18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

Prázdninový FOTOČLÁNEK: Nafukovadla

To si takhle nic netušíce vyjedete k moři...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Enatae 30.8.2018 19:43

Ještě dodatek

Na fotce síťované matrace je další letošní hit, celoobličejová maska s integrovaným šnorchlem. Nefunguje to jako normální šnorchl, dá se s tím potopit jen asi metr, max dva, ale na plavání na hladině a koukání na rybičky je to fajn. Je to prima pro děti i dospělé, kteří nezvládají techniku šnorchlování.

R. Enatae 30.8.2018 19:47

Re: Ještě dodatek

A až někdo vymyslí levnou technologii, jak ty nafukovací potvory vyrábět se svárem DOVNITŘ, tak vydělá majlant.

Z. Vave 30.8.2018 18:23

Zrovna letos o prázdninách,

když jsme chodili s kluky na koupaliště, jsem si říkala, že my jsme mívali s sebou kousavou deku, osušky, chleba se sýrem, lahev se šťávou, knížku a hlavně žolíkové karty. A míč. Dnes je neuvěřitelné, co všechno lidi na vykoupání potřebují.

Pěkná přehlídka, Renáto, až oči přecházejí. A všechno víceméně jednorázové zboží, zdá se. Na jednu dovolenou a dost. Alespoň cokoli, co jsme my kdy koupili klukům, déle než týden nevydrželo.

R. Enatae 30.8.2018 19:30

Re: Zrovna letos o prázdninách,

Zrovna ten růžový kruh, který je na první a poslední fotce, je náš. Ještě jsme měly matraci a takové prkno - no spíš prkénko - na ježdění na vlnách. Vydrželo nám to celé dva týdny a prkno dokonce i přežilo transport zpět do ČR, ačkoliv cestovalo jako samostatné zavazadlo, ani nebylo ve fólii. Místní letiště je totiž tak mikroskopické, že balicí fólií nedisponuje :)

Protože jsme plážové povalečky, pěkně jsme si svoje nafukovadla užily :)

Z. Vave 31.8.2018 9:03

Re: Zrovna letos o prázdninách,

Pěkný, růžový. :) A od toho je dovolená, aby si ji čloběk užil. :)

M. Crossette 30.8.2018 18:07

téda, já se nestačím divit...

vůbec jsem netušila, že je tolik druhů koupacích kol ? My holt v parném létě k moři nejezdíme, ale ani když tam jedeme, žádné tyhle novinky nevidím. Ano různí krokodýli . želvy, delfíni a kachničky ano, ale "pečiva" jsem si nevšimla. Když už nějaké kruhy, tak jen většinou průhledná s tečkami či kytičkami. Vlastně ani moc lidí jen tak se pohupovat na vodě nevidím, matračky používají spíše jako plováky (třeba pár vedle sebe), než na ležení. Zdejší slunce má pořádnou sílu a když se jeho paprsky odrazí od blankytné vody na kůži - no asi se po prvním spáleném polehávání každý rychle poučí.

Ale jaká to shoda náhod? Zrovna minulý týden jsem něco hledala na půdě, zotvírala tam všemožné krabice. A v jedné podlouhlé jsem objevila dvě české gumové, látkou potažené matřačky (takové ty s polštářem). Červené na jedné straně, tmavě modré na druhé. A fungl nové, nikdy nepoužité ani zkušebně nenafounuté. Koukala jsem na ně celá udivená, úplně jsem zapomněla, že je máme. Museli jsme je kdysi koupit v Čechách asi jen tak na polehávání na zahradě. Když jsem jezdila na stanové tábory a brigády, právě na těhle látkových matračkách jsme spali a možná jsem je koupila z nostalgie, nebo proto, že jsem je "na Západě" prodávat nevíděla. V září tu budeme mít delší dobu návštěvu. Určitě pojedeme nejméně jednou k moři, tak matračky vezeme, bude to příjemnější poležení, než na bambusu. Ale jsou tedy pořádně těžké, proti těm různým tenkým plastům.

V dětství jsme měli dvě červená plavací kola. Ale ta byla hodně pevná, velikost měla obyč. kruhů, ale sílou vypadaly jako duše kol (a měly dlouhý šlahounek na nafukování). Možná to opravdu byly nějaké duše z motorek či čeho. Nosili jsme je k řece i když už jsme plavat uměli, prostě jen tak na blbnutí.

K. Holubová 30.8.2018 18:17

Re: téda, já se nestačím divit...

Maričko jsou gumové s látkou na povrchu. Doporučuji je dříve nafouknout a vyzkoušet, nežli s nimi někam vyjedete. Guma časem zpuchří a pak už jsou na vyhození nebo jen na ležení, ale bez toho vzduchu. Vlastní zkušenost.

