14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

PORTRÉT: Niky

Jmenuji se Niky a narodila jsem se v červenci 2007. Často se ptají, co jsem to za rasu, přestože jsem úplně obyčejná - neobyčejná kočka domácí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 10.6.2008 22:43

PŘÁNÍ OD EVY Ž. - druhý pokus

Mlá Velká kočko, protože Eva Ž. na Tebe nemá adresu a není tento týden prakticky na internetu, neb jezdí z přednášky na přednášku po celé republice, poprosila mě, abych Ti tlumočila

Veeeliké přáníčko od EvyŽ a fletí smečky z Českých Budějovic.VV

(a du do hajan, dnes se mi vážně nedaří - tak brou brou fšici:-))

Velká kočka 12.6.2008 8:35

Re: PŘÁNÍ OD EVY Ž. - druhý pokus

Vave, děkuji ti za vyřízení přání od Evy Ž. z Českých Budějovic. "Budějice" jsou moje milované město, byla to moje první pracovní příležitost po dostudování vysoké školy. Ach kde ty časy jsou!!! Teď už to "nejni k tómu".

Heduš 10.6.2008 16:28

potřebuji HELP

mám možnost darovat ptačí zob, sypání pro ptáky, zrní pro ptáky atd. Ne malé množství a zatím nevím v jakém přesně stavu (budu vědět zítra).

 ALE NEVÍM KOMU!!!!!!Nemůžete mi poradit kontakt na někoho, kdo by to upotřebil?? Díky díky díky

štětinka 10.6.2008 16:46

Re: potřebuji HELP

ZOO nebo Xerxová ;-D;-D;-DR^

Heduš 10.6.2008 16:56

Re: Re: potřebuji HELP

Zoo chápu, ale na navrženou Xerxovou jsem koukala asi takhle 8-o 8-o a až pak mi to došlo ;-D;-P

Heduš 10.6.2008 17:00

Re: Re: Re: potřebuji HELP

Štětinko, nějak nestíhám - jedu a nezastavuju, jen přibržďuju - když na ty hadérky nespěcháš, myslíš, že bych ti je mohla odvést až tak čtvrtek/pátek?? díky díky díky :-):-):-):-) 

štětinka 10.6.2008 17:45

Re: Re: Re: Re: potřebuji HELP

jasně, opravdu mohu popojet, zítra třeba jedu do centra;-)

Jana Bu. 10.6.2008 17:25

Re: potřebuji HELP

Spíš než zoo bych zkontaktovala záchrannou stanici pro zvířata - jak se k nim dostávají poranění ptáci atd. Ti musí být ve větší nouzi než zoo.

pudlíková 10.6.2008 23:04

Re: Re: potřebuji HELP

Jasan, napadá mě, že v Jinonicích je stanice , o které se ¨myslím tady na Zvířetníkově před rokem psalo. Paní měla nějaké problémy s úřady, ale snad se to uklidnilio. Chodíme okolo občas s pesany na prochajdu a mají ptactva vskutku požehnaně;-) Zkus Heduš najít adresu na netu, já jí nemám:-)

Eva B. 10.6.2008 14:44

Niky :-)

co to povídali o tobě??? taková krásná želvička, s předpisovým plamínkem a stopou na čeníšku? vždyť ty jsi úúúplně výstavní v barvě!!! naše první kočička byla kouřová želvička Sheila, co už je za Duhovým mostem, od té doby považuju želvovinovou za jednu z nejpěknějších barevných kočičích variet ... a víš co? naše Luisička je skoro stejně mladá jako ty - taky čekala a čekala, protože byla, strakáček náš, prý úplně obyčejná! pro nás je to nejkrásnější domácí kočka na světě, stejně jako ty jsi pro svoje páníčky. a kdyby někdo vykládal něco jiného, sekni ho drápkem :-)))

Depozitum OS Podbrdska - Praha 10.6.2008 12:12

chcete takhle krásnou kočičku?

Zamilovali jste se do krásně ošklivé želvičky ;-)? V útulkovém depozitu teď  mám dvě podobná koťata (a devět dalších 8-o , odběr tak za dva týdny až měsíc - tak volejte 724 033 084 Magda

Matylda 10.6.2008 12:06

Milá Dede,

šel ti mejlík. :-)

Jakub S. 10.6.2008 12:02

Milá A. z Města Gótů,

nakonec jsem se rozhodl poslat ti kytičku nikoli soukromě, nýbrž zde.

