22.5.2022 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

PORTRÉT: Julia´s Romeo Royal Hermelin alias Rony

Avizovala jsem štěně, abyste si mohli zahádat. A tady jsou výsledky. Pravdu mají všichni, kteří si myslí, že ze štěněte vyroste pes (žádná liška ani šakálek).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 5.12.2008 10:45

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Velká kočko - pokud to jde, kontaktuj chovatelku. Řekni ji, že Garyka fyzicky nezvládáš, že je lekavý... většina chovatelů dokáže pomoci a snaží se  pejskům najít nový domov. Třeba ví o někom, kdo hledá aktivního pejska a nemá čas na psí miminko...

Sežeň si pak třeba šeltijku - taková kolijka v malém balení a i v autobusu v tašce ji zvládneš v pohodě :-)

Neber to jako osobní prohru - Garyk prostě není vyrovnaný pes a tvůj fyzický stav neumožňuje potíže z toho plynoucí zvládat.V

Myš a Myšátka 5.12.2008 10:43

Re: Čertění

Já jsem z toho taky vždycky dopředu špatná, protože nikdy nevím, jak děti budou reagovat a bojím se o ně. Spíš se to snažíme zlehčovat, rozhodně nestrašíme. Sama mám z dětství dost hrozný zážitek, takže u nás doma čerti nikdy nebyli. Až když Kačka jako velká chodila za čertici a přišla k nám domů s celou bandou. Chtěli po mně básničku a já nebyla schopná říct vůbec nic. Ale bonbón jsem dostala ;-P.

Mata 5.12.2008 10:41

Re: hmmm, tak Ronýsek

Krasny stenisek! Tiez sme mali Ronyho, ale inej "rasy nerasy". Urcite z neho bude frajer! A nech je tych puntikatych co najviac. Aby bol verny svojmu menu.

LA 5.12.2008 10:38

Re: hmmm, tak Ronýsek

Jestli chceš hodně štěňátek, tak sežeň pár hárajících fenek, já vyjednám zapůjčení Filipa a uvidíš ten chumel štuclíků. ;-);-D

Jakub S. 5.12.2008 10:37

Já tenhle (či ten s můstkem) obraz už dlouho velice chci.

Kdybyste věděli o nějakém, třeba z nějaké odúmrti či vyklízeného baráku atp., prosíím dejte mi vědět!

LA 5.12.2008 10:36

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Nemysli si, netopýrek také vyroste a o moc méně aktivní nebude. Ale poradit nějakého malého klidného psíka :-/ Nic mě nenapadá, navíc je tu ta štěněcí fáze.

YGA 5.12.2008 10:36

Re: Puntíky jsou věčně elegantní!

To je jasné - kolem dokola ;-D!

Bláža 5.12.2008 10:35

Re: Čertění

Jo. Taky mi vadí Santové, sobíci se sáňkami, apod. vždyť jak vypadá Ježíšek přece nikdo u nás neví! Tak proč si ho mají děti spojovat se saněmi? Nehledě na to, že Mikuláš a Ježíšek není to samé a Santa se zaměňuje s oběma...

Jakub S. 5.12.2008 10:34

Inu, taková jsem já, matinko!

(S)prostý inteligent...

YGA 5.12.2008 10:33

Re: OT

Jojo - já coby dítko měla nad postýlkou malý obrázek: chlapeček (v bílé košilce a hnědých kraťasích s kšandičkami) a holčička (modré šatičky a mašle ve vlasech) běží za míčem kolem potoka a nad nimi, mírně za nimi se vznáší anděl s rucemi nad hlavou každého dítěte. Ale tento anděl byl asi hermafrodit nebo co - totiž obličej a vlasy evidentě dívčího původu, ovšem hruď ženské atributy postrádala - asi aby nepobuřoval ;-), anebo zrovna v té době byly v módě kuřecí hrudníky... Za to měl nádherná křídla - taková skoro bych řekla labutí. A byl oděn v růžovozelenkavé říze. Nedivte se, že si to tak pamatuju - však ten obrázek byl to poslední, co jsem večer viděla a první, co jsem viděla ráno - dobrých šest roků! Pak jsem z postýlky vyrostla.

Jakub S. 5.12.2008 10:33

No jistě, tomu budem věřit!

zana 5.12.2008 10:26

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

jako bezpsí si taky moc netroufám, ale zdá se mi, že by to bylo řešení ...V 

Já bych teda hlasovala pro netopejrkaV (pudlíci jsou taky krásní, ale když jsem tak viděla Bertíka, jak skáče páníkovi až na prsa...8-o;-)).

YGA 5.12.2008 10:22

Re: Čertění

Jo Jakube - jak ti rozumím. A moc mi vadí čokoládoví Mikuláši, kteří vůbec nevypadají jako Svatý Mikuláš, ale spíš jak ten (mě na nervy brnkající) Klaus - přiznávám, byla jsem vždycky za macechu a takového pajduláka jsem dceři nikdy nekoupila (ovšem babičkám to bylo jedno ;-().

reina 5.12.2008 10:22

Re: Puntíky jsou věčně elegantní!

zdeni, jak se oklusává obuv?

YGA 5.12.2008 10:18

Re: No: marodce na marodce.