O. Joklová 30.8.2018 15:14

a co se děje

s vytříděným plastovým odpadem???? ostatně i z "všeobecné" skládky to snad neputuje do moře, ne???!!! vůbec nechápu jestli to někdo (jako že asi jo) háže přímo někam do moře nebo oceánu - tato informace je pro mě poměrně nová a jsem tím dočista znechucena :-(((((((

K. Holubová 30.8.2018 17:22

Re: a co se děje

Bedo ty nečteš noviny? Nesleduješ zprávy? Nedíváš se v televizi na reportáže? I na internetu toho jsou spousty - varujících fotek a videí, na kterých je vidět, co vše v moři plave. Nikdy jsi ještě neviděla ten bordel, ryby, které chcípají na pozřené plasty, živočichy uvízlé v plastových vězeních, znečištěné pláže..... nikdy sis nepřečetla varování před tím, že vlastně konzumujeme plastové rybí maso? Ono to dneska tak nějak patří k všeobecné informovanosti o tom, co se kolem děje i když to ovlivnit jako sami jednotlivci nemůžeme.

O. Joklová 30.8.2018 17:25

Re: a co se děje

jasně že to vím, viděla jsem, četla - jen mi hlava nebere jak se to v tom moři ocitne!

takže znovu - copak náš odpad, ať už tříděný nebo směsný, se mirnyx dirnyx sype do moře???

Z. Hanča 30.8.2018 19:09

Re: a co se děje

Myslím, že to není náš odpad (ten se vozí na skládky nebo se likviduje ve spalovnách), ale odpad obyvatel pobřežních států.

R. Enatae 30.8.2018 19:23

Re: a co se děje

Přesně, a dost se toho u nás zrecykluje. Ve třídění odpadu jsme na špičce a v některých zemích, myslím, že ve Švýcarsku nebo v Německu, mají ve spalovnách problém s tím, že je odpad tak vytříděný, že jim nechce hořet :)

Majitelka hotelu, kde jsme s Vílou byly, nám ukazovala fotky, co jim moře přes zimu naplaví na pláž. Je to malinká plážička, asi tak 70 metrů na délku a na dvě řady lehátek, a odvážejí každý rok plný náklaďák nebo dva odpadu.

Z. Jenny 30.8.2018 12:31

Plasty

a ještě k tomu morbidní,zajímavé, na ja. Ten první jakože donut mně spíše evokuje luxusní enono.

Ale výběr to je, to zase jo. Jsem obohacena. :-))

Z. Matylda 30.8.2018 11:17

V Toskánsku

byly letos největším hitem ty nakousnutý různý koblihy a hojně se vyskytovali krokodýli. Moje děti kdysi měly kosatku (říkali jsme jí kozatka) asi dvoumetrovou a na ní se udržet byl taky mazec. Víckrát už takovou obludnost naštěstí nechtěly...

R. Enatae 30.8.2018 19:50

Re: V Toskánsku

Kosatku jsme měli kdysi taky, jediná šance, jak se na ní udržet, bylo jí tak ze třetiny vyfouknout :)

Z. Lika 30.8.2018 10:37

Přehlídka

je to teda neuvěřitelná, pro mě byl vrchol bizarnosti nafukovací hrad zaparkovaný na mělčině u pláže.

Snad ta nafukovadla aspoň trochu přispějí k fyzičce uživatelů, protože dostat se na ně, nestabilní potvory, bude opravdu fuška. Za mého dětství byl vrchol dobrodružství "duše" z traktoru s apartním ventilkem. Vydržela trochu déle než dušičky ze svařovaného plastu. Ale stejně jsme měli jen nafukovací balón, ze šesti svařených dílů. Taky se musel brzy průběžně dofukovat. Pusou. Což mi připomíná - sice jsme měli časem i nafukovací matračku (guma potažená látkou), ale nafukovala se taky ústy. To bylo totiž to první, co mě při pohledu na ta moderní nafukovadla napadlo: to se vám to machruje, když na to máte pumpu. Kdyby to rekreanti museli nafukovat ústy, vypadali by pak jako houf přiopilých vos.

T. Zana 30.8.2018 14:22

Re: Přehlídka

Jako děti jsme měli nafukovací matrace dvě. Jednu "látkovou", ta byla pro sraby, protože neklouzala. Druhá gumová klouzala jako ďábel, na tu se dostat nebylo vůbec snadné.

Pořádali jsme na nich námořní bitvy :DD

Z. Lika 30.8.2018 14:44

Re: Přehlídka

Jooo, námořní bitvy byly nelítostné a bezva. Ty látkové nafukováky měly něco do sebe.

O. Joklová 30.8.2018 17:23

Re: Přehlídka

akorát hrozně dlouho schly... já je asi ještě někde ve sklepě mám...

