5.3.2021 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

POVÍDKA: Stařec a pes

Jsou chvíle, kdy autor vymýšlí a jeho fantazie nebere konce. Toho je vždy dobré využít a psát a psát. Ale i na toho největšího fantastu přijde občas chvíle, kdy dá zavděk svým reálným prožitkům a zkušenostem a vezme si z nich námět na prosté vyprávění. Zvláště, je-li na to zrovna ta pravá nálada.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiří Růžička 6.2.2007 13:22

Výzva pro Hanu Williamson

Dobrý den Hanko, prosím ozvěte se mi na mail, vše shořelo! Nemám Váš mail!

Díky J.R.

Zdena b.p. 6.2.2007 6:49

Pane Růžičko,

jsem zase ve skluzu. Prostě si vaše povídky vytisknu a nosím domů. Udělala jsem dobře. Je nádherná a já měla dost času, abych ji opravdu neuspěchala. Děkuji.

zana 5.2.2007 19:46

Pqne Růžička

je to krásné, lidské povídání - díky.

zana 5.2.2007 19:45

Re: Re: MILÝ PANE RŮŽIČKO,

Lucko, jsem ráda, že to takhle dopadlo, v duchu jsem Buffince moc fandila. VR^ Tak ať z ní máte velkou radost, ať si Argus užije novou kamarádku a vůbec - že o ní brzo napíšeš?:-)

evam 5.2.2007 18:46

www, haló !!!!!!!!!!!!!!!!!!§ ozvěte se, pana Růžičku čtete určitě!!!

VVVV

YGA 5.2.2007 18:04

Vážený pane Růžičko,

Vaše dnešní povídání je moc hezké a opravdu vezme za srdce - je dokladem toho, že každý pejsek má někde svého pána a každý pán má někde svého pejska - jenom musí mít to štěstí se potkat.

Jiří Růžička 5.2.2007 17:56

Hezký zbytek dne,

k tomuto vyprávění mě inspirovala skutečná událost tak, jak jsem ji zaznamenal v dětství. Dlouhá léta se vždy při různých příležitostech vynořila. Tak a teď to má!

Pěkné pozdravení a chraňte zvířátka! Jiří Růžička

evam 5.2.2007 17:47

Re: Moc krásně napsané

 Pěkné jako vždy......díky ,pane Růžičko!V

RenataE 5.2.2007 17:17

Taky se mi to moc líbilo,

ale moje starší dítko asi po deseti minutách, když se pořád střílelo (z jeho hlediska), prohlásilo: No to neni zrovna komedie! a odešlo si hrát na počítač. V reklamní pauze jsem k počítačové komoře natáhla ucho - a fakt si nehrál střílečku, ale minigolf:-)

LENKA S. 5.2.2007 14:15

MILÁ DEDE, POKUSÍM SE NĚCO VYSONDOVAT.DÍK ZA TVOU RADU.

MÁM JEN NEBLAHÉ TUŠENÍ, ŽE MEDVĚD JE TĚŽKÝ ASTMATIK. TEN PSÍK BYL  HLADKOSRSTÝ, SRT SKORO NELÍNALA.PRO NĚ DVA BYL  OBROVSKÝM  ZÁŘÍCÍM SVĚTÝLKEM A  VYTÁHL JE NA PROCHÁZKU VŽDY. ČASTO TAM ZABÍHÁM, JSOU TO PŘÁTELÉ CELÉ NAŠÍ RODINY, ALE HLAVNĚ MÝCH DCER. DÍK ZA RADU. DNES TAM ZAJDU A VYSONDUJU VÍC.

Beňa st. 5.2.2007 13:54

Pane Růžičko,

nádherný, ač smutný příběh, ale takový je život. Víte, Vy píšete tak, že já ty dva živě vidím před očima i tu atmosféru rána před venkovským krámem. Velký dík.

jiný Honza 5.2.2007 13:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Připomněl jste mi,

Nejkrásnější je náhodou ta poslední scéna, kdy se kluk baví s vnukem šejka o strýčcích a do toho vysedne šejkův pravnuk a ptá se s údivem""To nebyly pohádky?" A oba pánové s takovým vlastním uspokojením, že to byla pravda odpoví že samozřejmě že ne. Chechtal jsem se jako kůň a bylo mi hrozně dobře.

Lucka V. 5.2.2007 13:34

Re: Re: Re: MILÝ PANE RŮŽIČKO,

Asi jsi tu nebyla, psala jsem to po Vánocích. Buffíček nám tehdy odešel za Duhový most, postihl ho nějaký šíleně agresívní kostní nádor a řešení bylo jediné... Strašně jsem to obrečela a trvalo to dlouho... naštěstí Buffyho dcera, Xena, nečekala, až jí najdeme ženicha a pořídila si potomstvo s náhodným kolemjdoucím. No a jedna z těch hafulek je zřejmě Buffákovo převtělení, vzhledem i chováním. Od pátku má tedy Argus zase kamarádku a my se zase máme čemu smát! je jí 8 týdnů a je skvělá!R^

Medvídek 5.2.2007 13:23

Re: Re: Re: Re: Re: Připomněl jste mi,

To je smůla. Ale třeba to budou někdy opakovat, tak si to nahraješ a reklamy vyštípeš. Byl to opravdu moc milý film, i když místy předvídatelný - třeba jsem si říkal jak stáli před zavřenou bednou..."toho lva nezastřelíte, na to pánové nemáte, protože jste fajn chlapi a ne takoví  zmetci...". No a taky že ne.:-)

jiný Honza 5.2.2007 13:19

Re: Re: Re: Re: Připomněl jste mi,

8-))) Tak to se shodnem. Já chtěl tu tv taky rozšlápnout. Jenže DVD není česky a já zas tak dobře nerozumím, abych si to vychutnal anglicky. Nehledě na to, že prcci by taky nestíhali.

