23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Pozdní léto

Letošní australské ohnivé léto je definitivně za námi. Ochladilo se a z oblohy občas padá vláha, po hodně dlouhém období sucha je žíznivá země zkrápěna dešti. Jak je ovšem v Klokánii zvykem, tak občas i dosti hustými.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hlavsová 17.3.2020 21:03

Zcela O.T. - díky za palcodržení, ale bohužel, ráno mi přišla SMS, že vyšetření i kontrola se kvůli koronaviru ruší, takže si se mnou kamínek v ledvině ještě chvíli pohraje. :o(

M. Crossette 17.3.2020 14:58

Jirko, moc ráda čtu, že se konečně podařilo katastrofické požáry uhasit. Fotky, kde příroda znovu "vstává z popele" jsou nadějné a krásné. Škoda, že velká zvířata nejsou schopná obnovené lesy a divočinu nazaplní tak rychle jako malí hlodavci a ptáci, kteří přeci jen mají v jednom vrhu(snůšce) potomku vic, ale i víckrát do roka. A jsou moc smutná čísla zvířat a ptáků, kteří se už nevrátí, jejich druhy požáry zničily navždy. Tak alespoň díky za živočichy, kteří přežili. Doufám, že jim nová příroda teď poskytne vše co k životu a reprodukci budou potřebovat.

E. Zvolánková 17.3.2020 12:13

Pozdravení všem a Georgovi díky za report z Klokánie, tentokrát již v mnohem optimističtějším duchu. Krásné fotky a i když to třeba potrvá, je vidět, že si příroda umí poradit, pokud se jí do toho člověk nemíchá nesprávným způsobem... Držím palce, ať se Vám tam daří a hezky žije.

Z. Jenny 17.3.2020 11:39

Já též! Příroda je mocná!

Z. Matylda 17.3.2020 10:29

Pro Austrálii déšť v pravý čas :) Je fajn, že si příroda poradí.

A. Bytová 17.3.2020 10:06

Přidám se k předřečníkům, je to radost a naděje vidět jak si příroda vždy poradí. Hlavně se jí do toho moc neplést.

D. Ruščáková 17.3.2020 9:58

Milý Georgi, tohle je opravdu nadějné povídání! Hodně hezkého zahradnického deště vám v nadcházející zime přeju... ať si příroda i lidé odpočinou a naberou sil před dalším létem :)

Jinak je legrace, že jsme se zase sešli s tématem - na Dedeníku je to o vodě v poušti:)) Jen ne v Austrálii, ale v Izraeli...

Z. Yga 17.3.2020 9:51

Milý Jiří - je to až elektrizující vidět, jak si příroda dokázala poradit i s takovou strašlivou silou, jako je požár. Listy vyrážejí přímo před očima a ty žlutokapy jsou neskutečně výkonné. Přejí vám i nám hodně blahodárného deště.

T. Zana 17.3.2020 9:47

Georgi, děkuju, tohle je radost vidět. Zase jsme zpátky u toho, že australská příroda to s požáry vlastně umí (zejména když se jí do toho nepletou lidé).

Tak ať vám prší - ostatně nám taky :-)

Z. Lika 17.3.2020 8:07

Je to radostný pohled, jak se příroda opět zelená a rozkvétá. Po těch katastrofických výjevech je to balzám pro duši, díky, Georgi!

Z. Xerxová 17.3.2020 6:22

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Je dobře, že máte deště. Příroda nabere nové síly. Tady je taky zatím mokrý čas - v lese všude bublají potůčky, kaluže i mokřady jsou i tam, kde dlouho k vidění nebyly