17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Sobotní chvilka poézie

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Zvolánková 15.3.2020 22:21

Zdravím všechny a Liko, Tobě přeji brzké uzdravení. Kocourek Ti ty průdušky hezky zahřeje, ale chápu, že dýchání s kočičákem na prsou je zas na druhou stranu náročné, když plíce zrovna nemůžou jet naplno....

V Praze je doslova coronavirové šílenství. V obchodech do sebe lidi strkají vozíkama, perou se u regálů o to, co tam zbývá....Takže ten vtip, že Česko má první oběť coronaviru, a sice starší dámu, která byla ušlapána davem při rvačce o poslední trvanlivé mléko, není zase v této souvislosti až tak vtipný...

Děkuji teď "někam nahoru", že máme domeček se zahrádkou a můžeme aspoň makat na zahradě a nemyslet na to, co se teď všude děje. Včera jsme prořezali stromy, dneska ty větve rozštípali...Fousisko s chutí pomáhal a štípal klacíčky o 106 :-D.

Z. Lika 15.3.2020 17:41

Děkuji všem za milé komentáře a popisky toho, co hezkého děláte - ó vy se máte! Já budu příštích pár dnů asi svalená, ale Zvíř bude normálně.

M. Crossette 15.3.2020 17:35

Liko, přeji zdárné vyléčení !!!

My tu - typicky - skočili rovnou do léta. Venku je +27 a už další ochlazení neslibují. Ptáci vyzpěvují, začínají hnízdit a kočky se vyvalují na sluníčku. Manžel se mi v příštích dnech chystá zrýt záhon.

Z. Matylda 15.3.2020 13:04

Tak jsme zvládli předzahrádku a od sousedů, kteří přijeli autem, jsme se dozvěděli, že v celých třech propojených vesnicích jsme venku jediní. No, co už :)

Z. Lika 15.3.2020 10:41

Děkuji za přání, přátelé, užívejte krásného dne!

A. Zemanová 15.3.2020 10:28

Milá Liko, teď jsem zjistila, že tu není můj včerejší komentář. Tak znovu Ti přeju brzké uzdravení. :)

Včera jsem pracovala na zahrádce a dnes jdu zas. Je tak krásně! I když teda při ranní bosonohé procházce po zahradě jsem v pítku rozbíjela docela slušný led.

Z. Xerxová 15.3.2020 6:58

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Vstává další krásný den - bojujte s viry, bacily, koronaviry... třeba procházkou na čerstvém vzduchu. A nebo v posteli obklopeni huňatými léčiteli.

My zatím naštěstí můžeme volit první variantu

Z. Jenny 15.3.2020 7:27

Ty též, my též! :-) Odcházíme do přírody,je tam mrazivo ale nádherně! hezkou neděli všem!

Z. Jenny 15.3.2020 7:29

Jo, ještě k té přírodě! Normálně o tomto čase potkáváme zajíce- tydýty ale letos jsme neviděli ani jednoho a to jsme denně v polích.

Z. Matylda 15.3.2020 7:45

Jenny, upřímnou závist. My je máme na každém kroku.

Z. Matylda 14.3.2020 18:55

Zdravím z JJM, Liko, vystonej se! My jsme dneska vlítli na zahradu a byli jsme pilní jako včelky, takže pokud jsme se nezničila, čeká mě zítra předzahrádka- měla jsme snahu tam vypěstovat anglický záhon a vyrostla mi džungle... tak s tím musíme něco udělat :) Kuba přijel i s Ciri a všechny tři psice se tak aktivně účastnily prací na zahradě, že pozdě odpoledne odpadly a nikdo nečuměl u dveří, že musí ven, protože je chudák :)

L. Bláža 14.3.2020 17:44

Liko, přeju brzké uzdravení a objímám alespoň virtuálně. :)

A. Lex 14.3.2020 16:00

Liko, lituji! Já pochopila, že je to báseň ze zoufalství nemocného. To dejchání se sedmi kilíčky na prsou znám. To se plíce posilují!!! Ale když je jeden chorý, tak tohle ustát... Jenomže z pohledu kocoura - kdy má tolik příležitosti mít paničku ve vodorovné poloze s nachystaným hrudníkem?

Z. Lika 14.3.2020 12:58

Přátelé, chořím,báseň je přímo ze života. Ale korona mu z uší ještě nepučí a doufám, že ani následně mi ji nikdo nepučí :-D

Z. Hanča 14.3.2020 19:00

Ač tělo stůně, duch nechoří s ním, vždyť právě stvořila jsi absolutní rým! :-))

Přeji brzké uzdravení !!

Z. Jenny 14.3.2020 12:22

Liko, to věřím, že je kocour spokojen! :-) Moc hezké a uklidňující. Doufám, že nejsi marod,že je to jen frustrace, jako u mne. :-))Výra zdolal vir, byl to zásah do letů,svoboda jest omezena vir však stále nepadá na kolena. Však už všude i v USA řádí.Trampík radí všem,je to z Evropy,braňme se!Pak však obejme se s Brazilcem a vir mu sedí za límcem.V EU zasednou naši šéfové,co maj na všechno komise.

Roušky mají na ústech i v Bruseli. Přátelé, je to v zadeli!„Budeme však zasedat a zkusíme na vira fortšlift vyhledat“(ale až bude ovšem, po všem)

Dbejme o své zdraví,pijme pivo s bobkem, jezme bedrník,

Tělo tužme peřinou, než zlé časy pominou. :-) Ahoj!

