16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Heduš 5.12.2008 9:39

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Velká kočko, já pejska nemám, takže mé rady asi nejsou úplně relevantní.....a možná teď budu ošklivá nebo příliš radikální, ale neznáš někoho, kdo by Garyka "užil"? Tím myslím, kdo by ho pořádně zaměstnal, zřejmě někdo na venkově, kde by se nemusel tolik bát zvuků, kde by mohl "pracovat" a vybíjet svou energii. Přijde mi, že ten pes se nehodí do města a moc se nehodí k tobě. Nedaly by se rozhodit sítě a poptat se po známých? A poté, co ho dobře umístíš, tak si pořídit nějakého menšího pejska? Třeba pudlíka;-):-):-):-)? Nee, já opravdu nevím co dál, jen mi přijde, že jsi z té situace opravdu nešťastná a on taky.....

MaRi 5.12.2008 9:39

Re: JUPÍÍÍÍ

on je to vlastně Princ s černou tečkou na čele!!  Krásný pejsek a milé povídání

Vave 5.12.2008 9:38

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Milá Velká kočkoVV, chodí Ti ode mě nějaké maily? Pokud ano, napiš na jakou adresu, pokud ne, prosím napiš mi Ty sama, zkusím odpovědět, ano? 

Co se týče Garyka, možná by ses měla poohlédnout po nějaké rodině, kde by mohl Garyk vyvádět na procházce své psí kusy bez rizika, že Ti ublíží, jsi tak křehká! Slušel by Ti nějaký mnohem menší pejsek.:-)

YGA 5.12.2008 9:36

Re: Moc krásné štěňátko

Sápat se přes chumel dětí - a taky hlavně přes Petru, že ;-D;-D;-D

Bubu 5.12.2008 9:32

Re: Krásný štěník,

Škoda.... Na výstavě otvírají v 10 hodin. Chystám se tam právě v sobotu a moc se těším, zdejší piškvorkářky jsou fakt moc šikovné. V Nových Hradech jsem na jejich práce civěla s otevřenou hubou a i můj nejdražší to obcházel a 8-o. A když navíc vidíš, že ten přehoz přes dvojpostel je celý šitý ručně a navíc ještě velmi hustě prošit, tak nechápeš. Zkus Mirku posunout na 11, ta výstava stojí za to.

A neeebo... Nech Borůvku chlapům, ať s ní zatím obejdou zámek a zámajdu (do pivovaru se vchází ze zámajdy - zámecké zahrady) a můžou dostat závažný úkol - najít všechna sgrafita s klíčem. Na každé straně je nejmíň jedno. ;-)

Heduš 5.12.2008 9:29

hmmm, tak Ronýsek

:-):-):-) je překrásný, povedlo se mi k němu probojovat, a tak jsem mu mohla omuchlit ouška a podržet ty jeho velikanánský tlapky. Bude z něho určitě velký a krásný pejsek! Díky za zprávu a moc se těším na další!!

jééé, tady je (a bude) tolik štěňátekV:-)

zana 5.12.2008 9:26

Re: OT

jo, někomu zlatovlasej andělV, někomu vopice;-D;-D

Hana W 5.12.2008 9:25

Re: O.T.

Je, to muselo byt bezvadny. Ja Hegerovou uz od mladeho veku moc rada. To,je dama a pani zpevacka.

zana 5.12.2008 9:25

Re: Roňásku,

No jo, chtěla jsem ti ho, Dalmatin, vyfotit, ale prostě jsem se přes tu skrumáž nedostala8-o.V

Matylda 5.12.2008 9:22

Re: Čertění

Že by paní učitelka tak zlobila? Ale to není možné! Určitě se čerti spletli!:-)

Myš a Myšátka 5.12.2008 9:19

Čertění

Tak hlásíme, že tu právě byli čerti, andělé a Mikuláš. Představte si, že o nás úplně všechno věděli, ale nakonec to dopadlo dobře, jen nás všechny moc zmazali a nikoho neodnesli. Nejvíc ale zmazali paní úču Myš a neodnesli jí jen proto, že by se čerti strhali ;-P. A hečte, dneska odpoledne se tu bude bojovat o čertovský rekord.

