18.10.2021 | Svátek má Lukáš


PORTRÉT: Omen nomen

6.10.2008

 
Datum a místo nalezení: Byl jsem nalezen koncem srpna v zahrádce u silnice - ta ženská, co u ní teď bydlím, mě navrhla, zda bych zkusil jejich byt. Nechal jsem se přemluvit, ani nevím, co mě to popadlo - teda popadla mě ona - a tak jsem teď momentálně bytový. No - a to by tak asi stačilo, ne?! Nebo chcete ještě něco vědět? Tož čtěte dál.Yga - Zikmud maličké koťátko
Co baštím: tak do jedné misky mi dávají jakési konzervy - ale frekvence vydávání jídla je tragicky pomalá, dnes ve čtyři ráno dokonce ta ženština, co mě dosmýčila domů, mi ani nenandala nášup. Jestli se nebudu muset poohlédnout jinde(:o(. Jo, v druhé misce mám suché granulky, ale ty jím jen v nouzi nejvyšší, když už umírám hlady.
Jinak žiju podle hesla "příležitost dělá zloděje“ a co si kdo kde odloží a je to v mém dosahu a mimo jeho zorného pole, to je moje. Tak už jsem okusil bramborové knedlíky a rohlíky - no, nic moc, takové jalové. Dále jsem si nenávratně pučil rybu z pekáče - oni ji snad už ani nechtěli, že ji nechali chudinku samotnou, opuštěnou. Dnes ráno zůstala v hrnku krůtí játra, tak jsem taky okoštoval - ale najednou se tam zhmotnila baba a hnala mě svinským krokem - držgrešle kolenovrtná.
Taky můžu tuňáka, sýr, syrové maso, vařené maso, pečené maso a jogurt - ale s tím vším se musím dělit, protože mají ještě paní psovou - a nevěřili byste, jak jí nadržují - vždycky má větší flákotu a já do její misky nesmím - chachacha, stejnak jí ukradnu, co si zamanu - teda když tam není nějaká dvojnožka, ty to nedovolí, protože ubohá chudinka pejsinka by mohla dojít zkrátka - pchááá.
Oblíbená činnost: tak nejradši si hraju - buď s hrkací beruškou, kterou mi pani bytná prozíravě koupila již v květnu na zvířetníkové akci (to jsem byl ještě na houbách a za komínem, ale ona už snad něco tušila) nebo s různými jinými věcmi, které si umím najít (propiska, kolíček na prádlo, pinzeta, zvoneček...) - hlavně to musí vydávat nějaký zvuk, když to vláčím po linu. Yga - Zikmud strategicky před lednicí
Taky rád vyhazuji kamínky z květináče, lozím, kam se dá i nedá, hledím z okna a moc moc rád bych se přitulil k Toyi, ale ta to nesnáší a radši odejde a já siroteček ubohý jsem sááááám. Tak se ji pomstím tím, že ji lovím ze zálohy, a ona mě zase dává spinkat (strká do mě šňupáčkem, až se převalím) a hrajeme si na hoňku i na schovku a moc se vyřádíme. Jo, taky jsem rád šplhal na ibišek, ale to mi bylo zatrhnuto - domácí mi to vysvětlila dvěma šupanci na zadek. A taky se moc rád mazlušám s člověčkama a chovám se a sedím jim za krkem a lovím jim ruky a šňůrky od bot a vůbec - jsem společenský.
Čím jsem zajímavý: vším, absolutně vším! Teda ne že mám vši - měl jsem blešky, ale byl jsem potupně vykoupán, částečně odblešen ručně a pak i chemicky a teď jsem jako alabastr. Ne barvou, samozřejmě, protože jsem nádherně oranžově mourovatý - jenom bradičku a krček mám spíš bílý - jsem fešák. A mám dlouhatáááánský ocásek. A óóóbrovské jantarové oči. Jsem kocour mluvící - mňoukám, vrním, vrčím, mručím - buď mluvím s lidima nebo sám se sebou. Vlezu do každé škvírky a pacičky strčím do každé škvírečky. Jsem šelma - byste měli vidět, jak zuřivě zakusuju háčkovanou berušu, nemá šanci na únik.
Čím se můžu pochlubit: no chlubit bych se mohl, ale jsem skromný malý kocourek. Tak například - od začátku jsem chodil na kočičí záchůdek. Nechám si klidně čistit ouška vatovými tyčinkami a dovolím, aby mě kartáčovali. Jsem velmi čistotný, pořád si umývám kožíšek i tlapky. Když spím, jsem ne-u-vě-ři-tel-ně roztomilý, a když jsem na lovu, jsem ne-u-vě-ři-tel-ně nelítostný.
Proč se jmenuji Zikmund: když jsem se nakvartýroval, tak ta starší žencká mě začala říká Réza, ta mladší zas Garfield - ale ani jedno jméno se ke mě nehodilo. Copak jsem nějaký hej-počkej?! Já jsem king, král všech kocourů, já musím mít jméno šlechtické - já jsem totiž šelma ryšavá, Zikmund!
Kde teď momentálně bydlím: byt, který jsem si pronajal za čtyři hebké tlapky, je na sídlišti na jihu Jižní Moravy před lesem, moji bytní jsou YGA a spol. - to je Yveta, Jenda, Terka a Toya G. - zatím si je nechám.
Yga - Zikmud - zlaté oči
Další fotky najdete zde  
YgaKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !