7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Bramborový škrob

To jsem se zase jednou rozhodla udělat k večeři bramboráky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pajakerryková 22.1.2015 10:41

Re: Milá Maričko,

jejda trenky, chudák taťka :)

M. Crossette 22.1.2015 18:20

Re: Milá Maričko,

Hmmm, tak jsem psala pod YGu, ale není to tu. Tak zkusím znovu.

Já (tedy už v manželství) škrobila jen dečky, případně ubrus, povlečení ne. A na to mi litr škrobu stačil, když bylo ubrusů víc, tak jsem dávku zdvojnásobila.

Představa tvého tatínka jak si natahuje naškrobené trenky mě fakt rozesmála :) Ale mám představu trenek jako spodního prádla. Jinak, pokud myslíš trenky jako šortky, tak to už bych chápala, že tvoje maminka chtěla mít "načinčaného" tatínka i s holými koleny.

Z. Yga 22.1.2015 18:59

Re: Milá Maričko,

Ne-e, klasické plátěné spodní trenky. Je pravda, že ty lehce otřepené lemy (které na plátěných oděvech vždycky jsou) ho musely škrábat (chichi). Když jsme na to my, dcery, mamku upozornily, tak jsme nepochodily - prý to tatínkovi nevadí. Tak nevím, jestli nevadilo nebo jestli se jen tak tvářil.

O. Joklová 22.1.2015 9:26

pravidelné avízo

jako každý čtvrtek, i dnes vyšla Vaví stopětka

http://www.vave.biz/index.php/105-x148/-2015/373-volani-jara

A. Lex 22.1.2015 7:56

Robinson

mezi námi, Maričko! Napíšu odpoledne, z tabletu se špatně datuje!

M. Pajakerryková 22.1.2015 10:38

Re: Robinson

pěkné fotky hoňky Ajvi s takovým telátkem, musela sebou mrskat aj rychle :)

mě se zas špatně píše protože mi tu někdo furt cviká myškou nebo mi klidně smaže už napsaný komentář :)

O. Joklová 22.1.2015 12:13

Re: Robinson

copa copa, z Olího už roste ajťák?????

zrovínka včera jsem viděla foto kamarádky vňoučátek - asi rok a půl a čtyři roky - jak svorně sedí vedle sebe a jedna zírá do mobilu a druhá do tabletu!!!!!

jo a fotky Alex jsem taky viděla až dnes - jsou fakt BEZVA!!! :-))))

M. Pajakerryková 22.1.2015 13:05

Re: Robinson

tak chytá všechno co je kolem, zrovinka mi usíná na ruce tak ho jdu přeložit do pelechu a obědvat a hurá na úklid :)

Š. Matyášová 22.1.2015 7:48

copak škrob....

ale zaujal amne povidla na bramboráku s česnekem..maričko,ty jsi stejný  prasátko,jako já :-D  tuhle kombinaci a pak bramborák posypanej skořicovým cukrem si občas dám...bejvaly doby,že mne matka podezdřívala,že jsem těhotná, když se cpu takovou kombinací :-D

tak jsem ráda, že se našel další exot !!!

Z. Lika 22.1.2015 15:43

Re: copak škrob....

Proč hned prasátko :-) Tohle má blízko k ajurvédě - podle ní má mít jídlo všechny základní chutě, a bramborák s povidly se tomu hodně blíží :-)))

M. Crossette 22.1.2015 18:24

Re: copak škrob....

No Šarko, povidla mi chutnají, ale se skořicí jsem to nejedla. Ovšem můj manžel(jako asi všichni Amričani) skořici miluje nade vše, tak mu to příště navrhnu a pokud zkusí, třeba to zkusím i já :)

K. Dee 22.1.2015 7:13

Dobré ráno

bramboráky milujeme celá rodina. S tím rozdílem, že já se synem to jíme skoro ještě z pánve, manžel je má rád studené. Takže má, co mu zbude :-)

Jinak to s škrobem dělám taky, akorát že potom sliju vodu a škrob vrátím zpátky do bramboráků. Nemusí se pak tam dávat tolik mouky. Jsou pak křupavější.

Z. Vave 22.1.2015 22:30

Re: Dobré ráno

To je bezva tip. Dee. Děkuju a vyzkouším.

Z. Xerxová 22.1.2015 6:31

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Taky dělám nejraději bramboráky pro dva. Dělám na pánvi současně jeden větší a jeden malý. Malý průběžně konzumuji u smažení dalších, velký dávám na přímou konzumaci polovičce. Kroků taky nemám moc mezi stolem a plotnou...

Pokus přímo učebnicový  :o)   Je krásné, že si umíš takhle hrát. Kdyby to tak uměli učitelé na ZŠ...

M. Crossette 22.1.2015 18:32

Re: hezký den

Mě tenhle pokus fakt pobavil.

A při zmínce o učitelých se mi najednou vybavila hodina, ani nevím v které třídě, možná první, druhé. Bylo to pocitu horké, teplé a studené vody. Tři umyvadla, v každém jiná teplota vody. A když se ruce nejprve daly do horké, i ta vlažná se zdála studená. A naopak ze studené se vlažná voda zdála teplá. Tenkrát pro dítě "velikýýý objev". Dodnes to mám obrazně před očima. Dokonce se pamatuji, že tam byla na nějakých kamínkách či vařici další voda, protože jak my žáčci přendavali ruce se studené do teplé, tak se postupně ochlazovala a ona dolévala novou horkou a měnila i studenou (ve třídě jsme měli tekoucí vodu).

R. Enatae 22.1.2015 1:05

Maričko

moc hezký pokus. Taky takové věci podnikám, hlavně s dětmi.

M. Crossette 22.1.2015 1:43

Re: Maričko

Děkuji Renato ! Tak můžeš s dětmi příště třeba zkusit to co já ne - uvařit škrob rovnou z mokré masy :) A pak poreferovat, jestli to šlo a látka se leskla :)

Jinak jsem si teď šla schválně spočítat kroky od sporáku k jídelnímu stolu. Je jech přesně 7! V dětství jsem na chatě s bratrem k této večeři usedli na lavici těsně u sporáku, jen nastavili talíř a maminka křupavý prskanec přešoupla jen pár cm. od plotny. V Pražském bytě jsme měli kuchyň malou, takovou úzkou nudli s oknem do světlíku. Také tam byl malý stůl těsně u sporáku a prskanec šel na talíř ještě prskající. Prostě jsem na to takhle vzyklá, a vzpomínkově to tak dělám dál a ráda.