26.7.2021 | Svátek má Anna


Diskuse k článku

POVÍDKA: Učitel

Rozhlédl se po volně zaplněné třídě a spokojeně se usmál. Skvělé! Neuplynulo ani půl roku od zahájení platnosti nového nařízení a už neslo výsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Velká kočka 16.6.2008 3:57

Re: Re: Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Apino, držím vám palce, R^ ať brzy objevíte důvod Micánkovy nespokojenosti. Možná že jenom cítí že se trápíte a tak reaguje. A nebo se ze všech sil snaží vás přivést na jiné myšlenky. ;-D Ať všechno dobře dopadne a vy se dostanete zase do svých kolejí. Moc pozdravuj maminku, VVVVVV vím moc dobře jak vám je ale vám to ještě komplikuje vzpěčující se rodina.

Velká kočka 16.6.2008 3:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O.T. - Dede

Děkuji za rady, ale tady znamená jít na pohotovost celý den čekání. Mám sice nemocnici blízko, ale oddělení ortopedie přestěhovali do vedlejší komuny (česky snad obce) a tam se ještě ke všemu jede přes hodinu. O tom přestěhovaném oddělení jsem po úrazu nevěděla a ztratila jsem tam minulý týden zbytečně čas.

Ale já jsem vlastně trdlo. Jak už jsem psala tak mám jen půl sádry asi jako dlahu zvenku palce a dolů nebo vlastně nahoru k lokti po vnitřní straně předloktí a tak když tu bolest nevydržím, mohu jenom sundat obvaz který tu sádrovou dlahu drží a je po vtákách, jsem osvobozena. Jen bych potřebovala aby mi to někdo zase obvázal trochu volněji, bez té podpory se být neodvážím, musím přece venčit našeho psího mladíka. Sousedku udavačku požádat nemohu a sousedi na druhé straně jsou na cestách, ostatní budou v práci. 

Po těch mých nečekaných pádech si musíte myslet, že jsem vetchá stařenka. Tedy vetchá definitivně ne, té hmotnosti je tu nad míru. Stařenka, to už asi jo. A netrpím ani závratí, spíš jen Garykem. Ale abych to uvedla na správnou míru, on je vlastně velice klidný pes, když se ovšem zrovna něčeho nevyděsí a to bývá často. Jeho děsem byl ovlivněn ten můj první zde popisovaný pád před více jak půl rokem a představte si že se boule na hlavě za ty měsíce ještě nestačila vstřebat. Ten poslední pád byl asi moje vina a ne Garykova - si teda myslím. Kopala jsem mu míč, pomaloučku, polehoučku a vlastně nevím co se stalo. Jestli jsem špatně šlápla, zakopla a nebo se mi Garyk připletl pod nohy to opravdu nevím. Vím jen že jsem upadla na záda a blbě se zachraňovala nastavenou rukou. Hned jsem taky cítila že je zle. A stejně jsem měla z pekla štěstí, dopadla jsem hlavou jen kousek od kamené zídky. To mohla být horší polízanice.

Takže : ňáko bylo, ňáko bude. Však já se zase vzmátořím. Ale kde na to brát v jednom kuse síly? Fibromyalgie je stačí všechny předem spolykat. :-/

Hana W 16.6.2008 0:55

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: O.T. - Dede

Mila Velka Kocko, veram ma recht. V nejhorsim se k tem doktorum prokecej, anebo, jak nekteri z nas rikaji - prodrzkujR^

RenataE 16.6.2008 0:17

Re: Re: Re: Re: OT škeble

Není to hřebenatka, ta je placatější. Třeba to časem najdu.

RenataE 15.6.2008 23:57

Re: Re: Re: OT škeble

Díky, veram, já jsem to tušila, že něco najdešR^V Jdu hledat druh škeble, asi nějaká hřebenatka.

RenataE 15.6.2008 23:56

Re: Re: OT škeble

A je sebraná v den výroční:-)

Jakub S- 15.6.2008 22:54

Re: Re: Kristovanoho - kdy to sedíš u počítače?!

Bože, tebe má pámbů nějak rád... to líčení momentálního stavu tebe a té nebohé ruky zvlášť, srdce se svírá. Vidíš ale, kolik lidí na tebe myslí - ?

Jakub S- 15.6.2008 22:48

Páááni!

Takový beztvarý, ke škebli přirostlý rosol. A čtyrysta let. Nahoře šly dějiny, staletí, války, efemérní lidské nicotnosti vznikaly a zanikaly - a on tam pořád ležel... staletí si cedil vodu, trávil plankton, občas se spářil - a vše. To člověk vidí vše v jiných dimenzích, sub specie aeternitatis - tedy mollusci.