Doufám, že co zde minimálně prozradím, tě nerozladí - to by bylo to poslední! Tedy. dovoluju si, jak vidíte už dlouho, užívat iniciálu tvého křestního pojmenování - oni na to nepřijdou, a můžu dodat, že to není Anička ani Alena. A taky, že jste oba měli co do činění s divadlem a filmem, hodně... no a doufali jste, že v té nešťastně zvolené zemi to půjde dál... no, šlo, chvilku, ale stejně jinak, než se čekalo - a pak ti osud náhle muže vzal, a zůstala jsi sama s kloučkem. Když vyrostl, bylo asi už na nějaké hledání kontaktů do toho světa, který už byl o kus jinde, pozdě - jak já  to znám... a lidé toho pyšného národa, který dlouho byl evropskou velmocí, se těžko sžívají s  k ý m s i  k d o v í o d k u d . . . a jsou vražedně socialističtí a veřejná sféra/správa tam strká nos do všeho, zdá se. Tak máš teď pozorného, leč ovšem samostatně žijícího syna, a kocourka - a ovšem zahradu, jenže... ne tak úplně svoji, jak jsi zděšeně musela konstatovat... (tohle zase velice znám ze své chaty). A máš vzpomínky na své krásné východočeské rodné starobylé město a teď máš kamarády zvířetníky. Tohle taky chápu velice. Takže zbývá jenom podat přes Balt ruku a jemně, leč poctivě a zcela upřímně ji stisknout!

vampir 10.6.2008 13:47

Re: Milá A. z Města Gótů,

Velka kocka ma sve  zkusenosti , protoze tam dlouha leta zije. Jiste vi, ze ve Svedsku   ,jako vsude,ziji i  lidi laskavi, tolerantni...   a taky  ruzni "jini".Preji tudiz nejen pevne zdravi, ale i lasku,  pratelstvi a porozumeni vsude, kde pobyva.

terra 10.6.2008 11:29

Milé Luzy a Niky,

velice mě těšilo, jsem rád, že vás poznávám, a tak dále:-). Náš sibiřák Dalí také velmi dobře funguje jako těžítko na dokumenty, a samozřejmě právě na ty, se kterými někdo z nás pracuje. Posíláme Nikynce podrbání pod bradičkou, je to moc prima slečna. A díky za seznámení.

Eva B. 10.6.2008 23:05

Re: Milé Luzy a Niky,

aby nefungoval, má na to postavu :-))) počítám, že když se sibiřsky nachumelí na papíry a knihy, zalehne pěkný kus prozkoumávaného území :-)))

Vave 10.6.2008 10:29

Tak to je

Nikyk jen o fous starší než moji kosourci, ti jsou (údajně) srpnoví. 8-o :-)

Nikynko, ty jsi krásná, veselá a moudrá kočička a víš dobře, co vlastně Zvířetník je: sem chodí lidi pomlouvat svá zvířátka ,a je to tak, že čím víc je pomlouvají, tím je mají raději. Takže když LuzyVV tvrdí, že jsi ošklivá, moc dobře ví, co uslyší po pravdě: ale kdepak, kdepak! Nikynka je překrásná želvička a veliký smíšek a domácí štěstíčko! - a tak to má být, proto jste vy, kočenky, vlastně na světě. :-)  Tak až to tak máte doma napořád a hlavně nezapomínejte navštěvovat AlčuVV, aby se pořádně promořila tím kočičím bacilem. ;-)R^;-D;-D;-D

Zdena b.p. 10.6.2008 10:25

Tak jsem k vám zase zavítala

a snažím se dohnat zameškané :-).Skvěle jste se bavili a já to budu mít kumulované. Niky já ještě nepotkala ošklivou kočku. Tak si trochu páníky srovnej. Vlastně jsi pochopila, že jsi naprosto nepostradatelná, když jsi se schovala, viď?  Mimochodem, všimli jste si, že už malinkaté štěně, kotě, prostě jakékoli stvoření má svoji důstojnost. Možná je v našich očích směšná, nebo dojemná, ale je to (podle mne) důstojnost živého stvoření. :-)A my jsme tu od toho, aby jsme ho milovali, obdivovali, nebo nechali a šli dál. Sem se tohle zamyšlení moc nehodí, protože Niky lásku má, ale napadlo mne to vedle u Terezky, když jk měl tak podnětnou připomínku. Jenomže, když to napíšu ta, tak to budu psát do minulosti ;-).

