24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ČLOVĚČINY: KožichŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 23.10.2018 20:23, přehled diskusí

Kožich umělý,:
Autor: Z. Vave Datum: 22.10.2018 16:29

zato nějaký francouzský dovoz, jsem si na nátlak mámy koupila, když se koncem října narodila Lucinka a začalo mrznout, až praštělo. Máma měla představu kabátu až na paty, ale ten pochopitelně nebych k mání - psal se rok 1979. Tehdy jsem konečně vypořádala dědictví po tátovi, z prodeje domu můj podíl činil asi šest tisíc a ten kožich stál skoro tři a půl tisíce. Byl jako medvědí či čo, dlouhý až na paty a počátečním okouzlení, kdy jsem měla pocit, že mi bez břicha sluší všechno, jsem si uvědomila, že v tom vypadám jako Ruska s Milovic. Ale bylo to hogo fogo přes večerní šaty a bylo v tom teplo. Protože jsem ho kupovala po porodu, byl mi to většinu života dost velký, a když jsem do něj dorostla, už jsem ho na sebe nevzala.

Celou dobu mi ta obří věc zabírala místo ve skříni a dokázala jsem se jí zbavit až loni při stěhování. Nabízela jsem ho v mezidobí několikrát lidem v okolí, ale nikdo ho nechtěl, tak nakonec skončil v kontejneru.

Byl to krásně vypracovaný a pěkný kožich, ale já na něj zjevně nebyla správný typ, a vůbec o to byla jedna z těch věcí, o kterých míváme v životě pocit, že to mělo všechno být jinak.

Teď zrovna čistím skříň (pokouším se o to) a celou dobu mám pocit, že na mě ten kožich odnekud vykoukne.

Re: Kožich umělý,:
Autor: Z. Vave Datum: 22.10.2018 16:29

Ne "nebych k mání", ale "nebyl k mání".

Re: Kožich umělý,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 23.10.2018 7:13

no a mě jsi ho nenabídla, kočky z měj mohly mít pelechy....

Re: Kožich umělý,:
Autor: Z. Vave Datum: 23.10.2018 20:23

Nojo, to je škoda, byly by to luxusní pelechy. Vlastně jsem ho mohla použít i pro své kočky. :(

O.T.:
Autor: T. Zana Datum: 22.10.2018 16:25

Takhle bylo včera ve Sv. Janu pod Skalou:

https://1234zana.rajce.idnes.cz/21.102018_-_Sv._Jan_pod_Skalou/

Mám paleto z králičí kožešiny:
Autor: Z. Matylda Datum: 22.10.2018 16:23

Je černobílé a hezké, akorát že děsně pelichá. Takže z toho línají dvě barvy chlupů a vidět je to úplně na čemkoli. Proto ho nenosím, i když je mi to děsně líto. V pubertě jsem měla plyšový kožich á la lední medvěd zapopelený. Ještě že jsem se ho po dětech zbavila- nešel mi zapnout přes po dětech rozbujelou hruď- dneska bych v něm vypadala jako obrovské kožešinové sofa.Mám docela hezký plyšový kožich po mamce. Jenže plyšák má od pravé kožešiny jednu nevýhodu- profoukne a mě to vadí.

Kožich ze zvířete, které stejně zabili pro maso, si vezmu klidně. Nezužitkovat tu kožešinu mi připadá jako plýtvání.

Re: Mám paleto z králičí kožešiny:
Autor: Z. Lika Datum: 22.10.2018 16:57

Šmarjá "kožešinové sofa" :DDD Úplně vidím, jak si na tobě hoví všichni vaši psi a kočky a nechtějí se hnout :DD

Liko, ještě ten Botič:
Autor: M. Beda Datum: 22.10.2018 16:00

dočítala jsem pozdější příspěvky až dnes, teda tři čtvrtě kilometru v díře pod ulicí na kajaku, to bych fakt nedala!!!! ono start sešupem z přehrady do přepadu musí být taky něco

s tou dírou se mi nutkavě vybavili ti čtyři keškaři, co z nich dva právě v takové díře před časem zahynuli - nebyla to vlastně přímo tato stejná s Botičem????

