26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 5.12.2008 20:57

Re: ANDĚL STRÁŽNÝ

To je šikovná robečka, co? Gugli gugli gugli a vót!

Xerxová 5.12.2008 20:56

Re: Carmen je kámoška!

Šikovná holka - opět se ukazuje, že i na obranu necvičený pes umí správně vyhodnotit situaci VV Naše pocity mají dobře zmáknuté a pokud my ucítíme strach - přejímají obranu smečky pod svoje velení ;-)

Jakub S. 5.12.2008 20:54

Re: Promiň - já jenom, že můj nejml (30) mi pořád připadá

Tak - je-li dědeček v pubertě a po vnucích - s tím se nedá asi nic dělat...

Dede 5.12.2008 20:53

ahoj zpět od lišejníků

Tak hlásím, že jsem po hektickém týdnu opět doma - tedy v norském doma ;-P ještě jednou děkuju za báječné dárky a prosím - od koho jsem dostala ten krásný hrneček s Nazgúlama? Dárce se jaksi nepodepsal a v tom zmatku jsem zapomněla, od koho byl a mně mrzí, že mu nemohu poděkovat zvlášť... VVV

Jinak můj "vánoční" kuférek nabobtnal na 25 kg a nejenže jsem platila za váhu navíc, ale ještě jsem na letišti sedla do Flytogetu (letištní vlak) jedoucího jen do Oslo místo do toho, který jede až k nám (do Sandviky). Ten byl jako kvůli zpoždění jako naschvál převelen o pět nástupišť vedle než kam patřil. Tak jsem v Oslo na hlavním nádraží s kabelkou, počítačem, krabicí cukroví, vánočním věncem a pětadvacetikilovým kuférkem musela slézt hluboké schody, podběhnout pět nástupišť a opět s tím vším ty schody vylézt... 8-o Nepozornost se prostě nevyplácí ;-D

ri 5.12.2008 20:51

Roneček děkuje a nafukuje se pýchou, nad tolika pochvalami

už je z něho velký pes, v týdnu hrdinně a bez zaváhání zabil balóna na sezení. Mrtvý a vyfouknutý balón tu leží jako mrcha, vedle něho plyšový pudlík bez ucha, ale ten půjde spravit a strakatého pejska a rozhryzaný pelech opravila malá panička už v sobotu.

EvoŽ a YGO nejsem takový hrdina. Teta Gweny je ze zdravotních důvodů už nehárací. Dalmatin jsem ráda, že Ti nevadí, že jsme se u Ronečka inspirovali Tvým úžasným vyprávěním. Lucko našla jsem si sestřičku, to  je náhoda :-D

Velká kočko radit je těžké, ale jak starý je Garyk? Všichni naši psi se naráz zklidnili po druhém roce, jako by jim najednou narostl mozek.

JoVo 5.12.2008 20:42

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-DR^R^

dalmatin 5.12.2008 20:42

Re: Carmen je kámoška!

To je pašanda! Pochvalu před nastoupenou rodinou dostala? R^

Dede 5.12.2008 20:42

Re: Carmen je kámoška!

Milá Lucko, ani se nijak nedivím - jen mě nenapadlo, že se tvá láskyplná péče a snaha vzdělat zanedbanou psí holku tak rychle a skvěle zúročí! Carmen je jednička a ty taky. Jen mě napadá, neměla bys to přece jen nahlásit na policii? Nebýt Carmen, mohl to být průšvih...:-)R^V

LA 5.12.2008 20:34

Re: Roníček

Filip a kočičky také nemají rádi nějaké vyrušování, ale dělbuchy a spol. opravdu neřeší. Ono je to dané tím, že na druhé straně toho kopce za řekou je lom a pravidelně tam odstřelují. Loveckým psům by zase takové rány neměli vadit, naopak pokud si je spletou s výstřelem, tak mají v genech obvykle zakódováno jít se tam podívat, protože se obvykle střílí na zvěř. ;-)

LA 5.12.2008 20:26

Re: OT - Čajové zpravodajství

Fotka bude až zítra, nemíním se fotit v elegantním kloboučku a flanelové noční košili.

zana 5.12.2008 20:25

Re: Sestřička

tak snad R^VVVV!!

zana 5.12.2008 20:25

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Bejt tím doktorem, zeptám se, jestli dojde i na plácnutí;-D;-D;-D

zana 5.12.2008 20:24

Re: Carmen je kámoška!