veram 5.2.2007 12:55

Re: Re: Připomněl jste mi,

Ta povídka Krambambuli je napsaná už v roce 1882, napsala ji Marie von Ebner-Eschenbach. Byla to rakouská spisovatelka, ale pocházela ze starého rodu Dubských a narodila se a dětství prožila ve Zdislavicích u Kroměříže. Povídka Krambambuli byla v době druhé světové války s úspěchem zfilmovaná

tapuz 5.2.2007 12:46

Jedna z nejkrásnějších věcí,

co jsem tady na Zvířetníku kdy četla. A že jich tu krásných je každý den! :-)

Povídání tak smutné, že jdou slzy do očí, a přesto vůbec není smutné. Kolik nenadálé radosti a štěstí musí v takovém náhlém setkání být! Když dvě nešťastné duše najednou najdou celý svůj nový šťastný svět, když slunce zase najednou začne svítit. I když se ti dva jednou musí zase rozloučit, to štěstí a radost, kterou spolu prožili, už jim nikdo na světě nevezme.

Medvídek 5.2.2007 12:33

Re: Re: Připomněl jste mi,

No Floček právě dobře nedopadl, nebo přinejmenším ne tak jak by asi dětská dušička bývala chtěla.

Medvídek 5.2.2007 12:32

Re: Re: Re: Připomněl jste mi,

Viděl a líbilo, moc. Jen mně pravidelně rozzuřily reklamy, které vlítly do děje vždy v nejnevhodnější okamžik - tohle mně ostatně vytáčí spolehlivě vždy, proto dávám přednost filmům na DVD nabo aspoň na ČT.

jiný Honza 5.2.2007 12:16

Re: Re: Připomněl jste mi,

Já zrovna tak nemusím Bílého Bimaa třeba Kde roste červené kapradí taky raději beze mne.

Ale dívali jste se včera někdo na Vysloužilé lvy (Prima 20,00)? Naprostá paráda. Tak strašně milé a lidské. Tak jsem to hledal na netu: představte si, že na DVD to mají jen s titulky! 8-(((

jiný Honza 5.2.2007 12:13

Re: Re: Re: Připomněl jste mi,

Jojo, taky jsem četl.

alimo 5.2.2007 12:10

Moc krásně napsané

ten příběh nepotřebuje komentáře....VVVVVV

alimo 5.2.2007 12:09

Re: Připomněl jste mi,

Taky mám podobnou knížku, kterou jsem četla jen jednou. Jmenovala se Krambambuli - tak se jmenoval i ten pejsek, autora si bouhužel už nevybavuju, ale brečela jsem jak želva.  Obdobně na mě působil po létech  film Bílý Bim, černé ucho. I když ho v telce několikrát opakovali, vždycky už beze mne.

MaRi 5.2.2007 12:02

Re: Re: Připomněl jste mi,

Irčák Finn??

Jaryna 5.2.2007 11:41

Re: Re: MILÝ PANE RŮŽIČKO,

Lucko, cos to napsala, zase něco smutného ? Já také prožila smutnou událost s mladým pejskem, který dostal, nebo měl leukémii...Bylo to moc smutné, ale moje rodina mi pomohla s novým štěnětem o které jsem se musela starat a přestat plakat zamilým kamarádem, který odešel v plné síle pěti let do psího nebíčka, i když jsme dělali s veterinářem všechno možné, abychom ho zachránili.....Už mám dva roky nového, zlobivého útulkáře Bennyho, ale stejně  na Ajaxe vzpomínám......Tak Zvířetníci dost smutku......! ! ! Nebo se ubrečím......

Jaryna 5.2.2007 11:32

Re: Moc krásně dojemné

Děláš moc dobře, jen se ptej na jejich pejsky, já to také dělám....A když se dozvím, že pejsek už nežije....neptám se, oni začnou sami povídat a tak mají možnost si zavzpomínat na svého kamaráda a určitě se jim uleví.....

Jaryna 5.2.2007 11:27

Re: Připomněl jste mi,

I já jsem si jako dítě zabrečela pěkně nad  " Irčákem " co chudinka musel prožít a nakonec to dopadlo dobře....Pak si vzpomínám na knihu, u které už dávno neznám titul, ale jednalo se také o dědečka s vnukem a pejskovi......Tak to bylo také smutné a od té doby jsem odmítla číst smutné příběhy o pejscích a snad v té době mohla vzniknout moje láska ke psům jakékoliv rasy....

Zdena b.p. 5.2.2007 11:24

Re: Ještě než jsem sjela níž,

napadlo mne totéž. Čičina je mnohem samostatnější a lidé  se špatnou pohyblivostí její servis dokážou zvládnout. Ale nechtělo by to kotě, protože to, než se uklidní, tak to trvá 1,5 až 2 roky. Nehledě na to, že by si byli vědomi, že je starší čičina opravdu potřebuje. Nemusejí ji pouštět ven. Kočka, když není sama doma, tak je v bytě docela pohodářka. Jen ten začátek by se musel zvládnout. Pořídit WC (já ho ani nemám, plně postačuje pro marody umělohmotný kartán) , mističky a občas přátelsky navštívit, jestli nepotřebují pomoci.

Medvídek 5.2.2007 11:08

Re: Re: Připomněl jste mi,

Viď ?;-( Vzpomínám si ještě na závěrečnou ilustraci (pod poslední kapitolou) neuvěřitelně zuboženého zvířete....

Jaryna 5.2.2007 10:32

Příběh pěkně napsaný,

ale smutný, až moc smutný.........