18.10.2019 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

ZANINY CESTY: Ohlédnutí za předjařím

Ještě než přišla vedra druhé poloviny dubna, stihli jsme prodloužený víkend v Hradci Králové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 6.5.2019 20:15

Re: kuk

Květen jak vyšitý :-))

Z. Lika 6.5.2019 19:48

Re: kuk

Páni, máte to tam tedy pestré, už se těším na vichrné články :D

Z. Xerxová 6.5.2019 19:13

kuk

po včerejším mrazu a vichřici... dneska krásně slunečno a tudíž i vedro (tj. max 14 stupňů) Každý den dost kiláčků, myslím, že Night se začíná těšit domů...

T. Zana 6.5.2019 17:56

Re: Zano, zase moc hezké fotky

Maričko, mě ty jehnědy taky zaujaly (a taky mi přišly jako nějaké housenky :-) Nejsem si jistá, ale myslím, že opadaly z topolů.

V těchto končinách je krajina opravdu moc hezká, není placatá, ale ani nějak vražedně příkrá, dost lesů, vyhlídek... A Krkonoše na obzoru jsou další bonus.

Hořické trubičky jsme přivezly v hojném počtu, ony docela dlouho vydrží - teda pokud je člověk nesní, že. Ještě musíme vyzkoušet tu pařížskou šlehačku :-)

M. Crossette 6.5.2019 16:34

Zano, zase moc hezké fotky

tak trochu do dětství jsem se přenesla fotkou, kterou jsi nazvala "předjaří". Protože takhle nějak bych namalovala krajinu - klikatou cestičku s alejí stromů, hnědé pole, zelenou louku, kopeček, případně věžička kostelíků v pozadí. Přévětivá krajina domoviny. A ty jehnědy mi tu máme "živé", fakt na pohled vypadají jako naše housenky, které nám tu žerou listy azalak. Přesně takové "hlavičky", jen jsou barevnější. Na sochy z parku se pamatuji z tvého dřívějšího Rozcestníku. Holovousy mě také pobavily jménem a hořické trubičky plněné šlehačkou bych se tedy s chute též dala.

Jo a jste oba pašáci, že při všech těch kilometrech, co nachodíte, vždy ještě najdete sílu vystoupat kde jakou rozhlednu. Ale to já bych se asi také přemohla, protože pohledy z výšek, kdy je krajina jak na dlani mám moc ráda.

T. Zana 6.5.2019 15:46

Re: Milá Zano

V Holovousích byla na naučné ceduli zmíněná legenda, že je založil jakýsi bezvousý mladík, který si rozuměl s rostlinami a sázel tam jabloně.

Líbí se mi místa se zajímavými názvy :-)

A. Lex 6.5.2019 15:12

Milá Zano

Tak jsem opět prostudovala vaše putování na Mapách. Jo, měli jste celkem pěkný záběr. Holovousy mě zaujaly jménem :-) a do Hořic bych se také vydala. A teď jdu na Rajče.

Z. Lika 6.5.2019 11:01

Re: Dobré ráno přeji

Tady vídám hořické trubičky už plněné, bohužel hodně tučnou náplní celkem bez chuti. S takovou šlehačkou, to musí být bájo. Třeba i pařížskou...

T. Zana 6.5.2019 10:38

Re: Dobré ráno přeji

Se tu rdím... Ale baví mě to - znova se ujišťuju o tom, že fakt nejsou ošklivá místa, jen člověk musí trochu vědět, kde to hezké - nebo aspoň zajímavé - najít.

Miluju Hořice! A hořický trubičky :-))

T. Zana 6.5.2019 10:36

Re: Milá Zano,

Dneska ráno jsem v rádiu zaslechla, že v Plzni v noci mrzlo. Ale Plzeň je od vás daleko, tak snad u vás stačí vlezlá zima.

Tady je teda kosa (v sedm ráno 1 stupeň Celsiův). Ale takové polojasno, myslím, že přes den to nebude nejhorší.

Ano, pršet by mělo, i když se při dešti hůř tůůristuje. To raději zmoknu :-)

Z. Yga 6.5.2019 10:13

Milá Zano,

dneska je u nás taková zima, že takovou jste v Hradci určitě nezažili a to jste tam byli na počátku jara (:o))! Proto mne tvoje fotky moc hezky naladily, protože mi připomněly nejkrásnější období roku - očekávání té lepší části roku (jo, jsem teplomilec) - to krásnější je pořád před námi.

Jinak doufám, že se přece jenom trošku oteplí, ale že ještě bude pršet (jak nám meteorologové slibují) - u nás je furt pod tújemi (ale i rybízem!) sucho. A že mráz k nám už nedojde.

Z. Lika 6.5.2019 7:15

Dobré ráno přeji

Zano! To je tak pěkný výlet - jsi doktorka Holubová našich krásných a zajímavých koutů. Znovuobjevuješ tyhle drobné místní skvůstky a navíc o nich vtipně napíšeš. Moc děkuju, hezky jsi mě po ránu naladila!