27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

PORTRÉT: Ája

Jmenuji se sice Ike Z Vlčích luk, ale všichni známí mě znají pod jménem Ája. Jsem mladá dáma, fenka plemene Flat coated retrievera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
taky Ája 2.8.2007 22:44

tak radši v kleci,

zalehnutá od paničky, :-/, to bych se bála asi, je už velká. Jenom nevím, proč by měly někomu vadit bobky???

YGA 2.8.2007 20:56

Náhodou

na to, že je to poprvé, je to napsané moc hezky. A nediv se, že vás panička nechce do postele - já totiž slyšela, že morčátka semtam pouští nejen chlupy, ale i bobky 8-o. A probudit se ráno zabobkovaná, to by se mi taky moc nelíbilo. A nakonec, v kleci tě aspoň nikdo nezalehne ;-D.

taky Ája (od evvy) 2.8.2007 19:34

ach jo,

ten konec se mi nějak popletl - píšu poprvé a moc to ještě neumím

taky Ája (od evvy) 2.8.2007 19:32

Milá Ájo,

jsem celá překvapená, že se jmenujeme stejně. Já vím už dávno, co je svetr  - ¨je to měkké a teplé, někdy dokonce s knoflíky,  které já a moje kamarádka  trochu okusujeme. Taky se máme docela rády, i když jsme obě holky.  Někdy k nám jezdí  holčičí návštěvy, ale na ty jsme opatrné. Svoje věci jim nepůjčujeme a i jinak dáváme pozor.  Představ si, že  s postelí jsme na tom úplně jako Ty. Neberou nás tam, prý  není pro morčata.....myslíš, že je to pravda? Spíme spolu v kleci, úplně samy.  Ale nebojíme se. To je dobře, že jsi  napsala. Měj se hezky, Ája Černá

Tak se měj hezky,

Spíme v kleci spolui

Apina 2.8.2007 18:06

Re: Promin Ajo,

JanoBa, ještě abych přidala k tomu včerejšku, mě také nejde do hlavy, jakto že ta naše kočka často spí na koši naloženém naštípaným dřívím. To má pěkně ostré hrany a celé je to pěkně hrbaté a tvrdé. Jedině, že je tam teplo od kamen - to na venkově. Případně v bývalém bytě stačil ručník přes ústřední topení a spala na ěch dost ostrých žebrech úplně pravidelně. Jediný společný jmenovatel obou bylo teplo. Ale nepohodlné to musí být hrozně a jí to znějakého důvodu celkem nevadí. Každý nabídnutý pelíšek ale odmítne, ona si to prostě rozhodne sama a nenechá si do toho mluvit a popravdě je to tak pro nás levnější. Zkus těm kocourům na ta jejich oblíbená místa dát nějaké starší hadry (možná nejraději nasáklé tvým pachem - třeba nějaká tvá stará nepoužívaná bunda nebo svetr, pokud jsou na tebe zvyklí a mají tě rádi), ale pozor, také se jim to nemusí líbit a mohou začít ta místa odmítat, případně začnou chodit někam úplně jinam. Do koček člověk opravdu moc nevidí. Mají svou velmi svéhlavou hlavičku.

tosca 2.8.2007 15:36

Re: Re: :-)))

Jooo, každý hafuš je jiný a každý je báječný :-) A s každým dalším si člověk uvědomuje, v čem byl ten předchozí lepší a v čem - díky bohu za to - je tenhle jiný :-D

JanaBa 2.8.2007 14:47

Promin Ajo,

tohle je mimo mísu, Jsi krásná holka, ale já potřebuju poděkovat kočičářům, kteří se mi ozvaly(i) na můj včerejší dotaz. Díky.

Já jsem si myslela, že kočky si vždycky vybírají nejlepší a nejteplejší místa. Tihle dva troubové mají k dispozici jednu kočičí košatinu s velkým vstupním otvorem, jednu košatinku vstup volný a otevřenou polyesterovou škatuli vyloženou kožešinou. Všechno na vyrovnaném dřevě, schované pod střechou. Přesto leží, nohy skrčené pod sebou na studené, mokré zemi. Já bych se zvencla!

Hanča 2.8.2007 14:42

Teda Ájo,

Ty dovedeš tak krásně koukat - pohledem, co otvírá V ! Jsem ráda, že jsi se nám představila, se zástupcem Tvého plemene jsem ještě neměla tu čest.

týna 2.8.2007 14:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: černej pes

někde na včerejší diskuzi je popis, jak jsem k bílému nadělení přišla. a kupodivu to nebylo žádnou normální cestou;-D. ostatně tradice mých objevenců, nalezenců a teď už i lesních letců plynule pokračuje

Rpuť 2.8.2007 13:59

Když už jsme u těch černejch chlupatin...