Carmen je zlatoVV.  Asi jsi viděla, že se mi moc líbila. Má vás ráda.

HanaW 5.12.2008 20:23

Re: Carmen je kámoška!

Hodna CarmenVV Mne takhle jednou vypomohla Grizzly, absolutne v tomto smeru neskolena, vycenila tesaky temne vrcela a pri jeji velikosti to byl impozantni zjev. A pako se hned pakoval.

zana 5.12.2008 20:21

Re: OT - Čajové zpravodajství

No a kde je fotka?;-);-D

zana 5.12.2008 20:20

Re: Jé,ten je krásný!

Fallowo, ať to dobře zvládnešVV.

LA 5.12.2008 20:17

Re: OT - Čajové zpravodajství

P. S. Matylda šíří po internetu nebezpečný virus, u nás vyrazil v podobě černého klobouku se širší krempou.

LA 5.12.2008 20:16

OT - Čajové zpravodajství

Dnes přišel na řadu mátový "čaj". Pro zimu je to celkem dobré řešení, ale v létě bych dala přednost čerstvé kytičce.

Lucka V. 5.12.2008 20:15

Carmen je kámoška!

To takzvaně hloupé a nevychované zvíře mě před chvílí vytáhlo z pěkného průšvihu: Šla jsem si s Xenou a Buffčou zaběhat a akorát přijeli mladí, tak jsem přibrala Carmen. Když jsme se vracely z lesa, potkala jsem pár set metrů od domova skupinku tří našich nepřizpůsobivých spoluobčanů, lehce posilněných alkoholem. Zastoupili mi cestu s dotazem kolik je hodin. To jsem jim řekla a prý jestli nemám padesát korun. Neměla jsem. Tak aspoň mobil, že si nutně musí zavolat. Buffinka statečně štěkala, Carmen v klidu stála v pozadí a tiše bublala. Odmítla jsem mobil vydat a chlapci že prý si ho teda vezmou sami. Dva z nich stihli udělat krok ke mě, když kolem mě proletěl zcela tiše tmavý stín a jednoho zarazil v pohybu - to už s hrůzostrašným zavrčením. Ti zbylí pochopili... strhla jsem ji zpátky, ale jen proto, že kdyby je sežrala, byl by ve zprávách další agresívní bojový pes:-/ Ale dostala velikou pochvalu, tohle má u měV

JoVo 5.12.2008 20:11

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Pan Nováček u lékaře: „Pane doktore, připadám si jako moucha. Jen si doma  pět minut sednu, už mě manželka honí!“:-)Hezký večer všem.8-oVVR^

 

 

Lucka V. 5.12.2008 20:01

Re: Sestřička

Taky přejeme klidnou službu!R^ 

Jinak všem hlásím, že v přítomnosti slimáčích holek Argus zbaštil aspoň trochu kuřecího vývaru a vodu s medem už pije trochu sám - obyčejnou zatím ne;-)

zana 5.12.2008 19:58

Re: ANDĚL STRÁŽNÝ

To bude určitě on, taky ho znám.