Ray Bradbury: Maják!

Zdena b.p. 15.6.2008 22:47

Re: Ahojky a dekuju

Milá Hano, když se podíváš, já se k této povídce radši nevyjádřila, ale celelou neděli ti v duchu píšu mailík. To se mi prostě stává. Pleju, kopu, vařím, a při tom v duchu píšu, ale není to jednonuché. Moc dobře vím o čem jsi psala. Pozdravuj Cheta a řekni mu, že je na druhé straně Země jedna ženská, které dnes nejde z hlavy jeho osud.

Jakub S- 15.6.2008 22:39

Re: Ahojky a dekuju

Tak vidíš, jak jsi udělala dobře. Už jsi mu to převyprávěla?

veram 15.6.2008 22:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: O.T. - Dede

Velká kočko, rozhodně za tím doktorem a na rentgen běž, otoky pod sádrou jsou moc nemilé, může to pak zlobit a to dost dlouho. On už uvidí, jestli se ta sádra má předělat. Nemohl by tam s tebou jít syn? Třeba byste se líp dohodli

veram 15.6.2008 22:14

Re: Re: OT škeble

Ale klidně může škeble tu bitvu na pláži pamatovat, závisí to ale na tom, jaký druh to je. Podle tohohle článku mohou některé dosáhnout až 100 let, a v Guinessově knize rekordů je přes 400 let. A tady je to i česky...

Apina 15.6.2008 22:10

Re: Re: OT -Micánek nám dělá nepříjemnou neplechu

Velká kočko, zdravím do Švédska a přeji šťastný boj s plevelem. Je zajímavé, že to kocour nezačal dělat hned, ale až po čase. Hlavně nikdy nebyl chycen při činu tak, aby mu mohlo být důrazně vynadáno. Ví, že to není správné, tak dělá, jako by nic a zmizí (i s asistencí maminky) dříve, než na to přijde). Máma ho sice pak jednou k tomu piánu přitáhla, ale s kocourem vlézt pod klavír opravdu není pro ni. Takže on sice věděl, že se zlobí, ale těžko říci, jestli mu to docvaklo. Ona chudák s oběma umělými koleny pak se souká pod to piáno, aby to uklidila. Čistí to Savem, v tom je chlornan, ale recidivě to nezabraňuje. Říkala, že dnes mu zavřela dveře do pokoje, prý se dost divil, když on tak rád spinká u ní v postýlce. Něco se mu opravdu asi nelíbí, ale asi budeme muset zjistit, o co vlastně jde. Samozřejmě na lehkou váhu neberu ty stresy, kterými chudák musel projít, ale dělat s tím nic nemůžu. Mrtvým život vrátit neumím.

MaRi 15.6.2008 22:06

Re: Ahojky a dekuju

Hanko, ještě dodatečně, prosím, vyslov Chetovi můj obdiv.

Hana W 15.6.2008 22:04

Ahojky a dekuju

Chtela bych podekovat za laskave komentare k tomu jak Chet ucil a doucil. Nejsem stezujici si typ, ale nejak ten Dede clanek ve mne vzbudil potrebu se o to podelit.

Velká kočka 15.6.2008 22:00

Re: Kristovanoho - kdy to sedíš u počítače?!

Ne, Jakoubku, já blbě spím. To je ta fibromyalgie se svými nikdy neustávajícími bolestmi. A než bych se zcela zbytečně snažila usnout, jdu se potěšit na Zvířetník a nebo vyrazím do noci se psem za dobrodružstvím. To pak potkáváme jezevce, lišky, zajíce, srnky a samozřejmě losy, taky ježky a sůvičky a - no všechnu možnou havěť. Tož tak je to!!!

MaRi 15.6.2008 21:46

Re: Re: Re: Re: Re: O.T. - Dede

milá Velká kočko, je fakt, že naštěstí nemám osobní zkušenosti s naštípnutými nebo zlomenými kostmi, ale manželova maminka měla za dobu našeho spolubydlení těch zlomenin víc a po fixaci si na bolesti nestěžovala (a to byla tak trochu bolestínek). Nestálo by za to požádat o nový rentgen dřív než za týden?????  Myslím tím hned zítra chtít nový rentgen a to okamžitě. Jinak posílám na dálku pofoukání FÚÚÚÚÚÚÚÚÚ a pohlazení. Prášek cukru neposílám, to bys moc skákala a kdoví.... 

zana 15.6.2008 21:42

Re: Re: Re: Re: Re: O.T. - Dede

Velká kočko, lituju velmiR^VV!! Možná bys měla zajít na nějakou kontrolu, nevím, jak to u vás funguje. Nemáš to moc těsný? To pak bolí...