Karolína 10.6.2008 11:05

Re: Tak jsem k vám zase zavítala

"jk" neberme vážně! Mně to naštvalo strašně, ale na druhé straně - duševního chudáka je mi spíš líto! Ale líto je mi Terezky, myslím si, že to nemůže být tak strašné, aby se to muselo řešit tak radikálně............... Nevím, připadá mi to stejně nelítostné, jako když majitelé dali CIDa do útulku (to byl ten bílý kocourek) jen kvůli tomu, že si pořídili nový nábytek a koberce a vůbec předělali si byt na lepší kategorii a on by jim tam drápky občas něco někde............ Ale soudit mi nepřísluší, třeba opravdu kvůli miminku je to nutné, poporodní problémy, nevím, nechci to raději rozpitvávat. Škoda, já si Terezku vzít nemůžu a napadla mne jiná Terezka - sousedka, ale ta už má jednu peršanku z útulku, kterou vypiplala a zachránila před jistou smrtí a psa knírače. Ten je na kočky zvyklý, ale Terezka-kočka by si asi těžko zvykala na tuhle stávající kombinaci. Plus dva malé klučíky 1 a 3 roky, to taky nepřidá na klidu. Nevím, moc ráda bych pomohla, obvolala jsem kdekoho, zatím marně!

terra 10.6.2008 12:46

Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

Karolíno, souhlas. Neznáme podrobnosti, takže radí se těžko, ale rodina mého kamaráda si kdysi vzala z útulku perskou modrou kočenku postiženou podobně (kožní mykózou) jako Terka. Navíc paní - jak se ukázalo - byla na tuhle mykózu extrémně chytlavá, navíc mírný alergik - ale válčili s tím všichni statečně řadu let a kočenka se v té rodině dožila požehnaného věku, když ji asi ve třinácti sklálo selhání ledvin (obvyklý kočičí problém:-(). Ale chápu, že pokud má problémy i mímo, je to všechno o pár stupňů složitější... Třeba se už brzy Terezky někdo ujme a bude pomoženo všemR^

tapuz 10.6.2008 12:50

Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

Pokud jde o Terezku, nemůžeme soudit. Ale příběh Cida, pokud si pamatuji, znáte dost podrobně. Lidem, kteří dají zvíře nelítostně pryč z takových důvodů, prostě zvíře do rukou vůbec nepatří. To je vidět, že ho vlastně vůbec nemají rádi. Kolikrát se ale stane, že díky tomu pak zvířátko najde nový, trvalý a skvělý domov, a to je paráda. Já vím, pak je tu spousta těch, kteří takové štěstí v neštěstí nemají ........... ach jo.

A pokud jde o "jk", podobné nejapné komentáře se včera objevily v různých diskusích. Děti nebyly ve škole, byly samy doma a nudily se. Na to nemá cenu reagovat, není to poprvé.

Li 10.6.2008 14:11

Re: Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

Příběh Terezky je silná káva ;-( Nelze soudit a nic usoudit, ale jak jsem o tom ještě večer přemýšlela, bylo mi smutno ještě víc. Probírala jsem se kožíšky svých holek a uvědomila si, že kdyby nás postihla  pohroma a muselo by to být, s krvácejím srdcem bych se zřejmě vzala mladých holek  s tím, že jsou mladé a snáze by si zvykly na něco nového. Ale starou bolavou a nemocnou Boomíšku, té bych to neudělala! I kdybych měla chodit světem po čtyřech a nosit jí na zádech....A kdybych umřela, nebo ostala trvale na lůžku, pak mám duchovní sestřičku, kterou má Boominka ráda, které věří a kde vím, že by jí bylo dobře........

tapuz 10.6.2008 14:54

Re: Re: Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

No jo, to je jasný. Nějaká pohroma, těžká nemoc, trvalé upoutání na lůžko, smrt, to je něco úplně jiného, to se pak řešit musí a často úplně zásadně, prostě opatřit zvířátku nový domov. Ale já měla na mysli takové důvody, jak psala třeba Karolína. Když si někdo koupí nové vybavení bytu a zvířátko vyhodí pryč, aby mu to nezničilo. To je prostě svinstvo a to se nedělá. Takový člověk si zvíře nemá vůbec opatřovat. To je jako kdyby zakazoval dětem sedět při jídle u stolu, aby nepokecaly ubrus.

Já jinak nad takovými příběhy skutečně brečím. Fantazie pracuje naplno a já si představuji, jak je ta zvířecí dušička zklamaná a smutná, nemůžu si pomoct. Sama mám doma dva kocoury, jeden je už postarší nalezenec, a vidím, jak bezmezně mi věří, i když jsou to často pěkná kvítka. Nedovedu si představit, co by mě donutilo dát je pryč, snad jen ta smrt na jazyku. Ale tak to má asi tady každý z nás.