U Lízinky došlo k dalšímu posunu neboli vylepšení - jednak kožíšku, protože jí narost i naomak úplně sametovej a už se nebojí chodit ven, takže blaženě courá po okolí, už si troufla na noční výlet a ráno přišla jakoby se nechumelilo. A včera to byl pohled pro bohy, protože s Evelínem, při kropení zahrady honili ten proud vody, skákali přes sebe a vůbec to v tu chvíli byli dva nejšťastnější kočičáci pod sluncem....:-)

Bláža 2.8.2007 13:56

Ájinko,

jsi nádherná holka a moc bych si tě chtěla pohladit. Tvůj kukuč je moc roztomilý.

Rpuť 2.8.2007 13:53

Re: černej pes

To je báááááájoR^!!

PetraK 2.8.2007 13:11

Re: Re: Re: Re: Re: černej pes

No to je nádhera!! Týno, to je skvělý!! Sice neznám začátek Hubertových trampot, vím, jen to co jsem zachytila dneska, ale konec dobrý - všechno dobrý!! Tak ať se Hubertíkovi dobře daří. A Setapouši ať Ti brzo odpustí;-)

PetraK 2.8.2007 13:09

Re: BUBLINY a BUBLÁNÍ a SVĚTÝLKO

:-D:-D:-D hehe, koukám, že Zdena už tu byla a na Bonču to práskla;-D;-D, stejně jako já. Ano, ano, laserové vodítko by se tomu dalo říkat, páč kam jde tečka, tam jde Bonýsková;-D;-D

PetraK 2.8.2007 13:06

Evo

řehním se tu, protože jsem v Áje poznala minimálně dva Zvířetníkový pesan - jednak Zdeny Bonu, která je taktéž laserový závisláček a druhak Ešusa, který taky moc zářezů na pažbě v oboru ničenínemá, ale ...když už tak už... taky zničil botky z nejdražších;-D;-D;-D     Ájá je moc krásná a šiškovná:-)

LFSH 2.8.2007 12:01

Re: ještě k Hubertovi z lesa a značkovým lidem

Já když si vzpomenu, jak se táta cukal kvůli štěněti. Při koťatech to bylo ještě horší, těch výhružek. Jenže jak Filip, tak Sisinka jsou velice mazaní a předevčírem táta reklamoval došlé vitamíny, že nemá čím krmit kocoura. ;-) Včera měl  kvůli Felixovi poslintané celé  břicho a kolikrát už se nemohl na gauči pořádně natáhnout kvůli nějakému chlupatému podnájemníkovi, to nikdo nespočítá. Zvířátka prostě ví, kde je největší odpor a cíleně ho během krátké doby zlikvidují a omotají kolem tlapky.

Zdena 2.8.2007 11:29

ještě k Hubertovi z lesa a značkovým lidem

Přesně - to je psina, jak centrální distribude zařídí kočičárovi bydlení! Jedna moje známá nikdy nechtěla zvíře. Do paneláku ne, rodina cestuje, kdo bude hlídat, všechno zničené... Samé racionální argumenty. Nějak se jí dostalo kotěte (čistokrevná paní matka se zapomněla s toulavým kocourem) a jeden z plodů té mesalinace jim už doma vládne. Setrvale rozložené žehlicí prkno u nich není symbolem nepořádku - ona totiž Bublina z toho prkna startuje na horní poličky, chichi... A jak byla ta malá potvora mazaná - od příchodu domů věděla, že základním nepřítelem je páníček, takže toho si CÍLENĚ omotala  jako prvního. Kotě tomu věnovalo individuální péči, takže dneska páníček zavírá okno v ložnici k vůli případnému chladu táhnoucímu na kočku, nikoliv na manželku (ta si může vzít další deku, že).