Re: Liko, ještě ten Botič:
Autor: Z. Lika Datum: 22.10.2018 16:58

Ti keškaři byli myslím někde na Praze 6...

Re: Liko, ještě ten Botič:
Autor: M. Beda Datum: 22.10.2018 18:35

aha, tak to bych musela hledat

ale tady v tom videu je asi zmapovaný ten skorokiloment, je to puštěné zrychleně a osvícené baterkou, takže je to celkem dobře vidět - a dělá se mi až blivno

https://www.youtube.com/watch?v=gKEKNeWdKGQ

Re: Liko, ještě ten Botič:
Autor: Z. Lika Datum: 22.10.2018 19:36

Díky za odkaz na další video. Teda překvapilo mě, že v tom podzemním úseku jsou volně položené jakési roury, to je fakt nebezpečné.

Re: Liko, ještě ten Botič:
Autor: Š. Matyášová Datum: 23.10.2018 7:15

Čtveřice mladých lidí hledala v tunelu Motolského potoka, který ústí do

Vltavy na smíchovské straně řeky, takzvané kešky. Dva z nich stihli

vyplavat a skončili v motolské nemocnici,

jasně že bundy:
Autor: M. Beda Datum: 22.10.2018 15:55

kabáty (už?) nenosím, jeden kožich umělý jsem měla, dlouhý, ale před časem jsem ho poslala "do světa", zabíral fakt hodně místa ve skříni... jinak jen bundy - a rozhodně souhlasím s tou kapucou!!!!

ano, vůči pravým mám velmi silné výhrady :-((((((((((

můj...:
Autor: Z. Jitur Datum: 22.10.2018 13:10

...taktéž první kožíšek, bylo paleto z kozinky, krásné, šedé se stojáčkem. Až později mi přišlo nosit na sobě kus něčeho, co běhalo po loukách, docela líto. A dnes navíc, myslím, že bych i hodně prudila, přijít v opravdovém kožichu na MŽP...

Tak kožich :
Autor: T. Zana Datum: 22.10.2018 12:57

Můj první a jediný, mi koupil Franta nějak krátce po svatbě. Dlouhý a umělý, vypadalo to jako norek a já v tom vypadala jako bedna kytu.

Nějak časem se mi povedlo se kožichu zbavit a od té doby oblibuju buď dlouhé kabáty (do práce) nebo bundy, ideálně nějaké, co v lese nejsou moc vidět. Ještě mě myslivci neodstřelili :P

S kožichy jsem měla nečekanou patálii:
Autor: Z. Lika Datum: 22.10.2018 11:10

V pozůstalosti byl těžký černý dlouhý perzián a kratší bizam. Visely nám ve skříni několik let, nabízeli jsme je po okolí, do charity, do fundusu divadlům a filmovým ateliérům... nikde je nechtěli. Nakonec jsem je přenechala kočičímu útulku, kočky milují polehávání na kožešinách :D

Ach kožíšek:
Autor: Z. Yga Datum: 22.10.2018 10:43

Teda já, já měla jeden (a ještě ho mám schovaný) - nádherné paletko z králíka, nabarvené na tmavozeleno s černými ostrůvky. Takhle to zní děsivě, ale byl a je opravdu epesní - se stojáčkem a moc mi slušel. Jediná chyba, že byl zapínací na takové zaklapovací háčky a ten prostřední se prostě ne a ne zaklapnout, ba naopak se v nestřežený okamžik otevřel.

To naše holky dostaly černého berana s obrovským bílým límcem - no paráda veliká (jo, na nich se nešetřilo!). A mamka jela v nutrii a stříbrné lišce (:o))).

Teď už v kožešině nechodím - za prvé je mi horko a za druhé v nich vypadám jak zakrslý medvěd ... a tak mohu aspoň tvrdit, že kožichy z etických důvodů nenosím (:o))). Boty kožené jo!! tam jde etika stranou. A mám koženou bundu (ale tu už taky nenosím).