Bubu 5.12.2008 9:15

Re: Rozsypané borůvky!!

Rozsypané borůvky.... ;-D, ale jedině splašený rozsypaný borůvky.;-D 

LA 5.12.2008 9:15

Re: No ne,

Já věděla, že je to Vlasta Burian, úplně jsem ho při tom viděla, ale konkrétní film se mi nevybavil.

LA 5.12.2008 9:14

Re: Moc krásné štěňátko

Já jsem chtěla, moc jsem chtěla, ale bylo mi trapné sápat se přes chumel dětí. To je holt to slušné vychování.

Matylda 5.12.2008 9:13

Re: Krásný štěník,

Já bych na výstavu okamžitě šla! Jenže u Mirky jsme domluvené tak na desátou a jít na výstavu s Borůvkou by asi nebyl nejlepší nápad. Jinak bych tam byla vcukuletu.

Děcka to včera rozjela tak, že došlo i na tresty. Kuba totiž nebyl naučený na testy a Kačka taky ne a to se rvali o pelechy (v osm večer). Došlo na tradiční trest- byla odevzdána klávesnice od počítače. Ale Bářin příchod na Brnění ocenili jásotem, že ji zase uvidí. :-)

YGA 5.12.2008 9:13

Re: No ne,

Já věděla - že to znám, jenom mi to nedoklaplo odkud. Typovala jsem - ovšem mylně, jak se ukázalo - na Huga Haase. Z Ducháčka mi napadá: "Jan z Rokycan" ;-D;-D a "Mohl byste něco poslat na náš palmární účet?" - tuto větu používáme u našich milých neplatičů ;-(.

Bubu 5.12.2008 9:11

Re: OT

ňáký chytrý, ty chlapi, né? asi podle sebe soudí tebe, chicht.;-)

a fakt už jsi ráno potkala anděla? to budeš mít krásnej den.

Bubu 5.12.2008 9:07

Re: No ne,

Vlasta Burian, Ducháček to zařídí.;-) To je ptáček, pan Ducháček.

Bubu 5.12.2008 9:04

Re: Krásný štěník,

Krásné štěkátko. Tak ať si s ním užijete spoustu radosti a žádné starosti.V

Matyldo, těšíte se moc? Pobavilo mě, že sě mlaďoši poprali, kdo si vleze do psího pelíšku. ;-D Aby sis nemyslela, že je to přejde. Junior (prý dospělý) si občas s Bárou hraje tak, že jí vleze s Bářinou oblíbenou hračkou na obývákový pelech a dělá že žužlá hračku. Bára tančí okolo a pokňukává a nakonec na něj skočí z výšky, blízne mu ucho, lehne si vedle něj a začne žužlat hračku z druhé strany.

Tak jsem si říkala - když už budete v sobotu v Litomyšli... nechce se ti na piškvorkovou výstavu? Místní patchworkový spolek ji pořádá v zámeckém pivovaru. A jsou to děsně šikovné holky. V Zámeckém pivovaru je i výstava betlémů, takže by se mužíček se synkem třeba mohli podívat tam, aby se nenudily nad "hadrama". (když jsem odvlekla svého nejdražšího na výstavu patchworku do Nových Hradů, tak jsem musela slíbit ještě muzeum bicyklů)

Matylda 5.12.2008 9:02

Re: hezký den

Jitkám všechno nej a ať na ně nepřijde čertVVV

Bláža 5.12.2008 9:01

Re: O.T.

Zano! Musel to být krásný zážitek. Přeju ti to! VV

Velká kočka 5.12.2008 8:58

Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Ale Bože, božíčku! Jak jsem mohla tohle třetí mimi na fotkách z Mikulášského venčení přehlédnout, vždyť ani nesněžilo. Sladký Rony, moc se ti omlouvám a hladím tě na dálku. Zkušená panička se jistě nedopustí chyb ve výchově jako se stalo mně v případě Garyka. Na omluvu snad mám jenom to, že jsem nikdy neměla psy bojící se zvuků do té míry jako on a tak nemuseli chodit převážně uvázaní a tím pádem neměli sklon k umění se osvobozovat jako Houdini. 

