16.4.2021 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

PORTRÉT: Brix

Je mi šest a půl a jmenuji se Brix. Jsem nejkrásnější, nejudatnější a nejzuřivější skotský teriér na světě. Tohle CV píšeme s mamkou půl napůl. Já mám na starosti hlavní text, ona upřesňující komentáře v závorce. Ty nečtěte!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L+B 22.4.2007 13:10

Reakce na příspěvky

Milí zvířetníci, nezlobte se prosím na nás, že odpovídáme všem najednou, ale právě se mi snad alespoň na půl neděle podařilo odloučit se od pracovního PC. Drahý dalmatine Rony - Brix vzkazuje, že nápodobně, prý pořádná rvačka není nikdy od věci. Vave, děkujeme za nový pojem, kartáč na nožičkách jsme dosud nepoužívali, ale skutečně to sedí, tak se polepšíme. Pro Štětinku - moc ráda čtu Tvoje příspěvky, jsou skvělé. S Vámi se potkat můžeme, protože Brix si od dam nechá úplně všechno. Jinak je moc fajn číst o kalamitách způsobených druhými skoty. Člověk pak lépe snáší, když se něco stane u něj. U nás platí pravidlo "Buď připraven. Vždy a na všechno." Ovšem realita je někdy realita. Kdo by se však dokázal dlouho zlobit, když se na něj upřou ty žadonící olivové oči, že.

Hana Williamson 21.4.2007 20:11

Ahoj Brixi

Jses moc peknej a mas hodnou a milou smecku!

dalmatin 20.4.2007 19:46

Re: síla slova

Jasně, toho jsem obrečela;-(

zana 20.4.2007 19:13

síla slova

tak si celý den hloubám, že jsem přece nějakého Brixe znala. Takovej velkej pes to byl a moc fajn.... až teď večer mi to došlo. WWW, to byl ten tvůj!

baty 20.4.2007 17:16

Brixi ahoj, jsi pes mého dětství

za války a zřejmě i krátce před ní, byli "smetáci" ohromně v módě, pejsků nebylo ve městě tolik,jako dnes, ale foxteriéří Dášeňky právě tehdy vystřídali skoti, co nízkopodlažní dítko k nim měl člověk blízko, byli to moji myláčci na procházkách.

baty 20.4.2007 17:11

Re: Brixi, nějak mám super pomalý internet

Apino, já mám taky tento týden nesnesitelně pomalý,vypadávací,zasukovávací a na-štvávací internet a to jsem na kabelu a přes dlouhý byt mám wi fi a od září to funguje jak namydlený. Ale tenhle týden je to na uletění, asi nějací skřeti se v tom prohánějí.

YGA 20.4.2007 13:56

Re: Nevíte někdo o paní Jovískové?

Běž o hospodu dál - JoVo tam dal zprávičku.

Kačer 20.4.2007 13:53

Nevíte někdo o paní Jovískové?

jakpak jí asi je :-(

Kačer 20.4.2007 13:52

Re: Re: Re: Brixi,

to věřím :-P no hlavně, že je dobře R^

Kačer 20.4.2007 13:51

Re: Re: Re: Brix

tak tak....nebudu ani vyprávět co mi řekla dneska ráno jedna ženská, když jsem šla okolo ní domů z procházky s Andulou :-/ naštěstí mně odchytla paní Ritová, panička staré drsňačky a spravila mi náladu.

Jo, a Adéla mi psala ještě jednou, že tu paní neznala, páč tahle paní s tím psem chodí ven, ten včerejší případ, prý ten pes vůbec ven nechodil. Adla si myslela, že je to ona, protože ta paní byla taky z Michle a toho psa si původně pořídil její syn a o psa se nestaral :-/

PetraK 20.4.2007 13:39

Re: Re: Brix

čudinka Micinka. Taková snaživá matinka a oni se jí doma řehnějí:-D. Ještě, že z toho nezačala šilhat.