Já mám maličko jinej, tam je jen jedno dítě a ta rokle s potokem vypadaj míň bukolicky;-) .. a anděl uštvanějc;-D

Lucka V. 5.12.2008 19:58

Re: Roníček

Je zajímavé, že ušatci, jakkoli jsou jinak dost nedůvěřiví, nějaké dělbuchy a ohňostroje moc neřeší. Spíš se jdou kouknout, co se děje;-D

Xerxová 5.12.2008 19:34

Re: což mi připomíná

jo jo - já do ní cpu párátka - a pak je v tom ježkovi hledám ;-);-). Ale stejně se trošku většinou rozjede - moje babička říkala, že je to dobrotou ;-D;-D a tak to všude hlásím, pokud zrovna nejsou ukázkově souměrné ;-)

Zdena b.p. 5.12.2008 19:18

Re: což mi připomíná

Už jsem to tu kdysi psala. Moje babička přeslicová tvrdila, že chlap s rýmičkou je na smrtelné posteli, ale správná baba, když je nemocná, tak vypere, uvaří, napeče, vyžehlí, uklidí a pak si lehne a umře, dřív na to nemá čas.:-)

Zdena b.p. 5.12.2008 19:13

Re: Tak, Ronýsku, už jsem si tě přečetla a mocně

Já se nemohu na ty šikuly vynadívat.R^Štětí, TOHLE jsou praví kluci v akci.

Co se týká cukroví: Babička říkávala, že se má vletět na cukroví na Ambrože, a to je v neděli. Jediné, co se dělá už v listopadu, jsou perníčky a zázvorky. Zdobit strááášně neumím a zázvorky mi nechutnají. Tak až zítra, nebo na toho Ambrože. Minulý týden jsem zaslechla nějakého presidenta cukrářů a on povídal to samé, co moje babička. Ambrož je patronem cukrářů. Na jeho svátek opouštějí vály cukráři a nastupují maminky na čajové cukroví. :-)

RenataE 5.12.2008 19:10

Re: což mi připomíná

Přidám trochu praktických fíglů: je lepší dělat vánočku spíš vyšší než širší, při pečení se obvykle trochu "rozjede" do šířky.  Taky je dobré jednotlivé vrstvy  spíchnout špejlema. Není dobré mít krátké špejle, ony se pak potvory v té vánočce schovají:-) Prameny na horní patro se dělají delší a jejich konce se podsunou na obou koncích pod vánočku, vypadá to hezky.

Xerxová 5.12.2008 18:43

Re: což mi připomíná

fotodokumentace je na konci měsíce http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/1207/  Ona je k nalezení v deníčku fotka s vánočkou i o rok dřív - Betka totiž je děsný vánočkožrout ;-D a tak opravdu intenzivně asistuje

Zdena b.p. 5.12.2008 18:38

Re: Roníček

Joooo, letos už jsou nače číči ostřílení kozáci, ale jako mladé, několik let byly 2 noci v roce, kdy jsem zavírala klip - klap okénko. Mikulášské rejdění a Silvestr. A stejně skončili pod vanou, v nejzasším koutě. Už to nejde, už máme sprchák bez možnosti zapíďalkovat se do skrýše. A Mína dokonce někde trajdá. :-)

Xerxová 5.12.2008 18:38

Re: což mi připomíná

1 kg mouky (dávám tak dvě třetiny polohrubé a třetinu hladké), 220 g tuku (raději než Heru dávám máslo), 220 g cukru, 4 žloutky, 1 a půl kostičky droždí, necelý půllitr mléka (raději trošku řidší těsto, líp kyne - ale zase ho neutopit), citronová nastrouhaná kůra (z tlustostěného citronu - i s chemickým ošetřením ;-P), vanilkový cukr, rozinky a mandle, lžíce soli (fakt rovná lžíce - nikoli lžička).

Dělám klasický kvásek z droždí, části cukru a mléka. Po vykynutí těsto rozdělím na dva kusy (dělám z toho množství vánočky dvě). Každý půlkus na devět kousků - a už válím "žížaly". I když umím i hranatou na jednou motanou, stejně dělám copany ze čtyř, ze tří a ze dvou kousků. Ještě chvilku nechám hotovou vánočku dokynout, potřu ji rozšlehaným vajíčkem a ozdobím mandličkama (u nás se nakrájí mandle na dlouhé pásky a zapíchají se - výsledek je něco mezi ježkem a vánočkou...)

Zkus teď v rámci nemoci malou cvičnou z půldávky a uvidíš ;-P