Neviditelný pes

PRÁVA ZVÍŘAT: Pelíšek - Zvířetnické depozitum

3.4.2008

Bohužel nemám kapacitu na desítky zvířat, ale alespoň nebudou potřeba tak velké finance. Štětinka - Zvířetnický pelíšek 2

No, abych to vzala popořádku. Po mém excesu se spořitelnou se zvedla obrovská vlna solidarity, což mě velmi dojalo, ale neumím přijímat korunky za nic. Tak jsem se za pomoci Vave, Bláži a Radanové rozhodla, že vám to budu vracet přes zvířátka. Vave mě přesvědčila, že mnozí z vás by rádi pomáhali, ale doma nic mít nemůžete. Tak by to mohla být taková symbiotická služba zvířátkům.

Byla bych ale moc ráda, kdybyste mi nastolili nějaké hranice a mantinely. Mohla bych do toho zahrnout třeba i kočky, co sama někde polapím, nechala bych je kastrovat a odčervit a zase vypustila do bezpečné (třeba i původní lokality). Nebo bych se mohla realizovat jako dočasný domov pro nechtěná morčata, králíčky… Nebo je zde poslední možnost. Brát si pár kočiček z útulků, pomoci jim s karanténou a pak je nabízet k adopci.

Mám omezenou kapacitu, ale zajímalo by mě, jak to vidíte vy? Chtěla bych slyšet pár pro i proti, nějaké návrhy apod. Je velmi pravděpodobné, že pro oficiální zařízení nemám žádná povolení, karantény, nebo zkoušky. Opravdu ani nevím, co je pro to potřeba zařídit.

Prostě ráda bych věděla, jak to myslíte. Pokud se na ničem nedohodneme, je samozřejmé, že to zůstane, tak jak to je. Jste takové moje představenstvo a já nechci dělat něco, co by se vám příčilo. Štětinka - Zvířetnický pelíšek 1

Moje představa je asi taková, že bych tu měla prostě průběžně pár kočenek, ale blíží se hezké počasí a kluci budou chtít jet na chalupu, tak to musí být alespoň občas realizovatelný, abych je zabezpečila na víkend. Pokud by propukla někde nějaká krize, mohla bych přijmout víc zvířat. Myslela jsem si, že bych závažnější finanční realizace s vámi tady konzultovala.

Navrhovala bych, že vzhledem k událostem posledních dnů, bude potřeba zveřejňovat kolik jsem za co utratila. Třeba jednou měsíčně? Tady bych ale potřebovala rady někoho, kdo je poněkud právně zběhlý. Nejsem si jistá, aby naše dílo někoho netrklo do očí a má činnost by byla prohlášena za nezákonnou. Nevím tedy, co smím a co ne...

Pokud by někdo ze Zvířetníku měl problém - třeba našel bezprizorní a potřebné zvířátko, přijala bych ho samozřejmě prioritně.

Pro tyto potřeby a za účelem inzerce a lepší informovanosti jsem zřídila tyto stránky.

Tak a teď tedy prosím, aby se rozvinula diskuse na toto téma. Jsou vítány všechny názory, ať už zamítavé, či podporující. Vše potřebujeme probrat z co největšího množství pohledů. Moc vám děkuji!

 Štětinka - Zvířetnický pelíšek 3

 

Štětinka


zpět na článek