Alga byla tak trošku zvláštní pejsek a vzniklo mezi námi zvláštní pouto. Kdyby to bývalo k tomu bylo (a ono díky páníkům paradoxně nebylo), brala bych ji všemi deseti. I s tím, že ráda předstírala,že česky nerozumí, páč její páníčkové byli "hóch sosájety", přesídlení Češi do Němec a na psa hovořili občas německy, přestože panička se německy pořádně nenaučila;-D. Když jsem je venčila všechny tři, tak se občas ozývalo: "Murphyyyy POJĎ OKAMŽITĚ SEM!! ALGA!! KOMM!! Dendo?? Kde jsi?............. hergot já ty tři zmasakruju, že je nikdo nepozná. Počkejte parchanti, jak vás vysvlíknu z drézu!";-D

PetraK 20.4.2007 13:33

Re: Re: Brix

:-D to musí být pohled pro bohy. Vrchní teriérová bulíkatá to musí mít zatr těžký je uhlídat:-D.

Jo je to hustý, když se něco takového stane. Strašný na té situaci je, že celou od prvního momentu připravil člověk. Tvor, který se považuje za inteligentního a rozumného. A že kdyby se využiy všechny možnosti, které se nabízely od momentu, kdy štěně opouštělo rodný pelech, tak k tomu nedošlo. Ta paní mohla žít a nepropukl by opět hon na čarodějnice. Ale to by bylo pořád dokola a dokola. :-/

dalmatin 20.4.2007 13:02

Re: Re: Brixi,

VVDěkuju, úplně prima. Už se těším na flákání se doma ;-)

Alena s Maxem 20.4.2007 12:57

Re: Re: To snad nejni

Ha, ha, Max sice není skoťáček, ale blboň, nicméně včera jsem shrabala dvůr a ráno vidím z okna něco jako špatně udržovanou skládku odpadu. Pejsánek vytahal a rozkousal všechny moje léta shromažďovaný přesazovací kelímky od jogurtů (odhadem stovka). Asi se chudinka nudil... Krucinál, kdo to má zas uklízet, to nemám nic lepšího na práci??!!

Kačer 20.4.2007 12:30

Re: Re: Re: To snad nejni

Teda holky ;-D já myslela, že Major je exot, ale koukám, že je to celkem normálka. Teda, ale teď holčičce křivdím, dlouho nic neudělala, kromě žraní vajglů a rozličnejch nezdob na ulici. :-/

Kačer 20.4.2007 12:03

Re: Brixi,

jééé ahoj puntíkatá! Tak jak je? :-)

Štětinka 20.4.2007 12:02

Re: Re: Re: To snad nejni

No, bodejď! Kde ses takovou dobu courala?;-€;-D

Apina 20.4.2007 11:47

Brixi, nějak mám super pomalý internet

Už jsem ti Brixi psala jednu pochvalu za to, jaký jseš krásný pejsek a jak hezky píšeš. Dokonce jsem to i zkusila odeslat, ale internet tento týden zlobí a zlobí a nenatahuje mi pořádně stránky. Tak to zkusím poslat  ještě jednou. Jsi báješný pejsek a na vše máš jistě ty nejsprávnější názory na svět. Měj se krásně.

dalmatin Rony od dalmatin 20.4.2007 11:44

Brixi,

my dva bychom asi kamarádi nebyli, vrrrrrrrrr, protože já jsem ten nejúžasnější pes na světě, ale moje panička se tady usmívá a říká, že jsi fešák a navíc sympatickej. Takže si na mě dávej pozor, abychom se nepotkali.

Lucka V. 20.4.2007 11:15

Re: Re: To snad nejni

Buď ráda, že to máš jen na dvoře. Víš, jaké množství rašeliny obsahuje pětikilový pytel rozebraný v autě a pečlivě vyklepaný? 8-oDost na to, aby člověk měl právo přetrhnout vejpůl roztomilé ušaté čtyřměsíční štěňátko, které v tom autě chudinka ubohá čekalo 5 minut na paničku, která mu šla koupit granule! To byl jeden z nejúžasnějších Argusových štěněcích nápadů...R^ 

Kačer 20.4.2007 10:52

Brix je výbornej :-)

:-)

Kačer 20.4.2007 10:52

Re: Brix

jééé, u nás sice není smečka skoťáků, ale nedávno jsem opět po dlouhé době viděla smečku jorků, v patách jim ťapala bílá bulička a když se nějaký mrňous vzdálil sháněla je dohromady jako ovčácký pes. Zběsilá kombinace, ale pohled na ně je úžasnej. Jo a mimochodem, víš ten včerejší článek o té paní a stafordovi. Dneska mi psala Adéla, ona bydlí v Nuslích, paní byla z Michle a Adéla ji od vidění znala, psala mi, že to byla pouze otázka času, páč ten pes startoval i po fenách. A paní ho nemohla vůbec pouštět.

