26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Pražské tramvaje

Současné tramvaje nejsou jen prostředek hromadné dopravy, ale můžete se díky nim i spoustu věcí dozvědět :-)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 9.10.2019 8:40

Článek naprosto bezvadný včetně obrazové dokumentace. Ty nové tramvaje jsou obrovské - jak už jsem psala pod fotky, ani nevím, jestli i Brno má tak dlouhé šaliny.

Využití vozů na reklamu je docela bezva nápad - a ještě lepší by bylo, kdyby výrobky jimi propagované se v tramvajích přidávaly k jízdence. Už vidím tu narvanou tramvaj s Magnumem, jak v zatáčkách si cestující veřejnost vzájemně maže pochutinu po bundách ;-D;-D.

Z. Maya 9.10.2019 8:20

Moc zajímavý článek. Ve šlapací tramvaji šlapali cestující? To by nebylo od věci zavést i dnes. ;-D Mazací tramvaj vidím skoro každý den na hostivařské točně. Jediná škoda, že ty nejnovější tramvaje mají fakt úděsný vnitřní vybavení, změna o dost k horšímu. Nejspíš je navrhuje a kupuje někdo, kdo v životě tramvají nejel.

Z. Inka 9.10.2019 8:10

Asi před čtyřmi roky jsme jeli historickou tramvají v rámci vánočního večírku. A když jsem kolegovi říkala, že jsem vyskakování a naskakování sama provozovala, tvrdil mi, že tak stará nejsem. A jak ho překvapilo, kdy mu hosteska v tramvaji potvrdila, že poslední takové vozy jezdily do roku 1974, kdy já končila devítku...

Z. Xerxová 9.10.2019 6:08

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) ...

Heč - taky máme v Liberci tramvaje. A do nedávna jsme měli "úzkokolejky" - ty se daly i rozhoupat ;-) A myslím, že jen tady je tramvajové spojení dvou okresních měst - z Liberce do Jablonce jezdí č.11

R. Enatae 9.10.2019 0:47

Moc pěkný článek. Zkusila jsem dát pár souvisejících odkazů, ale Lidovky mi to zatrhly. Tak se on-line můžete podívat na mazací tramvaj na mall tv, na twitteru najdete i tramvajovou průvodčí Alka a tramvaje, a asi nekrásnější tramvaj na T3coupe.