D. Ruščáková 30.8.2018 9:36

Přesně,

tyhle věci zamořovaly pláže v Chorvatsku i ve Francii:)) Viděli jsme paní na tom plameňákovi - ležela na něm ve věru nepůvabné poloze! :D

Jinak tuhle vášeň u dospělých nechápu, když jsem ve vodě, chci plavat a být ve vodě... ale každý to má jinak a jednoduché plavání asi není tak zábavné.

R. Enatae 30.8.2018 19:37

Re: Přesně,

Plavat je fajn a houpat se na vlnách na nafukovadle je taky fajn. A nechat se na prkně vézt vlnou na břeh je taky fajn, akorát jsme pak musely vytřepávat podprsenky. Což v mém případě vždycky obnášelo kelímek kamínků :) Jak píšeš, každý to má jinak :)

Š. Matyášová 30.8.2018 9:14

a já měla jen obyčejnej bíločervenej kruh

a průhledný motýlky, když jsme s eučila plavat...achjo..a první nafukovací madračka byla modrobílá a měla jsme ji ve 12 letech do Bulharska, otes se šel na ní slunit do vln a vrátil se bez ní,uplavala mu..já brečela, mamka se hryzala do rtů, protože se chtěla smát a otec funěl vzteky, že se málem utopil a já řvu kvůli blbý ,pitomý nafukovačce...

a tady takovej výběr, až zrak přechází,ten meloun j enádhernej..a no jo,já vim, plasty a zbytečný a zamořuje to planetu...achjo, ty děti z toho maj alespoň krátkozrakou radost....

Z. Maya 30.8.2018 8:38

Ono celé je to o tom,

že Číňani to chrlej na tuny a na aliexpressu je to za babku, takže za pár korun tam lze koupit obr nafukovací cokoliv, takže přece si někdo nebude kupovat obyčejný kruh, když může mít za pár korun obr plameňáka. Pak tam taky frčej ty nafukovací stolečky a držáky na plechovky a pod. do bazénu, asi je pro hodně lidí moc velký problém postavit si to na kraj bazénu. Ukazuje to absurditu EU zákazů, zakážeme tady igelitové tašky a uchošťoury a akorát tím přivedem lidi k tomu, že si to budou kupovat jinde a levněji a tedy ještě ve větším množství.

K. Holubová 30.8.2018 8:41

Re: Ono celé je to o tom,

Ještě brčka jsou v jednání. Uchošťour a brčko jsou největší plastoví nepřátelé lidstva.

Panebože to je ale nafukovací hnus.

Š. Matyášová 30.8.2018 9:16

Re: Ono celé je to o tom,

no,když jsou lidi líný si na sirku nebo párátko nebo špejli,namotat kousek vaty......

K. Holubová 30.8.2018 10:44

Re: Ono celé je to o tom,

Tady jde spíš o tu absurditu srovnávat škodlivost malého uchošťouru a brčka s obřím množstvím jiných plastů. To, jestli si někdo namotá na špejli kousek vaty není zase až tak důležité. Nemůžu přece srovnávat uchošťour s PETlahví.

Š. Matyášová 30.8.2018 12:46

Re: Ono celé je to o tom,

hele a prej nejvíc zamoří nedopalky od cigaret

https://ekonomika.idnes.cz/nedopalky-plasty-oceany-znecisteni-dbe-/eko-zahranicni.aspx?c=A180829_172751_eko-zahranicni_svob

K. Holubová 30.8.2018 13:58

Re: Ono celé je to o tom,

To máš pravdu! Filtr je totálně nerozložitelný. Ale to je stejné, jako s plínkami pro děti, některými druhy dalších hygienických potřeb, např. čistící ubrousky jsou na staletí. Přitom stačí vzít houbičku, umýt si obličej z xichtu a houbičku propláchnout. Já to takhle dělám už léta. Nedávno jsem dostala záchvat vzteku, když jsem rozdělávala kartu do foťáku. Plastový tuhý obal velikosti 10x20 cm, zevnitř jsem dolovala kartu velikosti 2x3 cm! Proboha proč kolem toho muselo být tolik obalu? To je to, co mi vadí! Nějaký uchošťour nebo brčko je proti tomu nula nula nic.

T. Zana 30.8.2018 14:27

Re: Ono celé je to o tom,

Přesně - thle obaly na cokoliv. Koupíš si deset šroubků, je to zatavený v umělině... Pěknej příklad jsou taky léky - platíčko taky pbývá aspoň pětinásobek toho, co by bylo třeba.

Z. Lika 30.8.2018 14:46

Re: Ono celé je to o tom,

Ono se tomu už věnuje dost pozornosti - velikosti obalů. Vezměte si obyčejné chipsy. Je fakt, že při přiměřené velikosti obalu pidiobsahu by za to nikdo ty peníze nedal.