T. Zana 14.3.2020 11:41

Zdravím všechny, hlavně ať jsme zdraví :P

A dodávejte články, milánkové, já budu mít výpadky, protože poslední dobou hlavně stornovávám domluvené ubytování na místech, kam jsme chtěli jet. Tak aspoň si ode mne odpočinete .-))

Už i tu botanickou nám zavřeli. To teda myslím, že magisrát předvedl svoji akčnost - zavřít skleník je pochopitelné, ale zavřít zahradu je, jako kdyby zavřeli Stromovku - počet lidí na metr je tam tak stejný...

T. Zana 14.3.2020 11:42

Jo a Liko, jestli choříš, tak se co nejdřív uzdrav!!!

A. Zemanová 14.3.2020 12:55

To snad ne, naši tam chodí s dětmi. Teď jsou namydlení, protože na dětských hřištích mezi paneláky to bude husté a tudíž nebezpečné. :(

Která hlava skopová to vymyslela?

T. Zana 14.3.2020 17:11

No, je to totální buzerace - jak říkáš, ty děti se budou hromadit na hřištích...

Jo a blázinec taky zavřeli (chápu, že jsou zakázané návštěvy, ale z mých fotek je snad vidět, že tam jsou vlastně ulice s chodníky).

A. Zemanová 15.3.2020 8:50

Parky a zahrady by měly zůstat otevřené. Když si budou lidi udržovat odstup, můžou se procházet venku, to je to nejlepší na psychiku. Já mám naštěstí zahrádku, jsem za ni teď dvojnásob vděčná.

A. Zemanová 14.3.2020 12:57

Liko! Hezky ses pod vlivem rozjela, jen tak dál! :)

Jdu pracovat na zahradu. Zaplať Bůh za ni! <3

Z. Xerxová 14.3.2020 6:39

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Liko, ty se nezdáš :o) ... Teď básnit nebudu, musím ven, neb psíček ukončil svůj pelíškový sen

Z. Mawe 14.3.2020 7:09

Ahoj a preji krasny vikend, vim ze mam resty - silenej stres v oraci ted, takze mi to doslo dnes ve sprse!

Na clanek se podivam a jeste odepisu, pokid budete mit chut se jeste podivat, i kdyz jsem se k tomu nedostala kdyz jsem.mela...

Omlouvam se vsem, kteri si udelali cas a ja je zazdila:(

T. Zana 14.3.2020 12:41

Říkala jsem si, že doufám, že jsi nepadla!

M. Crossette 14.3.2020 1:18

Liko, moc hezké básnění, hlavně pro nás, co máme také doma kočky. Jinak doufám, že "vliv" pod kterým jsi psala byl jen obrazný - nestůněš.

Naše současné kočky bohužel na hruď nelehají (naopak bývalá kočka Kotě úplně nejraději), mají raději "od kolen dolu". V poslední době hlavně závislačka Woody. Jak spím nejvíc na zádech, mám nohy rovně dolu a mírně od sebe (vím, že přijde kočka). Takže Woody hupsne na peřinu v místě lýtek a přes peří se packami snaží nahmatat moje kosti (ťapání plnou vahou kočky po holeni docela bolí), aby se po chvíli uvelebila do dolíku mezi mými lýtky. I na tu vzdálenost od lýtek k mým uším slyším její předení.

M. Crossette 14.3.2020 1:33

Píši krátce po večeři, abych Bláže "za tepla" (snad to bude číst) oznámila, že jsme měli k večeři její rybu - tedy ne tresku ale zdejší catfish. Čtyři střední filátka se mi akorát vešly do menšího pekáčku. Pastu jsem si udělala už odpoledne, protože jsem jako koření dala trošku sušené italské směsi (+ 2 stroužky česneku) a chtěla jsem, aby se koření nacuclo,změklo a rozvonělo. Mouku jsem vynechala úplně. Až do večera jsme tak měli kuchyň navoněnou - no hlavně tím česnekem. Sýr jsem dala tvrdý irský Dubliner (abych obměnila moji standatní Goudu,parmazán manžel moc nemusí). Nastrouhala jsem jen tak velkou lžíci, aby sýr moc nepřebil ostatní chutě. Pak jsem rybu pomazala a šup do trouby! Zatímco se pekla jsem oškrábala, pokrájela a dala vařit brambory. Catfish je velmi křehoučká ryba, takže stačilo jen tak čtvrt hodinky a hotovo. Když jsme pekáček vytáhla, zdálo se té tekutiny (tedy másla) moc, jako když v tom ryby plavou. Ale když jsem vyndala 2 porce, šťávy pod nimi bylo akorát, no spíše málo, když jsem polila brambory.

Večeře byla vynikající !!! Každý jsme měli jedno file. JanoBa, jestli budeš číst - asi proto, že jsem dala sýra málo, opravdu jen omáčku mírně ochutil, jinak když se máslo rozpustilo a steklo na dno (asi jak tam nebyla žádná mouka), na rybě zůstalo jen trochu toho koření, ani sýrový povlak tam nebyl. Zůstala krásně bílá, křehoučká a šťavnatá. Svádělo nás to přecpat se a dorazit i ty další dvě filé(byly menší), ale nakonec jsme se oba přemohly a dojíme je zítra, zbyly i brambory (šťávu na brambory budu muset nastavit dalším máslem), bude přihřívaná večeře.

Blážo, moc děkuji za recept, už je zařazen do jídleníčku.

L. Bláža 14.3.2020 17:41

Maričko, to mě potěšilo! Ano, ta mouka spojí omáčku dohromady (ta 1 lžíce ani nestojí za řeč), másla je v receptu tak akorát, aby bylo na polití přílohy na 4 porce. Jupí! :)