8.7.2020 | Svátek má Nora


VíP: Aneb víkendový pokecník - pohádkový

16.2.2019

LA poslala pohádku o zvířátkách, jak ji vypravuje svému synkovi.

Byl jednou jeden velký statek. Měli tam pejska, slepičky, kachničky, ovečky, prasátka a dokonce i několik kraviček. Žila tam také jedna tříbarevná kočička. Většinu času trávila na ledničce, odkud hlídala celou kuchyni, ale dělala i pravidelné obchůzky, aby se tam nenastěhovala nějaká myš.

Jednoho dne se na statku objevila veliká myš zvaná potkan nebo také němkyně. Ten potkan byl zlý, terorizoval zvířátka a ujídal jim z misek. Jen z kočičky měl strach. Jak ji uviděl nebo ucítil, běžel se honem schovat a v úkrytu počkal, dokud se nevrátila do kuchyně.

Tak to šlo nějaký čas. Ovšem jednoho dne došla zvířátkům trpělivost a rozhodla se požádat o pomoc kočičku. Poselstvím pověřila starého kačera, kterého si každý vážil. Kačer kočičce vyložil, jak je potkan všechny trápí, a poprosil ji, aby je toho potkana zbavila. Kočička jim pomoc slíbila.

Kočička byla chytrá, věděla, že by se před ní potkan schoval, a proto vymyslela past. V noci se schovala poblíž kurníku a trpělivě čekala. To kočičky umí. Ráno přišla panička, otevřela kurník a nasypala krmení. Když panička zmizela z dohledu, vykoukl potkan a rozhlédl se. Ale kočičku neviděl, tak dobře byla schovaná. Vylezl ven a pustil se do krmení. Kočička chvíli počkala, aby se do toho pořádně zabral, pak vylezla a opatrně se k němu připlížila.

Když byla dostatečně blízko, tak na potkana skočila. Jenže potkani se umí prát a tenhle nebyl výjimkou. Kočička se však nedala a pustila se do něj zoubky i drápky. Nakonec potkana zdolala a odnesla ho paničce na práh. Panička ho na prahu našla, pochválila kočičku, že je moc statečná a šikovná kočička, a dala jí plnou misku čerstvého masíka. Už nikdy se jim tam žádný potkan nenastěhoval.

Dobrou noc, a když budeš pěkně spinkat, tak za tebou přijde kočička.

Máte nějakou oblíbenou pohádku - i vymyšlenou - o zvířatech?

Přeji pěknou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

LA Neviditelný pes


SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny

Vybavte se na léto sexy prádlem nebo pohodlnými trenýrkami díky voucheru do e-shopu Trenýrkárna.cz.