Jakube - ještě že to umíš tak prostě vysvětlil ;-)!

Myš a Myšátka 5.12.2008 10:18

Re: Pejřimov asi berou přednostně.

Vždyť my bysme ty naše uličníky nedaly! Zatím co oni nás s klidem a přehledem ;-P.

Jakub S. 5.12.2008 10:14

Re: OT

Naopak: když má někdo opici, potřebuje strážného anděla, a nejspíš ho má. Tihle a malé děti by bez něj nepřežill - neznáte, jak je vede přes lávku? Jsou to mlčenliví laskaví hubení nemladí-nestaří páni v dlouhém baloňáku, vidí se jenom navzájem a zdraví se malým úklonem hlavy s úsměvem, jak stojí pozorně za tím svým. Sami nevědí, proč to dělají. Viz Nebe nad Berlínem - Křídla touhy.

štětinka 5.12.2008 10:12

Zatímjsem nečetla

jen referuji o nalezenci

Jakub S. 5.12.2008 10:09

A. by asi potřebovala pejska mazlicího...

Jakub S. 5.12.2008 10:07

Re: Čertění

To má dvě stránky.Než se někdo začne (jako já loni) čertit, jak jsou ti Austriáci nemožní, ať se někam podívá (a nejlíp v reálu), že tam je Mi¨kuláš vážně o celoživotní koktání. Tak v tym przypadku to chápu. Leč s vaničkou i dítě... ach jo. A ohledy na  j i n é  děti přispějí opět dalším dílem k postupné degradaci slavné evropské kultury. Komu je to proti srsti, ať se sakra z Rakouska odstěhuje. Brání mu někdo? A budu a budu zastávat tohle. Su historik. Zde stojím. Nemohu jinak. Řekl Luther (neřekl).

Jakub S. 5.12.2008 10:01

No: marodce na marodce.

Buďa cizinec, nechtěl bych to luštit. Ačkoliv by mělo stačil prosté vysvětlení: to první je dativ maskulina, to druhé lokál jiného substantiva - feminina. Isn´t it elementary, my dear Watson - ? A vysvětlit, proč v jeho kapesním slovníčku obě slova a spusta dalších, co slyší okolo, chybí...

Bláža 5.12.2008 9:59

Re: Čertění

No tak to je prima zpráva! Doufám, že padně čertovsky dobrý rekord! VV Včera jsem slyšela v rádiu, že v Rakousku se ve státních školkách zakazuje, aby tam chodili Mikulášové a čerti, že prý se děti pak bojí a že tam mohou být děti různých národností, které mají své představy o Mikuláši, většinou je to Santa. Je fakt, že ti rakouští čerti jsou hrůzostrašní i pro dospělé, ale zase nějaká poetika v mezích normy, aby se děti nebály a aby to vnímaly spíše jako pohádkové bytosti by být měla. No i když na druhou stranu mám vzdáleného bratrance, který po Mikulášské návštěvě začal koktat. Ale jak říkám, všeho s mírou a hlavně k nám taky vždy chodil čert, anděl a Mikuláš. :-)VV

Jakub S. 5.12.2008 9:56

Pejřimov asi berou přednostně.

Asi je tam jasnější než jinde, co si kdo zaslouží... Kloučci zlatí, a určitě stejná holčička! Dyť je s nima samá radost. Názor Myšky a Magdy se předem anuluje.

Heduš 5.12.2008 9:54

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

děkuji za optání, ležím pod dekou v obýváku na kanapíčku, piju kaféééé, léky jsem už spolkla a docela mi nic nechybí :-) přes noťas mám online spojení do práce,tak průběžně píšu pracovní věci a včera odpoledne jsem skoro tři hodiny párovala v Oracle faktury a podobné zbytečnosti;-P musím říct, že jsem ráda, že jsem doma :-)

Matylda 5.12.2008 9:50

Re: Krásný štěník,

S tou prochajdou by to šlo, posunout to moc nejde, Eliška má totiž ten den závody a to nějak hned po poledni. Už takhle bude hotová, natož kdyby to časově vycházelo nějak natěsno. Posledně, když jsem s Mirkou mluvila, bylo v pozadí slyšet Elišku, jak úpí, že má ty závody a že to nepůjde... Ale když jsme slíbili dopoledne, tak že jo. :-)

Myš a Myšátka 5.12.2008 9:45

Re: Čertění

Fotky budou, snad se mi podaří dát dohromady malý článeček, uvidíme. A heč, Mikuláše jsme utancovali při čertovské písničce ;-D

Heduš 5.12.2008 9:42

Re: Moc krásné štěňátko

ale  Petra měla dva culíčky s beruškami!!!!!!!!!!!!!!!;-P;-D

Vave 5.12.2008 9:41

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Prima, já Tobě taky! VV

Jak je dnes marodovi? (chtela jsem napsat "marodce", ale přišlo mi to kapánek divné!;-);-D;-D;-D)

Vave 5.12.2008 9:40

Re: Čertění

Páni, takhle ráno že už se rojí? 8-o8-o8-o A prý letos lítají hodně nízko, tak bacha na ně! ;-)

MyškoVV, že budou fotky?

Heduš 5.12.2008 9:40

Re: Problémy, pochopitelně když jde o můj život

Vave, platím ti pivoV:-)