28.7.2021 | Svátek má Viktor


Diskuse k článku

105 PLUS: Pivoňky

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 10.6.2021 18:28

Vave, hezký článek o pivoňkovém dilema. Naštěstí jsem už přečetla tvůj poslední komentář, jsem ráda, že jsi našla řešení a Ri ti určitě odkopek dá :-)

Moje kamarádka (kolegyně z pražské kanceláře) měla úžasné trsy ohromných pivoněk na zahradě. Dokud kvetly nosila pugéty do práce do vázy (a jeden pro mne "na doma").

Snad před pěti lety jsem zasadila tři pivoňky různých barev. Nikdy jsem je neměla a vlastně ani neviděla v okolních zahradách. Ale prodávali se tu v krabičkách o obrázky jaké by měly být krásné, tak jsem usoudila, že se jim i tady musí dařit, když je prodávají (sice ne už rostoucí v květináčích na přesazení, ale jen hlízy - či jak je to správně - v hlíně a igelitu). Zasadila jsem je, první rok nic. Další jedné narostly tři lístky (a já se radovala - předčasně) ale jen tak do 10 cm a zašly. Říkala jsem si chce to čas, zabydluje se . Ale další rok, dva to bylo stejné. Z dalších dvou nevyrostlo nic, místa jsem rozkopala, nenašla jsem vůbec nic, asi vyhnily. Loni na podzim jsem tu jedinou "živou" pivoňku přesadila na jediné možné místo kde je polostín (moc na výběr tu nemám, buď západní žár - kde pivoňka byla - nebo zcela stín). Na jaře jí zase narostly tři stonky lístků, ale jsou větší, stále hezky zelené, vypadají zdravě. Jenže nevím, jestli se v současném vedru ještě rozkošatí, že nepokvete je mi jasné. A držím se naděje, že snad v tomhle místě by se jí příští rok už mohlo dařit lépe.

A. Zemanová 10.6.2021 21:16

Držím palce, Maričko, aby se ujala. Pivoňky rády sluníčko, ale úplný úpal pro ně není dobrý.