28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


VíP: Aneb víkendový pokecník - pohádkový

16.2.2019

LA poslala pohádku o zvířátkách, jak ji vypravuje svému synkovi.

Byl jednou jeden velký statek. Měli tam pejska, slepičky, kachničky, ovečky, prasátka a dokonce i několik kraviček. Žila tam také jedna tříbarevná kočička. Většinu času trávila na ledničce, odkud hlídala celou kuchyni, ale dělala i pravidelné obchůzky, aby se tam nenastěhovala nějaká myš.

Jednoho dne se na statku objevila veliká myš zvaná potkan nebo také němkyně. Ten potkan byl zlý, terorizoval zvířátka a ujídal jim z misek. Jen z kočičky měl strach. Jak ji uviděl nebo ucítil, běžel se honem schovat a v úkrytu počkal, dokud se nevrátila do kuchyně.

Tak to šlo nějaký čas. Ovšem jednoho dne došla zvířátkům trpělivost a rozhodla se požádat o pomoc kočičku. Poselstvím pověřila starého kačera, kterého si každý vážil. Kačer kočičce vyložil, jak je potkan všechny trápí, a poprosil ji, aby je toho potkana zbavila. Kočička jim pomoc slíbila.

Kočička byla chytrá, věděla, že by se před ní potkan schoval, a proto vymyslela past. V noci se schovala poblíž kurníku a trpělivě čekala. To kočičky umí. Ráno přišla panička, otevřela kurník a nasypala krmení. Když panička zmizela z dohledu, vykoukl potkan a rozhlédl se. Ale kočičku neviděl, tak dobře byla schovaná. Vylezl ven a pustil se do krmení. Kočička chvíli počkala, aby se do toho pořádně zabral, pak vylezla a opatrně se k němu připlížila.

Když byla dostatečně blízko, tak na potkana skočila. Jenže potkani se umí prát a tenhle nebyl výjimkou. Kočička se však nedala a pustila se do něj zoubky i drápky. Nakonec potkana zdolala a odnesla ho paničce na práh. Panička ho na prahu našla, pochválila kočičku, že je moc statečná a šikovná kočička, a dala jí plnou misku čerstvého masíka. Už nikdy se jim tam žádný potkan nenastěhoval.

Dobrou noc, a když budeš pěkně spinkat, tak za tebou přijde kočička.

Máte nějakou oblíbenou pohádku - i vymyšlenou - o zvířatech?

Přeji pěknou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

LA Neviditelný pes


Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...