JanaM 2.8.2007 11:14

Krásná psí slečna

a chytrá a šikovná a vůbec:-D

LFSH 2.8.2007 11:06

Re: Re: Re: Re: Re: černej pes

Já u kocourků dávám přednost černé, ale v okolí jsme viděli kočičku úplně bílou a s dlouhými chlupy, kamarádit se s Filipem nechtěla.

abyt 2.8.2007 10:37

Re: Re: Re: Re: černej pes

Taky jsem moc chtěla bílýho kocourka! No a mám tři černý magický krtky.:-D

LFSH 2.8.2007 10:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: černej pes

Připojuji se k blahopřání a doufám, že o něm už neuslyšíme a když tak v dobrém.

abyt 2.8.2007 10:34

Ájo

To je nápad, myslet si že jseš svetr! Když jseš loveckej gaučák!:-D;-D

Miki 2.8.2007 10:23

Ájo,

jsi nádherná černá psina a skvěle jsi to paničce naštěkala. R^ Už se těším na článek o loveckém výcviku. Doufám, že si nedáš moc načas.

Miki 2.8.2007 10:19

Re: Re: Re: Re: Re: černej pes

Blahopřeji Hubertovi ke skvělé rodině a novým páníkům k bílému štěstíčku. Asi to tak mělo být, že jste byla ve správný čas na správném místě....;-)

týna 2.8.2007 10:06

Re: Re: Re: Re: černej pes

už se stalo. omotal. pán mi před chvílí přišel oznámit, že kratochvilné bytové doplňky už jsou na místě a předložil mi k posouzení foto v mobilu.  pán sedí na protější židli v kanclu, pije kafe a kocoura má za krkem, říká mu bertíku a ukazuje mu foto taky.

terra-san 2.8.2007 10:00

Re: Re: Re: Re: černej pes

V takových případech je mi vždycky líto, že neexistuje nějaká viditelná visačka pro "značkové lidi" - oni to na sebe obvykle neřeknou, a Hubert, jak se zdá, právě jednoho potkal a u dalších dvou našel super značkový domov. Tak jestli náhodou ty dvě "označkované" (... no jo, jak označit jedním slovem matinku s dcerou?) nebyly vlastně jen ruka Centrální distribuce. Bílí kocouři - pokud nejsou hluší - jsou nadáni kouzlem...

A Ájo, konečně vím, jak vlastně tvé plemeno vypadá. Díky, popsala jsi to pěkně. A stejně jako další přispívající, i mně těší, že může existovat lovecký gaučák - co já se toho navysvětlovala mysliveckým, když mi tvrdili, že jezevčík prostě musí dávit kočky, jinak by to nebyl jezevčík, a jiné plemeno zase musí to nebo ono (obvykle nějaký srovnatelný nesmysl), protože jinak by to nebyl... lovecký pes. Takže díky i paničce.  Přeji krásný slunečný den a mizím ze sítě, protože pro mne pracovně "lovecká sezóna" vrcholí a tam, kde se zdržuji nejčastěji, nebývá zhusta ani signál, natož připojení na net... Nevím, asi to těm hejkalům a divoženkám, jakož i vodníkům v tůních budu muset doporučit. Nějak ve stylu "rychlý internet na každou paseku, nyní jen za....;-) Mějte se moc fajn, fšici.

Eva 2.8.2007 9:49

Re: :-)))

No ono po třech (ne najednou, bylo to 2+1) tvrdohlavých bezva dalmatinech, kteří dokázali člověka přivést na pokraj infarktu, je takový retrívr celkem poklid.

tosca 2.8.2007 9:38

Re: Re: Re: černej pes

Láska na první pohled :-)

Ale chápu, člověk si v takových případech často říkává ... kde je kruci zakopaný pes? To přece není možné, aby to bylo tak fajn ...

Je to možné! U bílých kocourů zvlášť. Mají nějaké magické kouzlo či co :-) Tak ať si Hubert omotá nové lidičky pěkně kolem tlapky :-)

MaRi 2.8.2007 9:31

Re: Re: Re: černej pes

takže nakonec Hubert vlastně vyhrál terno, když ho ta značková ... vyhodila. Přeju mu krásný kočičí život.

MaRi 2.8.2007 9:29

Taky jsem vždycky milovala černé psy a kočky,

jak píše Týna - a teď je v naší smečce víc bílé než černé :-).  Proto jsem taky unešená touto nádhernou psí holčičkou a jejím ňafáním. Ovšem příroda je mocná čarodějka. Na první pohled by Ájince jako z oka vypadl náš Darek, který se už prohání v té krásné zemi s trůnem z uzeného masa. Jenže Darek byl čistokrevný mětaj (podle vzoru vetaj). Jeho máma Lajka byla nalezenkyně dovezená z dovolené (hnědá) a "pater incertus" - tedy otec neznámý.

Tak Ájo, brzo dotlač paničku, ať zas zaznamená tvoje vyprávění.