A můj největší omyl byl ten, že jsem Garyka nechala hrát si s kamarády dřive než byl silně vázán na mne, teď jsou kamárádi silnější táhlo než panička. A taky že jsem po tom kursu, kterým jsme prošli, vynechala hru s balonkem. Prý to psa stresuje bylo nám řečeno. Balonek pro Brumlu a Einsteina fungoval jako "godis"(čti gudis) čili mňamka a stačilo zamávat balonkem na šňůrce, zavolat "balonééék" a okamžitě se vraceli z případné lákavé dobrodružné výpravy.

Procházky s Garykem se staly pro mne utrpením. Žádný z mých psů mne za sebou nevláčel jako to dělá Garyk což je pochopitelné, nebyli uvázaní. A když byli, šli vzorně. Tuhle večer v dešti jsem včas nezaznamenala psa na trávníku, Garyk za ním vyrazil a málem měl paničky dvě. Kvůli artroze prstů nosím Flexi vodítko uvázané v pase šňůrou a já myslela že mě přepůlil. A tak už nezachovávám klid jak bych měla a rozlobím se na něho. Už jsem ho i plácla, což jsem nikdy dříve nedělala. A křičím, to se má dělat jenom ve velmi vážných situacích, čili velice zřidka kdy. Dostali jsme se do stavu ze kterého nevím jak ven. Na kontakt s psím psychologem ty tisíce opravdu nemám.

Chyba se stala hned na začátku, vybírala jsem si Garyka když byla štěňátka jenom tři týdny stará a ještě ani všechna neotevřela oči. To protože jsem odjížděla do Prahy, kde jsem se musela zdržet déle než jsem původně myslela. Malý Laban jak mu řikali byl tříměsíční, když jsem si ho přivezla domů. A hned druhý den na procházce se ozvala rána a on mi utekl. Kupodivu utekl domů.

Tak co teď? Říkáte že pozdě bycha honiti?

LA 5.12.2008 8:57

Re: Krásný štěník,

Nejlépu bude oceněn, až bude rozpitván po celém bytě. ;-D

YGA 5.12.2008 8:56

OT

Děcka - já už ráno viděla okřídleného zlatovlasého anděla!  Když jsem o tom říkala v práci (samí chlapi), jeden z nich mi bobře pravil "Nojó paní, to chce večer ubrat v pití! Vidíte, jak to s váma dopadá - už né bílé myšky, už ste přešla na bílý slepice." A pak se svěřujte ... ;-D

PetraK 5.12.2008 8:53

Re: Moc krásné štěňátko

Jááá, jááá jáááá, páč najednou koukám co se to dole šmrdolí, zajásala jsem: Jéé rozsypaný borůvky ...a už jsem se sápala. Ale je to blecha, ne pes, chvíli není v klidu;-D;-D

PetraK 5.12.2008 8:51

Re: No ne,

a teď já.... "Když ste puntik, tak patříte za větu a nebo do boudy!" .......Nooo, odkud???;-D;-D

YGA 5.12.2008 8:51

Re: O.T.

Ó zano - myslím, že tento dárek pro tebe děvčata vymyslala moc dobré - vtipná a šmrcovní jsi taky, takže svůj k svému ...VV

PetraK 5.12.2008 8:51

Re: No ne,

Eva tropí hloupostíííí!;-D;-D;-DR^

PetraK 5.12.2008 8:50

Re: Roňásku,

Máte radost paní Dalmatínová, že jo?? To mokro mám tady taky trošku- když mi to konečně došlo,.

PetraK 5.12.2008 8:49

Re: Krásný štěník,

Ovšem sob s čepicí!!To je naprosto dokonalý dárek, rozhodně bych se nebála, že  nebude dostatečně oceněn. Kdyby i případně ne, bude rozhodně rozpitván;-D