Neviditelný pes

VíP: Aneb víkendový pokecník i s pohádkou pro Matýska

31.8.2019

V jedné zahradě žil drsný jezevčík, který bral svůj úkol hlídat a chránit dům a zahradu velmi vážně. Jednou večer zahlédl u plotu podezřelý stín. Okamžitě vyrazil s hlasitým štěkotem. Ze stínu se vyklubala kuna, která raději pustila svou kořist a rychle zmizela.

Kuna ten večer ukradla vajíčko a poté, co ho upustila, zakutálelo se do slámy. V té slámě spával jezevčík. Této noci v ní spal také a vajíčko zahříval. Co však ani jeden z nich nevěděl, vajíčko bylo zpod kvočny a těsně před vylíhnutím. Jaké bylo překvapení jezevčíka, když se pod ním k ránu začalo něco hýbat a pípat. To se klubalo kuřátko.

Jezevčík byl z toho všeho vyjevený. S péčí o kuřátka neměl žádné zkušenosti. Ve snaze získat pro něj jídlo ho zavedl za kočičkou, jestli kuřátko přijme mezi svoje koťátka. Kočička se mu vysmála, že kuřátka mlíčko nepijí, že hrabou a zobou hmyz. Hrabání jezevčík rozuměl.

Jezevčík vzal kuřátko na zahradu a pustili se do hrabání. Když někde hrabe hladové kuřátko a pilný jezevčík, je to opravdu vidět. Za chvíli zahrada vypadala jako kolonie svišťů a kuřátko bylo přejedené.

Když to viděla kočička, souhlasila, že přístup je v podstatě správný, ale přehnali množství. Doporučila jim, aby vždycky rozhrabali jen malý kousek. Jezevčík si vzal její radu k srdci a z kuřátka vyrostl krásný kohoutek.

Dobrou noc, a když budeš pěkně spinkat, tak za tebou přijde kočička.

Přeji pohádkovou sobotu a neděli, a jelikož máme vípák, pište sem o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

LA Neviditelný pes


zpět na článek