Nojo, no:
Autor: Z. Janaba Datum: 22.10.2018 10:23

Pravý kožich jsem měla jen jednou a to když jsem si sjela do města koupit punčocháče. Domů jsem se nesměle vplížila se zrzavym kožichem. Nějak se mi to stává, jdu koupit mlíko a u pokladny platím třistapadesát korun. Zrzavce jsem na sobě měla dvakrát, po čase šel do Charity. Nějak nejsem kožichový typ, připadám si jako paní radová. I přesto mám teď jeden umělý, lehký, černý. I ten jsem měla na sobě dvakrát. To jenom když jdu za dámu a na štěstí to není moc často. Ani kabáty nemám moc ráda, nejlíp se cítím v péřovkách, se psem, v lese.

S kožichy:
Autor: A. Lex Datum: 22.10.2018 8:35

to mám stejně jako Inka. Ze zvířete, které bylo poraženo na maso jsem nosila. Ale i ty krátké už jsou pro má záda těžké. Lepší jsou umělé.

jo kožíšek, :
Autor: Z. Inka Datum: 22.10.2018 7:44

tak ten mne provázel dost dlouho a kdybych na něco pro mne narazila, asi bych si zase pořídila. První jsem měla šedý umělý, který asi v sedmi letech nahradil krásně modrý. Na ten mám velmi intenzivní vzpomínku, protože mne v něm obtěžoval jakýsi pedofil.

Maminka nám se sestrou nechala z vložek do dědečkových kabátů ušít krátké kožíšky, já měla bizamový a ségra křečka. Tak ten mni vydržel dost dlouho a po něm mi maminka koupila králíka. Ještě ho mám někde schovaný, akorát bych potřebovala ještě na druhou půlku.

Dneska bych si pořizovala nejspíš umělý, už proto, že je lehčí. Ale pokud je kožešina ze zvířete, které nebylo chováno pro kožešinu, ale pro maso, tak si toho králíka nebo berana klidně obleču.

Re: jo kožíšek, :
Autor: Z. Vave Datum: 22.10.2018 16:33

Nikdy jsem pravý kožich nevlastnila, ale kdesi kdysi mi byla zapůjčena myslím že králicí vesta. To bylo moc fajn na těle.

kožíšek je jako nový.....:
Autor: Š. Matyášová Datum: 22.10.2018 7:06

máti má tebou popsanej (z fabriky na pytle), ve skříni..je oranžovej, dlouhej,ani moli ho nežerou ani ti moli....přemejšlím, že by byl dobrej na Halloween...potom má jeden krátkej hnědej s bílošedým melírem, moc pěkněj,ten nezapnu a kdybych zapla, budu jako chlupatá koule...kožíšky neee, tedy pro mne neee...tuhle jsem koukala na krásnej film s Jiřinou Šejbalovou a Janem Pivcem LÁSKA JAKO TRÁM, schválně si to najděte, ten liščí kořich z bazáru,je naprostá bomba....smála jsme se ješt+ několik dní,kdykoli jsme si na to vzpomněla..zaměřte se na detaily kožichu z lišek....

https://www.csfd.cz/film/2659-laska-jako-tram/galerie/?type=1

tady krátké video

https://www.youtube.com/watch?v=W3rhUM20H7w

PS: je to černobílý film, víte jak děsivě to muselo vypadat ve skutečnosti v barvách???

Re: kožíšek je jako nový.....:
Autor: M. Beda Datum: 22.10.2018 16:03

sharko, tomuto filmu se musím vždycky hrozně řehtat, znovu a znovu - už teď tu vyju smíchem (a opravdu excelentní herecké výkony!!!!!)

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 22.10.2018 6:44

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Mám kožich - berana - ale protože jsem horkokrevná, tak ho nosím jen v mrazech třeskutých... Pravá kožešina mně nevadí - pokud jde o "normální" surovinu - ne persián, levharta či tulení mimina... Do vegetariána mám daleko a boty taky nosím kožené