Jinak jsem úplně zapomněla pochválit Niky. Je to krásná kočička a bude asi pěkně akční. Tak přeju hodně radosti a zážitků.

Lucka V. 10.6.2008 14:54

Re: Re: Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

S Terezkou je to asi opravdu složité. Pokud se v rodině vyskytla silná alergie, navíc u miminka, je to skutečně problém a věřím, že se jí nezbavují s lehkým srdcem. Je mi jich líto všech. Na druhou stranu máme v příbuzenstvu chytráky, kteří se kočky zbavili z důvodu, že budou mít miminko a to by třeba mohlo být alergické. Nedávno hlásili, že přijedou na návštěvu, ale rovnou to bylo podmíněno tím, že po celou dobu musí být psi uvázaní nebo zavření, aby neublížili dětem. Asi je to odsouzeníhodné, ale tuto podmínku jsem neakceptovala.

Karolína 10.6.2008 15:12

Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

A co by na tom mělo být k odsouzení??? Oni přijedou na návštěvu K TOBĚ! Ne Ty K NIM! Takže pokud je tomu tak, měli by respektovat TVŮJ CHOD DOMÁCNOSTI a nikoliv NAOPAK! A když se jim to nelíbí, tak můžou klidně zůstat sedět doma! To je výraz mé "lásky" k příbuzenstvu! Nikterak jsem je nešetřila! Když chcete, přijeďte, ale budete se muset smířit s tím, že to tu bude fungovat tak, jak jsem zvyklá já, protože já jsem tu doma a vy budete respektovat mně. Pokud máte cokoliv proti tomuto systému, těšilo mne! Já když přijedu ke své švagrové (kterou, mimochodem, mám moc ráda a to je jediný tvor z příbuzenstva, který je plně uznáván, respektován, vždy vítán a jsme opravdu dobré kamarádky, asi proto, že je taky přivdaná, jako já), tak jí taky nepřerovnávám skříně, nekomanduju jejího psa nebo nekroutím hlavou nad drobečky na koberci!

alimo 10.6.2008 19:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

Přesně tak !!! U nás- tedy v mé domácnosti, byl vždycky pes, byl a je to člen rodiny a s jako takovým se s ním zachází. Nikoho nekouše, poslechne, ale je tady a komu se to nelíbí, má smůlu:-). Já taky nemusím některé členy rodin svých příbuzných a taky je kvůli mně neuvazují ( i když by si to určitě zasloužili víc, než ten pes;-D)

Pitrýsek 10.6.2008 21:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

Bravo Karolíno. Naprosto souhlasím. Návštěva, byť milovaných lidí, nemá právo si klást požadavky. V tom případě bych zvala na setkání na neutrální půdě, třeba na výlet.

tapuz 10.6.2008 16:24

Re: Re: Re: Re: Re: Tak jsem k vám zase zavítala

Taky na tom nevidím nic odsouzeníhodného. Chápu, že někdo, kdo sám doma psy nemá, může mít třeba obavy, jaká bude reakce. Ale dá se to přece domluvit rozumně a slušně a neklást a priori podmínky. Anebo mají sedět doma a nejezdit tam, kde jim to nevyhovuje.

Já sama jsem jako dítě měla ze psů panickou hrůzu (nevím proč, nikdy mi nic neudělali). Přesto jsme jezdili k tetě na venkov, kde měli u domu stabilně dva psy, nikdy nedělali kvůli mě nějaká zvláštní opatření, moji rodiče je taky nikdy nevyžadovali, a přesto se nikdy nic nestalo ani mně, ani psům. A když někde hrozila přítomnost nějakého velkého psa, kterého bych byla "nerozdýchala", tak jsme tam prostě nešli.

Hana W 10.6.2008 11:22

Re: Tak jsem k vám zase zavítala

Tos to pekne rekla, ze i ti mrnousci mali maji svoji dustojnost. My to vime, ale hodne lidi tenhle fakt pomiji. Zjevne se o moc ochuzujou.

Uz se dari lip?

štětinka 10.6.2008 9:50

náhodou, já želvinky a mourky a černý a barevný a modrý a fialový,...

kočenky ráda;-D

Nezáleží na barvě, velikosti a pohlaví, pro mě je důležitá povaha. Obdivuji našeho Boba. Protože ten je k dětem naprosto neuvěřitelný, miluje jakoukoli manipulaci od nich, je klidnej, důstojnej, ale občas si zařádí.;-)

Takže Nikynko, důležité je, že vůbec jsi!R^