Ale těmi prsty určitě hýbej, protože by ti zatuhly a pak bys je musela horko těžko rozcvičovat . Kdysi mi takový strašně těžký dveře přirazily prsty. Něco prasklo, na pohotovosti mi to strašně utáhli, ale na kontrolu jsem šla asi třetí den, takže pan doktor hrozně nadával a vysvobodil mě. Taky jsem viděla asi týden furt všecky svatý:-(.

Velká kočka 15.6.2008 21:33

Re: Re: Re: Re: O.T. - Dede

Hlásím, že pršelo téměř celý den. Sušit našeho potrhlíka jednou rukou jaksi nefunguje. Po těch třicetistupňových vedrech je teď jenom 12 stupňů. Čili nastalo to normální švédské léto. Nevím jestli je to tou změnou počasí, ale ta naštípnutá ruka mě bolí čím dál víc a tím pádem se mi těžko používá vyčuhujících prstů a ani se mi nechce je chvílemi ohýbat, jak pan doktor nakázal, protože to bolí opravdu nepříčetně. Myslím že lékař na pohotovosti nějaké praskliny neobjevil. Soustředil se jen na palec a po rentgenu kde praskliny ani neobjevili mi palec a půl vnitřní strany předloktí znehybnili sádrou a tu upevnili pevným obvazem. Takže vnější strana předloktí je jenom v obvaze a to vše dosahuje až k lokti. Kromě palce mě daleko víc bolí zápěstí, nějaké kůstky v dlani a jedno místo v půli předloktí. Vytáčet předloktí na jednu nebo druhou stranu nemohu, to se bolest ještě zesílí. K lékaři, pochopitelně úplně jinému, jdu 23. června a před tím budou ruku znovu rentgenovat, jen jsem ještě nedostala termín rentgenu.

Tak, a teď očekávám, že se bolest zmenší na poloviční. Proto jsem vám to tu všechno popisovala. Sdělené trápení je poloviční trápení, že? A nebo to tak nefunguje? To se zjistí až tento příspěvek odešlu a potom budu referovat. To jsem celá krvežíznivá jak to dopadne (tak jsme to říkávali ve škole). Sdělím vám potom výsledek tohoto pokusu a když se nic nezmění požádám o další palcodržení a hluboké projevy soustrasti. :-(

Zdravím vás z umáchaných Gotebořic a nepadejte jako já. :-/:-D;-D

zana 15.6.2008 21:16

Re: Hlásím, že jsem

achich, lity lity Rvale považ pak tu slávu a krásu

zana 15.6.2008 21:15

Re: Načež centrála odpoví:

Pánové ;-D;-D;-DR^

Jakub S- 15.6.2008 21:11

Re: Re: Nezájem - jak jsem psal včera, četlas to?

No - jedem das Seine, ne?

Matylda 15.6.2008 21:06

Re: Nezájem - jak jsem psal včera, četlas to?

Právě! Oni studovali odbornou školu a řekli, že jim to stačí, že nepotřebují umět jazyky!

Jakub S- 15.6.2008 21:04

Vzbuzuješ ve mně důvěru, že ani já

nemusím zůstat takovým troubou.

Jakub S- 15.6.2008 21:02

Načež centrála odpoví:

No to víš, že tú tú tú - debilku vtipná... - a zavěsí.

JoVo 15.6.2008 20:55

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Lord chce objednat dva rumy na pokoj č.222. Do telefonu řekne: "Tů rums, tů rům tů tů tů!“:-)Hezký večer všem a hezky se vyspinkejte.8-oVVR^

Zdena b.p. 15.6.2008 20:53

Re: Hlásím, že jsem

Ani se nedivím. Ty musíš být ušlá, jako zisk. Šup do pelíšku a spi hodně rychle :-)VV

Xerxová 15.6.2008 20:48

Re: Dostala jsem rajčatové školení.

Sice pozdě, ale jsou stejně krásné, jako ty první :-)

Pitrýsek 15.6.2008 20:40

Re: Další Selský dvůr! Hurá!

Páni, je to teprve měsíc a už se  pomalu řadí ke starým pověstem. Daňkovice, krásná vzpomínka..

Xerxová 15.6.2008 20:35

Re: OT škeble

Tak moje literatura zatím zklamává... Šnek se dožívá kolem 7 let... ale mlžíky jsem zatím nenašla. Ale s ohledem na průmyslovou sklizeň slávek a jiných škeblí budou růst poměrně svižně a tudíž asi opravdu válku nepamatují. A prázdné lasturky síla přílivu a odlivu razmašluje na drobečky poměrně svižně