Apina 20.4.2007 9:44

Re: Brix

Petro, s tou skříní jsi mi připomněla opět naše kočky. Když Micinka povila svého jediného synka, našeho milovaného Micánka, starala se o něho přepečlivě. Ale on jen co se udržel na nohách jí to značně ztěžoval. Máme jednu skříň s nízkými nožičkami a on tam jako malé kotě vytrvale lezl. Micinka se tam ale už nevešla, takže ho kontrolovala tak, že si lehla naklonila hlavu na jednu stranu a jedním okem po něm šilhala, protože na koukání oběma už to nebylo. No, smáli jsme se nahlas;-D;-D.

Tedy psa (mezi velikostí sendviče a dogy;-P) bych opravdu ráda měla, ale snažím se být soudná a chápat, že když jsem denně cca 10-12 hodin pryč, tak by u mě neměl dobrý domov. Tak snad, až  si mě bude moci více užívat.

Štětinka 20.4.2007 9:27

Re: Re: To snad nejni

*nevydržela

Štětinka 20.4.2007 9:25

Re: To snad nejni

No jasně! Jaktožemitosakranikdoneřek???Tak Brixíku, doufám, že přídeš na sraz, ať se seznámíš s našima holkama. A k těm tvým lůmpárnám, to by nebyl skot...zrovna včera jsem si připravila asi 15 velkých pytlu pro rajčata. Samo, že s pěkně uleželým a smradlavý hnojem. No Chelsea to nevydřela a do rána máme dvorek plnej smradlavý hmoty, pytle roztahaný až několik metrů. Chudák, ta se asi nadřela.... Krucinál, já tu mrchu roztrhám na cucky, kdo to bude uklízet a kdo znova připravovat nové pytle pro rajský???!!! ;-€;-O;-O

Xerxová 20.4.2007 9:24

skoťáčku

Tak ti musím říci, že kdybychom neměli dogu, tak u nás bydlí asi taky skoťáček. To je totiž psí favorit mojí polovičky - ale myslím, že už i u něj doga vyhrála. Protože Betka (i Arona) prostě čubiny - to s páníkem nesmírně umí a otočit si ho kolem packy byla otázka chvilky.

Napsal si to moc hezky, musí s tebou být psina

Vave 20.4.2007 9:18

Je prima

se dozvědět něco víc o těchto rozkošných kartáčích na nožičkách, jednoho dva poměrně pravidelně potkáváme, a nikdy by mě nenapadlo, jak svůj ten pejsek může být. 8-o

Prosím, pište dál, je to kouzelné čtení, a navíc je to pro mě osvěta. ;-) R^VVVVVV

Medvídek 20.4.2007 8:49

Proč proboha třídí noviny ???

Jen mu je Brixi pěkně rozmetej.;-D

Bláža 20.4.2007 8:46

Nikdy jsem osobně

neměla tu čest potkat skotského teriéra. Dle portrétu je to velký sympaťák, tak doufám, že zase něco o sobě napíše a já si tak budu moci rozšířit obzory. Ahoj Brixi! :-)

PetraK 20.4.2007 8:26

Brix

je kovaný skoťák se vším všudy:-) a mooc krásný. Měla jsem to štěstí, že jsem svého času byla oblíbenkyní jedné skotí dámy, na kterou její páníčci dost kašlali a tak když se dostala občas k nám užívala si to. Naše oblíbená činnost byla inventura krabice s dětskými hračkami. První co ta černá kráska udělala, když k nám přišla bylo, že se nasáčkovala před skříň. Já musela obratem jít, vyndat krabici a spolu a postupně jsme vyndavaly jednu hračku po druhé. každá byla podrobena přísné kontrole a posléze vše zase opačným směrem. A tohle všechno několikrát denně. A pak procházky!! S Murphym a Dendou. Všichní černí jako uhel, byli úžasná trojka. Když měla odejít domů, rvalo mi to vždycky srdce. Mám pro skotíky slabost. A když jsem teď chodila za panem dochtorem s tím svým ksichtem tak jsem dvakrát potkala 4-5 hlavou smečku skotů. Panička prohlásila, že právě provádějí zametání ulice;-D;-D