: Bláža Datum: 24.3.2007 12:55

Taky jsem se zajímala u nás na Úradě Prahy 10 o to, jak jsou využívány poplatky za psy. Bohužel jsem se setkala jen s neochotou a odkazováním z jednoho úředníka na druhého s tím, že to není v jeho kompetenci....:-/

Re: Re: stanice pro záchranu živočichů:
Autor: krmič Datum: 24.3.2007 13:28

"proč by se Praha, hlavní město, nedokázalo postarat o své zařízení."

No protože se musí připravovat na olympiádu!!